Домакини 32/ с мартеничка на ръка, ще се радваме на пролетта

  • 40 350
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 7 938
Лус, да е жива и здрава майка ти!
Кокона, следи го просто детето. Щом няма Т е добре. Промивайте добре нослето и й повдигнете матрака на 30 градуса, за да не се стичат секрети към гърлото. Дано утре е по добре!
Аз мисля след малко да слагам и децата и аз да полегна, че нещо много ми се спи.
Лека на всички!

# 46
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, благодаря на всички за поздрави и пожеланията към мама... Обичам ви всичките!

Коконка, наблюдавай децата и се стягах, чудесата само започват сега... зъбките, сополките...

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 21:17 от luss

# 47
  • Мнения: 2 169
Люси, честита да е майка ти, още дълги години да ви радва   bouquet
Коконче, това ми прилича на Дея като беше болна. За щастие нямахме температура, ама заради покашлянето пи антибиотик, а не знам дали имаше и месец  Tired При нас мина за 2 - 3 дни, а аз се бях ошашкала тотално, само заливах темата с нашите болести. Дано и при вас да мине бързо, и гледай наистина да не контактуват двете принцеси  Peace

# 48
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Какво стана днес не знам, не мога да си вдигна глават, все нещо правя. За утре пак ми излезе нещо спешно и тичане рано-рано и ще се прибера следобяд.
Коконче, дано мине бързо и да не е сериозно. Praynig
Славче появявай се по-често, знам че ти е тъжно за детето  Hug
Като си прочета приказката ще дойда, че шефа тепърва излиза от банята

# 49
  • Мнения: 6 710
Привет!  wavey
Благодаря за новата тема, ма ко!  Hug
Лус, честит рожден ден на майка ти. Да е жива, здрава и дълголетна!  Hug
Днес госпожица прекрасна тотално си обърка режима.  ooooh! Спа преди обед от 10ч. до 11 и нещо (събудих я, че трябваше да ходим за храната). След обяд я приспивах от 15ч. до 16ч. и сме заспали двете. ММ ме събуди в 18ч, пихме кафе, той отиде на гости, а малката ходи напред-назад. Ама след малко ще я пробвам да я хоризонтирам.  Laughing
Несезонни зеленчуци не купувам  Crossing Arms, особено с произход Турция или Македония, или Близкия изток. От градината на село берем и замразяваме бланширан пипер и печен белен пипер (и двата вида много вървят у нас).

# 50
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
И аз се сдобих с розички в саксия. 4-5 тънки коренчета, високи около 15 см., две цъфтят и има една пъпка. Какво да ги правя сега? Навън ли се гледат, кога и как се подрязват, прибират ли се?
Писе, Калинка помооооощ, забравих какви би бяха инструкциите към Контеса

# 51
  • Мнения: X
Благодаря ти ,Калинка ,на добро е било счупеното.
Дойде ми потвърждението за издадената виза, сега чакам писмо по пощата и ще ходим един ден до границата с Америка да си изкараме американски визи и да ми бият новата работна виза без ограничения.
До седмица започвам работа, отивам утре д си изкарам още документи от полиция и медицинските и това ще е. Отдъхнах си поне малко Whistling
С тази леща днес ме подлудихте, та направих и аз.
Аз я правя по двата описани начина ,но не слагам чубрица ;или слагам всичко сурово и при готовност наръсвам с пресен джоджен и зехтин или пека зеленчуците (чушки, моркови и лук) ,нарязвам ги и слагам да заври лещата с тях.Става уникално вкусна със зехтин ,джоджен и чесън . Ползвам почти в повечето случаи червена леща,че се сварява много бързо и за 30 минути съм готова ,а и е полезна Simple Smile)
ма ко, какви инструкции ? Казаха ми да я поливам , да махам листата и да не се кося ако не стане нищо, защото холандците от това печелели  hahaha

# 52
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Ми и аз така ще правя. Браво, че са ти се уредили нещата Контеска, една грижа по-малко. Сега хубаво си почини една седмица и с нови сили на ново и по-приятно място

# 53
  • Мнения: 3 841
Контеска - браво за визата и новата работа! Както казва Ма ко, хубава почивка и с пълни сили на новата работа!
Аз гледах Леденото царство Frozen - прекрасна анимация на Дисни.

# 54
  • Мнения: X
Благодаря ви Смърфи и ма ко !    bouquet Hug
Не сме го гледали ,напомни ми сега да го сваля за детето. Имаме книгата ,но не сме гледали филма.
Аз гледам 'Женени с деца" и се смея с глас Simple Smile)

# 55
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
И ние чакаме Леденото кралство на хубаво качество и с дублаж. За пълнометражни анимации умирам вкъщи.
А Женени с деца винаги ми е смешен, нищо, че съм го гледала 100 пъти.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 701
Ооооооо, прекрасни, добър вечер!   Hug
Какво си правите , виЙ???
Людачка, чести рожден ден на майка ти    bouquet здраве, здраве и здраве. Дано успеете да се видите скоро  и пожелавам.
Контеска, видя ли че нещата бавно и славно се нареждат. Хайде, успех на новата работа.  Heart Eyes  Само ти поглеждам температурите и се смразявам.  Mr. Green Сложи чубрица на лещата, върви и много...ммммда. Ако нямаш ще ти пратя, честно.!
 
...........
Маре, нещо ми се струва не си на кеф,а?
Тази пък Кремена, взела хапче за познаване...позна от раз, как го правиш.. newsm78
Коконке, така растат децата, не се притеснявай. Ще им мине, но ги пази, де.
Смърфи,  ползвай препарати за унищожаването на бактерията, нищо не ти пречи, а търговското наименованието на латински на  калиев перманганат е: Potassium Permanganate  или  Kalii Permanganat. VT. Слага се по една прашинка до бледо розово на водата, но ти вероятно знаеш. Държиш зеленчуците известно време, измиваш и хапваш. След тази баня нищо не може да вирее. Категорично. Не се притеснявай за ММ, защото вече е на лекарства и ще си излезе гадината по естествен път.  Simple Smile Аз лично не съм  хващала такъв гадник в Кайро,  но то си е било късмет. От посолството редовно се  по****ха ама хич и не им дремеше. Хапваха си жестоко и мощно. То там при тези фантастични ягоди можеш ли да устоиш...само аз, разбира се.
Фортунке, здравей! Рядко ни навестяваш, що тъй, бре булка... newsm78 Споделяш, че не ядете салати `щото били нитратни, ами какво ни остана тогава...аз хапвам и обичам.  Без салата не мога, то пък туршии не обичам, а и смятам че са вредни с толкова сол и захар и оцет...разни мои си мисли.
Джейми, благодаря за рецептата, записах, но кога ще я метна да я правя не се знае.
Мони, лека!
Кой още, кой още...забравих.
Отивам да гледам филм + едно капучино и няколко  smile3546

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Уау, къде са ранобудните, днес?  Wink

Добро утро! Хайде на кафенце, поспаланки! Grinning



Аз хуквам да водя Гушкан, май ще ни е за последно днес за известно време... пак се запуши носът, гърлото казва, че я дразнии... и те така.  ooooh!
 
Хубав ден! Grinning

# 58
  • UK
  • Мнения: 5 999
Добро утро Hug

Ами, те спят на едно легло, все още и май и Теичка е прихванала Rolling Eyes ама аз и нея я лекувам от вчера, та се надявам, да им мине бързо Praynig не,че не съм се ошашкала, де :ooooh
Днеска чакам "принцесата", ама вечерта (да не си помислите през деня яяяя няма се излъжи тя току-така да ги гледа ooooh!) да видим тя, като ги види такива болнички, може да си отпраши бързо-бързо на метлата Mr. Green към село hahaha Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 9 857
Добро утро!
Марче, дано бързо отмине лошото настроение и да нямаш причина за такова повече! Hug
Коконке, моят опит , макар че нямам близнаци, показва, че когато едното дете е болно вероятността да не се зарази и другото е повече от минимална. Аз съм ги разделяла, ефект- нямаше. И спрях да ги деля.Оправяйте се бързо!
Морена, дано и на твоята щерка се размине леко!
Контеса, ако знаеш колко се радвам на тази хубава новина! Браво! Ето че нещата се подреждат и всичко ще е наред! И температурите ви остава малко да се повишат... Laughing
 
 Такъв срам брах тая сутрин в Билла. Пазарувах, пазарувах , маркираха ми всичко и накрая...кака ви си забравила протмонето с пари и карти вкъщи Blush. Направо умрях от срам, честно. И касиерката една надута квачка, извиних се сто пъти, тя с половин уста "няма нищо". И една опашка стана, и всички ме гледат, ужас ви казвам. Като излязох чак сълзи ми потекоха. Голяма съм шматка.

Днес ще водя малката за мярка за апаратчето. Марче, ти ме беше питала нали ще и сложим такова със звездички и подобни. Няма. Това, което слагаме , е апаратче. А това, за което ти ми говориш, са брекети. Те се слагат на големи хора и тийнйджъри, които не са си оправили навремето зъбите. Апаратчето е за малки деца като моето. А и брекетите са...хммм, някъде към 2000лв. Затова действаме от по-рано с апаратчето, по-бързо ще се разшири челюстта сега на тая възраст и готово. А и то половината клас носи такова, никой на никой не се подиграва. Те не са някакви грозни и големи шини, съвсем нежно изглежда отвън.

Общи условия

Активация на акаунт