Магазините щурмуваме, за нашите МАЙски бебенца си пазаруваме - Тема 9

  • 38 728
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 64
Да се включа и аз, че това с избистреното лице и пола няма общо, абсолютни бабини деветини, с Поли лицето ми си беше чисто, без петна, е имала съм пъпчици по някога, но не нещо фрапантно и корема ми беше високо и момиченце, сега лицето ми пок си е чистичко и нямам петна, в началото имах пъпки повечко от предната бременност, корема ми е на същото място, пак си е високо, и казват момченце, казват го вече трима разл. Доктори и то още първото нещо което казват е, м дааа момченце имате ли име Simple Smile. Етърва ми беше бременна с много петна по лицето, просто пигментацията беше страшно засилена и си имаме племенник. Така че всички тея с бабешките си методи да си правят колкото си искат вятър на устата. За мен също са казвали момче и мама е вярвала, че ще съм момче,а таткое настоявал, че ще съм момиче, като съм се родила и доктора казал на мама - е момче ама клекнало ще пишка Simple Smile.
Сегапза килцата, и аз съм дребна, 160см, предната бременност качих 26 кила, от които не можах да сваля много, което се дължи и на Хашимотото ми може би, а и харесвам шоколадови неща, та тази бременност до сега съм +9, отивам към 10, започнах от 77килца и да почва да ми става тежичко, не шавам много мн заради контракции, ръбчета, дето заплашват отлепване и ниска плацента, на фона на това съм горда направо от постигнатия резултат, но последно доктора каза, че ми е много и да внимавам с храненето, ми внимавам ама не мога да го спра съвсем нали, а и си е трудничко някой да хапва нещо апетитно и ухаещо пред теб, а ти да го гледаш и да точиш..... Ух поулях се тая вечер, но всички спят, а на мен никак не ми се спи.
Последно да се похваля, че днес кумовете ни дойдоха с тяхно бебочество и аз го погушках, мъничко двумесечно щастие, мъчат го колики и е голям лакомник, но е и още по голям сладур и така ми се усмихва, та замириса ми на бебе вкъщи Simple Smile.

# 46
  • Мнения: 9
Добро утро мамчта Хайде да се събуждаме  Hug Mr. Green
Добре дошли на новите МАЙ-чета.  bouquet Hug
Честити покупки на всички мамчета, със здраве да ги ползват бебоците ви. Аз вече приключих с покупките, останаха ми само някой нещица за болницата и то за мен. Комплекти за изписване ние си направихме и то 2 та който донесе ММ този ще е. Количката ни я подариха и остава само играчка за нея да взема, още се чудя за въртележката на кошарата понеже предния път нямахме никаква полза от нея. И еи такива дреболиики ни остават, който ще вземем в последствие. А в неделя ще подреждаме и детската, ще оправяме бебешкото легло и прочие. Аз почти приключих с прането на бебешки нещица и сега почвам с гладенето  ooooh!
С предната бременност нямах нито едно петно, нито една пъпка, лицето ми беше като изписано и съотвенто всички казваха "ааааааааа момче ще е", както и корема ми беше като за момче. Е да де ама моето момче се оказа мъжко момиче  Whistling Mr. Green ТА тези бабини деветини изобщо да не ги слушате. Те комшииките имат ихографи на очите  Crossing Arms #2gunfire
Ние вчера бяхме на РД на едно дребосъче, много добре си изкараха децата. Вдигнаха пицарията на главата си. А тези от тази пицария щях да ги гръмна  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Нестига че объркаха поръчката и не донесоха това което беше поръчано, а и на децата се караха за дето си играят и викат. МИ да ще викат и беснеят, все пак е ДЕТСКИ РОЖДЕН ДЕН  Crossing Arms смотли  Crossing Arms
Ха прекалих  Whistling лек ден за сега от мен  Hug

# 47
  • sofia
  • Мнения: 73
Здрaвейте момичетa,дa се предстaвя и тук нaкрaя,нa 33години съм от София и очaквaм третото си момченце с термин 12,05  Sunglasses.Относно покупките,нещaтa които трябвa дa купя се броят нa пръсти,но сегa съм в чуденкa кaкви шишетa дa вземa(с кърменето    нещо не се получи и двaтa пъти,зърнaтa сa ми плоски ,a и двaмaтa не пожелaхa дa зaсучaт от силиконови зърнa ,тa бяхме нa цедене и  AМ).Дaли сте избрaли вече?

# 48
  • Мнения: 57
Добро утро майчета Simple Smile
Зори пак си се постарала с кафенцето, както винаги  Hug И защо се учудваш, повечето хора не са съобразителни, други са изнервени...и така се получава накрая.
Sreburna  и Зузи добре дошли при нас  welcome
А за бабините начини за разбиране на пола, в 50% от случаите познават и то е логично имат 2 избора...и после като познаят и започват да говорят че по това се определя. Всеки вярва на това което му се иска Simple Smile
Беба завиждам ти, и аз започнах с малко повечко отгоре но това не ми пречи да си качвам още Simple Smile
Звездичка дано да са ти чисти изследванията, и твоя бебчо си е големичък , ще има какво да мачкате  smile3521
Дариа и Мимолетка да ви спират вече тия контракции, стига само са ви тормозили Simple Smile
Осинко ако не са в розово и синьо , бебешките все са си уни-секс, на тях всичко им върви, така че каквото и да им сложим ще са хубави, най-много да объркваме хората момче ли е или момиче. Ама те някои бебета и панделки имат, и ще се намери някой да пита момче ли е?  Joy Като малки ги бъркат май май...
Ние още не обикаляме магазините, но и нашия списък е огромен, защото нямаме нищо и всичко ще го купуваме Simple Smile
Хубав и слънчев ден майчета Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 2 141
sreburna, добре си дошла!
Аз шишета мисля да ползвам като миналия път - стъклени на Нук, със силиконови биберони. Много бях доволна от тях. Засега имам само голямо, тия дни трябва да купя и малкото, на първо време не мисля да се изхвърлям и ще са само тези двете. Честно казано надявам се този път да не ми потрябват и да потръгне с кърменето. Blush

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте момичета.Благодаря за радушното приветстване. Тъй като темичката е свързана с покупките за бебоците, я кажете ще ползвате ли заместители на традиционните памперси. Имам предвид пеленки за многократна употреба и непромокаеми гащички.

# 51
  • Мнения: 27
Добро утро !
sreburna  welcome
На бабините приказки, също не вярвам.Ама грам !
cherry_spa браво, че само 9 кг си качила.Аз също съм с твоя режим с многото пазене и лежане.И вече съм  +13 ooooh! И ми тежат много.Стартирах 52 кг и сега тия са ми много.Предната бременност качих 12, но сега вече ги минах.Това обездвижване много е кофти.
Линеа негра и аз имам и то отдавна.И стрии, макар и малко и въпреки мазането си имам...Около пъпа се сдобих и с косъмчета, абе Мата Космата съм станала hahaha Но това са бели кахъри.Всичко после ще се нормализира  Wink Единствено ме притеснява последващият косопад.След раждането се борих около 2 години с него и загубих половината си коса  #Silly Но и това се преживява .
Относно болничният ми, се оказа, че счетоводителят ми е закъснял(в което не се и съмнявах) и най-рано другата седмица ще чакам превод.Добре, че той не беше насреща ми, че разярена бременна жена е нещо страшно   afwitch
Много малко неща имам за пазаруване.От малката имам доста неща.Само на леглото ще сменим решетката със синьо, че нашата е розова.Фирмата производител се навиха .Повечето дрехи са ми от приятелки, ние така си разменяме, а край мен почти всички са с момчета.Разбира се и аз купих някои нещица.Остава и комплект за изписване да си харесам.Но по към края мисля, че да преценя килограмите и времето.

# 52
  • Мнения: 9
sreburna Добре дошла. Лека бременност и прекрасно бебче на финала  Hug А колкото до шишетата и аз като Соник съм купила 2 стъклени, но не знам марката (1 голямо и 1 малко), а една приятелка ми подари 2 обикновени, та мисля че това е достатъчно.
miglena_vl То хубаво са изморени, но при положение че са предупредени да не ходят на работа или да си сменят професията. Това е недопустимо  Crossing Arms Успех с дългия списък  Mr. Green Hug
zuzi.84 Аз ще си ползвам традиционните пелени за еднократна употреба. Тези за многократната са добра идея и разбирам замисъла им, но при едно малко дете и бебе не мисля че ще имам достатъчно време да пера пелени, да ги гладя и прочие. С еднократните е много по-лесно и бързо, а колкото до махането им в последствие аз поне нямах никакъв проблем!
mimoletka Оле този счетоводител е за  #2gunfire и аз не бих се изпречила на бясна бременна жена  Mr. Green Що за безотговорност  ooooh! в днешно време може да разчиташ само на себе си!
Момичета знаете ли какво става с Мяуче, Каролка (поне аз не съм я засимала скоро), Малко ангелче и другите дето се изгубиха. Дали са добре?  newsm78 Да драснат някой ред за успокоение (поне на мен де, ама че съм егоист  Embarassed )

# 53
  • София
  • Мнения: 2 141
Здравейте момичета.Благодаря за радушното приветстване. Тъй като темичката е свързана с покупките за бебоците, я кажете ще ползвате ли заместители на традиционните памперси. Имам предвид пеленки за многократна употреба и непромокаеми гащички.
Много им се чудех аз на многократните пелени, но за себе си стигнах до извода, че докато бебето е съвсем малко, няма да ми е нито рентабилно, нито екологично. Като се сетя Ники как акаше на всяко ядене почти /6-7 пъти на денонощие/ и отделно смяната на напишканите памперси - ми то ще ми трябва огромно количество многократни. Или пък ще трябва постоянно да пускам перални. Rolling Eyes Честно казано не ми се занимава. Като поотрасне бебето и му се регулират физиологичните процеси, може и да се пробвам.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 0

Здравейте Май-чета! Отдавна не съм писала.
Добре дошли на новите бремелинки  Hug
Имам много да чета назад, та ще пиша по нататък пак като наваксам  Grinning
Повечето за които питате са във фейсбук групата, както и аз. Там комуникацията е по-бърза и се заплесва човек.

Мерси за новата тема. ЧУдесна е
Лек ден за сега  Peace

# 55
  • Мнения: 354
Здравейте и от мен май-чета!
Днес съм на вълна ремонти, че преди обяд въртях едни телефони, ходих за оферти ... Нали започнахме най-после да ремонтираме апартамента, който купихме в края на 2010 г. Със сигурност няма да успеем да го завършим поне още 2 години щото като нямаш готови пари доста трудно се отделя от заплатите още повече с малки деца, но живот и здраве и това ще стане. Та минавам само да ви поздравя и лягам с малката да спя че се чувствам много уморена, макар че нищо кой знае кво не съм правила.

Хубав ден!

# 56
  • Мнения: 57
Зори абсолютно съм съгласна, че не трябва да е такова обслужването и отношението и си си права, но не се учудвам от това изобщо... И наистина много егоистично да искаш само ти да знаеш  Joy Joy Joy  И аз бях питала за тях, но някой ми каза че се подвизават във ФБ...
Аз мисля че след като са измислили по лесен начин, няма нужда да си създаваме излишна работа, защото това с постоянното сменяне , пране , сушене , гладене направо си е някакъв ужас. Имаме си улеснен вариант и смятам да използвам памперси. Определено пелените си имат и техните положителни страни, но аз съм за памперси, ако по някаква причина не се налага да са пелени.
Соник дано ти потръгне с кърменето и на всички майчета де Simple Smile
Мира наистина се изгуби, както и другите май-чета, ах този ФБ Simple Smile
Касиопея малко по малко дето викаш и ще го направите, и нищо да не прави човек не значи че не му трябва почивка Grinning

# 57
  • Мнения: 417
Здравейте майчета  Hug
Зори много благодаря за закуската  Heart Eyes . А колкото до майчетат аз които питаш -  и аз се чудя какво стана с тях? newsm78 То и не са само те ама...сигурно са във ФБ.  Sad
daria_66 пази се, ако можеш повече почивка и дано минат по скоро.  Praynig
Zwezdicka много се радвам, че бебчо така хубаво расте и е заел позиция. bouquet Дано това с гъбичките се размине  Praynig
marabuu това с летящата котка много ме разсмя  Joy
cherry_spa и според мен това с бабините суеверия е пълна глупост. То е ясно - шанса за познаване е 50/50. Ако не е едното е другото.  Mr. Green
sreburna добре дошла при нас  и леко бременеене до финала   bouquet Аз шишета си имах в комепкта със ел. стерилизатора и то цели 8 , и не смятам да купувам други.
miglena_vl
zuzi.84 смятам да си ползвам само еднократни памперси. Честно казано хич не ми се занимава с пранета и прочие както е при многократните.  Crossing Arms А и все пак с летни бебчета сме, смятам колкото се може повече време да съм навън.  Mr. Green
mimoletka с тая мата космата..хаххахаххаа Joy Аз съм същата с космите ( само без стрийте) но си имам и линеа негра, и малки стърчащи бемки или брадавички ( не знам какво са точно). hahaha А за косопада ще ти кажа една хитринка която научих от мойта фризьорка и дори приложих профилактично на ММ. Купуваш си геритамин нео и цинк на хапчета ( но не и разтворим) и пиеш 20 дена. После 20 почиваш и така общо 3 пъти. Ефекта е доста добър.  Peace
А колкото до болничния - ей такива с кеф да ги утрепе човек!  #2gunfire
Иначе тая нощ спах добре. Пак имах странен сън - че бебчо се е почвил, ама изведнъж сестра ми ме е изпреварила предния ден. После тъкмо да го видя и хоп - гледам момченце и почнах да протестирам. Оказа се че били ги разменили с това на сестра ми която без да е бременна роди. Иначе му помня мерките щото се шашнах - 3535гр и 61 см.  hahaha И като почнах да се вайкам че нито една дрешка няма да му стане...мале. Joy Интересно ми е довечера каква глупост ще сънувам. Mr. Green
Иначе вчера малко се поглезих, илипо точно ми дойде няква муза- изкъпах се, напарвих си пилинг маска, после още една маска, изпилих си петичите, кремче да омекнат, оскубах веждите, оправих маникюра и се опнах доволна.  pletka
Преди малко ММ ми каза че ми е пристигнала пратката с несисера с гребенчетата за бебчо.
Скрит текст:
А дрешките ги очаквам или в събота или в понеделник и вече нямам търпение  smile3508

P.P. : Ако някоя мама има идея за анкета да пише и веднага ще я пусна Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 фев 2014, 14:34 от zeldelina

# 58
  • Мнения: 417
Вече си имаме първата анкета в новата тема Simple Smile
Идеята даде monicat   bouquet
Хайде мамчета гласувайте Hug

# 59
  • Мнения: 57
Зелделина мерси за анкетката, интересно е като си имаме, после друга трябва да си сложим Simple Smile А това комплектче е много сладурско и има доста неща Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт