Магазините щурмуваме, за нашите МАЙски бебенца си пазаруваме - Тема 9

  • 38 726
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
Привет! Хем запис, хем да си кажа за мойта красота Laughing при двете ми бременности. Първият път - момиче - нямах нито петна, нито пъпки нито нищо,нооо след раждането то не бяха петна, косопади и т.н. Сега доки каза че ще е момченце. Абсолютно същото е положението на лицето, бистро, без пъпки и петна. Може би е до организъм, до кожа.

# 31
  • Мнения: 1 556
Ето ме и мен в хубавата темичка Simple Smile, за която благодаря на zeldelina и mimoletka  bouquet!

Аз не съм взела още нищо, но имам зелена светлина за другият месец, така че ще щурмувам магазините smile3521. ММ снощи каза, че иска вече да поръчаме леглото за бебето, изненада ме много приятно Heart Eyes. Само майка ми я тресът още някакви суеверия, за сега не мисля да и казвам, че ще започваме покупките, че не ми се слушат лекции, ако зависи от нея всичко ще се пазарува след като родя. При мен списъка за пазаруване е много дълъг, трябва да купувам всичко от - до.

PISSSanka честита придобивка!

pavlina_hrist0va  не и се връзвай на тази комшийка, тия бабини деветини и аз съм ги чувала. На мен преди да разбера пола на бебето все ми повтаряха, че ще бъде момче, защото не съм погрозняла на лице (нали има някакво схващане, че момичето взема от красотата на майката или нещо такова), не съм повърнала нито веднъж, а с момиче било се повръщало много, после като взе да ми проличава, пак било момче, защото корема ми бил високо разположен и момчетата били ритали високо, а момичетата ниско. Оказа се, че чакам момиче и няма никакво съмнение в това, защото малката е застанала с дупето на горе от 3 месеца и всичко се вижда.

zeldelina ама че сън си имала Laughing

mimoletka извади си ПИК код, аз така си следя нещата с болничните, там си пише кога са занесли болничният и на коя дата ще ти преведат паричките (на мен в петък ми пишеше, че парите са преведени на 25.02 и вчера наистина ги получих). Така ще си спестиш притеснението и ходенето до НОИ. Дано детенце оздравее бързичко и ти да се чувстваш по-добре  Hug.



# 32
  • Мнения: 354
Да се запиша и аз в новата темичка, за която благодаря на зелделина и мимолетка.
Относно външния вид по време на бременност според мен зависи от това как бушуващите хормони ви се отразяват. Тъй че хич не вярвам на такива глупости. Освен това според всички онези бабешки методи, които знаем от едно време аз съм щяла да бъда момче, пък то ... Simple Smile

Мимолетка може да се бави превода, ако от фирмата ви още не са платили осигуровките за съответния месец или има някаква грешка в дискетата или документите, които се носят в НОИ ежемесечно. Иначе срока, в който НОИ изплаща обезщетенията е двуседмичен и винаги го спазват.

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте.
 zeldelina и аз като теб  сънувам всевъзможни и странни сънища, но честно да ти кажа твоя разказ искрено ме разсмя.
Що се отнася за покупките маи само аз нищо не съм купила за бебо, много съм суеверна и ме е страх.
Да питам  някоя от вас има ли контракции  и ако да колко на често?

# 34
  • Мнения: 27
Извадила съм си ПИК и вече втора седмица пише, че се обработва.
Контракции имам по 2-3 пъти на ден.Вечер са по-силни.А вчера цял ден.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 544
Определено с първата бременност се харесвах повече Wink минус 10 години и минус 10 кг. Сега се пазя да не ударя стотака Joy
Но сега пък съм много по- спокойна, от средата на четвъртия месец не ходя на работа и се чуствам прекрасно.

Благодаря на всичики за милото посрещане   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 048
pavlina - ние чакаме момиченце и да си призная до днес не бях забелязала, че имам линия негра...ама като попитах ММ виждаш ли нещо? и той "да" и с пръст очерта линията която е с дебелина не повече от милиметър и е мега бледа

за външни белези не знам Simple Smile но съм си праила теста за пол със сода Simple Smile и потвърждавам, че се оказа верен  Blush

zuzi - аз поне за момента не усещам контракции (не че знам какво е  newsm78), пия магнезий 2х1. На следващата среща с АГ ще питам дали не е време вече да го спирам, един вид да почнат подготвителните контракции

Днес ни звъннаха, че леглото е пристигнало. В събота ще паднат подготовки на детския кът  Flutter

# 37
  • Мнения: 34
Здравейте Simple Smile
Аз с предната бременност сякаш повече сияех, но си имах петна и пъпки. Сега рядко ми излиза по някоя пъпчица, но и килограми почти не качвам(до тук +4кг. 30г.с.), в лице съм отслабнала дори...

# 38
  • Мнения: 49
Юхуууу нова темичка  newsm44

Ами да ни е честита  Simple Smile Аз съм още в началото на щурмуването на магазините, това е защото моята систър ще ми даде доста нещица, въпреки , че тя е с две момчета, а аз очаквам бамбина. Но нали уж има бебешки дрешки уни-секс. Simple Smile Сега продължавам да съм на вълна количка - оказа се голяма мъка за мен, а междувременно търся хавлийки, чаршафи, пелени, одеалца.  Някоя мама не иска ли да сподели от къде си е взела хавлийки и чаршафи. Много ми се иска да са цветни, закачливи и в същото време качествени. Хвърлям и по едно око на сайтовете евентуално ако там намеря нещо.
А относно екстрите от бременносттта - нямам петна и кожата ми е доста по добре от преди, но за малко се сдобих с хемороиди, както и с кървящи венци. А контракции си имам по 2-3 пъти на ден предимно вечер. Следващия път ще споделя с доки, че досега ги нямаше да видя дали няма да ми изпише нещо. До момента нищичко не пия  newsm78

# 39
  • Мнения: 142
Здравейте момичета!
Извинявам се, че ви налазвам темата (моята мома се роди на 22 март миналата година).. но продавам количка X-lander xA и мисля, че може да ви свърши работа ако все още не сте избрали!  Тук можете да видите обявата. http://prodavalnik.com/kolichka-h-lander-ha-i43088273
Пожелавам ви леко раждане, живи и здрави бебоци и спокойствие занапред  Hug Peace

# 40
  • Мнения: 23
И аз от неделя насам имам доста често контракции,въпреки че много много отдавна пия магнерод и то 3*2  Shocked,на моменти стомаха ми придобива такава форма,направо като извънземно и става доста корав....днес май по-добре само веднъж така ми се изкриви.....аз съм купила досега само дрешки,стерилизатор и шишета на Avent, но нямам количка,легло,пелени,хавлийка,абе доста неща,но лошото е че нямам и идея какви да са.....

# 41
  • Мнения: 0
 beba_km да знаеш завиждам ти за тези 4кг дето си ги качила. Какво хапваш? Аз съм само 27 г.с. а вече си имам 16 килца. Чудя се колко ли още ще добавя?

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте отново,
Miglena_vl   - Благодаря ти, много се радвам на покупката Simple Smile
Amonita - И аз съм чувала за ДМ-ските препарати, че са много хубави и съм се насочила към тях.
Mimoletka   -  Имай в предвид, че НОИ наистина изплаща болничните до 14 работни дни, но преводи правят само във вторник и четвъртък. / Аз стискам палци мен утре да ме зарадват./
PISSSanka - Браво за покупката, много е хубава тази количка и аз ги заглеждах, но в крайна сметка се спрях на Quinny Speedi и мисля средата на март да я купим  Simple Smile
Иначе по темата аз купих 4 бодита, една много сладка пелена и кошче за памперси / ние имаме котка, която всеки път като отворим балкона и прави опити за летене и няма къде да държим изцапаните пелени и затова купихме такова/.

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
и добре дошли на новите май-чета Hug
Беба, признай си какво ядеш Praynig , аз нямам голям апетит, а когато случайно добия ( вечер и то за ...мазнотии Joy) .....ям плодче и се утешавам сама:-) . Спортувам много, както знаете и въпреки всичко от днес в 30 седмица си честитих и 10-те килца  Whistling и 6-цата отпред. Както казва Амонита, ако не внимавам ще се търкалям...
Прегледа днес мина отлично. Лекарката си взе много време, та така бубу е 37см, малко над 1300г, с главица надолу, с палец в уста ( през цялото време  Joy). Аз си мислех, че е един хилавичък и т.н. , а сега му гледам ръчичката, една такава закръгленка  Heart Eyes Лошото е че имам "малък теч", най-веротяно гъбички и утре трябва да звънна за резултат Sad Тъпа работа

# 44
  • Мнения: 34
Ами хапвям си нормално, закусвам обикновено сандвичи или пак нещо тесняно, пред обед плод или някое лакомство, обяд каквото съм сготвила от предния ден и салата е примерно, след обед  някаква закуска, после пак нещо сладко и вечеря каквото домочадието е заръчало. Наблягам на по-често хранене с по-малки порции. Като до преди месец не ми се ядеше месо. Аз предполагам, че малкото килограми се дължат и на факта, че имах от преди това излишни. Започнах от 70 при ръст 164 см.

Общи условия

Активация на акаунт