Магазините щурмуваме, за нашите МАЙски бебенца си пазаруваме - Тема 9

  • 38 778
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 417
Di83 верно е голямо  baby_neutral Ама като гледам с теб сме с 2 дена разлика та и твойта принцеска добре върви Heart Eyes До сега микробиологийте ми бяха чисти, дано и последната да е така че да не се налага да се лекуваме на самия финал. Praynig Да ти кажа и на мен това ми е най големия страх - да се измъча с контракцийте и накаря да се наложи да ме режат. Та се моля каквото и да стане да е само единия или другия вариянт но не и двата. hahaha newsm17

# 691
  • Мнения: 1 048
Здравейте, май-чета!
Да използвам момента да драсна някой ред   Whistling , че след час ще дойде време за хапване
LizyD нашето легло е с фиксирана решетка ( можем да я свалим само, ако отви тим болтотивете), но в бъдеще могат да се махат летви и детето само да се качва в леглото
Бейли  Flutter малката бонбонка спинка, да чукнем на дърво, още няма колики...вчера малко й разстроихме стомахчето явно Защото пих малко гроздов сок-после видях, че не трябва да се консумира грозде от кърмачки  ooooh! отделно се стараем да я оригваме, че явно и въздуха създава дискомфорт...
Гледам да съм старателни в това какво аз ям, да не й предизвиквам колики поне по този параграф.
Днес се метнах на кантара за първи път след раждането - оставила съм 10 кг в родилното ( но майка ме коригира-взела съм с мен 2,5 кг т.е. Бебето  hahaha)
Mimoletka и двете именца звучат мн хубаво, до раждането съм сигурна, че ще си направила своя избор.
Ние с ММ бяхме решили всеки да си намисли 1 име и да си го кажем-вярвате или не, той си беше избрал Дарина, аз Дария. ММ ми отстъпи да е моят избор, после се оказа, че има светица Дария в православния календар (Дарина също празнува на 19.03)...   ooooh! аз пък си бях мислила до тогава, че Дария е някаква модерна версия на име  hahaha и така -изборът на име беше мн лесен.
DeepSea хубаво е, че споделяш...по -добре е човек да знае и да има едно наум  Hug
Miglena_vl то 1раб ден ще го избуташ, после шопинг  Peace
Mishka по другите теми съм срещала често коментари, че ползването на такива препарати има като страничен ефект течение, така че едва ли са околоплодни води ( тъй като аз успях да по събера малко околоплодни води, като текнаха, да знаете, че те нямат никаква миризма -като вода са. Заоцветяването -при мен имаше малко кръв и бяха розови, но това се оказа, че е нормално)
Соник уви не им разбирам на тези данни нищичко Sad
Zeldelina, ах, момиче, как ме развеселяваш всеки път, ако знаеш Grinning Макарончо може да ви изненада с някоя по-скорошна поява. Вие бъдете готови, пък той Макарончо си знае
Di83 важното е, да имаш доверие в док, че ще избере най-правилното за теб Hug

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 19:59 от monicat

# 692
  • Мнения: 49
Ето ме и мен с хубави новини от докито Simple Smile

Бебка се е позиционирала доста ниско долу, чак имам сантиметър разкритие, плацентата ми е в норма ( каквото и да означава това ) и тежи ....дръжте се 2900г. Предполагам, че е нормално това или по скоро се надявам да има някаква грешка в меренето, че докато излезе ще е повече от слон. Доките се шегува, че ще ме зашие като 18 годишна  hahaha Поговорихме си за раждането и някак си се поуспокоих. Дадоха ми документите за хоспитализация и ако не съм родила след 2 седмици имам час за проверка на разкритие . Само ме е яд , че забравих да питам дали е вярно че разходките водят до раждане. Аз съм пешеходка и обожавам да вървя с часове, а като знам и колко неща имам да свърша преди да се роди  Thinking
Щях да ви питам дали някоя от вас се е насочила към био праховете за пране? Аз съм в чуденка на кой да се спра, а трябва да си купя вече някакъв за да поизпера това което имам.
А случайно да са ви питали за кръвната група на ММ???  newsm78

# 693
  • Мнения: 7
Браво, момичета! Много са ви пораснали бебенцата. Аз нали се вайкам ,че моето е мъничко  Simple Smile Но ще ходя другата седмица на един лекар ,в една частна болница. Много съм доволна от него(той установи бременността ми и проведе първите ми няколко прегледа) и искам да ме прегледа по-обстойно. Тогава ще разказвам повече.
Аз ако ви кажа,че нямам още нищо купено ... Но знам,че ако бебо ни свари неподготвени  има кой да се погрижи  Simple Smile
Иначе цял ден съм като парцал. Предполагам,че е от времето,а и може би малко съм се преуморила, имам хиляди грижи на главата. А ако ви кажа какво ми предстои... трябва да се изнасяме от квартирата, в която сме в момента и съответно да събирам и опаковам целия багаж... не ми се мисли... Но ще се справя, ММ е супер грижовен и много ми помага за всичко,миличкия ми newsm76
 Хубава вечер и много усмивки от мен! Hug

# 694
  • Мнения: 583
Дани, браво за добрите резултати от обременяването. Нали ти казах да не се притесняваш  Hug И на мен ми обясниха, че понякога се случва така и без да имаш гест.диабет.

Соник, нищо не ми говорят тези резултати  newsm78 дано всичка е наред  Hug

Зелделинка, браво на бебчо...голямо момче си отглеждаш  Grinning

Ди, браво и на твоята бебка!

Мони, дано се разминете без колики пък  Hug 10 кила си е сериозна цифра да ззнеш  Hug  Аз до тук съм +14  Blush

Осинко браво  на твоята беба  Heart Eyes ..ти всъщност в коя седмица си... Да, така казват че колкото повече ходиш по-лесно ще родиш  Thinking Щом ти се ходи-ходи..Аз трябваше от месеци повече да лежа, пък не се спирам...ама и на мен ми е най-добре като ходя  Grinning
Прах за пране купих от ДМ тяхната марка...харесва ми  Peace  За кръвната група на ММ не са ме питали..

Анева лека-полека без зор ще се пренесете...щом имаш стабилна опора, няма да се плашиш  Hug




# 695
  • Мнения: 1 048
Ей ни и нас, нощните птици Simple Smile Бейли, и теб ли не те хваща сън? Общият ми сбор бе +14, не вярвах, като ми казваха други родили, че мн кила се "оставят"в род илното.
Osinko браво на бебчето, заело е позиция. Моята беба, макар и малка, доста ме раздра на път за излизане и докторката трябваше да ме шие Simple Smile вече съм тунингована  hahaha но на 2-я ден вече почти нищо не се усеща.
За кръвната група питаха ММ още при прегледа и първите кръвни изследвания (3м), но и сега да те питат пак е на време, за да знаят дали трябва да поставят някаква терапия/инжекция.
Y-aneva явно умората се трупа и от мислите около пренасянето. Но щом ТМ е грижовен тати, той ще помага  Peace
Лека ви нощ, отиваме да се храним   chef baby_neutral

# 696
  • Мнения: 417
Здравейте майчета Hug
Аз както обикновенно се събудих в 8 , повъртях се до 9 в леглото и накрая станах. Разходих доги, купих си кафенце и се прибрах. Чудих се каква закуска да направя, че снощи не се сетих да го питам ММ какво му се яде, но докато бях на поляната от някъде ми замириса на мекички, та набързо омесих едно тесто. Сега пийвам кафенце и го чакам да втаса.    kaffeetrmker_2  Времето е много гадно - студено, духа вятър...не става за разходки.  Sad
monicat радвам се че те развеселявам Joy Браво за оставените кг в родилното - аз се надявам да оставя всичките там ама да видим  Mr. Green То да ти кажа готови сме.. ама да изчака поне след 2-3.05 да е, че сме на сватба.  Mr. Green
osinko мале какво бебче си отглеждаш верно! Слонче и половина   261uu  Joy Разходките не знам дали водят до раждане, но знам, че улесняват после самото раждане и за това са препорачителни. А колкото до кръвната група - при мен още в началото ме пита док, а и да не ме беше питал аз щях да го повдигна тоя въпрос понеже аз съм 0-, а ММ е АБ+...и след раждането трябва да се провери кръвната гупа на Макарон, за да се види дали е необходимо да ми бият инжекция. Даже още преди месеци , за да сме сигурни каква е кръвната група на ММ ( че той нещо не беше убеден + ли е - ли е) го накарах да си пусне една кръв за по сигурно защото е важно.
y-aneva ох, много неприятно с това местене точно сега, но ще се справите. Ти само гледай да не се преуморяваш и си прави почивчици.  Hug
бейли голямо е верно - не Макарон, а Макаронище  hahaha hahaha hahaha
 П.П : Честит празник на всички именници - днес е Лазаровден !   bouquet

# 697
  • Мнения: 49
Гутен Морген и то мен,

ауууу че ми се преядоха мекички...май щя бягам до близките закуски, че хич не ми се занимава да ги правя аз Sad
По мои сметки съм 36 или 37 седмица - не ги оправям тези седмици - термина ми е 10 май, така, че съм си в очакване. А подготовка нулева. Даже не съм харесала екипче за изписването  newsm78. Но както ви казах гони ме едно спокойствие. Чакам да минат празниците, после ММ има рожден ден и чак след това съм решила , че ще раждам. До тогава стискам краката и няма да го пусна.
Това за кръвната група го бях чувала, но доки никога не ме е питал, за това ще си го пратя ММ на едно тестче да видим какво ще излезе.
Да се похваля - тази нощ си поспах и наваксах от предходната. Явно наистина прегледа при доки вчера ми е внесъл доза адреналин и за това не мигнах предната нощ.
При мен времето е слънчево, сякаш става за разходки.
Усмихнат, спокоен и слънчев ден от мен майчета  Hug

# 698
  • Мнения: 417
osinko браво за добрия сън тая нощ Simple Smile А за кръвната група "проблема" е ако ти си - ( отрицателна) а ТМ + ( положителна). Така че ако си + изобщо не го тормози да го боцкат. Mr. Green
Аз дрешките за изписването отдавна ги изпрах и изгладих, че даже съм ги приготвила в едно пликче и съм инструктирала ММ къде седят и като потрябват да не ми задава 100 излишни въпроса.  Whistling

# 699
  • София
  • Мнения: 529
Привет мами,

Дани, радвам се, че положително са се развили нещата с изследването Simple Smile

Осинко, Зелделина, големи пуханчовци отглеждате. Ще има какво да щипкате  Heart Eyes

Мен ме питаха за ММ, защото аз съм 0-. Но тъй като той е АБ-, не се наложиха изследвания и няма да се боцкаме. Както са ти казали момичетата, ако ти си положителна, няма нужда да го тормозиш ММ.  Peace

Мони, радвам се за малката бебка и за успешно свалените килограми. Може би ще успееш да ни изненадаш с някоя разтапяща бебешка снимка, да плакнем и ние очите докато чакаме  Simple Smile

Ние вчера пак бяхме много буйни на тоновете. Целият корем се тресе. Акушерката пусна малко класическа музика за приспиване, обаче нашият бебун си танцува и не му се спи. Сменяхме позата, почивахме, отново записвахме - обаче без ефект. Та лекарите малко се притесниха, че са за втори път много високи тоновете и ме викат отново в понеделник. Дано всичко да е наред, защото не ми се иска да го вадят принудително по-рано.  Praynig

# 700
  • София
  • Мнения: 2 150
Здравейте, момичета! Честит празник на празнуващите, ако имаме такива Hug

Последните дни имам голяма дилема с подготвителните контракции. Всъщност не мога да разбера имам ли такива или просто бебето се разтяга и ми опъва корема. Като съм права и се движа коремът ми си е все твърд навсякъде. Като го натисна не мога да разбера бебето ли натискам или просто е стегнато заради контракции. Crazy

Днес се възползвахме от лошото време навън, за да свършим разни задачки из къщи. Измих шкафовете и гардероба в бебешката стая, пуснах първата пералня с бебешки дрешки, изгладих и една камара наши дрехи и на баткото, че цяла седмица се помайвах и се събраха огромно количество. Следобед мисля да подготвим бебешкото легло, трябва да му монтираме решетката и да го вдигнем на горното ниво.

За кръвната група и аз знам, че ако майката е "+", няма проблем и не се налага допълнително боцкане.

# 701
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Последните дни имам голяма дилема с подготвителните контракции. Всъщност не мога да разбера имам ли такива или просто бебето се разтяга и ми опъва корема. Като съм права и се движа коремът ми си е все твърд навсякъде. Като го натисна не мога да разбера бебето ли натискам или просто е стегнато заради контракции. Crazy
Категорично контракции, но то си е време, нали? Hug

# 702
  • София
  • Мнения: 2 150
Абе раничко ми е още. Не съм готова нито физически, нито психически. Crazy Много се надявам да поизчака още 2-3 седмици, колкото и да е нахално от моя страна. Mr. Green
Ужас, с Ники не съм имала такива драми, той си стоеше вътре и категорично отказваше да излезе преди термина.

# 703
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Е, не, аз нямах предвид, че е време за раждане, а за подготвителни контракции. Grinning

Аз доколкото помня, ти беше със секцио, а това прави матката по-чувствителна при следващи бременности. Затова сега усещаш по-силно и по-отрано.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 150
За подготвителните си е време наистина. Hug Дано си останат само такива засега, този път не знам защо съм се шашнала така, че ще родя по-рано. Може би защото доста "майски" бебета вече се появиха. Хем искам бебето да тръгне само, а не с планово секцио, хем пък още ми се струва рано и ме е страх.
Това, че матката след секцио е по-чувствителна не се бях замисляла, но звучи логично, дано това да е причината.

Общи условия

Активация на акаунт