Идеалното място за живеене във Варна?

  • 128 198
  • 2 158
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 462
Ако си купиш жилище в Чайка, пък ти се наложи да работиш в ЗПЗ, примерно? Кел файда, че си избрала място с топ-местоположение.
Ти пък сега къде я прати на работа в ЗПЗ . Mr. Green

# 46
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Ако си купиш жилище в Чайка, пък ти се наложи да работиш в ЗПЗ, примерно? Кел файда, че си избрала място с топ-местоположение.

Точно в зпз повечито предприятия осигуряват транспорт. Но дори и да не е така, примерно единият съпруг ще си отиде на работа с колата, а другият и детето ще могат да отидат до ключови места из града пеша, без да дават пари за транспорт.

# 47
  • Мнения: 9 991
Лятно Тракия ми е най-любимо място , но има и други не лоши квартали :Цветния, Левски , Чайка ,Чаталджа, Зимно Тракия .Младост,  е  с по- евтини имоти и е уредено . Почивка, Виница са уж престижни , аз не ги предпочитам.

# 48
  • Мнения: 1 338
Чайка е прекрасен квартал за живеене. Обаче се готви строителство на няколко високи блока, без ангажимент към допълване на околната инфраструктура. Дано не се случи.
Напоследък Аспарухово започва много да ми харесва. Около парка никак не е лошо.

# 49
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В Левски много духа зимата, особено около МЕИ. Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Сетих се за една нова сграда в Чайка, срещу тенис кортовете. Изглежда доста качествена, поне отвън. Но или няма свободни апартаменти или ще са много скъпи. Проверете, все пак.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 5 065
В Левски много духа зимата, особено около МЕИ. Peace



Явно не си бил/а зимата в Чайка... По принцип много духа във всеки краен квартал. Още по по принцип много духа във Варна навсакъде. Обаче Чайка и в частност високите блокове ПК  до МГ избиват рибата....

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Варна си е духлив град просто.Никога няма духането да ми е критерий за избор на квартал. Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 462
В Левски много духа зимата, особено около МЕИ. Peace


Този Левски/около МЕИто и района където са студентските общежития/ и 10 клон  ми е пълна отврат .. такава гъчканица е навсякъде , че е ужас .
Настроиха много нови блокове естествено без гаражи , тротоари няма , улиците са пълна отврат .
Като прибавим и шума от студентските общежития ..
Цветния и той стана отврат след безумното застрояване на мястото на къщи /при това не толкова малки/.Направо улици не останаха там .Района над ХЕИ пък и под него е отврат.Един час може да си се въртиш като въртоглав за да минеш по някоя уличка.Тротоари и там няма .
Генералите /същата отврат/, района зад Зимно Тракия същата ситуация , зад Лятно също.
Харесва ми що годе района на ул.Македония /но само малък периметър от въпросното каре/.
Района около Пазара /колхозния/е жмел отвсякъде , на един кантар с района на жп гарата.
Изобщо райони в които трябва да се въртя по един час докато намеря къде да паркирам ми е направо ужас , за липсата на големи удобни магазини с места за паркиране също смятам че е важно.Да вървя в кал , пълна липса или частична на улично осветление .. не благодаря .
Пъпа на центъра също ми е крайно неприветлив.То на пръсти се броят реновираните сгради , всичко е пълна разруха.
А от новите кооперации каква отврат и липса на качество има .. ехее не е истина.
Да някой от по новите кооперации са на вид кокетни , но отвън .
Като поживееш се разбира , че не е точно така. 

# 54
  • Мнения: 5 462
В Левски много духа зимата, особено около МЕИ. Peace



Явно не си бил/а зимата в Чайка... По принцип много духа във всеки краен квартал. Още по по принцип много духа във Варна навсакъде. Обаче Чайка и в частност високите блокове ПК  до МГ избиват рибата....
Какво разбирате под краен квартал ?Левски краен квартал ли се води ?
Нямах си на идея .
Без да конкретизирам никого от пишещите в тази тема искам да ви питам за един феномен който съм забелязала.
Защо всички моми от провинцията когато пристигат във варна заветната им мечта и притегателна точка става центъра и нищо друго извън него ?
Наистина ми е интересно защо с такава стръв и с цената на големия усилия търсят начини всякакви да заживеят там на "мегдана" , на пъпа на Варна и прочие .В най "кошмарния" им вариант е евентуално района на Руското училище или Чайка ?Големи напъни и стремежи съм забелзвала в някой момичета да се понастанят там.
"Крайните " квартали са им някаква лична трагедия . Mr. Green

# 55
  • Варна
  • Мнения: 911
Защото момите от провинцията се плашат от отдалечеността на квартали като Кайсиева.  Laughing  В Добрич най-далечното пешеходно разстояние ми беше 40 мин. (почти от край до край на града) Аз откакто съм във Варна (десетина години) винаги съм била на и около центъра, само за няколко месеца ми се наложи да живея до комина, такъв шок ми беше, че не е за разправяне.
Вече не съм мома и не търся център, а близост до читаво училище с достатъчно места и градина, но пак не искам в Кайсиева.  Laughing
това е моят провинциалистки момински отговор, да кажат и другите моми  Joy

# 56
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Да някой от по новите кооперации са на вид кокетни , но отвън .
Като поживееш се разбира , че не е точно така. 
Точно!
Любимият ми квартал е Трошево. Много добро местоположение-между Владислав и Сливница, т.е. градски транспорт има в изобилие. Харесва ми, че има къщи, даже ако си намеря подходяща къща, може и завинаги да си остана там. Не е далече от Катедралата-4-5 спирки, пеш-20 минути.
Откакто построиха моловете, човек вече не се притеснява и такси да си хване: едно е да кажеш-към изтрезвителното, друго-дестинация мол варна. Laughing
Харесвам и Аспарухово.

# 57
  • Мнения: 5 462
Защото момите от провинцията се плашат от отдалечеността на квартали като Кайсиева.  :lol:  В Добрич най-далечното пешеходно разстояние ми беше 40 мин. (почти от край до край на града) Аз откакто съм във Варна (десетина години) винаги съм била на и около центъра, само за няколко месеца ми се наложи да живея до комина, такъв шок ми беше, че не е за разправяне.
Вече не съм мома и не търся център, а близост до читаво училище с достатъчно места и градина, но пак не искам в Кайсиева.  Laughing
това е моят провинциалистки момински отговор, да кажат и другите моми  Joy
Тъй ли .. Rolling Eyes
Абе друго си е като си отиде на село да каже , че живее баш на центъра на големия град.
Остави ти тия приказки за отдалеченоста , пешеходното разстояние и прочие. Mr. Green hahaha

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 065
В Левски много духа зимата, особено около МЕИ. Peace



Явно не си бил/а зимата в Чайка... По принцип много духа във всеки краен квартал. Още по по принцип много духа във Варна навсакъде. Обаче Чайка и в частност високите блокове ПК  до МГ избиват рибата....
Какво разбирате под краен квартал ?Левски краен квартал ли се води ?
Нямах си на идея .
Без да конкретизирам никого от пишещите в тази тема искам да ви питам за един феномен който съм забелязала.
Защо всички моми от провинцията когато пристигат във варна заветната им мечта и притегателна точка става центъра и нищо друго извън него ?
Наистина ми е интересно защо с такава стръв и с цената на големия усилия търсят начини всякакви да заживеят там на "мегдана" , на пъпа на Варна и прочие .В най "кошмарния" им вариант е евентуално района на Руското училище или Чайка ?Големи напъни и стремежи съм забелзвала в някой момичета да се понастанят там.
"Крайните " квартали са им някаква лична трагедия . Mr. Green

Карта на Варна виждала ли си? Чисто териториално Левски си е краен квартал. На север от него е вилна зона. Но това не го прави гето или нещо от тоя сорт... Просто формата и разпределението на града ни е такава. Един квартал може да е на 3 часа от катедралата пеша, може и 30 минути да е, но пак да е краен. Лошо няма.  Peace За всеки влак си има пътници.

Не съм дошла от някъде другаде във Варна, но ще се опитам да ти отговоря и на 2рия въпрос. 90% от дошлите тук моми са пристигнали като студентки, т.е. да учили в икономическия (повечето), медицинския, техническия или морското (там по-скоро са момци, ама и женско се среща). Само студентите от Свободния правят изключение от тезата ми, но пък те не са голяма цифра. Същите тези моми най-вероятно са били в общежитие (всичките са горе долу в центъра) или на квартира до университета си (всичките университети са горе долу в централните части). Нормално е да имат доверие в познатото. Еми и аз да съм, ако бях отишла да уча в София в УНСС например и да съм живяла 5 години в Студентски град, малко трудно ще се преместя да живея в Обеля или Люлин. Няма нищо странно Simple Smile Апък за кореняците варненци в повечето случаи важи правилото където са израсли, него район най-много си харесват, предпочитат и обичат. Причините са същите Simple Smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 5 065

Любимият ми квартал е Трошево.
***
 Не е далече от Катедралата-4-5 спирки, пеш-20 минути.


 Shocked Е не, ти ме уби! Освен ако не тичаш, няма как да го вземеш това разстояние за 20 минути, дори и да си в най-близката точка на Трошево до центъра, демек точно срещу Мол Варна.... Е сори, ама с нормално ходене е 40 минути пътя. Със зор може и да може да се вземе за половин час.

Общи условия

Активация на акаунт