Идеалното място за живеене във Варна?

  • 128 679
  • 2 158
  •   1
Отговори
# 60
  • по морето
  • Мнения: 188
Май само Чайка остана читав квартал, със достатъчно паркинги, зелени площи, детски площадки. Идеално място няма, града е много мръсен, въздуха е ужас, с малки деца гледайте да има площадки, детски градини, училища, аптеки, магазини. Като задуха във Варна няма спасение  Laughing

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 758
Много относително --кое е идеалното място за живеене във Варна!
Зависи ! Прецени си сама за себе си и семейството къде ще е домът ви! Какво ти е нужно да има наоколо? Къде ще се чувстваш безопастно? Много,многоооо въпроси и отговори на които сама трябва да си отговориш.За останалото има Бг мапс и стрийт вю!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 6 315

Любимият ми квартал е Трошево.
***
 Не е далече от Катедралата-4-5 спирки, пеш-20 минути.


 Shocked Е не, ти ме уби! Освен ако не тичаш, няма как да го вземеш това разстояние за 20 минути, дори и да си в най-близката точка на Трошево до центъра, демек точно срещу Мол Варна.... Е сори, ама с нормално ходене е 40 минути пътя. Със зор може и да може да се вземе за половин час.
Слагай маратонки, да се срещнем пред мола и да засечем. Joy
То разстоянието може и за 2 часа да се вземе. А с автобус-7-8 минути, заради светофарите и спирките.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 5 166
С автобуса съм съгласна, но иначе това са 4 километра. Казах без бягане!  Mr. Green

# 64
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Да си стиснем ръцете на 30 минути, нормален ход. Покрай старите гробища кой би вървял бавно! Mr. Green
Говорим за екстремни ситуации-примерно липса на транспорт. Половин час до центъра, в голям град си е близо. Grinning

Недостатък на Трошево-има само едно училище, основно е. "Гео Милев" и Неофит Бозвели" идват далече за малки ученици, "Иван Рилски" няма да коментирам.

# 65
  • Мнения: 9 991
За 20 минути и аз мога да го взема разстоянието . 40 е до 1-ви Възраждане  и то не бързо ходене . Трошево е немалък квартал все пак . Вероятно и двете сте прави но този ,който не може да го вземе за това време предполагам не е кореняк варненец  Mr. Green

От Гео Милев е 30 мин.  Grinning То не се ли води там вече Младост  newsm78

# 66
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Аз се съгласих на приятелски начала. Laughing
Трошево е по-скоро малък квартал.
И в пределите на квартала има само едно училище. Другите са на "чужда територия" Laughing

# 67
  • Мнения: 115
Тук някакви атлетки ви размиват представите за районирането на града Laughing Laughing
Всъщност аз никога не съм знаела къде свършва Трошево и къде започва Младост, но поне оттам градски транспорт има и то поне няколко варианта. Утре ще погледна в градината на сина картата с районирането  Mr. Green

В тази връзка, към авторката, доколкото разбрах детето (децата) ти е малко, обмислили ли сте варианта с преместването на градината/училището?

# 68
  • Мнения: X

Всъщност аз никога не съм знаела къде свършва Трошево и къде започва Младост, но поне оттам градски транспорт има и то поне няколко варианта. Утре ще погледна в градината на сина картата с районирането  Mr. Green

Ами как да знаеш? Те са си извън града, даже гробището е преди тях.  Sunglasses

По темата за идеалното място - то няма как да е по-нагоре от лятно кино Тракия, макар че идеалното място далеч не е там. За мене е около ФК и Шишковата градинка. На Гръцката махала и генералите не съм фен, макар че съм израснала до руското консулство и имам втори апартамент до общината. Не ми харесва този район вече.

# 69
  • Мнения: 9 991
Ай пък сега, направо до ФК като Узунови ли да се живее , вие се изхвърлите . То не се гледа разстоянието до дикотЬеките  Laughing, ами хората с деца може да искат училища и градини да има в близост. Гробището е преди тях , защото едно време в Петлешев се е ходило на бригади за картофи и Червения площад е било края на града. Пак се почна тая , кое е по по най от Варна и кой е по в центъра. То по-горе го писаха ,че провинциалистите се гъчат там , другите кой къде си е израснал .  Mr. Green

# 70
  • Мнения: X
Ай пък сега, направо до ФК като Узунови ли да се живее , вие се изхвърлите . То не се гледа разстоянието до дикотЬеките  Laughing, ами хората с деца може да искат училища и градини да има в близост.

Ами аз живея на няколко метра от Узунови и в другата посока на няколко метра е училището на детето ми - музикалното. На още две-три пресечки има още две училища, все от хубавите. Детска градина има една точно до прозореца ми (Пушкин), още три на няколкостотин метра пак из центъра - Теменужка, новата на Цар Симеон и филиалът на Пушкин до Римски терми. Дъщеря ми беше в последната.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 6 315

Всъщност аз никога не съм знаела къде свършва Трошево и къде започва Младост, но поне оттам градски транспорт има и то поне няколко варианта. Утре ще погледна в градината на сина картата с районирането  Mr. Green

Ами как да знаеш? Те са си извън града, даже гробището е преди тях.  Sunglasses
LaughingЧек ни изравни с Тополите. Laughing
За незнаещите-не, не прескачам надгробни камъни, за да отида до Автогарата.
Едно време умирах да се забавлявам с изпращащи ме колеги-"живея между затвора, гробищата и изтрезвителното. Joy

# 72
  • Мнения: 9 991
На няколко метра до Узунови е ФК и морската, ама айде нема да спорим.

# 73
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В Левски много духа зимата, особено около МЕИ. Peace



Явно не си бил/а зимата в Чайка... По принцип много духа във всеки краен квартал. Още по по принцип много духа във Варна навсакъде. Обаче Чайка и в частност високите блокове ПК  до МГ избиват рибата....

Пет години съм учила в МЕИ, а 26 съм живяла във Варна. Знам как духа и в Чайка, и в Левски.
Единствено в Левски вятърът е успявал да ме повали на земята. (зимата на снега).

# 74
  • Мнения: X
LaughingЧек ни изравни с Тополите. Laughing

Е недей така. Баба ми, дядо ми, както и сума ти роднини и приятели са точно в гробището до Гранд Мол, което за незнаещите е преди Трошево. Баш си е краят на града.  Laughing

Аз се сещам, че като бях в началното училище ни водеха на екзурзия до къщата на Здравко Бомбов. Местен партизанин, внукът му беше в нашия клас. Екскурзията беше с автобус, със сандвичи, с всички атрибути като за извън града, защото то си беше извън града. Къщата се намира до газостанцията над затвора (200-300 метра от Пикадили Младост), което сега се брои началото на кварталите, като нищо скоро брокерите да го обявят за широк център.  Sunglasses
Тези райони всъщност са много западнали. Грозота голяма, нищо че има молове и хипермаркети.

Общи условия

Активация на акаунт