Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Добре дошли в света на настолните игри!

• 175 557
  • 576
  •   1
Отговори
# 570
  • София
7 Чудеса е доста комплексна и непредвидима.
Много зависи кои карти ще ти се паднат да играеш, защото за всяка си има “чалъм”. Аз печеля доста от “войни”, но понякога е по- добре да се събират ресурси (особено, ако останалите са решили да те прецакват на “война” , защото са сметнали, че си печеливш Wink , за да си силен в 2-3 рунд… Много е важно да се следят играчите Simple Smile понякога е по- удачно да запазиш нетрябваща ти  карта, отколкото да я дадеш на следващия.
 В общи линии, играта става засукана след 4-5 разигравания- първо, за да се изучат правилата, второ да опознаеш различните карти (коя какво дава), трето да си определиш стратегия, спрямо основната карта и четвърто- стратегия, според играещите я Wink

# 571
Аз съм на версия Дуел на 7те чудеса: ясно се вижда кой губи и кой пада Simple Smile

# 572
Здравейте, много отдавна не съм писала във форума, но търсих теми за настолни игри и попаднах на тази.
Вкъщи основно играем Пандемия, Black и Red Stories. С Пандемия с децата сме стигали почти до инфаркт от развитието на играта, историите малко доскучават в един момент. За Коледа ни подариха една историческа игра - българска е - "Горда България". Трябва да призная, че две хлапета - предпубер и пубер доста се забавляваха, понаучихме доста неща и към нея има книжка, в която лесничко са разказани темите, които ги има в играта.

Много простички са правилата, а в отговорите на въпросите има някои много яки попадения Simple Smile

# 573
Много се чудя на Пандемия, четох чудесни отзиви, но някак тематиката ме спира.
Сплендор интересна ли е за 4 играчи?

# 574
Сплендор е за макс 4 играчи, така че си е супер с 4-ма.
Ние веднъж само играхме пандемия, нещо не е нашата игра.

# 575
Сплендор е интересна и за 2-3 и 4ма играчи, има много преиграемост и е бърза игра. Същото е положението и с Азул.
Пандемия е много стара игра и няма нищо с "днешното" положение, но тя е кооперативна игра и ни учи да работим в екип и да мислим заедно няколко хода напред. Определено не е за хора който обичат да прецакват другите и да се състезават, аз също имам познати които не я харесват заради тематиката и липсата на състезание.

# 576
Ще ми се да добавя още една игра към колекцията ни. Трябва ми да е интересна за 2ма, като единия е момиче на 9г. От прочетеното в темата се чудя между две-Сплендор и Такеноко, като везните клонят малко повече към пандичката. Моля да ми споделите дали са еднакво лесни за усвояване и дали времето за приключване на играта е сходно? Определено искам по-бързата,защот придвиждам да се играе главно в работни дни.

Общи условия

Активация на акаунт