Добре дошли в света на настолните игри!

  • 199 884
  • 724
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 184
Здравейте! Аз харесвам играта Ваканция в България макар, че много дълго се играе.
Искам играта Хотел, защото гледам съученици от моя клас я играят и е готина. Кажете какво мислите вие за нея. Нов съм тук.

# 181
  • Мнения: 6 889
Хотел прилича на Монополи според мен. Но е по-детска, в смисъл има по-прости изчисления, а фигурките на сградите са предполагам по-забавни за децата.

Не е лоша, чак ми се доигра между другото, трябва да я пробвам пак с детето. Като играехме в началото тя беше по-малка и съответно за мен беше повече изнервящо, отколкото приятно. Въпреки че още не е много свикнала да губи и стават драми Tired

# 182
  • Мнения: 47 963
Хотел я нареждам доста надолу сред игрите ни.  Досадно е сглабянето,  скучна е и има предпоставки за драма.  За малки деца става,  ако се залага повече на външния вид.

# 183
  • София
  • Мнения: 10 825
Купих "Доминион" вчера. Някой има ли впечатления от играта?
Все още не сме прочели провилата Embarassed




П.П. В Буктрейдинг е намалена на 50%, много е изгодна цената. Дано и играта да е хубава

# 184
  • София
  • Мнения: 190
Купих "Доминион" вчера. Някой има ли впечатления от играта?
Все още не сме прочели провилата Embarassed




П.П. В Буктрейдинг е намалена на 50%, много е изгодна цената. Дано и играта да е хубава
На мен много ми харесва.  Даже синът ми още не можеше да чете и я играеше с нас. Запомняше по картинките коя карта какво прави. Правилата не са много сложни.

# 185
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря! Моите домашни малко се обезкуражиха, защото им се сториха твърде обемни и сложни правилата. Аз смятам да ги прочета утре на спокойствие и дано да ги разбера и да успея да им ги обясня после.

# 186
  • София
  • Мнения: 12 224
Опитвам се да измисля подарък за 10-тият рожден ден на близначките. Попадна ми без да искам българската игра Баталия, но от ревютата доколкото схващам не е съвсем подходяща борд игра за начинаещи.
Можете ли да ми препоръчате подходяща борд или настолна игра, която става и за десетгодишни деца евентуално?

# 187
  • София
  • Мнения: 1 176
Ticket to ride: Europe, няма текст по картите, лесна е като правила и децата научават кои са държавите в Европа.

Има и много други, разбира се.

# 188
  • София
  • Мнения: 12 224
Благодаря за коментара, аз се насочих към Каркасон от отзивите в темата, тя удачна ли е също за деца?

# 189
  • София
  • Мнения: 1 176
Да, Каркасон и Катан са най-лесните според мен. Много започват с тях, понеже има и български издания.
На английски обаче има наистина огромно разнообразие и ако няма текст по компонентите, има много игри, които са чудесни за деца. Можете да погледнете още: Takenoko, Jamaica, Splendor, Dixit, 7 Wonders, Camel up, Hive. И така.  Grinning

# 190
  • София
  • Мнения: 12 224
Мерси, поръчах Каркасон, хареса ми, че ако се запалят има доста допълнинея за нея  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 47 963
Имаме каркасон, катан, монополи милионер, мондо, убонго, живот, хотел, гонг...абе много
Фаворити на малкия са Катан и Милионера, ей денонощно може да ги играе Simple Smile

# 192
  • Мнения: 696
с превод на български са и част от посочените игри от "every me", като например:
Диксит/Dixit, даже и допълненията, Ticket to Ride Europe е вече изцяло локализирана, Ticket to Ride е на БГ и още някакъв език, Takenoko, Splendor, 7 Wonders, Dobble, Jungle Speed, Small world и още много игри са си локализирани на БГ.
Въпроса е само от кой сайт си ги купуваш, защото ако е от http://boardgames-bg.com/, 99% от игрите им нямат превод. В книжарниците почти всичко в с превод, а там където няма си пише, че трябва да внимаване Simple Smile  Embarassed

# 193
  • София
  • Мнения: 1 176

Въпроса е само от кой сайт си ги купуваш, защото ако е от http://boardgames-bg.com/, 99% от игрите им нямат превод.

Предлагат оригиналните английски заглавия, затова и разнообразието е толкова голямо. Това е специализиран магазин за настолни игри. Буквално има игри за всеки - според възрастта, бюджета, интересите му, дори компанията, с която ще играе.

На български има много малко игри или са се появи правила на български в последствие, понеже нямат текст по картите и са лесни игри. Няма лошо, просто са много малко.


Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 19:55 от every me

# 194
  • Мнения: 696
има и други сайтове, които са си на вносителите на ОРИГИНАЛНИТЕ - Френски и Американски, полски и немски издания, но са локализирани или са с правила на български, все пак живеем тук и не всеки знае английски, аз например говоря немски, как да си купя игра на английски, ако няма кой да ми преведе правилата?

Общи условия

Активация на акаунт