Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 149
  • 724
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 241
Вчера за първи път пробвахме Mysterium - всички любители на Dixit много ще я харесат. На нас също ни допадна. Малко като Dixit за напреднали. На същото издание е (Libellud) и картите са много интересни.

Много обичаме и Ticket to Ride - вчера играхме и Азиатската версия, която е по отбори. На мен ми допадна, въпреки че другия отбор малко се караха Grinning


 

# 196
  • Мнения: 697
Lygia: Ако имате повече от картите Диксит, след време може да си подберете карти от тях и да ги сложите вместо картите на духа Simple Smile или да играете Диксит с картите на духа и те са 84 на брой.
Има и нова игра "Концепт", пак с карти и асоциации, но не е на принципа на Диксит.

# 197
  • Мнения: 5
Здравейте, бихте ли ми препоръчали игри за деца до 4г. . Целта на заниманието е да се развиват качествата на сина ми. Говоря за рационално, логическо мислене, съобразителност.

# 198
  • Мнения: 16
Здравейте. От няколко месеца и аз залитам по настолните игри. Събирам, трупам и играем. Малкия още е малък за това, но докато му дойде времето, с майка му и приятели ще влезем в час и форма Simple Smile. За сега съм си набавил Catan, Game of Thrones, Вещиците(по Тери Пратчет), Smallworld, Conquest of Nerath, както и няколко кутии с карти Magic:The Gathering Simple Smile. Тук не включвам Сркрабъл, Монополи и другите стари класики. Та така, имам един въпрос и необходимост от малко помощ. Някой случайно да си е купувал Nerath? Мисля, че има локализация на български за нея, но моята версия е на английски. И като се сберем, и като се стигне до референции с правилата, не всеки се оправя добре с езика. Та някой ако има книжката с правилата преведени и може да ги снима/сканира и прати, ще съм много благодарен!!

# 199
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,моля за коментар дали е интересна следната игра като става на въпрос за подарък на 9 годишен младеж

https://comsed.net/%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D … ilter_gender=8990

Също така какви са правилата

# 200
  • Мнения: 47 982
За  9 години ми се вижда бебешка  Rolling Eyes
За тия пари вземи хубава игра , като Каркасон, Катан, Диксит, Убонго и т.н.
Ако не бързаш, сайта bigbag прави намаления около черния петък, и над 50 % и игрите идват доста изгодно, а са хубави игри, за цялото семейство

# 201
  • sofia
  • Мнения: 409
За  9 години ми се вижда бебешка  Rolling Eyes
За тия пари вземи хубава игра , като Каркасон, Катан, Диксит, Убонго и т.н.
Ако не бързаш, сайта bigbag прави намаления около черния петък, и над 50 % и игрите идват доста изгодно, а са хубави игри, за цялото семейство

Благодаря за коментара и определено не бързам и ще изчакам намалението  bouquet

А коя е по-интересна Каркасон или Катан и не толкова дълга като Монополи например  Embarassed

# 202
  • Мнения: 170
Обожавам Диксит! Случайно да знаете подобна игра с карти за повече играчи?  newsm78

# 203
  • Мнения: 47 982
Индивидуално е, моят син обожава Катан, а най-любима му е монополи, но играе и другите
Дъщеря ми харесва повече Мондо и Каркасон
Така че е индивидуално
Каркасон е по-стара и има повече разширения след това, а Катан е по-нова и също е много хубава
То има и други, GoT  и много много други...

# 204
  • София
  • Мнения: 10 825
Има една книжарничка, където аз поръчвам нашите игри и разширения. При онлайн поръчка имат 15% отстъпка. Не знам дали е удачно да напиша името  Rolling Eyes Ако някой се интересува - на лични.

П.П. За София става въпрос

# 205
  • Мнения: 6 904
Здравейте,моля за коментар дали е интересна следната игра като става на въпрос за подарък на 9 годишен младеж

https://comsed.net/%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D … ilter_gender=8990

Също така какви са правилата
На мен ми беше любима като малка  Heart Eyes Редят се плочки с път и трябва да предвидиш как да си направиш пътечка с избутване на една плочка, така че да стигнеш до съкровището, което търсиш. Според мен не е бебешка. Поне моята дъщеря скоро навърши 8 и все още не се справя с нея. Не може да предвиди разместването на плочките.

# 206
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Здравейте,моля за коментар дали е интересна следната игра като става на въпрос за подарък на 9 годишен младеж

https://comsed.net/%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D … ilter_gender=8990

Също така какви са правилата
На мен ми беше любима като малка  Heart Eyes Редят се плочки с път и трябва да предвидиш как да си направиш пътечка с избутване на една плочка, така че да стигнеш до съкровището, което търсиш. Според мен не е бебешка. Поне моята дъщеря скоро навърши 8 и все още не се справя с нея. Не може да предвиди разместването на плочките.

Моята дъщеря е на 9 и много се забавлява с нея. От година и половина я има. Бързо се играе, което е още един плюс за децата.

# 207
  • Мнения: 6 904
Обожавам Диксит! Случайно да знаете подобна игра с карти за повече играчи?  newsm78
Диксит е за 12 човека, колко повече  Crazy

Иначе бих предложила Cards against humanity. Но трябва доста добър английски за всички играчи. Иначе самите карти ги има и на сайта им, може да си ги разпечатате сами.
Сега като се поразрових видях, че някой си е направил труда да ги преведе и побългари (имайте предвид, че версията е нецензурна) - http://veseliada.com/wp-content/uploads/2013/01/veseliada-v1-16032013.pdf

# 208
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,моля за коментар дали е интересна следната игра като става на въпрос за подарък на 9 годишен младеж

https://comsed.net/%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D … ilter_gender=8990

Също така какви са правилата
На мен ми беше любима като малка  Heart Eyes Редят се плочки с път и трябва да предвидиш как да си направиш пътечка с избутване на една плочка, така че да стигнеш до съкровището, което търсиш. Според мен не е бебешка. Поне моята дъщеря скоро навърши 8 и все още не се справя с нея. Не може да предвиди разместването на плочките.



Моята дъщеря е на 9 и много се забавлява с нея. От година и половина я има. Бързо се играе, което е още един плюс за децата.

благодаря ви за коментарите ...точно такава бърза и лека игра търся

# 209
  • Мнения: 697
Обожавам Диксит! Случайно да знаете подобна игра с карти за повече играчи?  newsm78
Диксит е за 12 човека, колко повече  Crazy

Иначе бих предложила Cards against humanity. Но трябва доста добър английски за всички играчи. Иначе самите карти ги има и на сайта им, може да си ги разпечатате сами.
Сега като се поразрових видях, че някой си е направил труда да ги преведе и побългари (имайте предвид, че версията е нецензурна) - http://veseliada.com/wp-content/uploads/2013/01/veseliada-v1-16032013.pdf

Играта Диксит е за 6 човека, Диксит Одисей е за 12 и има правила за отборна игра, подобна е новата игра Концепт - също е на български и тя е за до 12 човека.
Conquest of Nerath, никога не е имала превод на БГ.

Общи условия

Активация на акаунт