Швейцария-фондю, раклет, шоколади и дружина майки млади-5

  • 126 156
  • 466
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 4 673
Записвам си ги, много благодаря!

# 451
  • Мнения: 19 686
Момичета, има ли живеещи в Цюрих? Не съм изчела всички теми, защото не са особено активни, а имам конкретни въпроси относно този район.

# 452
  • Мнения: 657
Cristi, питай. Аз не живея в Цюрих, но работих там 6 години. А ако не знам, друг ще знае.

# 453
  • Мнения: 19 686
Ще те спамна на лични Hug

# 454
  • Мнения: 153
Здравейте мами,

обмислям варианти кой да ми помага постоянно с домакинството и малката ми дъщеря (на година и половина) и обмислям варианта за жена, която да живее у нас и да помага. Може ли да ми каже някой дали има опит и дали има такава жена или пък група/сайт, където мога да я намеря?
С дъщеря ми ще се гледаме двечките самички и ще ми трябва помощ.

Благодаря предварително Simple Smile

# 455
  • Мнения: 40
Здравейте!
Има ли мами в Швейцария?

# 456
  • Мнения: 6 438
Здравейте,

Тази тема не е активна, ще я повдигна с надеждата, че някой може да ми даде информация.

Малко е общ този мой въпрос, но все пак, как стои въпроси с признаването на дипломи на български университети в Швейцария? Има ли някой опит в тази област? Прегледах процедурите за признаване, но те са свързани повече с ЕС и не ми е ясно как стоят нещата за Швейцария.

Предварително благодаря!

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 23:38 от Грозното Пате

# 457
  • Мнения: 425
Здравейте, мами!
Обмисляме местене в Германия или Щвейцария. Но тъй като в момента съм бременна с дете на 1 година ми се иска първите месеци да се възползваме от социални помощи. За Германия съм запозната как стават нещата, но там има други неща които силно не ме устройват.
Запознати ли сте как стоят нещата в Швейцария? Има ли социални помощи за безработни без предишен трудов стаж в държавата?

# 458
  • Мнения: 2 369
Здравейте, мами!
Обмисляме местене в Германия или Щвейцария. Но тъй като в момента съм бременна с дете на 1 година ми се иска първите месеци да се възползваме от социални помощи. За Германия съм запозната как стават нещата, но там има други неща които силно не ме устройват.
Запознати ли сте как стоят нещата в Швейцария? Има ли социални помощи за безработни без предишен трудов стаж в държавата?
Не. Определено лош план.

# 459
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Здравейте на всички!
Току що видях, че някой е писал тази година. Понеже някъде бях мернала, че стари теми не  се активират, надявам се не нарушавам правилата на форума.
Ние сме в Цюрих от близо година.
Срещаме трудности главно със социалните контакти. Децата ми не говорят немски и в училище ги отбягват още. Поради тази причина страдат и реват от време на време, че им липсват приятели.
Дали има семейства с деца на 5г и 7г като моите, с които бихме могли да си играем понякога?
Живеем в града, Крайс 2,в района на Моргентал. Ще бъда много благодарна за отговорите ви и за евентуалните познанства!

# 460
# 461
  • Мнения: 323
Здравейте,мили мами
имам следното питане.Мъжът ми е завършил в Австрия за операционен асистент и рентгенов асистент.И двете специалности ги е учили завършил в Австрия.Той е българин,но с австрийско гражданство.В момента работи като опреционен асистент в ортпедията.Иска обаче да потърси работа в Швейцария,тъй като австрийски гражданин,той получава веднага право на работа и пребиваване в рамките на 5 години.Можете ли да ми дадете линк към фирми,които търсят такива специалисти или откъде може да потърсим къде в немскоговорящата част на Швейцария има свободни такива работни места.Немският му е перфектен,знае английски,,руски,сърбохърватски.Благодаря

# 462
  • Sofia
  • Мнения: 4 673
Има групи във Фейсбук , напр. "Българи в Швейцария". Там активността е по - голяма и мисля, че ще ти бъде по - полезно да почерпиш информация.

# 463
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Там пък,в тия групи,като ти отговорят,та чудо!Търсете в сайта за работа - jobs.ch или директно в някоя болница попитайте.По-добре така,информация на място.

# 464
  • Мнения: 37
Здравейте!
Моля за помощ. Кое е най-доброото адаптирано мляко в Швейцария за новородено?

Общи условия

Активация на акаунт