за дупето

  • 2 875
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 760
Много въздушни бани и никакъв сапун!

# 31
  • Мнения: 2 125
Виждам, че си фармацевт, което ме радва...
Тази рецепта, която ще ти споделя е от "време оно", но оправя всякакви проблеми с дупета
Ето ти рецептата и съставките на кремчето, което ми помогна:
Rp./
Vit. C 600 х E
Vit. A 300 х E
Vit. E - І amp.
Lanolin
Vaselin 20,0

MDS. външно

Ето тук обсъждахме такъв проблем Peace може да ти е от полза Hug

# 32
  • Мнения: 481
При моите девойки имаше същия проблем на 2-3 месечна възраст. Дупетата им ставаха почти на ранички. И аз пробвах какви ли не кремчета и нищо не помагаше. Накрая педиатърката ни каза да мажем с Тридерм. За 3-4 дни всичко се успокои и след това продължихме само с БейбиТан. От него съм използвала вече 4 опаковки. Много съм доволна. Няма вече подсичане, зачервяване. Всичко е наред.
Пробвай - работи!

# 33
  • Мнения: 47
На mustela крема е супер но наистина е малко скъп,ние ползваме българско крем4e-цинци и съм много доволна ,съдържа 10 % цинк ,много по  добър е от зинковата паста,нанасям го всеки път когато сменям памперса,цена-1.40лв

# 34
  • Мнения: 590
Аз да кажа че от раждането си го бърша с мокри кърпички (в началото миех на чешмата след всяко ако но после тежи) и мажа с Натусан задължително с цинг.Сменям памперс на 3-4 4аса и задължително веднага след ако.Никога не е имал проблем. Миналото лято като си заминахме в БГ и бях забравила крема Embarassed newsm78 Там купих беиби тан тъи като тук в форума бях чела добри отзиви,изприщи се ужасно дупето,купих някакъв друг,вазелини,Здраве и направо започна да става на рани и най-накрая намерих такъв на Натусан с цинг и бързо се оправи дупето.Така че цинг му е майката  Mr. Green Този беиби тан не знам как толкова много хора са доволни от него като при нас нямаше никакъв ефект протим подсичането   Naughty

# 35
  • Мнения: 112
Моето бебе е с много суха и чувствителна кожа, подсече се и получи обриви от прекаленото използване на мокри кърпи. Оказа се, че доста изсушават кожата ( имам предвид тези на Памперс) и с тях също не трябва да се прекалява. Оправи се с крема на  Линола фет (дерматолог ни го изписа) и оттогава мажа с него, много съм доволна. Като я къпя във водата слагам от олиото за баня пак на Линола. Сапун използвам само да мия наакано дупе и после обилно намазвам с Линолата.

# 36
  • Мнения: 3 663
според мен за да се подсече едно дупе от миене с вода или не се подсушава достатъчно (точно заради това натъртих за тензуха, защото попива в пъти по-добре от хавлия, само който е пробвал знае за какво говоря) или не се маже достатъчно обилно с крем (до побеляване)
да, водата изсушава, но при достатъчно мазане с крем кожата се омазнява и се образува защитен мазен слой

пак ще повторя, че таня е с ужасно чувствителна кожа, обрива се от какво ли не
но с тези грижи нито вендъж не се е подсичала

при вече подсечено дупе водата наистина може би ще влоши нещата
това, което казвам аз, е какво за мен е добре да се прави, за да не се стига до подсичане изобщо....

# 37
  • Мнения: 1 425
Имахме подобен на вашия проблем, само с разликата, че дъщеря ми е по големичка. Дупето й беше станало рана, сменихме много кремове, близо 2 месеца я киснех в тетра всяка вчер.Стигнахме и до кожен лекар и една торба с мазила. Имаше малко облекчение. Кожната лекарка ми каза, че детето ми е с много чувствителна кожа към мокро. Да мия дупето само като се изака и вечер, след като го измия да подсушавам много добре, защото кожата й е чувствителна към мокро и накрая да я поръсвам с бебешка пудра. Резултата от както ползваме пудра е направо СУПЕР. Вече няма зачервено дупе. Ако не става с другите неща, които ти препоръчват мамите, пробвай с пудрата. При всяка смяна на памперс.

# 38
  • Мнения: 221
Само да споделя и моя опит.
Ние сме само един месец и до преди три дена имахме същият проблем. Извиках една позната педиатърка в къщи и тя ми препоръча: след изкъпване и след сутрешното голямо почистване да се мажем с крем, за който ми даде рецепта- за да ми го направят в аптеката. И то след като съм намазала дупето обилно с преварен зехтин. През останалото време след всяка смяна на памперса да мажа с преварен зехтин. Трети ден откакто го правя и зачервяванията видимо намаляха, а пъпките изчезнаха. Ако искаш пиши на лични за да ти дам рецептата.
А преди това бях ползвала: Бочко, ТриДерм и Бюбхен. И не ставаше. Успех!

# 39
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
дъщеря ми в първите две седмици имаши зачервено дупенце и пъпчици - още от болницата,въпреки смяната на памперсите на 2 до 3 часа но аз упорито я държах да й диша дупето на всяка смяна па 10 минути и слез това мажех с Бочко -съдържа цинк и смрадлика и крем Здраве за кожни раздразнения,отделно сутрин като си правехме и масажа я държах голичка- въздушни бани на цялото тяло

другото което забелязах е че като я изтривах с мокрите кърпи - въпреките че нежно я минавах дупето й се зачервяваше/смених няколко марки не помогна/ и затова почнах да мия дупето с водичка без сапун -изсушава ... и това при нас помогна

# 40
  • Мнения: 3 425
И ние имахме същия проблем около 1вия месец на бебко...даже и екстра пъпчици !При нас подейства:
Смяна на пампа максимално на 2 4аса т.е. поддържане на сухо дупе!Миене без сапун, подсушаване, въздушна баня 3-4-5 мин и после памп(без никаква козметика)!Още след 5-6 смени на пампа се забеляза подобрение!Така се дава възможност на кожата да се самопочисти!След като мине на пълно миене 2 пъти на ден(аз не прекалявам с миенето,за да не стане прекалено чувстивителен),макар 4е ака постоянно почти!КРЕМ САМО АКО Е ЗА4еРВено!
Май беб4етата си минават този период,а аз се бях шашнала  #Crazy
Успех  Flutter

# 41
  • Мнения: 941
и аз имах същия проблем и даже се обриваше но пробвах много мазила и накрая пак към първото се върнах - мажех обилно с бочко на всякъде под памперса, често го сменях и я измивах всеки път и след втория месец се оправи дупето и сега сме добре вече
УСПЕХ

# 42
Здравеи.И моя бебок бе6е така и ние сменяхме козметика но сега ползвам крем  бубхен и хямаме проблем 500гр струва 15 лв.

# 43
  • Мнения: 1 555
Аз мажа с МУСТЕЛА  и съм много доволна ! Препоръчвам ти го, крема е с цинков оксид и веднага успокоява цачервеното дупе ! Party

# 44
  • Хасково
  • Мнения: 726
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТА ЗА КРЕМА НА МУСТЕЛА СУПЕР Е Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт