Лоши ресторантьорски практики

  • 75 974
  • 941
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 841
Човекът надали си е измислил, още повече, казваш, че се е махнал отвратен.

Я се махнал, я го махнали... Бившите служители не са най-надеждния източник на информация.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 5 374
Не знам как седят законово нещата. Но...
1. Ако ми правите добър оборот- маса и за 12 човека бих ви дала.
2. Ако ми се лигавите на порция сърчица и общо 2 бири- сори.

точка 2.  Shocked Shocked И какво излиза, ако нямам възможност да си поръчам салата, някакви хапки, основно, десерт, безалкохолно, алкохол, и да оставя 5 - 10 лв бакшиш, значи нямам право да седна в ресторант ли?

Ако не съм гладна и жадна, но въпреки това решавам да ползвам услугите на ресторант и да оставя пари, макар и малко, в него, за да се срещна с приятел и да си приказваме или обсъждаме нещо важно, пак ли нямам право?  Sad

Засега не ми се е случвало нищо такова, дано и така да си остане. Искам да споделя с вас една случка, която ме отврати.
Тези от Варна сигурно знаят за пицариите Селена и Акварел, които са точно една с-у друга в кв. Левски. За рождения си ден резервирах маса в Селена за 12 човека. Отидохме, седнахме, поръчахме, но след десетина минути усетихме, че е много студено и всички си облякохме якетата. Залата, в която бяхме не е с прозорци, а с едни прозрачни гумени брезенти, които се навиват като рула, сещате се, и една цяла стена беше с вдигнати такива. Помолихме ги да ги спуснат, поне част от тях, то вътре направо вятър се завихряше... а става въпрос за вечерта, края на октомври. Отказаха с предтекст, че в залата се пушело и ако затворят, пушачите ще трябва да излизат да пушат навън. О, горките!!! А всички, не само на нашата маса, бяха с якета и сгушени. Сервитьорките бяха по блузка и поличка тип виж ми гъза, но те явно като не седят на едно място, не им е студено. Пиците изстинаха на 5тата минута, питиетата бях ледени. Ставаше все по-студено и ги молихме още поне 5 пъти да спуснат брезентите, но все така отказваха, дори не се трогнаха от факта, че сестрата на приятеля ми е бременна и може нещо да й стане. Ами тя и мъжа й бяха принудени да си изядат половината от поръчката за 10 минути от уважение към мен и да си тръгнат! А останалите се премествахме все по-навътре към помещението, след всеки тръгнал, и се греехме на една лампа, представяте ли си! Като знам, че другото заведение е отсреща на 5 метра, ми идеше да стана и най-демонстративно да се преместя там, но вече бяхме поръчали, а и не исках да карам 10 човека да се местят и да ми гледат скандалите, затова изтърпях. А може би не трябваше. Да, заведението получи 200 лева от мен, но никога, ама никога повече няма да стъпя там. А ми е съвсем наблизо и сами си представяте още колко пъти по 200 лв бих могла да изхарча там. Тъпаци!  Crossing Arms
Вече посещавам само Акварел, случвало ми се е с една приятелка да седим с по едно кафе и една вода на маса за шестима в продължение на 2 часа... но никой не ни е гледал накриво. А и пуснаха оферта с намаление от 25% от сметката за студенти, което си е цифра... в най-добрия случай безалкохолното ти излиза безплатно  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 6 214
Как ще седнеш въобще на външна маса в края на октомври, ако не си пушач? Заради няколко пушачи в компанията не бих карала 10 човека да карат РД зъзнейки. АЗ бих си тръгнала като гост от такъв РД.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 5 374
Не е външна, вътре в заведението си е... И преди съм ходила там и не е било така, откъде да знам, че точно на рождения ми ден, при такъв студ, някой би си помислил, че може да държи отворено. А и имах резервация и това беше единствената голяма свободна маса. Ако бях усетила студа, преди да са дошли гостите и да поръчат, сигурно наистина нямаше да остана. От моята компания само 2ма пушат, но винаги са си излизали навън, като кучета, техен си проблем, без никакви претенции към когото и да е. Според сервитьорките проблемът беше от пушачите на останалите маси, на които м-удр също им беше студено, но имам чувството, че ги беше срам да помолят да се затвори.

# 79
  • Мнения: 14 654
Истоярията на Диди ме подсети за скорошна моя случка, доста подобна. Седнали сме с мъжа ми да обядваме в някакъв ресторант в друг град. По едно време стана някакво ужасно течение и не само това, ами изглежда се бяха заели с дезинфекциране, защото се разсмърдя остро на някакъв препарат. Голям кеф - ядеш си, а носът ти щипе от хлора.

# 80
  • Мнения: 58
Малко е стара темата, но като човек в бранша имам мнение, което искам да изразя. Никога не съм отказвала маса на клиент, никоя от моите сервитьорки също не е отказвала. Но пък е имало моменти когато съм съжалявала, че съм пусанла клиенти в заведението си.
Първо ще започна с това, че е на морето. Второ ... има ужасно нагли хора. Не казвам, че някоя от вас е нагла.
Вярно е, че сервитьорите рабоят за бакшиш,но пък и на моите момичета, не им е проблем когато някой остави по-малко пари, въпреки че ми става приятно като видя, че има хора, които показват колко са доволни като оставят бакшишите. Грозно ми е когато има голяма компания, която направи сметка 209,98 например, дава 210лв на момичето и казва с мазна усмивка "Мерси" Ок, направил си 210лв, казваш че всичко ти харесва, не можеш ли да извадиш едно левче да дадеш за доброто обслужване.
Втора ръка храна, не ми е ясно как се използва. Не бих го й направила.
Има двойки, които правят по 100лв, има групи по 20 човека, които с мъка правят 50лв, а после гледат сметката и си я изчисляват.

# 81
  • Мнения: 14 503
а не се гледа все едно е клошар, който ти проси цигари.
Точно така си гледат на повечето места, ама и аз знам как да ги погледна и как да не си разваля кефа.  Mr. Green Mr. Green

Аз пък въобще не ги поглеждам. И не ме интересува как ме гледат  и какво очакват от мен, аз съм отишла да си правя моят кеф, не техния.

Най-големия гаф беше парчета стъкло в сос за паста. Това в ресторант, където порцията е от 30 лв. нагоре. Въпреки скандала пак го бяха включили в сметката Close

# 82
  • Мнения: 58
а не се гледа все едно е клошар, който ти проси цигари.
Точно така си гледат на повечето места, ама и аз знам как да ги погледна и как да не си разваля кефа.  Mr. Green Mr. Green

Аз пък въобще не ги поглеждам. И не ме интересува как ме гледат  и какво очакват от мен, аз съм отишла да си правя моят кеф, не техния.

Най-големия гаф беше парчета стъкло в сос за паста. Това в ресторант, където порцията е от 30 лв. нагоре. Въпреки скандала пак го бяха включили в сметката Close
Ох и на мен един път ми сервираха миди пане, които каго разрових малко бяха явно развалени, показах ги на сервитьора, а той ми каза че готвачката не разбирала нищо от миди и не може да кажат кой крив, кой прав.

# 83
  • Мнения: 11 573
Писах в една друга тема, ама и тук да кажа от какво се възмутих.
Празник на града, ресторант до панаира, много маси вън и вътре.
Собственикът стоеше на входа, или ако някой се беше настанил без да го види, ходеше и питаше за какво са седнали хората- за кафе или обяд. Три компании бяха пратени да си пият кафето отсреща. Хората ставаха и смеейки се на глупостта на шефа, си тръгваха, позорно изгонени.
Отделно се следяха таблите на персонала, кой какво си е поръчал.

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 17:46 от d. h.

# 84
  • Мнения: 1 883
На мъжа ми  му сервираха пълнен картоф, който по средата беше замръзнал и имаше лед. Tired Показах го на сервитьора,   накрая  беше в сметката. Повече не стъпихме там. Заведението скоро го закриха.

# 85
  • Мнения: 4 892
Mного лоша ресторантьорска практика е, когато се опитат да ме залъжат, че ми сервират месо от птицата додо. Не прощавам. Казвам им, че не могат да ме излъжат и това е просто старо пилешко месо и аз няма да го ям.
Има едно местенце, дето ми се налагаше по месторабота да го ползвам. И управителят е много мил, когато има проблем, винаги си говорим едно и също - това месо е старо, има кокали, нокти, кожа и пера /преувеличавам, естествено, но му го казвам/. И той ми се извинява изчервен и ми предлага да ме почерпи десерт. Мил е, де.  Ама лоша ресторантьорска практика - та аз не съм обядвала, какъв десерт? Яйчен крем с яйца от додо.

# 86
  • Мнения: 593
Много съм докачлива на тема отношение и ако не ми дадат маса, само защото сме двама, повече не стъпвам там. Ресторанти и заведения колкото искаш.

Последно ходих на ресторант в петък, сама с децата. Сервитьорката ме сложи на маса за шестима. Аз исках да седна на по-малка маса, защото беше официален празник и ресторантите бързо се пълнеха. Тя ми взе поръчката и каза, че ще дойде друг да ни обслужва. Тогава загрях, че те имат райони и се преместих в на голямата маса в нейния район. Тя си ме посрещна от входа и исках да остана с нея. За една сервитьорка е важно да обслужи повече маси за деня и няма значение дали на масата седят двама и шестима, нито за сметката, нито за бакшиша. Знам от опит, защото съм била сервитьорка.

Ако подобна практика се толерира в дадено заведение, то най-вероятно е в резултат на лош мениджмънт. В такъв случай изобщо не си заслужава да си късате нервите. Оставете ги да си трошат главите.

# 87
  • Мнения: 0
Не знам как седят законово нещата. Но...
1. Ако ми правите добър оборот- маса и за 12 човека бих ви дала.
2. Ако ми се лигавите на порция сърчица и общо 2 бири- сори.
ами-естественно-няма как да седят двама души на по питие на маса за 6-ма и когато дойде компания от 5 човека да няма къде да седнат )))

# 88
  • Мнения: 58
Не знам как седят законово нещата. Но...
1. Ако ми правите добър оборот- маса и за 12 човека бих ви дала.
2. Ако ми се лигавите на порция сърчица и общо 2 бири- сори.
ами-естественно-няма как да седят двама души на по питие на маса за 6-ма и когато дойде компания от 5 човека да няма къде да седнат )))
Има, има. Случвало ми се е да имаме свободна в цялото заведение само една шестица. Най-нагло си сядат една двойка там,каквото и да е - хора са не мога да ги изгоня. Та след това ми идват точно 6човека, но няма къде да ги настаня. Какво да се прави, аз губя пари, но от морална гледна точка, как да ги изгоня хората.

# 89
  • Мнения: 4 892
Ами то някои заведения затова си имат салонен управител, който да предразположи клиентите, да решат, че са специални, ненатрапчиво да ги попита колко човека са, дали ще дойде още някой и да им даде маса. Аз лично ако съм с още един, няма да се чувствам много комфортно на сватбарска маса. Е, осен ако не сме си поръчали печен вол.

Общи условия

Активация на акаунт