Септемврийче малко покажи се - момче ли си или момиче? - Тема 4

  • 30 845
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 58
Ние ще ходим за 1 седмица на Китен в края на юни. Нарочно искахме да е по-надолу, че водата да се е постоплила. Не съм стъпвала там от 100 години и се надявам да ни хареса. Миналата година бяхме на Сл. бряг. Така и си тръгнах от морето без да съм хапнала цаца  Sad . Питах на много места, но все ми обясняваха, че такава евтина риба никой не търсел там  Shocked, можело да ми предложат сьомга  Crazy
Сьомга на капанче ?  Mr. Green Или в заведение ?
Цаца аз от капанчета ям само в началото на юни, средата на август и края на септември  Mr. Green  Защото точно 2-3 пъти на сезон се сменя олиото, не препоръчвам за нас в това състояние да ядем нещо с мръсно олио, поръчвала съм си цаца, а съм намирала вътре, калмари пане, миди пане и т.н. Правете си изводи.

# 721
  • Мнения: 268
Мама Жаба, в Сл. Бряг сьомгата е навсякъде  ooooh!  Нещо като местна цаца  Wink Аз ще съм през юни и смятам, че хапване на цаца един път няма да ни навреди. Нещо като традиция ми е като отида на море да хапна цаца. Аз пържено почти не ям, та и цацата е един път, колкото да се спази традицията.

# 722
  • Мнения: 14
Здравейте, аз от работа нямам време много да влизам тук, но ми дойде друга рима за новата темичка?
Април пристигна вече, раздвижи малкото човече! или Сепетември още е далече, но април раздвижи малкото човече Wink

# 723
  • София
  • Мнения: 710
Здравейте,
Знаете ли дали лекарите във "Фемина" могат да издават болнични и да пращат на ЛКК? Пишете ми на ЛС ако не искате да споделяте имена:)
Мерсииии  Hug

# 724
  • София
  • Мнения: 16
Здравейте на всички мами!  Hug
Надявам се все още приемате нови попълнения. От известно време ви следя, но чак сега реших да се присъединя към вас Simple Smile
На 27 години съм от София с термин 25 септември и чакам своето първо бебче  Flutter

Веднага да се включа за почивките - ние мислим юни месец да направим едно моренце на гръцко. Миналата година изкарахме страхотно там и мислим да повторим.

# 725
  • Мнения: 14
Хайде и аз да се похваля , ще си имам аз мадама.Simple Smile

# 726
  • Мнения: 42
Ей да се оправя това време, че като е лошо човек не може да ви изчете  Grinning

тигърче изглеждаш страхотно   bouquet
Кая с допълнителното здравно можеш да се следиш без да месиш личния. Поне моето е такова и не съм се занимавала грам с личния.
Не че, ако ида няма да даде направление. Тия дни така ме друсат хормоните, до сега обяснявях на ММ, кое е поредното нещо дето ме дразни, което той прави.   ooooh! Милия ,не знам, как ме издържа на моменти, ама пък и аз не съм Мара чистачката. Не стига че вървя подир брат му, с който ни се налага да живеем, пък и да вървя подир него. Ми никаква култура за чистота и ред нямат тия хора.  #Cussing out Да не говорим, че в стаята на девера мирише на пор. Тоя човек ни проветрява, нито си пере на време мръсните дрехи. Чаршафи пере един път на три месеца. Треска ме тресе, как ще гледам бебе. Толкова не ме притесняват 2те котета, колкото той...На всичкото отгоре и освежаване искам да се направи на хола, спалнята и кухнята и сякаш само мен ме вълнува. Поне дивана и секцията поръчахме, това също беше борба от 3 месеца насам. Гррр дано ни се наредят нещата по-бързо и да можем да си вземем нещо наше., че иначе ще се лее кръв #2gunfire #2gunfire

Уф, оплаках се. Сега да ви разкажа, как снощи видях 7-8 черни бенки излезли на куп, на различни места: по корема, по краката и ръцете. Тъй като съм с доста светла кожа се следя един път годишно на кожен, отделно имам и доста бенки. Докато дочакам днес да ида на преглед съвсем бях психясала. Важното е , че кожната каза, че всичко е ок. Бенките излизат заради хормона отговарящ за.тях, който се образува и у бебо Simple Smile накара ми се, че ползвам един куп неща за стрии...Каза да се ползва само студено пресован испански зехтин. Ако някоя друга мама се чуди, да си купи и да се маже.

На мен аг-то ми е изписала Диаспорал, но имам зверски киселини от него. Мисля да се чуя с нея в понеделник, ако трябва да го сменя, но за сега не мисля да го пия.

Рано тази сутрин ме болеше зверски ниско долу, заедно с корема, някак странно като на леки тласъци. Това контракции ли са?

Толкоз за сега от мен, за малко да забравя - добре дошли.на новите мами. Леко и безпроблемно.  bouquet
Простете за дългия пост, но съм яхнала метлата!

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 23:05 от lucky14

# 727
  • Мнения: 641
Добра вечер!

Илипили, добре дошла!

Нощни очи, проблемът е, че там където съм пранирала да раждам, няма избор на екип и не е сигурно, че моята докторка ще ме изражда. Аз със нея лесно ще обсъдя нещата, направих го вече съвсем в груби щрихи и получих уверението и че в тая борница нямало проблем. Обаче пак леко се притеснявам.
За слушането книжката – това ми е следващата книга в списъка, не мога да я намеря в електронен формат, а вече почти съм отвикнала да чета от истинска книга. Крясъците твърде авторитарна ли ти идва?
VV, за момента след кратко проучване съм се спряла на дигиталният на филипс и на angel care, ще трябва обаче да ги видя на живо и да ги пробвам
Кая, за мамолога и през бременността и през кърменето е възможно и важно да си следиш гърдите, ако е добър мамолога няма проблем да установи има ли проблем и при беременни и при лактиращи гърди. Просто по-трудно се вижда, както Ели е писала. И миналият път и сега смятам да ходя на всеки 6 месеца, иначе с бременността и кърменето ако не ходя ще направя сигурно поне 3 години без преглед, а това не е безопасно.
 Момичета, важно е – следете се. Съвсем наскоро радбрах за една позната, с откирт рак на гърдата в последна фаза – след 2 бременности поредни, не се беше следила отдавна, а наистина е важно и трябва да ходим
Wickedly, за еманципацията,
Скрит текст:
моето мнение е сходно с твоето и в същото време доста различно. Какво имам в предвид – еманципацията като движение и идеали според мен отдавна е изчерпана, а именно равноправие и право на глас – в западната култура жените отдавна имат всичко това и са равноправни като заплащане и не са дискриминирани и имат право на глас. От друга страна смятам, че еманципацията е и отнела много на жената - възможността да бъде домакиня и майка на пълен работен ден, сега почти е задължително жената да работи, иначе семейството финнасово не може да се справи. Това в голяма степен отнема и от вниманието и от грижите за децата и от личното време, което имаме. Съгласна съм обаче с това, че една съвременна жена, трябва да е самостоятелна, уверена в себе си, финансово независима, образована и мислеща. Това я прави свободна. Ако имам дъщеря със сигурност ще искам и ще се опитам да постигне всичко това .От друга страна пък смятам, че вече имайки всичко това една жена може да си позволи и да е домакиня и майка само, стига това да я прави щастлива. От собствен опит – образована съм, имам страхотна работа, получавам доста повече от 90% от мъжете, не се чувствам пренебрегната или подценявана спрямо мъжете в никакъв аспект, имам собствен дом, умея да се грижа за себе си. В същото време, ако обстоятествата са такива, че можем да си позволим  финасово в къщи да работи само мъжът ми, на мига напускам работа, оставам си в къщи, и раждам поне още 2 деца. Това няма да ми тежи, няма да ми липсва нищо и бих се чувствала 100 пъти по-щастлива. Слагам всички тези размишления в скрит текст, за да не натоварвам останалите с твърде много мои мисли за живота
Елч, благодаря много за инфото за Токуда. Звучи добре ще проуча още и ще реша там или в Надежда. За кърменето, не се съмнявам, че са добри в решаването на първоначални проблеми, но впичатленията ми са, че дават съвети за кърмене на 3 часа от едната гърда, даване на вода и нощна пауза, все неща дето сигурно водят към отбиване. Дано са се променили нещата. А знаеш ли колко излиза раждането там? 2 и нещо или бъркам?
Аляска, лек път и да мине леко амниото, да пишеш от болницата ако имаш възможност, че ще те мислим Hug
За магнезия пия като част от добавката за бременни, която има омеги, витамин Б и 96 мг магнезии, мисля че е доста по-малко от таблетките които вие взимате като грамаж. На следващата консултация ще видя какво ще изпишат.
Последните дне много ми порасна корема, вече изглеждам като в 5 месец, изведнъж стана, трябва да се мажа по-усилено и бебето все повече пърха особено вечер, тогава е най-активно

Лека нощ!  bouquet

# 728
  • Мнения: 94
Е са се вкарах в некви филми  newsm78 За това го мразя тоя канал, TLC!  #2gunfire Дават " Всяка минута, се ражда нов живот" и дават мами с наднормено тегло, като мен, е аз до тях съм фиданка де, ама ... и се втрещих  #Crazy Аз за това не чета и не гледам такива програми, ама е на, сега се убедих, защо не гледам  #2gunfire И се убедих, че не искам да раждам и мм да е покрай мен, защото рискувам да го убия  Joy
УЖАСЕНА СЪМ!!!  Shocked

# 729
  • Мнения: 58
Е са се вкарах в некви филми  newsm78 За това го мразя тоя канал, TLC!  #2gunfire Дават " Всяка минута, се ражда нов живот" и дават мами с наднормено тегло, като мен, е аз до тях съм фиданка де, ама ... и се втрещих  #Crazy Аз за това не чета и не гледам такива програми, ама е на, сега се убедих, защо не гледам  #2gunfire И се убедих, че не искам да раждам и мм да е покрай мен, защото рискувам да го убия  Joy
УЖАСЕНА СЪМ!!!  Shocked
Какво даваха ? Може ли да обясниш?

# 730
  • София
  • Мнения: 358
Даваха за бременни с наднормено тегло и съпътстващите проблеми от това.

# 731
  • Мнения: 94
Е са се вкарах в некви филми  newsm78 За това го мразя тоя канал, TLC!  #2gunfire Дават " Всяка минута, се ражда нов живот" и дават мами с наднормено тегло, като мен, е аз до тях съм фиданка де, ама ... и се втрещих  #Crazy Аз за това не чета и не гледам такива програми, ама е на, сега се убедих, защо не гледам  #2gunfire И се убедих, че не искам да раждам и мм да е покрай мен, защото рискувам да го убия  Joy
УЖАСЕНА СЪМ!!!  Shocked
Какво даваха ? Може ли да обясниш?


Ами, като цяло даваха точно какви проблеми носи наднорменото тегло по време на бременност. И най-интересното е, че те не приличаха на бременни, защото и трите бяха над 110 кг Sad Направо беше потресаващо, едната й откриха прееклампсия и като прочетох, какво е това и ми стана лошо и тази жена, като разбра, че е зле и се разплака и аз с нея Sad И друг път съм гледала предавания за раждане по същата телевизия, ама това ме стресна, направо си ме уплаши  ShockedИ после като се родиха, малките човечета, айде пак ревнах  hahaha Най едрата не я хвана епидуралната, не можаха да й улучат точното място, защото преди да забременее е свалила над 120 кг  newsm78 #Crazy Ох, хем беше поучаваща и отрезвяващо и плашещо, хем беше и интересно, особено за такива като мен, които чакат първото дете и са с наднормено тегло, малко или много.

# 732
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Ние ще ходим за 1 седмица на Китен в края на юни. Нарочно искахме да е по-надолу, че водата да се е постоплила. Не съм стъпвала там от 100 години и се надявам да ни хареса. Миналата година бяхме на Сл. бряг. Така и си тръгнах от морето без да съм хапнала цаца  Sad . Питах на много места, но все ми обясняваха, че такава евтина риба никой не търсел там  Shocked, можело да ми предложат сьомга  Crazy

или "пресен " сафрид , е другия лаф  Joy

# 733
  • Мнения: 2
Добро утро,

Да се присъединя и аз към вас. На 27 години, местожителство София, първо дете с термин 22.09. Ще съм Ви благодарна, ако ме добавите към форума.
И удърно дебютирам с въпрос  Joy Имам записан час за фетална морфология, но сега малко се притеснявам да не се окаже, че ми е късна тази дата. Според налюдаващия ме лекар трябва да съм около 20 седмица, но единствената дата, която успях да си запазя се пада в 21w1d. Вие ще правите ли това изследване и в кой период?

# 734
  • Мнения: 268
Добро утро!
Илипили, добре дошла!   bouquet
Didiro,  честита ви мадама!
Inlove86, добре дошла и на теб!   bouquet Не се тревожи за ФМ. тя не се прави само в 20 г.с., а в определен интервал като 20-тата седмица е често сочена като най-оптимален вариант. В 21 г.с. също е чудесно. Все пак много често бебетата вървят с някои и друг ден напред или назад. При теб как е? Бебчо напълно ли си отговаря на седмиците и дните? При записване за ФМ вероятно са те попитали кога ти е била последната редовна менструация и са съобразили нещата. Няма да те запишат за ФМ по време, когато ще е късно за такава.
Новите мами, знаете ли вече пола на бебоците?

Общи условия

Активация на акаунт