"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 701
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 32 550
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз искам винаги, след като чух, че са глобили една жена за това, че нa излизане от магазина нямала касов бон в себе си. Наистина не знаех, че глобита са двустранни.  Thinking

# 32 551
  • Мнения: X
Една голяма верига супермаркети издаваха системен бон, вместо фискален, но те вече са аут от пазара.

# 32 552
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
И аз искам винаги, след като чух, че са глобили една жена за това, че нa излизане от магазина нямала касов бон в себе си. Наистина не знаех, че глобита са двустранни.  Thinking
За пръв път чувам затова, не знаех, че у нас има такава практика.
Тони, Пикадили ли?

# 32 553
  • Мнения: X
За Пикадили не знам, става въпрос за Карфур.

# 32 554
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Рядко съм пазарувала от Карфур, от Пикадили също, но не знам защо си помислих, че може да са те.

# 32 555
  • Мнения: 1 399
Дам, то понеже на веригите софтуерът не "омагьосва" реалните обороти... просто имат много по-добри опции от малките магазини да го направят невидимо за крайния клиент. Не е голяма философия да пише каквото и да е на касовия бон, просто е малко по-скъпо.

# 32 556
  • Мнения: 5 630
И аз искам винаги, след като чух, че са глобили една жена за това, че нa излизане от магазина нямала касов бон в себе си. Наистина не знаех, че глобита са двустранни.  Thinking
Така е. Затова доскоро на някои места още стояха надписи в магазините, че клиентът у длъжен да съхранява касовия бон до напускане на търговския обект. Беше задължително да ги има, когато въведоха глобите.

# 32 557
  • Мнения: 9 050
Една голяма верига супермаркети издаваха системен бон, вместо фискален, но те вече са аут от пазара.

Искаш да внушиш нарушение ли с това за системните бонове? Защото такова няма. Големите вериги не свързват всяка каса с НАП. Те имат интегрирани системи, информацията от които се предава всяка вечер. Съответно касите издават системен, а не фискален бон и това не е нарушение.

Ето текста от наредбата:

Чл. 58. (1) Документите за регистрирани продажби, издадени от ИАСУТД, имат надпис "СИСТЕМЕН БОН".

# 32 558
  • Мнения: X
Не искам нищо да внуша, просто ми е интересно защо го правят и вечер, както ти казваш не манипулират ли данните в системата си.

# 32 559
  • Мнения: 9 050
Не искам нищо да внуша, просто ми е интересно защо го правят и вечер, както ти казваш не манипулират ли данните в системата си.

Не. Правят го защото ако предават информацията в реално време, това е неимоверен поток, който не винаги може да бъде поет. Да не говорим какво би се случило, ако в натоварен ден прекъсне връзката с НАП, докато клиентите висят на касите да плащат. Ще трябва да им се отказват продажби или да чакат възстановяване на връзката, което ще е крайно неуместно. Това не е магазинче с един касов апарат и 20 продажби за деня. Това е непрекъснат оборот. Затова и за подобни магазини с подобни обороти си има системи, в които през деня се архивира информацията, а вечер същата тази информация се изпраща обобщена и на куп.

Целта е да се облекчи информационния поток, а не да се манипулират данни и това е начина по който НАП са структурирали процеса, (а не магазините).

С оглед на горното, вероятно става ясно и защо се прави вечер, когато голяма част от останалите магазини вече не работят.

# 32 560
  • Мнения: 3 819
Днес на какъв "селски" номер станах свидетел, че чак се разтреперих от яд.
Возим се с мъжът ми и на един светофар виждаме една малка кола с лепенка "бебе в колата" и жена шофьор, че се е престорила доста неестествено.
Светва зелено, тръгват колите, но жената нещо се разправя с колата до нея.
Мъжът ми вика- гледай го тоя как ще удари жената.
Приближаваме се и виждаме, че колата на жената е ожулена, а другата кола явно е виновна, но не иска да спре и се опитва да избяга.
Жената се чудеше какво да направи и тръгна да го гони, но онзи кара като бесен и иска да се измъкне.
Че като се ядоса мъжът ми  #Cussing out
Успяхме с още една кола да го притиснем и да го накараме да спре.
Мъжът ми слезе и му вика на онзи да не се прави на хитър и да се опитва да избяга отново, а да се разбере с жената.
И други коли спряха като видяха тоя какво се опита да направи.
Аз се бях разтреперила, а не знам тази жена как ли се е чувствала, ако си е била и с детето в колата.

# 32 561
  • София
  • Мнения: 618
Днес на какъв "селски" номер станах свидетел, че чак се разтреперих от яд.
Возим се с мъжът ми и на един светофар виждаме една малка кола с лепенка "бебе в колата" и жена шофьор, че се е престорила доста неестествено.
Светва зелено, тръгват колите, но жената нещо се разправя с колата до нея.
Мъжът ми вика- гледай го тоя как ще удари жената.
Приближаваме се и виждаме, че колата на жената е ожулена, а другата кола явно е виновна, но не иска да спре и се опитва да избяга.
Жената се чудеше какво да направи и тръгна да го гони, но онзи кара като бесен и иска да се измъкне.
Че като се ядоса мъжът ми  #Cussing out
Успяхме с още една кола да го притиснем и да го накараме да спре.
Мъжът ми слезе и му вика на онзи да не се прави на хитър и да се опитва да избяга отново, а да се разбере с жената.
И други коли спряха като видяха тоя какво се опита да направи.
Аз се бях разтреперила, а не знам тази жена как ли се е чувствала, ако си е била и с детето в колата.

Браво на мъжът ти! Дано да има повече като него, че напоследък повечето мъже са видео оператори, а другите побойници.

# 32 562
  • Мнения: 2 194
Алиска, много е хубаво, че сте се опитали да защитите жената, обаче такива гонитби могат да бъдат изключително опасни за другите участници в движението. Имам спомен за катастрофа между автобус и друга кола, точно след леко ПТП и подобен опит за възстановяване на правдата.

# 32 563
  • Мнения: 3 819
Не сме застрашили нито нашия, нито нечии друг живот.
Те всички коли видяха какво се случва и намалиха, за да не може този да продължава да бяга.
Ние и още една кола бяхме в удобна позиция да го приклещим и да се спре.

# 32 564
  • Мнения: 4 270
Не сме застрашили нито нашия, нито нечии друг живот.
Те всички коли видяха какво се случва и намалиха, за да не може този да продължава да бяга.
Ние и още една кола бяхме в удобна позиция да го приклещим и да се спре.


Е, и? Той върна ли се да се разбере с жената? Не се заяждам, само питам. Скептична съм, че такива хора ще се признаят за виновни. Иначе, адмирирам намесата на мъж в такава ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт