"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 218
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 49 065
  • Мнения: X
Да, кое е възмутителното?

# 49 066
  • Мнения: 24 367
Стана хорър

# 49 067
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Свикнали са хората да си продават всичко каквото не им трябва. Като старите гащи, не му дреме, че това е аптека, все пак.

# 49 068
  • Мнения: 10 383
4-5 блистера няма да решат въпроса с погребението. А, когато отидеш в аптека и си платиш лекарствата, не очакваш да ти дадат някакви разопаковани, от починал човек.
От баща ми също останаха доста лекарства, като нито едно не е купувано по здравна каса. Когато почина, запазих тези, които смятам, че биха ми свършили работа. Останалите лекарства и консумативи отнесох в хосписа на Донка Паприкова. Сега съм им приготвила и дрехи и чаршафи.

# 49 069
  • Мнения: X
Ясно, че не е редно, но кое е възмутителното? Надявам се, че не е това, че после на теб може да ти продадат "някакви лекарства от починал човек".

# 49 070
  • Мнения: 15 960
По принцип е забранено да се връщат лекарства в аптеките.

# 49 071
  • София
  • Мнения: 13 217
Аз пък съм възмутена, че няма механизъм за връщане на лекарства, независимо за пари или без. Не говоря за предаване на такива с изтекъл срок.
От няколко години периодично провеждам лечение, което почти всеки път изисква различни лекарства. Лекарят ми изписва точна доза, но (в зависимост от опаковките) винаги остават инжекции или блистери. Трупам ги у дома, вместо да ги върна и да бъдат ползвани. Става дума за скъпи и трудни за купуване лекарства. Често едната инжекция е между 30 и 200 лв. В срок са. Неотваряни. И не ми е толкова за парите (разбира се, не бих имала против и пари да си върна, защото така стоят лекарства за над 500 лв.вече), колкото за това, че се похабяват, чакайки евентуално пак да ми изпишат някое от тях по-натам.

# 49 072
  • Мнения: 10 383
Забранено е. Аз купих веднъж от Ремедиум по погрешка едно лекарство. На другият ден се опитах да го заменя, но ми отказаха категорично. Направо го изхвърлих, беше някакво много специфично. Дори не беше лекарство, а добавка, защото беше на свободен достъп. Взела съм го заради подобни име и опаковка.

# 49 073
  • Наблизо
  • Мнения: 6 098
По принцип е забранено да се връщат лекарства в аптеките.
Това пък защо?В чужбина точно обратното - инициират те да връщаш ненужните ти вече лекарства в аптеките и в болниците.Не ги препродават,ами ги унищожават,защото иначе може и да са опасни.

# 49 074
  • Мнения: 15 960
По принцип е забранено да се връщат лекарства в аптеките.
Това пък защо?В чужбина точно обратното - инициират те да връщаш ненужните ти вече лекарства в аптеките и в болниците.Не ги препродават,ами ги унищожават,защото иначе може и да са опасни.
Забранено е да се връщат с цел препродажба, какъвто е коментираният случай. Предполагам, защото са със специфични изисквания за съхранение, и не се знае дали са спазени.

# 49 075
  • Мнения: 10 383
Точно вчера чистих аптечката на родителите ми. Повечето лекарства изхвърлих в тоалетната, защото наистина се притеснявам някой да не ги извади от кофата и да се отрови. Намерих големи артефакти - антибиотик с изтекъл срок преди 10 години и подобни. За куриоз си запазих рецепта от 1962 г. - беше от техен любим лекар, издадена за баща ми, който тогава е бил на 28 години.

# 49 076
  • Мнения: X
То в някои чужбини изписаните лекарства въобще не се плащат, но това е друга тема. И да, инициират неизползваните да се връщат в аптеки и болници.

# 49 077
  • Мнения: 9 050
Никой не може да гарантира какво има във върнатия блистер. И понеже това са лекарства, според мен напълно правилно е забранено да бъдат препродавани. Ако иска човекът, да си намери през разни групи купувач, това е едно. Купувачът участва на собствен риск. Но аптеката няма никакво право да приеме лекарства от някой различен, от медицинския представител на определена марка. Няма и право да посредничи при търговия на лекарства "втора ръка".
Лекарства в аптека могат да се върнат само за унищожаване.

# 49 078
  • Мнения: 10 383
Много точно си го формулирала, това исках да кажа.

# 49 079
  • Мнения: 12 888
Не е много правилно и да се изхвърлят с общия боклук или в тоалетната. Най-добре питайте в близка аптека или в РЗИ къде можете да ги занесете за унищожаване, за да не попадат в отпадни или подпочвени води.

Общи условия

Активация на акаунт