Дубай 6

  • 81 175
  • 782
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 134
Следващия ден започна с Шекспир кафе Simple Smile Занимавам се с ресторантьорство и Шекспир кафе е било винаги мечтано от мен място, еталон за това ,което искам да постигна...И за първи път имам възможност да се потопя в атмосферата му... за мен това беше едно мечтано,  донесло невероятно усещане и оставило отпечатък  събитие в живота ми ! 

Много увлекателно разказваш   bouquet
Относно Шекспир кафе ме заинтригува много. Би ли споделила как са цените и още къде се намира. Прочетох че има в Дубай МОЛ и Марина МОЛ. Моля за инфо от първа ръка  Praynig  Heart Eyes

# 766
  • Мнения: 80

mileto88 ,
За Абу Даби трябва да се отдели поне половин ден-ние бихме стоели и цял ден, че и няколко дни там си заслужават, но бързахме за резервацията в БуржАл Араб Simple Smile Рейсовете тръгват от спирката пред Ибн Батута мол,мисля на кръгъл час са, пътя дотам около час също. От автогарата до джамията около 8-9 дирхама  беше таксито ,а биг Буса около 50$,вече не помня точно, то бяха хиляди неща,но биг бус има сайт и там можеш да провериш със точност-има два варианта - със и без Яс Айланд- острова с ферари  Grinning
Ние, з асъжаление, нямахме време за там ,но и не сме чак такива почитатели на формула Simple Smile Обиколката само на града е около час и половина-два ,с острова може би ще отиде още 2 часа. Ние тръгнахме сутринта в 9, 10 бяхме там , на джамията отделихме около два часа/за по.малко не врявам да откъснеш очи/,после 2 часа сити тур обиколка ,и слязохме до Емирейтс палас,разгледахме, капучино,и в 4 обратния автобус...там имахме интересна случка- виждаме автобус с надпис- Дубай -и тръгваме към него- аз напред,приятеля ми след мен- автобуса пълен, влизам и питам места има ли- шофьора вика-да,качвай се..веднага след мен приятеля ми върви и тоз като скочи- но, сър, но,няма места...викам му- ние сме заедно,а,ок,влизайте...да, обаче се оказа че има две места на различни седалки и на двете седалки има по една жена седнала...едната ми направо място и тръгвам д асядам, приятеля ми се засуети да сяда ли  на другата...леле, тази жена  там/местна, с покрито лице/така погледна, толкова уплашен и втрещен поглед не съм срещала...като дива сърна, скочи ,сви се и направо изпадна в шок...шофьора скочи, на една седалка имаше сама жена и я вдигна д аседне до тази, а ние двамата да сме заедно...бях подготвена и запозната с нравите им, но за несвикнал човек случката е необичайна Grinning След това още няколко пъти ни се случва когато се качим двамата , шофьора да вдига сами хора , за   да седнем заедно ..От мен респект за уважението им към жените!
lunna pateka,
ние бяхме във  Four Points by Sheraton Sheikh Zayed Road ,съвсем случайно в Otel.com, го открих н аневероятната цена от 680 лв за 4 нощувки със закуски, преди това в букинг го бях резервирала за 1100лв без закуска,и съвсем случайно прочетох за другия сайт и реших да проверя и останах много учудена и с голямо недоверие, 100 писма им изписах докато се успокоя че всичко  е наред с резервацията,горещо препоръчвам Отел,там хотелите са с включени такси ,не както в букинг. Шекспир кафе   се намира отчно отсреща ,има го и в моловете , но това на Зайер Роуд си е самостоятелно...идеята на тази верига е да предлагат кухня и домашно приготвени сладкиши  от 7 до 24 ч- в 7 можеш д апоръчаш пържола, нещо, което на повечето места е невъзможно... самата атмосфера е..ахх,кукленска Simple Smile,с розовите перденца, със сладките скринове, с невероятно красиви фигури и отвсякъде лъха едно вълшебство..попадаш в света на Мери Попинз Simple Smile Мнооого е красиво и вълшебно, жалко че никъде в Европа ги няма...
Относно Кавали клуб ,не мога да го опиша с думи, влезте във Фейсбук и разгледайте снимките им... Намира се във Феърмонт хотел/на една спирка след нашия /  Аз отначало писах писмо з арезерваци, звъннаха ми веднага-мем, 2000 АЕД мин спенд ,ок ли е....хлъцнах аз, измрънках ок, докато измисля какво да правя, той обяснява- ще ви чакат пред хотела да ви съпроводят до вашите места... Shocked То и оттам решихд апрежаля 2000 дипх за това удоволствие ,та тръгнах д асменям хотела с по-евтин и така открих този сайт ,където за двойно по-малко и плюс закуска открих същия хотел Laughing Но след  това се сетих че някъде из темите бях чела за някой който е ходил там , и така открих разказа на Встан,свързах се с нея, и благодарение на нея го посетих почти безплатно Simple Smile Оказа се че вторник вечер има лейдис найт ,и т ес аотишли рано- към 22.00 и с аг ипуснали без резервация... Така направихме и ние,към 22.30 бяхме пред хотела, отпред постлан червен килим и едни невероятно,ама невероятно красиви момичета ви посрещат..аз направо забравих английския пред тях, незнам на мъжете как въздействат Laughing Питат имаме ли резервация-казвам ,не , но сме дошли за събитието -"момичетата от града",ако има места... усмихнати, ама усмихнати / в цял дубай толкова позитивни и усмихнати хора ,не  е истина просто/-да, заповядайте....Вътре ни посреща охраната, естествено усмихнати огромни мъже / не гледащи лошо както тук  Rolling Eyes/ и н ипитат - по стълбите или с асансьор-аз ,решила че всичко в Дубай се намира на поне 50тия етаж Laughing веднага казвам- с асансьор,разбира се , и единия веднага го вика и ни кани вътре...влизайки в асансьора за части от скундата реших че мжинаваме през бара и оттам в асансьор- вътре Shocked Shocked Shocked- кожен диван, скъпи килими, огледала, картини... това е асансьор ,за Бога !!! Разходката ни в този разкош ,уви, беше само един етаж, клубът се оказа просто на втория етаж Laughing Вътре отново ни посрещат, настаняват..абе чувстваш се точно като звезда от фешън тв и направо незнаеш къде си попаднал Simple Smile Огромни полюлеи,целите Сварвски,невероятно луксозни кожени дивани ,сепарета,килими за милиони,видеостени... и посредата подиума ,където се провеждат гледаните по фешън тв ревюта.... свят ни се зави от разкош Laughing На дамите с еполагат по 3 токена за безплатни питиета , с които аз изпих чаша вино, а приятеля ми 2 бири , и за да не се окаже че наистина съвсем безплатно ще сме там, си поръчах тирамису,разкооооооошноооооо !!!!! Невероятна вечер, в невероятна обстановка, пълно с красиви ,усмихнати момичета ,компании,мъже в техните облекла ,забавляващи се....ние към 12 тръгнахме, бяхме капнали от път и емоции,предната вечер от варна  до софия пътувахме и почти не бяхме спали...а предполагам ,след 12 купона става още по-жесток Sunglasses  Така че прероръчвам с две ръце  Simple Smile Предполагам че рано към 22-22.30 все още могат да се намерят места без резерваци/ към 23 всичко беше пълно/ ,а и дори да не е за лейдис вечерта, не  е безумно скъпо- бира  и чаша вино са около 50 АЕД,безалкохолните 40,алкохол започва от 60...Имат и меню в сайта си ,с цени Simple Smile Между другото, в сградата на Бурж Халифа ,се намира пък Армани бар, който бил също  невероятен, но за него нямахме нощ, в която да имаме сили за още ... Embarassed А,да,като казах сили за още... Да изкажа едно лично,неангажиращо мнение- четяйки из темите, бях останал с впечатление че возенетов метрото е безкрайно дълго и изморително, че тунелите към дубай мол ни оставят без сили и крака.. въобще бях се въоръжила с очакване на някакви  вероятни маратони ...нищо такова, поне за мен Simple Smile Вярно, върви се, но изобщо не  е изморително или тежко, пътя с метрото изобщо не е толкова дълъг,ние пътувахме разстояния от 10-12 спирки  и не сме ги усещали Simple Smile

# 767
  • Мнения: 4 734
росии, много благодаря за подробната информация.... Зареби ме за Шекспир кафе, непременно ще го посетим поне в някой МОЛ.... За Кавали клуб много ми се иска, но да видим ще остане ли свободна вечер, че ние вечерите сме по принцип на кораба... Само първата и последната вечер са ни свободни, но за последната съм взела круиз по Марината с вечеря.... ooooh!

# 768
  • София
  • Мнения: 4 714
росии, и аз много благодаря за подробната информация!!!  bouquet
Невероятни преживявания, чудесен разказ. Hug

# 769
  • софия
  • Мнения: 9 590
Само една поправка, ако позволиш, Роси. От автогарата до джамията таксито ти няма как да е 8-9 дирхама  Peace

# 770
  • Мнения: 80
shhhh...,първо специални благодарности към теб,твоите неуморимо задавани неизчерпаеми въпроси Heart Eyes,ми помогнаха на-много в подготовката Hug А таксито до джамията-извинявам се,искала съм да кажа 8-9 лв  Embarassed Вече всякакви цени и валути са ми в главата, че малко каша стана Confused
lunna pateka ,от Шекспир непременно си вземи торбичка със сувенир и бонбонки,бонбоните са уникаааалниии Simple Smile А круиза ви по Марината с кой вид корабче е ? Защото аз бях изнамерила един стъклен кораб, страхотно изглеждаше и заради него още повече ме е яд че не можахме да се качим :cry:Luxury marina glass сruise dinner се води,ама и ти пък ,от круиз слизаш, на круиз по Марина отиваш Sunglasses За  Атлантис направо ти завиждам, входа на хотела точно като мол изглежда Grinning но за съжаление пускат само дотам,представям си навътре колко е страхотно ! А и аквапарка уникален, само малко се втрещих като гледах от влакчето как са жените в басейна със все дрехи Rolling Eyes За Кавали можете и след  разходката с корабчето да пробвате,тя нали е до около 22.00 Между другото да спомена че най -далечното разстояние между мол и метро е точно на Марина мол,или ние разгевезени от Дубай и Емирейтс Молове ни се щеше всеки мол да си има пътека до метрото Laughing а от Марина до метростанцията има десетина минути ,но и на 60 градуса ни се виждаха километри  Sad
Моя разказ малко като кулинарно приключение стана ,ама пък и това ми е бизнеса,и ме влече...та в Атлантис беше препоръчано да пробваме Колд стоун сладоледа, но аз там много бързах за влакчето ,и ги видях същите Мола на Емирствата-задължителни!!! Laughing После колко клипове гледах в ю туб за тези сладоледи, то просто уникално нестандартно Simple Smile То няма такова подхвърляне, мачкане, песни, настроение за една топка сладолед Sunglasses
Друго впечатлило ме беше веригата ZAZA за печени пилета, напълно естествено отглеждани,едно пиле колкото малко гълъбче,странно е да ти сервират цяло пиле и да го изядеш на един дъх Sunglasses  Въобще там хората си хапват всичко,навсякъде, пица Хът няма нужда от представяне,страхотно вкусни,всички заведения пълни,интересно ми беше как в 12 вечерта арабина хванал двете, трите си жени и децата, седнали по пицарии,ресторанти,и всички толкова се радват на децата там...абе друга култура,различна,хареса ми Simple Smile Само малко вповече ми се видя някои от жените как ядат забрадени, повдигат само леко до устата си и как се хранят така Tired


# 771
  • софия
  • Мнения: 9 590
Не че нещо, ама не съм аз човека с неуморимо задаваните въпроси  Grinning Карай да върви, радвам се, че сте изкарали добре  Peace

# 772
  • Мнения: 134
Дали някой би се ангажирал да отвори нова тема, че вече сме на 52стр.  newsm12

# 773
  • Мнения: 47
Сутринта писах на момичето което е пуснала последната тема,  надявам се да пуснат новата скоро Simple Smile

# 774
  • Мнения: 306
Резервирах Ситимакс Ал Барша от букинг,но съм с безплатна анулация. Все още не са ми взели пари от картата. Въпросът ми е дали ще ми вземат парите последния ден,или картата е само за гаранция и трябва да платя в хотела.
Преди като съм, резервирвала хотели от Букинг винаги веднага са ми взимали парите,но не съм имала безплатна анулация.

# 775
  • Мнения: 4 734
Ами мисля, че пишеше в сайта, че цената на първата нощувка ще бъде изтеглена от картата един ден преди датата на пристигането.  Другите нощувки ще се платят в брой или пак с кредитната карта, там на място... И ние имаме там една нощувка и има фрее канселейшън, пари не са теглени от картата..То и няма как преди тази дата, защото е възможно да се откажеш и тогава няма неустойка....

# 776
  • Мнения: 1 668
Сякаш и на мен януари ми се струва по-добре.
А какво е Бурдж ал Араб? Embarassed

Януари е студено не се залъгвайте, ние бяхме края на Януари и ни беше студено и през деня навън и вечерта където и да сме ходили. Перфектното време е от 20 февруари до края на март или средата на май

Благодаря ти!
Мислех,че цяла година е горещо там. Simple Smile
тази година бяхме последната седмица на януари и беше перфектно! 26 градуса май ни беше най-ниската температура през деня. Имаме 2-3 дни плаж, като единия ден температурите прехвърляха 30. Вечер до 12 обикаляхме и децата бяха по тениски. Измазахме една туба 50 фактор, издирен и купен на място, че до последно мислех, че плажа ще го видим през крив макарон. Всичко е въпрос до късмет. Предното ни ходене беше края на феруари (преди 8-9години нейде) и сме със якета по снимките. Местните деца обикаляха с ушанки и ботуши. Вярно, сигурно не е било под 18-20 градуса, но определено си спомням бръснещия вятър и не ставаше за плаж. Мисля, че след средата на ноември и преди средата на март всичко е до късмет. Мисля, че ако пак отида пак ще е януари-февруари. Не държа на плажа изобщо - в Дубай има много какво да се види

# 777
  • Мнения: 4 734
За ходилите в Miracle garden eдно въпросче. Колко време е необходимо да се разгледа спокойно без препускане и каква е цената на билета? Ако се "изтупаме" там с куфарите, дали може да ги оставим някаде, за да разгледаме или трябва да се редуваме - единия разглежда, а другия пази куфарите отпред.... newsm78
През декември дали има опашки и навалица там?  Rolling Eyes Билетите дали онлайн да купувам или на място?

# 778
  • Варна
  • Мнения: 306
Относно Miracle garden: Обикаля се за не повече от 1 час. Няма място за куфарите. Според мен е по-добре да се настаните в хотела и след това спокойно да се придвижите до градините. Билети се продават на място. Няма опашка(инфо от началото на март), а цената им може да се провери в сайта им, тъй като за новия сезон може да е различна. В сайта им пускат и информация кога ще ги отворят за посетители.  http://www.dubaimiraclegarden.com/timings/

Хайде някой да пусне нова тема, че да не заключат тази  Peace

# 779
  • Sofia
  • Мнения: 221

Копирала съм съдържанието на 1-ва страница от тази, ако има предложения за допълнителна информация, пишете, за да добавям.

НОВА ТЕМА

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 15:25 от ma6ka_

Общи условия

Активация на акаунт