Дубай 6

  • 81 206
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 437
Мерси за инфото. А вие от коя компания си резервирахте билетите? Аз наистина до момента не съм срещала такива цени, но може би не дебна в подходящото време.

Wizz Air :

http://wizzair.com/bg-BG/Search

Примерно в момента виждам 02-07 октомври на цена 131 евро за двупосочен полет на човек , 04-09 октомври е 139 евро и т.н.

Багажа се зплаща допълнително - имате право на безплатен малък ръчен багаж , но едва ли ще се вместите в него.
Може да резервирате и само един голям багаж за двамата.

# 751
  • Мнения: 60
Здравейте,

Отдавна бленувам и планувам пътуване до Дубай. Все още се запознавам с някои подробности и ще следя темите.
Вече имам и роднина, там, който работи. Но се притеснявам от факта, че ще пътувам сама - тоест сама жена без организирана екскурзия, а с резервиран полет и хотел чрез букинга. Моля, да ми пише някой /визирам жена/, ако е пътувал сам до там и дали е добър вариант/ над 30 години съм:D
Организирана съм, говоря свободно английски, пътувала съм сама на много места без проблем, но много ме е шубе- сама, жена там........Моят познат ми казва, че няма никакъв проблем, но все пак...........
Моля, да сподели някой, ако е имал същото преживяване!

# 752
  • Sofia
  • Мнения: 221
Момичета, до сега не е имало проблеми със сами пътуващи дами  Simple Smile
В предните теми мисля имаше 1 - 2 дами, вижте техните разкази.

След слизане от самолета, паспортен контрол е буквално 15 секунди, за да сложат печат-виза. Чакането на опашката е не повече от 5 мин. На опашката трудно се вижда кой е със съпруг и кой без. Аз бях с моя мъж, но на паспортен контрол бяхме на различни гишета, т.е. човекът кой ми сложи печат не видя дали съм сама или не, не ме и попита. Отвори паспорта, видя снимката, отгърна на следваща страница и сложи печат - това беше абсолютно всичко  Peace

Нека и другите споделят как е минало при тях, но едва ли е по-различно  Simple Smile

# 753
  • Мнения: 437
Roje вече ми даде страхотни напътствия и сведе избора ми до два района.
Вие къде бихте избрали  да отседнете от гледна точка на комуникативно място за много обиколки малко плажуване;) ?
1. Района на Mall of  Emirates
2. Района на Al Rigga (Deira)


# 754
  • Мнения: 306
Roje вече ми даде страхотни напътствия и сведе избора ми до два района.
Вие къде бихте избрали  да отседнете от гледна точка на комуникативно място за много обиколки малко плажуване;) ?
1. Района на Mall of  Emirates
2. Района на Al Rigga (Deira)




Аз ибрах района до Мола на Емирставата - Хотел Ситимакс(Ал Барша) ,отново препоръчан от Роже.
Ние сме края на септември и всичко ми излезна много евтино

# 755
  • Мнения: 293
Здравейте,
да попитам ако някой е пътувал с деца, друго освен валиден международен паспорт необходимо ли е, защото попаднах на това :"За деца под 18 години, придружени от родители, се изисква нотариално заверен акт за раждане, преведен на английски език."-изискване на туристическа фирма е, което ми звучи странно.

Това го проверихме на място в една агенция и ни казаха,че такъв документ се изисква само за деца под 18 год.които пътуват сами.

# 756
  • Sofia
  • Мнения: 221
Ние бяхме в района на Mall of Emirates. За нас това беше добър избор:
 - молът е на 5 мин пеша - има заведения за хранене, Карфур, възможност да си хванеш такси, чейндж бюро, автомобили под наем
 - спирката на метрото е също на 5 - 10 мин
 - близо е до Марината - на нас много ни хареса като място за вечерни разходки
 - близо е до JBP

На нас като цяло не ни допадна Дейра и ако там бяхме избрали хотел, сигурно нямаше да ни хареса  Peace
Но пък хотелите в Дейра са по-евтини.
Освен Ситимакс, мога да препоръчам и Ivory Grand Hotel - настаняването е в апартаменти и има включена закуска.

# 757
  • Мнения: 437
Благодаря !
Спрял съм се на Ibis , защото са бюджетно решение и предлагат  винаги добра хигиена , където съм бил Simple Smile
Малко са като по калъп и щом си бил в един все едно си бил във всичките та знам какво да очаквам.
Цената на този до Мола е 530 евро с вкл. такси за 7 нощувки , а в Al RIgga е 450 евро.
Разликата не е голяма и затова искам да избера просто по -добрата локация.
Ситимакс е много препоръчван в темата , но ми идва скъпичък за моите дати.
Предполагам  за придвижване от летището на Wizz , и за разходка до Абу Даби този  хотел до Мола ще е по-удачен.

# 758
  • Мнения: 306
В Дубай ще сме за 5 дни,всъщност 4 цели дни.
Горе долу сме си набелязали какво ще посетим,но в програмата не бяхме включили Абу Даби.

Та... сега се замислям и за там... newsm78
Моля тези които са били да споделят какво може да се види там? Как да се придвижим и колко време ще ни е необходимо да разгледаме? Колко струва Сити тура и може ли да се хване от Дубай?

# 759
  • Мнения: 80
здравейте, Simple Smileвърнахме се преди две седмици, а след това следва доста обикаляне на Бг,така че чак сега остава време да разкажа...Много,много емоции и красота! С пристигането първата вечер се настанихме и успяхме да вземем душ и към Кавали клуб / Встан,благодаря ти Hug / Това е нещо толкова незабравимо, вълнуващо, скъпо, бляскяво и....друг свят с първата глътка дубайски въздух Sunglasses И като стана въпрос за дубайски въздух през август / тити,благодаря тук за куража/- да, горещичко е Laughing 42 градуса, които се усещат като 60 Rolling Eyes Но нищо непосилно за човек, климатиците са навсякъде, не повече от 5 мин има човек, преди да влезе в климатизирано помещение- мол, метро, рейс..каквото се сетите...Единственото място където мислех че въздухът ще ми стигне за още секунда, бяха стълбите на Емирейтс Палас,в 2 наобед, 10 мин обикаляне да намерим входа...И все пак, минута навън е достатъчна да усетиш как си целия във вода,и след още минута вече си на 20 градуса,много ...странно Grinning
След невероятната атмосфера на Кавали клуб ,отново душ ,легло, и сутринта в 7 на път за Абу Даби ! Невероятен град, съчетал лукс, зеленина и уют ! От автогарата такси до джамията, която е едно от най красивите места на които съм попадала/ толкова се харесах в абая и толкова ми се ще и тук да мога да си нося отвреме-навреме Wink/ От джамията хванахме биг Бус и така обиколихме града, в който оставих частичка от сърцето си Simple Smile Слизахме само до Емирейтс Палас да опитаме златното капучино ,отново изумени от мащаба и в същото време от топлината ,който носи този огромен ,златен  хотел...
Вечерта Бурж Ал Араб...опасявайки се че целият ми разказ ще е -ах,красота,не мога да намеря други подходящи думи...мащабност,помпозност,стил,класика,красота- това е !  След това успяхме да стигнем з апоследното "представление" на фонтаните и този път ще ви спестя поредното- " неземна красота и емоция" WinkПросто ще кажа- спиращо дъха !!!!
Следващия ден започна с Шекспир кафе Simple Smile Занимавам се с ресторантьорство и Шекспир кафе е било винаги мечтано от мен място, еталон за това ,което искам да постигна...И за първи път имам възможност да се потопя в атмосферата му... за мен това беше едно мечтано,  донесло невероятно усещане и оставило отпечатък  събитие в живота ми !  Следва Дубай мол,за който бях предвидила 4 часа , и си знаех че ще бъдат крайно недостатъчни Confused Виждаш нещо, и си казваш, д аразгледам и ще с евърна...е,да, ама не...клонящ към минуси шанс да откриеш това нещо отново и това го разбрах с цената на провален план на следващия ден Sad Самия факт , че в мола има такси ,което да те отведе на желано място е достатъчен Shocked Вечерта Бурж Халифа...там малко смесени чувства...красота, излети милиарди,асансьора ,който те изстрелва на върха...била съм на Айфеловата кула, на кулата в Торино...да, тази е най -високата,но ако трябва да съм абсолютно честна, тази в Торино ми представи по -красива гледка,а  Айфеловата ми донесе повече емоции ,може би просто защото е известната Айфелова кула Confused видях залеза,изгледахме и представление на фонтаните отгоре,красота !После пак фонтаните отдолу,раздходки отново в мола , да разгледаме аквариума и Рейнфорест кафе/ ах,много сладко / И после най лошата част от престоя... планирана разходка с вечеря по дубай марина...мислейки си че вече знаем вече ,видели сме откъде д авземем такси до пристанището...голяма грешка...повече от час обикаляне да намерим изхода към такситата...е,намерихме го, стигнахме до пристанището ,но...късно Sad толкова бях нещастна....разходихме се по брега, но и в 9 вечерта н еможеш д астиош повече от 15-20 мин навън, и отидохме до Марина мол,разходихме се, хапнахме там и отидохме да изгледаме още веднъж фонтаните
Следващия ден започна с  посещение н афитнеса в хотела - на 42 етаж, бягаш и гледаш булевард Шейкин Ал Зайед Sunglasses якооооо !!! следва басейн на 43 етаж ,гледка спираща дъха! Закуска/ ах,каква закуска, какви вкусотии, какво обслужване, какви невероятни вкусотии/ и такси / понеже  е петък / към Емирейтс мол Sunglasses Ски, обикаляне, хапване и към хотела ,откъдето да ни вземат за сафари...много смесени чувства, емоция, но явно не съвсем по вкуса ми, голяма красота  в пустинята и  девствените дюни, но самото  подскачане  и лудия шофьор..е ,малко вповече ми дойдоха Confused Но пък язденето на камила, обличането отново в абая, шоуто и емоциите бяха невероятни ! След това- естествено фонтаните ! Heart Eyes
Следващия ден- ибн батута мол-оо, взех си най - невероятната рокля Sunglasses Sunglasses Sunglasses  и такси до атлантис... нямаше време за самия аквапарк, но там е задължително з аследващия път ! Разходка, пътуване с влакчето ,до хотелада го освободим, в дубай мол за подаръци и сувенири и....към летището  Sad Едно място ,за което мога да разказвам дни наред, едно място ,от което не ми се тръгваше, едно място, към което бих се връщала винаги с неспирен интерес към културата ,местата, хората и дори горещия въздух, които бяха духа на пустинята, превърната в рай....
Сега следват планове за круиз и мечтите ми за Шанхай и Москва ,кото ме очакват, но вече си знам че винаги  Дубай ще присъства в плановете за бъдещето ми....

# 760
  • Мнения: 306
здравейте, Simple Smileвърнахме се преди две седмици, а след това следва доста обикаляне на Бг,така че чак сега остава време да разкажа...Много,много емоции и красота! С пристигането първата вечер се настанихме и успяхме да вземем душ и към Кавали клуб / Встан,благодаря ти Hug / Това е нещо толкова незабравимо, вълнуващо, скъпо, бляскяво и....друг свят с първата глътка дубайски въздух Sunglasses И като стана въпрос за дубайски въздух през август / тити,благодаря тук за куража/- да, горещичко е Laughing 42 градуса, които се усещат като 60 Rolling Eyes Но нищо непосилно за човек, климатиците са навсякъде, не повече от 5 мин има човек, преди да влезе в климатизирано помещение- мол, метро, рейс..каквото се сетите...Единственото място където мислех че въздухът ще ми стигне за още секунда, бяха стълбите на Емирейтс Палас,в 2 наобед, 10 мин обикаляне да намерим входа...И все пак, минута навън е достатъчна да усетиш как си целия във вода,и след още минута вече си на 20 градуса,много ...странно Grinning
След невероятната атмосфера на Кавали клуб ,отново душ ,легло, и сутринта в 7 на път за Абу Даби ! Невероятен град, съчетал лукс, зеленина и уют ! От автогарата такси до джамията, която е едно от най красивите места на които съм попадала/ толкова се харесах в абая и толкова ми се ще и тук да мога да си нося отвреме-навреме Wink/ От джамията хванахме биг Бус и така обиколихме града, в който оставих частичка от сърцето си Simple Smile Слизахме само до Емирейтс Палас да опитаме златното капучино ,отново изумени от мащаба и в същото време от топлината ,който носи този огромен ,златен  хотел...
Вечерта Бурж Ал Араб...опасявайки се че целият ми разказ ще е -ах,красота,не мога да намеря други подходящи думи...мащабност,помпозност,стил,класика,красота- това е !  След това успяхме да стигнем з апоследното "представление" на фонтаните и този път ще ви спестя поредното- " неземна красота и емоция" WinkПросто ще кажа- спиращо дъха !!!!
Следващия ден започна с Шекспир кафе Simple Smile Занимавам се с ресторантьорство и Шекспир кафе е било винаги мечтано от мен място, еталон за това ,което искам да постигна...И за първи път имам възможност да се потопя в атмосферата му... за мен това беше едно мечтано,  донесло невероятно усещане и оставило отпечатък  събитие в живота ми !  Следва Дубай мол,за който бях предвидила 4 часа , и си знаех че ще бъдат крайно недостатъчни Confused Виждаш нещо, и си казваш, д аразгледам и ще с евърна...е,да, ама не...клонящ към минуси шанс да откриеш това нещо отново и това го разбрах с цената на провален план на следващия ден Sad Самия факт , че в мола има такси ,което да те отведе на желано място е достатъчен Shocked Вечерта Бурж Халифа...там малко смесени чувства...красота, излети милиарди,асансьора ,който те изстрелва на върха...била съм на Айфеловата кула, на кулата в Торино...да, тази е най -високата,но ако трябва да съм абсолютно честна, тази в Торино ми представи по -красива гледка,а  Айфеловата ми донесе повече емоции ,може би просто защото е известната Айфелова кула Confused видях залеза,изгледахме и представление на фонтаните отгоре,красота !После пак фонтаните отдолу,раздходки отново в мола , да разгледаме аквариума и Рейнфорест кафе/ ах,много сладко / И после най лошата част от престоя... планирана разходка с вечеря по дубай марина...мислейки си че вече знаем вече ,видели сме откъде д авземем такси до пристанището...голяма грешка...повече от час обикаляне да намерим изхода към такситата...е,намерихме го, стигнахме до пристанището ,но...късно Sad толкова бях нещастна....разходихме се по брега, но и в 9 вечерта н еможеш д астиош повече от 15-20 мин навън, и отидохме до Марина мол,разходихме се, хапнахме там и отидохме да изгледаме още веднъж фонтаните
Следващия ден започна с  посещение н афитнеса в хотела - на 42 етаж, бягаш и гледаш булевард Шейкин Ал Зайед Sunglasses якооооо !!! следва басейн на 43 етаж ,гледка спираща дъха! Закуска/ ах,каква закуска, какви вкусотии, какво обслужване, какви невероятни вкусотии/ и такси / понеже  е петък / към Емирейтс мол Sunglasses Ски, обикаляне, хапване и към хотела ,откъдето да ни вземат за сафари...много смесени чувства, емоция, но явно не съвсем по вкуса ми, голяма красота  в пустинята и  девствените дюни, но самото  подскачане  и лудия шофьор..е ,малко вповече ми дойдоха Confused Но пък язденето на камила, обличането отново в абая, шоуто и емоциите бяха невероятни ! След това- естествено фонтаните ! Heart Eyes
Следващия ден- ибн батута мол-оо, взех си най - невероятната рокля Sunglasses Sunglasses Sunglasses  и такси до атлантис... нямаше време за самия аквапарк, но там е задължително з аследващия път ! Разходка, пътуване с влакчето ,до хотелада го освободим, в дубай мол за подаръци и сувенири и....към летището  Sad Едно място ,за което мога да разказвам дни наред, едно място ,от което не ми се тръгваше, едно място, към което бих се връщала винаги с неспирен интерес към културата ,местата, хората и дори горещия въздух, които бяха духа на пустинята, превърната в рай....
Сега следват планове за круиз и мечтите ми за Шанхай и Москва ,кото ме очакват, но вече си знам че винаги  Дубай ще присъства в плановете за бъдещето ми....

Чудесен разказ . Благодаря ти !  Wink
За минути и аз се преносох в  Дубай. Остават 4 седмици. Нямам търпение Simple Smile
И на въпроса ми по-горе относно Абу Даби.
Колко време е необходимо за разглеждане. На колко време път от Дубай е? Как са цените на автобусите и Сити Тура?

# 761
  • Мнения: 4 738
stenk, хотела до Мола на Емирствата е отлична локация, близко си с такси до другите забележителности... Цената на хотела се компенсира с по-скъп транспорт от Дейра... А и там била циганията на Дубай... Ние сме резервирали Citymax al Barsha едната вечер преди круиза, а Атлантис - последната вечер (заради безплатния достъп до водните атракции там)...

росии, страхотен разказ, сподели кой ви бе хотела? Освен това къде се намират тези интересни Шекспир кафе и Кавали клуб? Този клуб нощен ли е и до колко работи? Ако имаме време да запълваме с някое кафе или бар.... То нали самолета пристига вечерта късно и след настаняване да знаем къде да отидем....
А за капучиното в Емиратес палас и аз съм го планувала... Peace

# 762
  • Мнения: 437
Благодаря на всички.
Резервирах това място:

http://www.ibis.com/gb/hotel-6493-ibis-mall-of-the-emirates/index.shtml

П.С. Orbitz.com в момента имат 20% отстъпка и наистина там изрових най-ниска цена макар да прерових и hotelcombined , triviago , kayak , booking , сайта на Accor  ...

# 763
  • Варна
  • Мнения: 282
РОСИИ, видях Кавали клуб, поне на снимки е страхотен.
Моля да кажеш трябва ли предварителна резервация да направя, има ли минимална консумация и как са цените Praynig

# 764
  • Мнения: 2 819
Здравейте,
да попитам ако някой е пътувал с деца, друго освен валиден международен паспорт необходимо ли е, защото попаднах на това :"За деца под 18 години, придружени от родители, се изисква нотариално заверен акт за раждане, преведен на английски език."-изискване на туристическа фирма е, което ми звучи странно.

Това го проверихме на място в една агенция и ни казаха,че такъв документ се изисква само за деца под 18 год.които пътуват сами.

На сайта на фирмата, с която ще пътуваме също е посочено, че децата трябва да имат нотариално заверен акт за раждане, преведен на английски. Като звънях във фирмата казаха, че не се иска такова нещо  Rolling Eyes Реших да не рискувам и го преведох на английски и го заверих при нотариус.

Общи условия

Активация на акаунт