В момента чета ... - 27

  • 44 915
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251



...
 Аз неслучайно си я купих с намалението на Сиела за трети март. В една книга е с "Аутопсия на една любов". Пак ще я прочета, тя стана една от най-силните книги, които съм чела.
...
Не беше ли с Германия мръсна приказка, поне моята беше с тази, а аз Аутопсията искам да я прочета, да не би да са ти пратили някакво друго издание newsm78



 Гигова, права си  и добре, че навреме писа, за да не остава моята грешка в темата. Баладата е в една книга с Германия, мръсна приказка. Просто се подведох не знам защо и написах, че е с Аутопсията. Извинявам се, дано не съм подвела някого.

# 16
  • Мнения: 387
Естел, благодаря за новата тема  Hug
Нели, мисля да си купя на хартия сборника с Баладата и Германия-мръсна приказка. Дано Сиела направят промоция скоро Simple Smile

Иначе "Балада за Георг Хених" ми хареса много, трогна ме, ядоса ме, натъжи ме, разплака ме. Мисля, че това е една от книгите, които много дълго ще помня.
Скрит текст:
Някак си още не мога да доизясня за себе си точно каква метафора са виола д'аморе и бюфетът.
Наскоро имаше репортаж по ТВ за бивш наш голям спортист (ако не се лъжа), който живее с мизерна пенсия,
Скрит текст:
дали не беше и инвалид човекът  newsm78
Никой не се сеща за него - от велико име се е превърнал в умираща и никому ненужна развалина. По нещо историята на Хених ми напомни за тази история, както и че хората сме неблагодарно племе, срамуваме се от корените си, което е много, много тъжно.

# 17
  • Мнения: 55
"Аутопсия на една любов" е много различен от другите два романа на Пасков ("Балада за Георг Хених" и "Германия- една мръсна приказка"). Може да се определи и като еротика, но определено написана интелигентно и с въображение. Бих казала, че там съм срещала едни от най-впечатляващите еротични сцени изобщо..

# 18
  • Мнения: 10 700
Ехоооо....привет на всички и от мен  wavey

Естелче, благодаря за новата тема  Hug
Ама какви са тези камини? Не щем ги вече!  Joy
Искаме така:



Киф, видях поста ти в предишната тема. Няма я в ел.варинт. Но определено ще ти хареса "Петата жена" / поне така мисля  Embarassed /.
Аз си свалих и други книги на Х.Манкел, но на руски. Ще пробвам да ги чета  Rolling Eyes

Единственото, което ме дразни, е отново липсата на коректорска намеса, но то е повсеместно вече ...  Confused

В анкетата гласувах, разбира се  Mr. Green Но няма да кажа как   Whistling


# 19
  • Мнения: 1 198
 Hug Благодаря за новата тема Simple Smile

По анкетата не мога да се изкажа все още, книгата ме чака заредена на четеца, коментарите ви ще са от полза, поне за мен  Peace

По темата, в момента чета "Лолита". Отказах се от "Осъдени души", това не е този Димов, който аз познавам и не ми хареса. Това всъщност е първата книга, от която се отказвам по средата, от много време насам  Thinking

Лолитка обаче, засега е много интересна  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 829
Започвам:

# 21
  • Мнения: 46 546
Благодаря за темата!  bouquet
И за препоръките в старата, изтеглих тези, които ги има в ел. вариант, пристрастила съм се към електронната си книжка и не ми се пипа нищо на хартия  Blush

Естел, каква е тази анкета сега, ще ме накараш да я дочета, за да мога да гласувам обективно  Joy

# 22
  • Мнения: 387
Аз не мога да гласувам в анкетата. Но някой ден ......  smile3508

bmb, аз не можах да дочета Лолита. Не издържах на педофилските разсъждения.  Naughty

Аз мисля да си дочета "Безсмъртната Хенриета Лакс", че вече си станах досадна с нея. За след нея съм си приготвила на четеца.

Дали някъде могат да се намерят други книжки на ФГ, освен качените в читанка?  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 313
Записвам се с тази
Днес я започнах.

За "Пазителка на тайните" да си дам оценката - много добра  Peace Ноо този път Кейт Мортън не успя да ме изненада. Още от началото имах съмнения за какво може да става дума, така се оказа накрая   Wink
4,5/5 и давам.
 
Скоро не съм чела нищо от Филипката, имам на четеца приготвена "Другата Болейн", освен после нея да подхвана..

Няма да ви информирам как гласувах в анкетата. Нека остане загадка за вас  hahaha

Миж   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 6 210
О, Киф, не си ли чела "Другата Болейн"? Това е една от добрите книги на Филипката  Peace.

Аз подхванах "Кома" на Робин Кук.

# 25
  • Мнения: 2 313
Не Вени, не съм още. Изложих се нали  Blush

# 26
  • София
  • Мнения: 6 210
О, не, в никакъв случай  Hug. Даже ти завиждам, че не си я чела  Mr. Green.
Сякаш повечето хора, които са харесали Филипката, първо са прочели "Другата Болейн" и затова попитах.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
"Аутопсия на една любов" наистина е много различна, както писа Андреева, но е страхотна  Heart Eyes Това беше първата книга на Пасков, която прочетох и с която ме спечели  Heart Eyes Очаквам да има възмутени  Mr. Green
Аз чета "Габриела, карамфил и канела", но днес цял ден не съм ставала от леглото и не съм чела, с  висока температура съм и спя през цялото време  Tired Уж мина грипа, какво ми стана изведнъж, направо не знам...
За анкетата - много харесах книгата  Peace

# 28
  • Мнения: 1 891
В анкетата нека да има и опция " не възнамерявам да я прочета". Аз не харесвам Кинг. Правила съм опити да го чета, но не става...
Дойде време да се запозная с Елиф Шафак и

# 29
  • Мнения: 4 569
Естел, каква е тази анкета сега, ще ме накараш да я дочета, за да мога да гласувам обективно  Joy
Гласувай с "не"  като мене. Аз и още трима сме дали "не".
МолИМ другите трима да кажат защо.  Peace

Не ми хареса, защото прекалено много странични описания имаше - къде живял, пък какви му били съседите ... Тия 800 ли, колко са? страници можеха спокойна да бъдат и 400.

На книгите от Читанка /от там я четох/ как разбирате колко страници са?

Аз си чета Маринина и Пешките падат първи.  Simple Smile

Мижжжика, сега доволна ли си?  Grinning
Кажете какво искате ще го получите докато имам време за редакция. Бързах като я пусках темата, а си мислех да й променя картинките.

Общи условия

Активация на акаунт