Математически турнири - 27

  • 92 495
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 031
Шегувайте се вие, но за мен ваканцията е свещена!
Обаче явно в последните години се работи усилено против тази ми идея - дори сега кратката пролетна заминава наполовина заради двете състезания. Затова питам за лятото, дали има нещо, което ама много да си струва. Кенгуруто ще пропуснем и тази година, поради не добър англ. Но да кажем тези боеве, ако се класира вероятно ще трябва да ги имам предвид. Другите две нали са международни, сегашните 5 класници от нашето училище не ги водят.На границите сигурно се е класирала вече, нали се вземат 2/3 резултата, 5 клас учат до 15 юни нали така, значи се пада учебно време.

пп сега видях - финалния кръг на границите  е 16-22 юни, пфу, кое дете ще иска да решава задачи в първата седмица от ваканцията?!

Последна редакция: пн, 24 мар 2014, 11:22 от EliG

# 16
  • София
  • Мнения: 5 039
Ако се класира на състезанието "Математика без граници " в средата на юни ще бъде също на Слънчев бряг.

Ако говрим за четвъртокласниците, датата на финала на "Математика без граници " май съвпада с изпита за прием в СМГ.

В сайта пише:
"Финалът на турнира е предвиден
за 21 (събота) и 22 юни (неделя) 2014 г. в Слънчев бряг."

# 17
  • Мнения: 5 259
Вие представяте ли си през отпуската шефът да ви прати на конференция някъде, за да изнасяте доклад  Laughing Не може цяла отпуска само да се почива, трябва и да се работи  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 504
Някой ако има отговори за 7 клас, може да си ги сверим.

# 19
  • Мнения: 14
Дали има мами на четвъртокласници от Бургас тук? Интересувам се от състезанията, които се провеждат в ПМГ Обрешков, кога ще има изнесени резултати? Първото беше на 16,03, но още няма нищо публикувано в сайта им.

# 20
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Нали не е редно да се публикуват задачите от ЕК, или поне до месец след състезанието?

Не знам до колко би се отразило това на Форума, но може би  Pettya® - по-добре е да махнеш линковете за 1-ви клас. До сега си изпращахме съобщения на ЛС или по имейла. Не мисля, че чак толкова би пречило да го правим и занапред  Peace

# 21
  • Мнения: 601
Нали не е редно да се публикуват задачите от ЕК, или поне до месец след състезанието?

Не знам до колко би се отразило това на Форума, но може би  Pettya® - по-добре е да махнеш линковете за 1-ви клас. До сега си изпращахме съобщения на ЛС или по имейла. Не мисля, че чак толкова би пречило да го правим и занапред  Peace
Да, помислих си го... Реших, че така ще е по-лесно. Ако преценят модераторите - да го изтрият.

# 22
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Нали не е редно да се публикуват задачите от ЕК, или поне до месец след състезанието?

Не знам до колко би се отразило това на Форума, но може би  Pettya® - по-добре е да махнеш линковете за 1-ви клас. До сега си изпращахме съобщения на ЛС или по имейла. Не мисля, че чак толкова би пречило да го правим и занапред  Peace
Няма смисъл кенгуру в първи клас се провежда само в България.

# 23
  • Мнения: 68
Дали има мами на четвъртокласници от Бургас тук? Интересувам се от състезанията, които се провеждат в ПМГ Обрешков, кога ще има изнесени резултати? Първото беше на 16,03, но още няма нищо публикувано в сайта им.

да се надяваме да ги публикуват до сряда... Въпреки че ние така сме се оплескали... по-добре хич да не ги виждаме  Joy

# 24
  • Мнения: 5 178
А защо смятате, че на 6-та зад отговорът е B, детето извади желязна логика, че по-големите числа са 7,8 и 9, т.е 3 бр, това че 7 се повтаря не се брояло newsm78

# 25
  • Мнения: 601
А защо смятате, че на 6-та зад отговорът е B, детето извади желязна логика, че по-големите числа са 7,8 и 9, т.е 3 бр, това че 7 се повтаря не се брояло newsm78
И моята едната изказа такава логика, че са 3 и мисли че това е и оградила. Другата спори, че се гледат всички числа, нищо че се повтаряли.

# 26
  • Мнения: 14
Дали има мами на четвъртокласници от Бургас тук? Интересувам се от състезанията, които се провеждат в ПМГ Обрешков, кога ще има изнесени резултати? Първото беше на 16,03, но още няма нищо публикувано в сайта им.

да се надяваме да ги публикуват до сряда... Въпреки че ние така сме се оплескали... по-добре хич да не ги виждаме  Joy

И ние имаме грешни задачи Sad , но е добре да си сравним нивото според другите кандидати... поне за мое успокоение.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 534
А защо смятате, че на 6-та зад отговорът е B, детето извади желязна логика, че по-големите числа са 7,8 и 9, т.е 3 бр, това че 7 се повтаря не се брояло newsm78
И моята едната изказа такава логика, че са 3 и мисли че това е и оградила. Другата спори, че се гледат всички числа, нищо че се повтаряли.

Може би защото условието е записано "Колко от числата на дъската са...."
Затова трябва да се преброят и повтарящите се.

# 28
  • Мнения: 5 259
Обикновено когато се търсят неповтарящи се числа, това се споменава изрично. В случая и двете седмици отговарят на условието да са число, което е по-голямо от 5, така че отговорът е В)
Иначе условието би било "Колко различни числа от изброените на дъстаката са по-големи от 5?"

# 29
  • Мнения: 5 259
Понеже има някакви спорове относно верните отговори, ето ги според мен, но съм сигурна, че и по принцип това са верните  Wink

1. Е
2. D
3. B
4. D
5. C
6. B
7. A
8. A
9. B
10.C
11.B
12.E
13.D
14.D
15.E
16.C
17.D
18.C

Общи условия

Активация на акаунт