Filorga - красива всеки ден! - тема 3

  • 68 802
  • 750
  •   1
Отговори
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Привет в поредната трета тема!



Добре дошли, мили дами!  Hug
Нека заедно, с продуктите на Филорга, бъдем здрави, красиви и усмихнати!  Grinning

Тема 1, Teмa 2

Сайтове за поръчки на продуктите Filorga:

pharmashopdiscount

parapharmacie-express

kozmetika.bg

farmaline.at - доставка до изброените държави


Козметиката на Филорга съдържа основно НА (хиалуронова киселина), а това е най-естественият и ефективен начин за заличаване на фините бръчки и забавяне образуването на нови. НА задържа водата в кожата (простичко казано). Когато е в достатъчно количество - кожата е опъната, ако е в недостиг - кожата е с намален тургор, отпусната. НА има малък полуживот, резорбира се много бързо.
Докато се ползва козметиката, лицето ще изглежда добре и времето за образуване на нови бръчки ще се удължава. Спре ли използването й, кожата да загуби тургор, бръчките се задълбочат. Това е естествено и нормално, не е страничен ефект или недостатък на козметичния продукт.
Дори  с филърите НА ефектът е 3-6-9 месеца (в зависимост от възрастта и количеството НА в тялото/кожата).
Продуктите (кремове, серуми, флуиди)  на Филорга не са строго обвързани с възрастта,  годините се посочват най-вече  заради клиента, водещи са нуждите на кожата и нейното състояние в момента.

Посоки на нанасяне на крем върху лицето:


Когато се ползва Филорга, трябва да се приема достатъчно количество вода на ден, за да има какво да задържат молекулите НА

ВВ кремът има УВ защита SPF 15



Filorga Optim-Eyes - съдържа НА и Микро-хранителни вещества - NCTF  -  патент, ексклузивна формула на Филорга, която  се състои от 55 активни съставки, от 6 специфични групи
– АК (аминокиселини),
- ензими,
- нуклеотидни бази,
- анти-оксиданти,
- витамини и минерали.
Тези активни вещества са вкарана в Хроносфери и така достигат до по-дълбоките слоеве на кожата, действат в дълбочина. Заличава фините бръчки, уплътнява кожата, подобравя венозната и лимфна циркулация, повишава еластичността  на кожата.

Hydra-Filler - с много лека и нежна текстура, попива бързо, не оставя следи, прави кожата мека и гладка - много е хубав, подходящ е и за по-млада кожа  25 - 30 год. (зависи от състоянието на кожата), за превенция на първите бръчици. Хидратира кожата в дълбочина, изравнява тена, с лека текстура с фин аромат на зелен чай. Може да се ползва сутрин и вечер.

NEOCICA - Възстановяващ флуид за увредена кожа, за  епидермална реконструкция  - след дерматологични процедури:
- лазер
- пилинг
- мезотерапия
- филъри
- възпаления
Може да се прилага и при:
- напукани устни  - напр.  през зимата
- след слънчево или термично изгаряне
- свръхчувствителна кожа
- след бръснене
Епидермален реконструктор -подтиска възпалението, възстановява тъканите, обновява, хидратира в дълбочина, укрепва кожата, стимулира регенерацията на кожата - на колагена и еластина. Идеален е дори за свръх чувств. кожа. Заличава белези /цикатрикси от различно естество, вкл. и след естетични корекции/.

Интензивно възстановява тъканите - подпомага регенерацията на кожата, потиска възпалителните реакции и възстановява нормалния и, здравословен вид
  
Приложение:
Нанася се 3 до 6 пъти на ден върху засегнатите участъци с леки,  нежни потупвания.
Не се нанася върху разранена кожа и секретиращи, кървящи рани.

PIGMENT PERFECT е ултра концентриран серум /с действие по-силно и по-ефективно от крем, той е със силни концентрирани съставки/,  специфична грижа за кожата, който:
- намалява съществуващата  пигментацията на кожата,
- активно предпазва от поява на нови пигментни петна
- изравнява тена на кожата
Основната му цел са Хиперпигментациите, резултат от стареене на кожата, прекомерно излагане на слънце, хормонален дисбаланс – премено -, менопауза, бременност, кожни заболявания вкл. екзема и акне, различни процедури като химически пилинг и лазерна терапия. Заличава стари и предпазва от образуване на нови, изравнява тена.

MESO-WHITE е крем с твойно дейсвие, /едно от които е насочено към пигментациите на кожата/:
- коригира пигментациите и има избелващо действие
- незабавно изглажда бръчките, като  стимулира фибробластите и подпомага производството на нови клетки
- възстановява блясъка на кожата /хидратира и тонизира кожата/

Предназначен е за по-млада кожа, с по-малко пигментни петна, съчетава ежедневна със специфична грижа. Може да ползваш през цялата година с изключение на периода, в който искаш да направиш/запазиш тена на кожата по-дълго.

FILORGA - TIME-FILLER се ползва като:
- дневен
- нощен
- околоочен /заради ботокс ефекта/
Ако се ползва 20-на дни нон-стоп има невероятен видим ефект и то доста осезаем.

FILORGA Sleep & Peel - нощен, леко ексфолиращ кожата, със силно антиоксидантно действие, коригира малките несъвършенства - петна, бръчки, белези, стимулира обновяването на кожата, придава и блясък, свежест. Много хубав продукт - ако нещо не си харесвам кожата /ако е по вяла, с намален тургор, без блясък/ - достаъчно е 7-8 дни да го ползвам подред и кожата ми си връща нормалния  вид. Много добре /нежно и деликатно/ почиства кожата - няма запушени пори, черни точки и т.н. Sleep & Peel е подходящ за целогодишно ползване като нощен крем.
Ако кожата е по-суха или чувствителна, Sleep & Peel се ползва през 2-3 дни.

FILORGA - FOAM CLEANSER - идеално сваля грим и много добре почиства кожата. Не изсушава, кожата остава добре хидратирана и мека.

FILORGA ISO-STRUCTURE Стягащ дневен крем с комплексно действие за зряла и отпусната кожа с по-дълбоки бръчки. За кожа над 40-45 год. Специално разработен с иновативни  по-мощни активни съставки, които регенерират и  стягат кожата, включително и контура на лицето, стимулират синтеза на колаген и еластин, изглаждат и попълват по-дълбоките бръчки, подобряват еластичността, възстановява плъността на кожата, хидратират я в дълбочина.
Този крем е плътен, богат, но попива добре и не оставя следи, не залъсква кожата, създава усещане на мекота и комфорт.

FILORGA Нyal-defence е разработен с основна цел запазване на НА от унищожаване (от хиалуронидазата - ензим в тялото, който я унищожава). Идеята е била след като се постави филър с НА, да се осигури и по-дългото и запазване. Така че той има по-силно действие в тази насока.

FILORGA Мезо + - серум, използва се или самостоятелно или под крема - за предпочитане вечер (има по-интензивно действие, стимулира регенерацията на клетките).
Не е проблем, ако нанасяш по малко и през деня.

FILORGA SLEEP RECOVER - за уморена, отпуснта, вяла кожа, без тонус

Няколко полезни цитата:

Цитат
от 1 година и половина ползвам козметика само на Filorga.
ще похваля продуктите, които ползвам и съм изключително доволна от всички:

Anti Age Spray - прекрасен, много освежава кожата и може да се ползва дори върху грим.

Meso-C серум с витамини - много хубав продукт, който за 21 дни видимо стяга и прави кожата много свежа и хубава. при мен имаше ефект още след първите 7 дни.

Optym Eyes - най-хубавия очен крем, който съм ползвала. от година и половина не смея да рискувам да го сменя с друг.

Iso-Age - това е моят дневен крем от много време насам.

Почистващата пяна на Филорга е също най-добрият продук, от подобните, които съм опитвала. Препоръчвам я с две ръце. Освен това е много икономична!

NEOCIA флуид - перфектен крем за възстановяване на кожата от зачервявания, сухота в определени участъци, леки изгаряния. много добре ми действа след скубане на веждите.

Lip-Structure - чуден продукт за устни, купих си го преди месец и съм много доволна. от едната страна съдържа много лек флуид против бръчици около устата, а от другата страна е четката за устни, като прави лек уголемяващ ефект на устните и дава много приятна мекота.
от Aurora, 10 март 2013

Цитат
За Слънцезащитните продукти за лице:
- отговор на Филорга:  Слънцезащитният крем се нанася само след вашия дневен крем
- отговор на специалист естетична дерматология: Първо се нанася дневния крем според  типа кожа, след което се нанася слънцезащитния продукт. Това се обосновава от факта, че слънцезащитния е първата ви защита от пряката слънчева светлина.
от denis_d, 13 юни 2013

С благодарност за споделената информация и опит oт denis_d и a.l.e.n.a   bouquet

Последна редакция: сб, 29 мар 2014, 02:47 от DimS.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Една от любимите ми теми! Hug
Филорга се оказа моята малка вълшебна пръчица Flutter

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Хоп и аз тук.  Flutter Благодаря за темата!

   Съвсем скоро, надявам се, и аз ще се похваля с първите си продукти на марката.  Heart Eyes

# 3
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Разбира се, също съм фен  Grinning

Доволна съм от 90% от продуктите. Изключение за мен е околоочният крем - явно не е за мен и моите потребности  Blush Слаб е в борбата с торбичките под очите ми. Иначе е приятен и определено хидратиращ.

Преди няколко дни се замислих какво да правя с BB-кремчето, което е с SPF 15. Кожата ми е чувствителна към слънцето, образува петънца подобни на лунички т.е. неравен тен  Confused Затова реших, че срещу обилната слънчева светлина и по-дългото излизане навън през пролетните дни, би било най-добре да използвам по-силна защита, по-висок SPF. Taка се роди и идеята за



толкова бързах да документирам, че щракнах преди сместа да е напълно хомогенна  BlushРезултатът много ми допада!  Sunglasses Защо? Бях на път да се разочаровам от BB-кремчето - леко гъстичък ми беше за постигане (с моите умения) оптималното му разнасяне по лицето. Нищо, че покривността му е м/у слаба и средна, все пак стои добре, съвсем ествествено и леко, и ми помага в изравняването на тена.. Като го смесих с UV-DEFENCE, постигнах по-резултатна слънцезащита (и то сега, след изнежването на кожата през зимата и с особеното засилване чувствителността й към слънчева светлина и UV-лъчи) и същевременно оптическо освежаване на лицето и заравняване на тена  Peace Новополучената смес е много лесна за нанасяне, консистенцията е много сполучлива! От седмица ползвам новото 'чудо' (настанено в много удобно флаконче, помпичката е от MAC) и съм доволна  Flutter

Последна редакция: сб, 29 мар 2014, 02:01 от DimS.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
DimS. ,браво на теб! Много добра идея! Hug

Аз пък съм много доволна от ББ крема,скоро ще ми свършва и ще си купя пак Peace

# 5
  • Мнения: 13
Много благодаря! Ще си купя крема час по скоро! Хубава кожа,хубава мама,хубаво настроение!  Hug

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Искам да попитам, ако някой е наясно, каква е цената на доставката от cocoon.co.uk до UK адрес, т.е., ако се ползват услугите на превозвач? На сайта им е обявено само, че до други EU страни доставката е £5.99, но до английски адрес как стои въпросът не е упоменато.

   Моля, ако някой знае, да се включи.  Blush  Hug

   EDIT: Оп, редактирам се - сайтът, продаващ Filorga, беше: www.cocooncenter.co.uk - сега ще прегледам условията им на доставка.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 040
Запис да следя темата,
и аз съм от феновете на Филорга.

# 8
  • Мнения: 3 248
Аз си взех Мезо маската да видя дали и тя ще ми хареса. Иначе от Sleep&Peel, Time Filler Mat, Neocica, Meso-White съм супер доволна! От околочния не видях голям ефект като че ли в дългосрочен план. В ББ-то не ми харесаха химичните филтри. За една бройка да си взема доста намален Мезотераписта (+ подарък Optim-eyes, но от него така или иначе не съм впечатлена), но добре че забелязах, че беше с изтичащ срок, мезотерапистът, околочният беше до 2015. И се отказах.

# 9
  • Мнения: 13
Аз си взех Мезо маската да видя дали и тя ще ми хареса. Иначе от Sleep&Peel, Time Filler Mat, Neocica, Meso-White съм супер доволна! От околочния не видях голям ефект като че ли в дългосрочен план. В ББ-то не ми харесаха химичните филтри. За една бройка да си взема доста намален Мезотераписта (+ подарък Optim-eyes, но от него така или иначе не съм впечатлена), но добре че забелязах, че беше с изтичащ срок, мезотерапистът, околочният беше до 2015. И се отказах.

От BB крема и аз взимам. Не знам. На мен до сега не ми е правил такова впечатление.. newsm78

# 10
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Една от любимите ми теми! Hug
Филорга се оказа моята малка вълшебна пръчица Flutter

+1  Hug Благодаря на denis_d, че ми отвори очите, а аз дълго се съпротивлявах, не можех да преодолея финансовата страна  Mr. Green

Сега вече пердето ми падна и ползвам и по-скъпи продукти  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 68
ВВ крема  аз също съм доволна, даже го слагам след TIME FILLER- MAT  и добре се получава на моята кожа. А SLEEP & PEEL много хубав крем.  Peace

# 12
  • Мнения: 9 180
Маската Мезо Ц отмива ли се с вода след 15.мин или само се изтрива остатъка ?
След нея слага ли се крем или .. си "по нея само" през деня?
  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз я отмивам след около 30 мин и си слагам дневен / нощен  крем.

# 14
  • Мнения: 9 180
Мерси за бързия отговор , че се намацах за сефте Wink
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт