Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Швейцарски импланти и адхезивни мостове

• 49 478
  • 92
  •   1
Отговори
# 90
  • в огледалото на живота
Търси някой който да ти го изгради нагоре. Щом имаш корен ...
До последно се пробва да се оправи. Ваденето е краен вариант.
Ако успее с щифтове там да изгради коронката ще е добре. Тя няма да се лепи за съседните..би следвало да стъпва на корена и той да я държи.

Потърси второ и трето мнение .
Как ме разбра от раз...Simple Smile
Да,целта ми е да запазя по възможност зъба при положение,че корен има.Най-лесно се хващат клещите и се вади.
Благодаря ,за мнението!
Явно този тип мост не е подходящ за моя зъб.

# 91
Този мост -  едва след като ти извадят зъба.

Дано да успееш да го спасиш.

# 92
Feeling,какво стана със зъба? Надявам се си успяла да го спасиш. Както Тета казва, при твоя случай ако ти е здрав корена ,а и костта също ти слагат щифт(пинлей) и ти го изграждат. После ако трябва леко го изпиляват и оформят и отгоре му слагат коронка. За 6-ти зъб е добре да е металокерамика,че са по-здрави за дъвкателен зъб от изцяло керамичните например,които ги препоръчват за предни зъби...а може и от цирконий, ама цените там са доста по-високи.

Аз също следя темата за този вид мостове и разбирам,че е подходящ в случаите в които съседните зъби са със стари пломби и е удобен случая ,за да се подновят....А също така,че не са подходящи за големи дъвкателни зъби, където натоварването е по-голямо.

Имам едно празно място на 5-ти долен зъб,което стои дълго време празно ,а съседните зъби са 4-ти със стара пломба отстрани към петия(подходящ за случая), но от другата страна 6-тия ми е коронка с имплант,който не мисля,че е удачно да се пипа за адхезивен мост???
Зъболекарката ми каза,че може да се направи коронка на четвъртия и да се пусне и такава към петия.Но аз не искам да си пиля живия 4-ти зъб,за да се покрие мястото на 5-тия.
Преди години ми бяха направили едно силиконово зъбче с основа,което се щракаше на празното място между другите два, но аз така и не свикнах с него и не съм го носела активно.А за друг имплант до съществуващия не става,защото мястото вече е останало малко,а и не се знае в какво състояние е и костта.Чудя се какво друго може да се направи?

Последна редакция: чт, 05 ное 2020, 11:44 от Zhani

Общи условия

Активация на акаунт