Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 579
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 148

Другото е,че трябва да се обработва инструмента със пудра за да не залепва и да не къса.
Ани Д,аз ако докарам такива фигурки ще скачам от радост. Замислих се над думите че не отказваш торти със фигурки за да се учиш.А аз май точно това правя,бягам от тях като дявол от тамян.
Mарчела,тортата добре се е получила.Малко ниска ми идва,но иначе не е никак зле за новобранец.Тия миниони не съм ги правила не съм ги и оглеждала но мисля че нещо във косичките им куца,иначе сасладки.Но виж със тоя надпис тотално разваляш цялата визия.Едно цвете да беше направила от тия жълти и сини полукръгчета и там да беше изписала името.Хем щеше да запълни празното пространство ,хем според мен щеше да е по добре от това.
Аси,не е лоша тортата.Препоръката ми е единствено към цвета на подложката.Слива се със долният кант и някак влияе на общата визия.Не знам може да е от снимката ноо ми се струва че капака не е бил хубаво изсъхнал.
Стефина,дано не се обидиш и на мен но наистина тортата е много под нивото ти.Ти правиш доста изчистени торти а не като моите мърлявщини по някога.
Много елементарни грешки има във тази торта и това няма оправдание.Тези бабуни по зеленото не са от течната боя,това си е размекнато масло.Най-вероятно от бързане си държала доста тортата навън докато работиш,и ако маслото не е било много качествено се е размекнало.Помогнало е и боядисаното тесто ако е поело повече боя.Спокойно на снадката е можело да сложиш някое камъче,тревичка и цветенце,така стои като дъвкано.А тая пудра как можа да я наръсиш,нямаш ли айсинг или бяла боя?Дори цветенцата си оставила без тичинки.
Фигурите няма да коментирам защото аз и толкова не мога да направя,но другите неща са грешки които принципно ти не правиш.Според моето мнение просто си претупала тортата,иначе не намирам обяснение.Ти имаш много по добри торти ,а това е торта на новобранец.
Радос,разреза изглежда супер.Със украсата е можело да си поиграеш по вече,но нищо следващият път.
Sunflworess,върнах се назад да видя какво съм проспала.
https://flic.kr/p/mBZCEn

Тортата е много хубава на пръв поглед.Цветовете са много приятни и къдричките не са чак толкова зле.Ноооо сега почвам да те дъвча.
Защо квацна тия платнени ленти а за капак и накриво.Табелката за надписа е супер ама самият надпис е олеле.Сега като гледам перлите разбирам защо разпитваше за тях,много са криви а и със боядисването си го подчертала повече.А и си ги боядисвала на мястото и доста си омацала/почти като мен,и аз такива ги върша/.Цветето доколко е добро не знам защото не разбирам от тях но на мен ми харесва.
Е изкоментирах ви,ако съм засегнала някой съжалявам.Но не мисля тук във темата да галя когото и да е било и да му постилям червен килим от охкания и ахкания.Винаги съм си казвала какво мисля и не мисля да се променям.Не стига че във фейса всеки втори е специалист по торти а сега и тук да се съобразявам няма да стане.Тази тема беше критична и истинска,такава трябва и да остане.Съжалявам че ги няма тези които най-много дъвкат Ванчето и Валерия,заради тях успявам да направя някоя и друга торта що годе добре.Но точно заради тези червени килими и фръцкащи госпожици изчезнаха.Съжалявам че и нямам достатъчно време за да влизам по честичко.
Лека вечер от мен,а тия дни ще ви дам материал и мен да посдъвкате качествено.

# 61
  • Мнения: 885

Другото е,че трябва да се обработва инструмента със пудра за да не залепва и да не къса.

Mарчела,тортата добре се е получила.Малко ниска ми идва,но иначе не е никак зле за новобранец.Тия миниони не съм ги правила не съм ги и оглеждала но мисля че нещо във косичките им куца,иначе сасладки.Но виж със тоя надпис тотално разваляш цялата визия.Едно цвете да беше направила от тия жълти и сини полукръгчета и там да беше изписала името.Хем щеше да запълни празното пространство ,хем според мен щеше да е по добре от това.

Е изкоментирах ви,ако съм засегнала някой съжалявам.Но не мисля тук във темата да галя когото и да е било и да му постилям червен килим от охкания и ахкания.Винаги съм си казвала какво мисля и не мисля да се променям.Не стига че във фейса всеки втори е специалист по торти а сега и тук да се съобразявам няма да стане.Тази тема беше критична и истинска,такава трябва и да остане.Съжалявам че ги няма тези които най-много дъвкат Ванчето и Валерия,заради тях успявам да направя някоя и друга торта що годе добре.Но точно заради тези червени килими и фръцкащи госпожици изчезнаха.Съжалявам че и нямам достатъчно време за да влизам по честичко.
Лека вечер от мен,а тия дни ще ви дам материал и мен да посдъвкате качествено.


Дитсан,обясних по-рано защо е ниска,но нямах възможност за реакция.Взех си бележка.
Надписа и на мен не ми харесва особено,но вече го бях направила.Но пък от вашите идеи следващият път няма да допусна същата грешка. Grinning
А косичките мислех да ги наслагам накрая,но мекият фондан падаше и не се получи както трябва и затова намацах с боя.Но и тук си взех бележка.

И както казах по-горе критикувайте ме на воля.Съветвайте ме на воля.Не се обиждам.
Опитах да се уча самостоятелно,но не става.А като ми дадете и съвет помагате за моето развитие.
Лека вечер.   bouquet

# 62
  • Мнения: 55
Привет и от мен. Последната ми торта стана много зле, на бабунки и крива, въпреки че я стягах в ринг. Снимки има, не са за показване, но се изкушавам да получа критика и аз Simple Smile
 Фондана ми беше много тънък, почти прозираше, но беше последния ми, едвам стигна.  ЗА оцветяване на флага разтворих обикновена сладкарска боя на прах в капчици вода и с четка оцветих, но стана гадно, цвета не е равномерен, личат си следите от четката





Скрит текст:

ditsan , предполагам че и при мен се е получило така по същата причина. Ще го имам предвид следващия път

.Тези бабуни по зеленото не са от течната боя,това си е размекнато масло.Най-вероятно от бързане си държала доста тортата навън докато работиш,и ако маслото не е било много качествено се е размекнало.



Фондана ми се свърши, може би ще ми се наложи да замеся, но от темата разбрах, че било доста трудоемко, не ставало със всякаква пудра захар и т.н.

ПП. за тези които са чудят чие е това знаме и карта- отговорът е Кюрдистан

# 63
  • Мнения: 277
ee, ама какви са тия работи сега. аз как да тълкувам пълното подминаване на моята торта от предишната тема. реших, че ви е била твърде скучна, сега си мисля, че сте спали (с изключение на стефина). а можеше и на мен някоя градивна критика  Grinning. майтапя се де, но в интерес на истината ми се искаше да подскажете какъв и е проблема на тая торта.
та относо развихрилите се страсти, искам да кажа, че според мен, макар това да е форум, не би трябвало всеки да си говори каквото си иска, трябва да се спазва добрия тон. разбира се, добър тон за един е едно, за друг друго, но поне усещането, че сме спазили добрия тон, трябва да е там. моято най-добра приятелка се запали преди година да прави торти. критикувам я всеки път, но много внимателно, защото знам, че е чувствителна и се засяга. и не казвайте, хе, на добър приятел всичко може да се каже. смятам, че част от моето приятелство е да поднеса нещата под такъв начин, че да не я отблъсна, а насърча. а във форума дори не познаваме хората
от друга страна, всеки, който си покаже тортата тук, трябва да е готов да поеме критика по всякакъв начин, отново поради факта, че хората са различни. и мен са ме дъвкали (и ги помня кои са  Simple Smile ), и е имало защо. сигурно човек в един момент спира да чувства помощ в развитие от темата и затова се изнася. други, въпреки това остават и помагат на други да се развият
и няма много значение откога правиш тортите, а колко си направил. човек чете, чете, но докато не почне да го работи, не усеща някои неща

и все пак по темата за тортите, а не теми от живота, да кажа и някоя друга дума

грух, тортата наистина е много бабунеста. да ти кажа, аз в началото подценявах измазването. напоследък отделям голямо внимание. измазвам с ганаш и гледам да го направя докато не изгладя всички неравности, не че са ми идеални, но са доста по/добре, а после покриването с фондана пък ми е много по / бързо

ани, на мен фигурките ми харесват, може би в позата на женската има нещо странно. това, което не ми харесва са платната. долу, макар и непокрито, се е получило много добре. виж, тортата на сара и на мен много ми харесва. балерината е хубава, но малко се губи в пепердуките. предполагам си искала да ограничиш броя на цветовете. и дантелата ти се е получила супер

стефина, и аз смятам, че можеш по/добре, но не виждам нещата така крайни. смятам си си видяла недостатъциите сама, а и много се изписа. но също така вярвам, че и жената е била доволна. не всички хора виждат дребни, че дори и едри недостатъци. аз мои грешки, понякога трябва да ги навра в лицето на хората тук, че да разберат за какво се критикувам

аси, от какво прави капака? това блат ли е ? защото е крив като че ли. горният ръб на кутията е добре, но по долния не си работила чисто

марина, заслужава си времето, което инвестираш във всяка торта. така да радваш окото. освен, че ми харесват всичките ти изпълнения, много, ама много ми харесва, че имаш такива страхотни идеи. благодаря ти. а също и си все в добро настроение  Simple Smile да са живи и здрави родителите ти

марчела, аз тия миньони не ги знам и няма да ги коментирам, ама симпатяги. ниската торта са ти казали и си се оправдала. на мен не ми харесва надписа. ако мислиш, че пишеш грозно, не пиши. може да направиш само едно ИВО, без тия чрд. или да си го изрежеш от нещо



# 64
  • Мнения: 3
  Постъпкови снимки нямам, но формата я постигнах, като си изпекох кръгли блатове и изрязвах по ена дъга отстрани с всеки по-нагоре, изрязването беше повече. Най-горе на гърба и към опашлето, дето е по-навдигнато използвах от парчетата, които съм изрязвала. Главата е от кръгчета блат изрязан с чаша и минава един шиш през нея, че взе да се клатушка. Където не ми хресваше изрязвах по малко. Накрая измазах и позаравних с крем омешан с натрошен блат и доби форма, след масления, вече приличаше на това, което е. Перушината е изрязана от и аз незнам каква формичка като елипса нещо и надраскана с клечка за зъби.

# 65
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Утре ще покажа и моята торта , която правя за мъжът ми, още не е готова.Дано не се изложа, Embarassed
имам само едни сладки, които направих за едно бебенце, което кръщавах.


Мишока, не се сърди , много си полезна със съветите си. Peace

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Мими, знам, че си начинаеща в декорирането, но може да разточваш по-тънко. Дебелината си личи много на цикламените бисквити цветя, където отгоре е маргаритката. Опитай се също така да снимаш на някакъв фон, при по-добро осветление и на фокус Wink

# 67
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Мими, знам, че си начинаеща в декорирането, но може да разточваш по-тънко. Дебелината си личи много на цикламените бисквити цветя, където отгоре е маргаритката. Опитай се също така да снимаш на някакъв фон, при по-добро осветление и на фокус Wink

Слушам и ще се постарая да изпълнявам Peace

# 68
  • Мнения: 148
Gruh-gruh,тортата си има много недостатъци но няма да ги повтарям ти си знаеш вече какви са.Просто се опитай следващият път да ги отстраниш.Само не знам защо не си направила апликация със оцветено тесто а си рисувала.Може би заради това че фондана ти е бл малко.Но това ще те накара следвъщият път да имаш по вече и да не рискуваш да не ти стигне.Целулита и бабуните ще отстраниш със времето и опита.
Радост -Бонбон,кокошлето не е лошо но ми се щеше да има по вече снимки за да го огледам по добре.Това оцветяване нещо ми куца,но тъй като не мога да я огледам хубаво не мога да посоча кое точно е причината.
Сладката Мими,сладките са много готини.Вече имаш препоръка за по тънко разточване на цветчетата,вземи го под внимание следващият път.
Ето и от мен тортичката която обещах да ви предоставя за да ме дъвчете на воля.
Тортата е най-вкусната шоколадова торта на Ири Купенска.


на живо дъстваното лилаво е по наситено .Но нали знаете че за фотограф не ставам колкото и да се старая.

# 69
  • Мнения: X
ditsan Благодаря за критиката, сега обаче бързо казвай относно надписа, ти как успя да го надпишеш толкова хубаво, моя маркер ползван веднъж не надписваше наситено, а накъсано  Laughing лентата я сложих, защото се чудих как да я украся отсрани и някъде бях мяркала подобно нещо именно на страни, обаче да си призная исках дантели захарни или нещо като твоето (предполагам е айсинг) но за дантели нямам нищо, а и сместа ми се струва скъпа за любители, това пък твоето ми се струва сложно и времеотнемащо. И последният ми въпрос е за панделките с молд, с какво тесто са със или без тайлоза, как ги вадиш, аз бях пробвала по начина със замразяването, но не се получи, а на червено тесто не смях много да слагам нишесте  newsm78

Много ми харесва твоята тортичка, като изработка, но ми е малко ниска, и аз като някой тук обичам по-високите, не че винаги ми се получават. И малко ми е прекалено бяла, но предполагам така са си я поискали или си имала причина за това Simple Smile

О да и за дъстването... там още съм съвсем начинаещ трудно ми се получава Grinning

# 70
  • Мнения: 148
Ползвам маркери които от едната страна са тънки а от другата дебели. Повтарям надписа за да е по наситено.
За молдовете ,фигурки, цветя  ползвам сатен айс и не съм добавяла тайлоза.Много бързо съхне. Хубаво наръсвам самият молд със нишесте, както и самото тесто. След това леко със извиване на молда вадих, без проблем.
Айсинг е, да. Точно за 40 мин го направих. За коледните сладки доста се поупражнявах и сега ми е доста лесно .Не е ниска 11 см е,от калпавия фотограф е цялата работа. Не е сложно и времеотнемащо, стига да се поупражняваш и ръката ти свикне.А и не е скъпо като дантелата, доста по евтин вариант е.
А не е толкова бяла, дъстването е доста наситено но на снимката не се получи за съжаление. Момичето обича нежни и изчистени торти,не си пада по наситени цветове .А и тя ми е споделяла преди че мрази торти които оцветяват езика, затова гледам да и спестявам цветовете и тя е доволна.
Моите торти страшно губят от снимането. Колкото и да се старая ,не ставам за фотограф за съжаление.
Много клиенти са ми казвали че на живо тортите ми са със пъти по хубави от снимките ми.

# 71
  • Мнения: 55
ditsan , аз бух сдъвкала тортата , а не теб Simple Smile  Много е нежна. Аз също не харесвам крещящи цветове.

А как си направила този айсинг за 40мин?


Иначе за моята оцветена, не знам защо така я направих... Търсих в нета идеи за торта точно на тази тематика с кюрдското знаме и карта, но не открих нищо.  И реших да прекопирам карта на един лист, после с карфи4ка набодох контурите и о4ертах... Нямам представа как да направя апликация. Нямам особено въобръжение, нито пък опит, а и сръ4ност нямам,.

# 72
  • София
  • Мнения: 122
Sunflowerss покрай опитите за правенето на цветя, открих за себе си много добър начин за вадене на тестото от молдовете - маргарин. В книжката пишеше да се намаже плота с растителна мазнина и след това внимателно да се избърше. По подобен начин действам и с молда, намазвам съвсем леко с ръка или четка/наистина леко  Wink/ ако е в повече избърсвам. След това с намаслена ръка си правя топче от фондан, притискам и махам излишното, слагам за около 20 мин в камерата и дори и най -сложните форми излизат без проблеми и без нишесте  Wink Само за бели неща слагам нишесте. Ползвам тестото на Димитрана и за молдове никога не слагам тайлоза. Вече ползам този метод и при разточване на цветно тесто като си мажа силиконовата подложка и съм много доволна  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 148
Ами,ползвам готов айсинг на прах. Забърках го ,направих си фунийка и започнах. Няма нищо сложно,трябва ти стабилна ръка /не че моята е/и търпение.
А апликациите са лесни,вадиш си картинка от нета,пъхаш я във канцеларски джоб,леко го намазваш със олио или нишесте и почваш да налагаш отгоре частите от картинката със тесто.
Ето тук имам някои снимки ,разгледай ги.Макар че те са релефна апликация,а ти можеш да си ги разточваш гладко и да си изрязваш формата.
http://ditsan123.snimka.bg/cooking/st-pka-po-st-pka.591719.26336080
Силве,ще ползвам съвета и аз, че тъкмо се  чудех как да извадя едно седнало бебе от доста дълбок молд и мислех да го режа и да снаждам.
ето ти и тук две снимки да добиеш представа.
Скрит текст:
[/spoiler]
Скрит текст:
[/spoiler]

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 08:33 от ditsan

# 74
  • Мнения: 44
Здравейте момичета!
  Аз отдавна не съм се разписвала тук все време не остава .
ditsan тортата е много нежха!!!Вярно че снимката не е добра но и аз нв умея да фатографирам добре.
radost_bonbon според мен много добре се получила кокошката като форма!!!За цветовете предполагам че е от самата снимка
gruh-gruh ти сама си се изкритикувала.При торта стегната във ринг защо се е получило така ?Струва ми се че не си измала добре отдолу и аз бих я покрила на две части ако не ми достигаше фондана.
Да замесиш фондан не е трудно само винаги трябва да имаш налични минимални количества пудра захар.Не се притеснявай да опиташ.И аз доста се кумих докато замеся но най накрая се престраших.
За оцветяването не мога да коментирам не съм рисувала върху торта но според мен щеше да е по лесно да си изрежеш от фондан необходимите форми.
 Аз имам за показване някои неща ще кача снимки по късно че още съм ядосана- тортата е изядена ,но персонала в пет звезден ресторант не знае ли как се съхранява торта иначе ме карат да подпиша декларация че нося отговорност за качеството на тортата а те я държат на плота в сладкарския цех вместо в хладилника уверявайки ме през цялото време че тортата е в хладилника

 Има доста кусури,критикувайте на воля.Доста рози изхвърлих докато се получи нещо прилично.Отвътре е торта дъга .Ето още една снимка на тортата разрязана и размекната.

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 13:20 от vilana

Общи условия

Активация на акаунт