Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 551
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 368
Рабуних духовете, за което съжалявам. Наистина, повече няма да пиша - който иска честното ми мнение, да ми пише, ще отговоря.

Марчела, специално към теб: аз си меся сама тестото, никога не съм купувала. Единственото, в което инвестирам са бои и прахчета, не в кътъри и молдове. За да не ти станат дбелеи миньончетата, трябва да предвидиш, че като ги покриеш с фондан, ще добавиш още малко ширина заради дебелината на фондана, дрехите и пр., поради което ще трябва да ги направиш по-тънички и заобленички отгоре, за да могат да приемат нормална форма, когато са покрити с фондан. А най-добре е да са само от фондан, а допълнително към тортата - такива кейк-попсчета.

Не е въпросът да достигаш нивото на момичетата, които си изброила. Въпросът е да разглеждаш това, което правят, да си задаваш въпроси и да им търсиш отговор. Аз също посмъртно не мога да правя нещата, които и те, но благодарение на тях много сериозно разширих кръгозора си относно възможностите за употреба на фондан.

Относно надписа - ако според теб не се получава - не го правиш така. Аз съм писала и по-напред по темата за надписването - слагам надписи, само когато преценя, че ми се връзват с цялостната визия на тортата:

Скрит текст:
Заради тъпия Фликър още не мога да разбера как се качва снимка тук, така че с линков:https://www.flickr.com/photos/vaklina/11963371295/; https://www.flickr.com/photos/vaklina/9770492234/
И за двете торти съм ползвала следната "техника" - намирам си шрифта в интернет, инсталирам си го, написвам си думата с достатъчно голям шрифт, принтя и после с клечка за зъби правя контурите върху леко засъхнала плочка фондан. После изрязвам и оцветявам. Ако стоят прави, както е на тортата на Митко, преди да са изсъхнали, им нанизвам клечки за зъби и ги оставям да изсъхнат напълно.


Другият вариант е на отделна плочка да го напишеш и да го сложиш на тортата - така поне ще ти е по-удобно.

Не трябва да ти е достатъчно, че е зарадвала децата ти, трябва да ти е достатъчно, когато зарадва теб Simple Smile

Не ти давам съвет как да подобриш пропорциите, защото съм написала - "по-висока и по-тясна е по-добре".

# 46
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 446
Не знам какво да напиша, честно казано.  Rolling Eyes  Confused
На мнение съм , че всеки трябва да е свободен да изкаже това , което мисли. Thinking
Във виртуалното общуване обаче винаги имам предвид, че нещата минават през призмата на "прочетеното" и ако точно това нещо , което ако го чуеш в жив разговор няма да ти остави такова усещане като в прочетеното.
Също така смятам, че място за оправдания няма - ама болен, ама здрав, ама времето, ама не знам си какво. Аз съм с три деца и ми е много трудно да се наслаждавам на хобито си, но се опитвам колкото мога, но все пак това не е оправдание, че една торта не изглежда добре или не съм се справила както съм искала.
Казано честно много са малко торти , при които съм била доволна от крайния резултат /например последната по роклята е от тортите , които си харесвам, въпреки ,че съм сигурна, че и по нея има какво още да се желае и да се пипне, за да е още по-хубаво.Сигурна съм, че някое от другите момичета би я направило по съвсем друг начин и би изглеждала съвсем различно, но моят поглед е такъв. Това , в което аз се старая е да имам колкото се може по-малко целулит и да покривам максимално добре. Смятам, че това е нещо , на което всеки може да се научи.
Фигурите са ми много сложни и досега няма да съм направила такава, която да ми хареса, дории да използвам молдове, пак не ми се получават  Sad Tired Старая се колкото мога, понякога една фигура я правя по няколко пъти , ноооо резултатът никога не ми харесва. Това обаче няма да ме накара да спра да правя торти с фигури, защото това означава, че никога няма да се науча.
И за да не е гол поста, ще пусна една торта, която казано честно нямах намерение да пускам точно заради фигурите, с които смятам , че изобщо не се справих. Единствено горе долу капитана ми се получи и то горе долу https://www.facebook.com/Tortite.na.Ani/photos/a.662742393783139 … ype=3&theater
Но пък от друга страна, ако си я държа за себе си най-вероятно това с нищо няма да ми помогне за следващата торта , затова ще ви я покажа и очаквам наистина честни и истински критики от вас  Mr. Green
Сигурна съм, че ако ми се наложи да направя втори път торта на същата тема, ще се справя по-добре, заради факта, че много изводи вече си ги направих от тази торта.
Само да кажа, без да се оправдавам, че долният етаж е без фондан по искане на майката на детенцето. Ако не ми беше толкова близка приятелка най-вероятно щях да откажа да я направя без фондан, просто защото не ми харесва как стои и ми изглежда незавършена, но този път направих компромис със самата себе си  Crazy



и още снимки тук https://www.facebook.com/media/set/?set=a.662742393783139.107374 … 915284&type=3

# 47
  • Мнения: 885
Мишока,аз пък искам да си казваш мнението за моите торти,както и след като ми посочиш грешките да ми кажеш как ти би го направила.
Това се отнася и за всички останали момичета.Приемам всякаква критика и съвети.  bouquet
А това за буквите си го записвам. Simple Smile

Ани,наистина няма оправдание,но пък не можех и  да си оставя детето без торта за рождения ден,защото не ми харесва как се е получила?  Peace
Направих си изводите кое съм сгрешила,кое трябва да променя.А и с ваша помощ ще се постарая да подобря техниката си. Peace
Не знам кое не й харесваш на тортата.Според мен фигурките са се получили много добре и реалистични.А тортата като цяло е наистина прекрасна. Heart Eyes

Последна редакция: пт, 04 апр 2014, 13:25 от mar4ela

# 48
  • София
  • Мнения: 1 354
Мишока-]ти продължаваш да си груба ooooh!

ЦИТИРАМ:

А, ако нямаш добра дума да кажеш? Няма какво да похвалиш? Особено за някой, който прави по-дълго торти и от мен? Как да си изкривиш душата? Айде край, да не пълним и тази тема.


За последно, ама наистина за последно се разписвам тук. Аз наистина се старая да помагам на хората. Съвсем умишлено се описах що за човек съм, за да няма недоразумения, само един човек не го разбра. Честно, все ми е тая - аз знам как да се развивам, исках да помогна и на другите да го правят. И последният мохикан, т.е. предпоследният, щото на АниД търпението ѝ е по-голямо, напуска борда. Успех момичета, темата ще ми липсва.


Ти наистина имаш ли реална представа как изглеждат твоите торти и как се развиваш? newsm12-вгледай се повече! Аз внимателно се вгледах в тях ,да видя имаш ли основа за критика.

Аз за миналата година съм направила 5 фонданови торти-няма как особено да се развия с това количество торти, а и не претендирам за развитие. Към момента нямам физическа възможност за това. Нямам вроден талант, както Свещичка и др. Ние с много труд и старание можем след дълго време да постигнем горе-долу нещо, но не можем да надминем себе си. Таланта или го имаш или го нямаш-той не се придобива.
Относно тортата ми ,описах всичко около нея -да, за да се оправдая-аз нямах време за проба-грешка. Направила съм тази торта от майчинско съжаление. Аз не пускам в темата само хубавите си торти/ако изобщо има такива/.
Дамата, която ми се обади и ми прати снимка на тортата, беше отчаяна, в сладкарниците никой не искал да и направи подобна торта ,дори никъде не предлагали с тези герои. Аз отказах тактично направата и, защото нямах време и  тортата е трудна за мен. Тя започна много да ме моли, ако мога поне 3 фигурки да и направя, да приличат просто на героите-моли ми се много, почти се разплака, била отчаяна...Аз  след дълго мислене, по съвет на мъжа ми се наех с трудоемката задача, като дамата ми звънеше през 2 часа да ме моли и предварително да ми благодари.
Може да Ви е смешно, но наистина дамата беше много доволна, както и детето. Дори като се извиних, че фигурите не са ми много хубави-тя се изсмя и каза,че са прекрасни и ,че е много щастлива, че  детето и има торта с пожеланата от него тематика./знаете, че в сладкарниците и такива като моите фигури не правят./изключвам сладкарницата на Ани, но не се сетих да я препоръчам Embarassed/
Дамата ми донесе дори подаръци заради добрината ми. По време на рожденият ден  ми се обади по телефона въодушевена и ми предложи  дори безплатно посещение занапред на увеселителен детски  кът-каза, че тортата била фурор Shocked/не се смейте много/.След няколко дни ми написа  благодарствено писмо и т.н. Тази седмица ми поръча нова торта за нейна приятелка,присъствала на рожденият ден на детето и. Това е истината, пък който каквото иска да си мисли.
Мишока- за тези години не помня да си коментирала особено много мои торти, защо си направи труда сега.  newsm78. Таиш нещо в тебе и аз бях постелката ли?
За мене темата е сантиментална и не смятам да се изнасям от нея  въпреки, че повече виртуално присъствам в нея, пък ти както си искаш.
Благодаря на момичетата, които ме подкрепиха.

Последна редакция: пт, 04 апр 2014, 15:43 от stefina

# 49
  • Мнения: 368
В две изречения и приключвам.
Напълно съм наясно как изглеждат моите торти. Знам какво може още да се направи и сравнявам какво е било преди и сега: определено съм задобряла, но това не ме прави добра. Аз стъпвам на земята и съм реалист. Никога не съм имала претенции за талант в тази област, но пък съм упорита и любознателна. Знам в какво съм добра - това е сладкарството, но не и декорацията, но това не ми пречи да се мъча да стана по-добра и във второто.

По последния ти въпрос - нищо лично към теб, реших (и сгреших) да е опитам да върна темата в място, където някой може да научи нещо, както беше преди. С всяка критика пиша и как би могло да се направи по-добре (според мен). А дали ще го вземе човек предвид или не - негова си работа. И реших да не пропускам никой, който е пуснал торта. Но със сигурност вече ще го правя, ако отново се престраша да коментирам някого. И да - само ти не разбра, че в критиката ми няма капчица злоба, има основно учудване, защото си правила в пъти по-добри неща.

# 50
  • Мнения: X
 Laughing Добре, че проспахте моята торта в края на последната тема, че както сте се разпалили #Crazy

Аз пък искам критики, искам някой да ми казва кое е по-добре, макар че в повечето случаи аз си го знам, само дето ми е трудно да го постигна. Обаче напоследък, когато попитам за нещо, никой не ми отговаря и се налага да се спасявам сама. Забелязвам, че или се стига до спорове или всеки си мълчи. Така трудно хората, които сега се учат ще постигнат голям напредък, казвайте си мнението хубаво е, но оценявайте и труда на начинаещите, всички сме били такива (някой още сме  Laughing).

# 51
  • Мнения: 885
Стефина, това ми е толкова познато.Да искаш някаква определена на вид торта и няма кой да ти я направи.Затова поздравления ,че си зарадвала детенцето.  bouquet
В нашият град тортите са предимно сметана отстрани и с картинка в средата.А блатовете и крема са винаги едни и същи.На големият ми син за 7г само картинката беше променяна.От скоро предлагат и покрити с фондан и някое и друго цветенце,но цената им е УАУ. Почват от 60-70лв,а са с елементарна украса.
И това ме накара да почна малко по малко да се уча да правя и декорации.С 3-4 торти годишно напредъкът ми не е кой знае какъв,но всеки път изчиствам някаква грешка  и добавям 10 нови Laughing. Но продължавам да опитвам и нови неща.
Sunflowerss,върнах се специално за да я видя.  Simple Smile
Разкошотийка е.Много е нежна и приятна. Heart Eyes
Къдричките как ги правите?Гледала съм клипчета,но като опитам и не ми се получават.

Последна редакция: пт, 04 апр 2014, 16:01 от mar4ela

# 52
  • Мнения: 368

И това ме накара да почна малко по малко да се уча да правя и декорации.С 3-4 торти годишно напредъкът ми не е кой знае какъв,но всеки път изчиствам някаква грешка  и добавям 10 нови Laughing. Но продължавам да опитвам и нови неща.

Анджък! Значи напредваш  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 153
Има раздвижване в темата  Laughing, но не в посоката  която би трябвало Rolling Eyes.
Хайде "стиснете" си ръцете и запретните ръкави за нещо ново и градивно. Един бил по-рязък, друг по-чувствителен, трети си мълчи - хора разни, мнения и начин на писане също. Гледайте малко по-ведро и спокойно на нещата ЗА ДА ИМА НЯКАКВО РАЗВИТИЕ В ТЕМАТА.


ani_d за долния блат- може би щеше да е по-добре ако не беше в правилна форма, а нещо като полегат остров, който да завършва до края на подложката. При фигурките има още работа- предимно в очите и тялото на Питър Пан, но като цяло ми допада. Единствено ме дразнят вълничките- малко  Wink

# 54
  • Мнения: X
mar4ela Къдричките са едно от нещата, които не ми се получиха добре, правих ги с кръглите кътъри, които са накъдрени по края, най-големия с един от по-малките и после режа да стане лента и накъдрям с топчестия инструмент, обаче после видях, че не се получава добре, но беше твърде късно Simple Smile Тестото беше меко въпреки тайлозата, трудно успях да ги накарам да не паднат съвсем надолу, уж подпъхвах хартийки ама трудна работа.
Перлите също ме измъчиха доста, явно формата трябва да е от силиконовите, а моята е една евтина пластмасова от ибей.
Писането с черния маркер също трудно ми се получи на фондана, не знам вие с какво правите такива красиви надписи.
Въобще особено от близо имаше адски много недостатъци, цветето е дебело, за следващото ще се постарая повече, подложка така и не успях да взема дебела и да я облека с фондан.
Трудно ми се получава и долният ръб на втория етаж, ако не сложа лента или нещо е кошмарно, вие как се справяте с този проблем?
И сигурно има още куп забележки, но винаги съм отворена за тях Simple Smile

# 55
  • Мнения: 885
Sunflowerss,аз изобщо не мога да ги накъдря.Опитвах и с инструментите,и с клечка за зъби, и с шишче.Или им правя дупка или ги късам.Или изобщо не мога да им променя формата.
Поличката на миньончето момиченце трябваше да е с къдрички. Laughing
На снимката не се личат недостатъците.Или поне аз не ги забелязвам. Laughing
Тортата много ми харесва и като декорация,и като цветове.

# 56
  • Мнения: X
mar4ela Само от фондан без тайлоза ако ги правиш така се получава, или фондан с тайлоза, или фондан със СМС (каква е разликата не съм много сигурна) или от Гъмпейст, иначе се къса Simple Smile Предполагам и други ще се включат да кажат, но това е от моя личен опит.

# 57
  • Мнения: 885
Явно това е причината.Моят е домашно приготвен,на Димитрана.Не съм добавяла нищо,което е извън рецептата,но явно ще трябва да се снабдя и с тайлоза. Благодаря ти. Hug

# 58
  • Мнения: 368
Явно това е причината.Моят е домашно приготвен,на Димитрана.Не съм добавяла нищо,което е извън рецептата,но явно ще трябва да се снабдя и с тайлоза. Благодаря ти. Hug

На този фондан винаги за фигурки слагам тайлоза - 2 ч.л. на 500 гр., иначе не става нищо

# 59
  • Мнения: 885

На този фондан винаги за фигурки слагам тайлоза - 2 ч.л. на 500 гр., иначе не става нищо

Благодаря  и на теб. Hug
Това ще е следващата покупка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт