Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 615
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 368
Значи от сутринта отварям да се разпиша и затварям  Rolling Eyes
Направо не смея да драсна два реда, честно Sad

И в крайна сметка си казах - толкова много обичам тази тема и ми е толкова на сърце, тук "порастнах" и няма причина, която да ме махне от нея, така че, дръж се народе, злото идва.

ani_d, извинявай, ама ме напушва смях, ама няма да споделям защо Simple Smile Според мен това, което ти липсва на фигурките е малко по-естествен цвят на кожата - малко фино дъстване на страните, за да се получат нюанси, буквално би ги съживило. Само Тинкърбел ми е дебеличка, но да предположим, че е прекалила с цветния прашец Simple Smile))) Не ме дразни първият етаж, напротив, като гледам как прозира кремчето и започвам да слюноотделям Simple Smile Другото, което не разбирам, е защо си решила така да направиш вълните? Ако си ги беше направила отделно, малко беличко (айсинг за пяна), малко нюанси на синьото, нямаше ли да е още по-добре?

gruh-gruh, тънкото тесто не е причина за тези бабунки. Или е от лошо масло или от лошо измазване. Аз лично абсолютно задължително си слагам платки отстрани, защото се страхувам от такива "издънки" с покритието. Разрезът е много апетитен и интересен.
Относно рисуването с бои, сложна работа си е, но според мен този флаг щеше да е по-добре на апликация.
Отделно - повечко детайл върху тортата, щеше да е по-добре.
мегало, поправям се и се връщам да видя тортата ти Simple Smile Мисля, че съм ти казвала не веднъж, че ти напредваш с невероятна скорост и много се радвам на това колко ти е разчупено и интересно мисленето и идеите. Само като гледам врътнята да изрежеш и напаснеш толкова лентички, свят ми се завива. Но въпреки това, липсата на симетрия е малко изнервяща. Според мен, ако съвпадаха триъгълниците по цветове, щеше да е по-добре. Цветето магнолия ли е? Ако да - единственото, което ме притеснява е, че тя е по-затворена, не толкова отворена.

radost_bonbon, браво! Много ме е страх от 3Д торти, след единствения ми ужасяващ творчески провал  Mr. Green Пиленцето също е много симпатично, счупеното яйце също. Единствено съм сигурна, че би се справила доста по-добре с оцветяването на перата, но и така има чар.
сладката мими, за бисквити не знам какво да кажа. Мразя да декорирам бисквити и съвет не мога да дам.

ditsan, много бяла торта  Mr. Green Знаеш защо го казвам - да правиш чисто бяло е много, много трудно! Браво за айсинга и браво, че започваш да се престрашаваш с дъстовете. Комбинацията от бяло и лилаво е една от любимите ми, а и цветчетата са много сладки.

metchopooh, гениално Simple Smile

vilana, добре завърнала се! Още си спомням какво те правех на лични  Mr. Green Първо - поздравления за грандиозния проект и избора на цветове! Клетката те е озорила доста като гледам, малко си я претупала на фона на долните етажи, но като цяло е една хубава сватбена торта. Според мен, малко зелено също би допринесло за повече свежест в тортата.

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 14:02 от Mishoka

# 76
  • Мнения: X
vilana много е хубава тортата и розичките ти са страхотни, аз хич не мога да се справя с тея рози, не ми се получават, разни други цветя макар и не перфектни успявам, но с розите не, а ти си се справиал супер. Само клетката наистина има малко грапавинки и сякаш е леко наклоненан на едната снимка.

# 77
  • Мнения: 44
ani_d на мен тортата с Питър Пан много ми хареса.В лицата си ги докарала доста сполучливо ,аз съм много зле .Ето и следващата торта -трябваше да бъде само кулата на Рапунцел но не...

Кулата е от кекс ,покрива е тъмно лилав но на снимката не изглежда така.Лицето е под всякаква критика не ми се получи ,едната подпора на кулата е паднала ,видях после и я сложих на място..
ani_d и другата торта като роклята е със страхотни цветове.Браво!!!И аз правих една торта катп роклята но сиропирах повече долния етаж и той поддаде ,не можах да поставя равни волани на долния етаж :

И снимка с роклята

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 15:25 от vilana

# 78
  • Мнения: 3
Момичета, благодаря, че сте коментирали кокошката  Grinning Правила съм я преди повече от година и сега със сигурност бих променила някои неща като това на шията нямаше да го правя от отделни кръгчета, а да е или 3 накъдрени лентички или едно цяло. Цвета също не бих го направила така, сега бих си оцветила перцата преди да ги наслагам в по-светло кафяво и покрйчетата да мина грубо с четката с по-тъмно, но тогава ми се виждаше самото съвършенство newsm78 Качих я защото някой покрай сплетните беше питал, но мисля още в предната тема а бях поизтървала, накрая от всичко това питане ми остана и на него дадох отговор.
 Другото, което бях видяла, че някой пак беше разтварял бои за рисуване с вода С ВОДА НЕ СЕ РАЗТВАРЯТ БОИ, АКО ЩЕ СЕ РИСУВА С ТЯХ.АКО ЩЕ СЕ РАЗТВАРЯТ ТОВА Е С ВОДКА ИЛИ СПИРТ, А ЗА ДА НЕ СЕ СТИЧАТ И РАЗМАЦВАТ НАЙ-ДОБРЕ ГЕЛОВИ

# 79
  • Мнения: 55

 Другото, което бях видяла, че някой пак беше разтварял бои за рисуване с вода С ВОДА НЕ СЕ РАЗТВАРЯТ БОИ, АКО ЩЕ СЕ РИСУВА С ТЯХ.АКО ЩЕ СЕ РАЗТВАРЯТ ТОВА Е С ВОДКА ИЛИ СПИРТ, А ЗА ДА НЕ СЕ СТИЧАТ И РАЗМАЦВАТ НАЙ-ДОБРЕ ГЕЛОВИ



Благодаря, точно за мен важи това Simple Smile Другия път ще опитам в капка спирт да разтворя, но гарантирано ли е че е безопасно Simple Smile))


Радост-бонбон, оригинална е идеята ти с кокошката. Аз не обичам кокошки нито живи, нито сготвени, а пък за тортите нивото ми не е такова, че да мога да коментирам Simple Smile Аз ще съм щастлива ако преборя целулита и получа що-годе правилна форма, и ако успея да изтипосам 2-3 фигурки... Даже като се коментират тортите и аз се чудя как намирате недостатъци.. за мен всичко е хубаво Wink

# 80
  • София, България
  • Мнения: 2 222
И аз съм така Грух грух, чудя се откъде им намират недостатъци на тия съвършени торти, които правят Hug Относно твойто знаме да се изкажа и аз - можеше да разточиш трите цвята фондан, да изрежеш лента от бялото, а червеното и зеленото да им изрежеш по една права линия от двете страни. После можеше да сглобиш трите цвята един до друг, отгоре да сложиш шаблона /който си си направила предварително например от картон/ и по него да изрежеш знамето. Добре ли го обясних  newsm78

Мишока, много е хубав този ти пост  Peace съвсем различно звучи от оня, дето предизвика скандала  Wink

Вилана, много са хубави и трите ти торти. Само в Рапунцелската нещо водата не ми допада  Wink

Сладката Мими, дай рецепта за тия бисквитки, много апетитно изглеждат. А за украсата - аз съм украсявала с фондан само мъфини, не бисквити, но нарочно взех да го изрязвам по-дебел, за да се усети вкуса му, а и да прикрие неравностите по мъфина.

И да споделя моя проблем - купих си готов крем за шприцоване от Змеебореца - бял шоколад с кокос. Обаче абсолютно не става да шприцовам с него. Много е твърд - като го сложих в поша и той горкия щеше да се скъса от напъване, но не можа да го изкара  newsm78 Къде бъркам  Thinking

# 81
  • Мнения: 1 352
 радос, пробвай малко да го затоплиш. Ама малко!

# 82
  • Мнения: 46

Такааа, след като писах 20 мин. и си изтрих написаното.. само малко съм ядосана  #Cussing out

Много се радвам, че чета коментари съдържащи съвети, идеи, мнения и подкрепа! Много е приятно така! Но е разбираемо, че понякога страха, умората и грижите си казват думата и всички имаме моменти, в които сме малко по-грубички или директни - няма лошо - човешко е! Иска ми се винаги да е така позитивно тук..  Praynig

mar4ela,
тези малки жълти човеци са супер..и си покрила много добре. Само бялата основа и надписа не ми харесват - те малчовците обичат цветно, шарено, накичено  Tada бих пръснала цветчета навсякъде или разни други нещица..

_Пепи_, разбрах че книгата са стари, но кажи ми моля те, че картинките са от платка, а не си ги писала/рисувала  #Crazy

МаринаД, родителите ти сигурно много се гордеят, че имат такава талантлива дъщеря! По тортата - ноу комент както се казва.. толкова детайли и тънкости.. много трудоемко ми се вижда  ooooh! а ти го описваш все едно си чела книжка в легнало положение  Whistling Относно историята ти в магазина, забавно много.. и адски познато.. случвало ми се е магазинери да мигат срещу мен чувайки шантавите ми идеи..

Аси., бонбониерата е супер.. аз може би бих сменила цветовете и бих открехнала капака повече.. или да го поместя да стърчи от едната страна, за да се виждат повече бонбонките

ani_d, единственото, за което мога да се хвана е бюста на девойката - корабът е уникален! И точно това, че не си покрила отдолу с фондан ми харесва най-много - така пясъкът е супер реалистичен  Peace

Sunflowerss, видях тортата ти във ФБ - страхотна! Ти може би си виждаш кусури от близо, но на снимката всичко е тип-топ

gruh-gruh, според мен съветът на радос е супер - аз процедирам по същия начин. Относно измазването - мразя този маслен крем и вече не го правя  topicclosed Хем не ми харесва на вкус, хем като консистенция за измазване. Правя си само ганаш Simple Smile А за идеята с блатове отстрани - не правя никога, защото не ползвам купени блатове, а ако започна и да си пека блатове, за да увивам тортата..  smile3511

radost_bonbon, кокошката много ми харесва - формата е уникална, а цветовете, може би ако бяха по-реални щеше да ми е по-кофти.. някак си като истинска кокошка в поднос.. #Crazy а така с тези цветове е по-приятна  Peace

сладката мими, не обичам сладки и не правя. Поздравления за търпението! За покриването са ти казали.. Трябва да дадеш рецептата, ако са вкусни.. може пък един ден да се пробвам Simple Smile

ditsan, много нежна и изчистена торта. Поздравления  - много е трудно да се прави бяла торта..изисква се много внимателно "пипане" и работа с внимание към детайла. Само табелката ми е малко странна.. аз като се замисля.. май не обичам надписи по торти  Thinking Thinking

vilana, гледайки твоята торта само един въпрос не ми излиза от главата- кой започва да реже четири етажна торта от долния етаж  Joy Голяма забава е щяло да настане на тази сватба, ако бяха продължели още малко..  Браво за смелостта - толкова висока и "важна" торта не бих направила  newsm17

vilana, кажи ми че тази феичка на втората торта е пластмасова  Praynig аз сега правя едни странни същества (Teen titans) и ми взеха здравето  -  малките им хилави крачка се чупят п-о-с-т-о-я-н-н-о  smile3514

Ето и тортата, която ме беше срам да покажа. Пътува 100 км. в багажника на колата и фондана на бутилката се отпусна.. нямах никакво време да я оправя.. от багажника - директно в ръцете на рожденика. Второ - нямам повече снимки Sad Трето - бутилката стана много висока. Четвърто - зеленото по бутилката.. ха.. смях голям - нямах идея как да направя прозрачно -зелена бутилка  Joy Пето - долната торта исках да покрия с онази пластмасово-силиконова джаджа с форма на камъчета.. но както можете да видите се виждат чертите/краищата на правоъгълната формичка.. Каквото и да правех се отбелязваха. Явно не е качествена..  Thinking или аз не правя нещо правилно..  newsm78
Долната торта беше шоколадови блатове на Ири+ крем от ганаш, банани и сметана. Горната - френска селска с боровинки. Бях направила и една девойка по рокличка, която с кръстосани крачете си лежеше в чашка от мартини, пълна с черешки, но няма да ви я показвам, защото прилича повече на травестит отколкото на момиче Joy



# 83
  • Мнения: 148
TeditoS,и аз не обичам затова и я направих подвижна.Боцнала съм я за снимката ,иначе им я дадох да си я боцкат където искат защото държаха да я има.
А за бяла торта,да не е лесно.Особенно пък за мен,тя Вики и това е намекнала.Аз си знам че няма как да не омацам нещо.Бог съм на това,да омацотя или вода да капне.Все нещо ще ми се случи,но тоя път нямаше инциденти.

# 84
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Тедито, аз да питам за измазването. Нали казват, че сметаната втечнявала фондана, как така тогава слагаш Ганаш под фондана  newsm78 Иначе шишето е много симпатично. Само свещите можеха да са 1 свещ с годините ... или пък едноцветни  Thinking

# 85
  • София
  • Мнения: 122
radost_bonbon всъщност за рисуване може да се използва вода, разбира се зависи какво ще рисуваш и какви бои ще използваш. Някои гелови бои при разтваряне в спирт променят цвета си, затова ползвам вода Wink Да не решите, че ги ползвам като водни бои  Mr. Green Иначе основно ползвам водка. Наздраве, той си знае кой   bouquet

# 86
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Момичета, рецептата за меденките е взех от тук:http://genoveff.com/2012/11/14/medenki/ ,  много са вкусни . Peace
Направих тортата за мъжът ми, той не искаше украса , но аз реших да се опитам да направя рози,  Embarassed(като за пръв път горе -долу се получиха)
Извинявам се за лошите снимки.
Тортата стана страшно вкусна. Peace


Тортите на всички ви са страхотни , Peace завиждам ви ,,благородно,,   Twisted Evil
teditoS - И на теб ако те е срам да покажеш тази торта newsm78 такива като мен трябва веднага да изчезнат от темата. Wink
radost_bonbon - кокошчицата е страхотна, Peace малката ми дъщеря като видя пък малкото пиленце в яйцето , цяла вечер ми повтаря:( искам и аз пипи.)
ditsan- много нежна торта.
vilana - просто супер Peaceмного ми харесва тортата.

# 87
  • Мнения: 160
Привет, привет  Hug Чудя се, защо никой не пише, а аз съм ви загубила  Joy
Такааааа, да видим какво се случва тука Wink
ani-d много ми хареса лилаво- синята торта рокля. Дантелата с шугър вейл ли я прави? Каня се да си купя, ама то едно ли е  Laughing
марчела за тортата с миньоните са ти казали, че е нисичка и аз все такива ги скопосвам, много се кефя на малки и високи торти, ама не ми се отдава поне на този етап.
пепина книжките са хубави, но втората на мен повече ми допадна от пръв поглед.
Марина Д ти си без коментар както обикновено. Да са ти живи и здрави родителите , да им направиш и за платинената сватба торта Wink Тук е момента да изкажа и специални благодарности за  снимките стъпка по стъпка които ни поднасяш готови сдъвкани. Незаменима си в това отношение да знаеш   bouquet
грух-грух ти сама си открила грешките, да не се повтаряме, но както те е посъветвала Дитсан, ако беше го направила като апликация това знаме щеше да изглежда далеч по-добре.
Радост-бонбон формата на кокошката си я докарала, такава една сочна, дебела, домашна Wink оцветяването не ми хареса, ама по-нататък в коментарите видях, че и ти го отчиташ като грешка. Ако бях аз, може би щях да оцветя тестото и отгоре малко да го дъствам за по реалистичен вид.
дитсан Семпла ти е тортичката, изчистена. Важното е получателя да е щастлив. Мен също хич ме няма в снимането   bouquet ако имам хубава снимка, да знаете не съм я правила аз Wink
вилана Много ти е нежна сватбената торта, както вече казах, възхищавам се на всеки, който прави малки на диаметър и високи етажи, аз не съм дорасла до там. Дали зашото и по-сиропирани ги правя, но ме е страх да не кльопне и за сега не се захващам. Може би щях да добавя малко украса с айсинг, точици или нещо подобно.
тедито Мартинито ми хареса. В първия момент си помислих, че си разпечатвала на фонданова хартия надписа, но като се загледах видях, че не е. Браво! Наблюдавам те и виждам как напредваш с широки крачки Wink
И сега е моя ред hahaha
Правих за едно и също бебче две торти миналия месец, но все не ми оставаше време да коментирам малко вашите, че тогава да ги кача. От скоро се занимавам с облечени торти, има много какво да се желае, та по този повод всяко мнение ще ми бъде от полза. Мечето на първата торта е с мъфин вътре, не набрах смелост да правя на Марина Д пълнежа от машмелоу и зърнена закуска. Вътре в много шоколадовата на Ирина Купенска, а втората е със същите блатове, а крема е от маскарпоне, животинска сметана и череши.

Скрит текст:


Скрит текст:

П.П В събота ще ходя на една международна изложба за декорация на торти, ако не ме предаде малката сапунерка, ще се постарая да снимам много и после ако имате желание ще го споделя с вас  Peace

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

_Пепи_, разбрах че книгата са стари, но кажи ми моля те, че картинките са от платка, а не си ги писала/рисувала  #Crazy


Ооооо, да! Картинките са принт на фонданова хартия. Нито умея да рисувам, нито да пиша с четка толкова красиво.


Момичета,ако ми остане време по-късно ще се включа с мнение за тортите, но като знам колко ми е натоватено, моля да ми простите ако не успея да коментирам

# 89
  • София
  • Мнения: 602
Здравейте, аз съм нова в темата. Чета ви от известно време, както и тортената библиотека. Показвате невероятни торти. Аз съм съвсем начинаеща и много ми се иска някога да мога да правя торти поне наполовина хубави на това, което показвате.  Simple Smile
Миналата седмица малкото ми дете имаше РД и правих торта. Подготвях се, четох, гледах клипчета в нета, гледах десетки торти и в крайна сметка се получи някаква торта. Това ми е втори опит за правене на торта с фондан. Открих си доста грешки, с които се сблъсках в процеса на правене  (знамената са криви, някои линии не са симетрични и т.н.), но имам няколко въпроса и ще се радвам да ми отговорите.
Това е тортата. Снимката не е добра, но бързах и я снимах с телефона:
Скрит текст:
Та въпросите са ми следните:
1. При обличането на тортите, фондана започна да ми се напуква леко там където се прегърва. Фонданът го правих по рецептата на Димитрана. Какво не му беше наред?
2. Имам пластмасови текстурни релси, но не знам как се използват. В този смисъл, покриването на ръба на двете торти ми беше много трудно и не знам с какво и как да го направя, така че да не се криви и да е равномерно.
3. Как правите кръглите торти с ръб по края, там където се прегъва фондана? При мен някакси се заобля този ръб и започва да прилича на питка, а не на торта. От измазването ли зависи или се изрязват самите блатове?
Ще ме извините, сигурно са ми много лаишки въпросите, но искам следващата торта да е по-добра  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт