БРОДИРАНА КРАСОТА Тема 122

  • 63 361
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 580
МСК, феята е станала добре, но мисля, че на маслините и трябваха паспарту newsm78
Азарея, възможно ли е да ми изпратиш на имейл останалите, без Вечерния град. Нямам ПМ. mis_o@abv.bg, след mis има долна черта.
Деси, Биси и аз съм като вас, лягам си към 1-1,30 и ставам рано, не мога да спя повече от 5 часа, но ако нямам работа през деня си прилегвам, моите дечица са големи на 24 и 31г, така, че няма проблем да си полежа, щом има храна и дрехите са изпрани и изгладени Joy Joy Joy

# 691
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
МСК, на мен маслинките много ми харесват Simple Smile Феята също е прекрасна, но аз може би бих сложила мааалко по-широко паспарту (с една идея), за да изпъкне повече Rolling Eyes

Някой знае ли откъде мога да взема единични бройки ключодържатели - искам  2-3, не 200? Тези в 8888бг не ми харесват особено, груби ми изглеждат...

# 692
  • Мнения: 228
От къде да започна!?
Реа, чудесна е дамата, един от любимите ми гоблени!
МСК, не се ядосвай, гоблените са красиви в тези рамки!
Деси, евала! Става страхотно!
Фърхи, воденицата става страхотна! Много ги харесвам и трите, но са доста трудоемки и май така и не се навих да ги шия, а имах голямо желание.
Инат, бързо да минава ечемика, наскоро и моята дъщеря се подложи на подобни страдания, но слава Богу, само един път го цепиха. Бързо възстановяване!
Роси, аз вече се махнах от една група ... не ми допадна тона. Sad
Показвам завършените Лилии на Казанлъшки гоблени. Това ми е първият подарен гоблен. Няма да забравя как се радвах, когато го получих!
Скрит текст:
П.П. Бяло Цвете, мисля че ти също го имаш ушит /ако не се лъжа/. Би ли го качила, спомням си, че много харесах оформлението! Благодаря предварително!

# 693
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Момичета да Ви питам: гоблен Баба Вида дали има? От де ми влезе мухата нИнам  Mr. Green

нашата лична докторка е ушила една Баба Вида, но мисля, че схемата е направена специално за нея  Blush
Скрит текст:
(и не е върха на сладоледа)


Скрит текст:
Joy Ох, голяма забава е с тази фрегата. Сърбят ме пръстите да напиша коментар  Rolling Eyes

 Thinking и другите две фрегати ми изглеждат такива. по една схема ли са?


Това са 4 снимки на един и същи гоблен. Или намери други?

четирите снимки са на този гоблен, а отдолу има лента с "подобни продукти", там има още две-три фрегати. различават се в цвета на небето и морето и... всички цветове  Blush но силуетът май е еднакъв  Thinking
"Подобни" явно се отварят произволно, при мен в момента стои някаква къща и жътварки  Tired
Обаче гледам, че не се сдържахте и коментирахте отдолу  Mr. Green

....

 ooooh! не съм коментирала. всеки има право да харесва резултата от труда си, даже когато не е много за харесване  Hug

# 694
  • Мнения: 11 349
Благодаря Ви момичета  Hug много обичам поздравленията. Не се срамувам да си го призная!  Heart Eyes Hug
Скрит текст:
У дома и около мен никой не се вълнува и впечатлява от гобленарство. Много ми липсват разговори на живо за нашето хоби.....искам да си говоря с някой, да си обсъждам и да си показвам на живо неща сътворени от нашите ръце. Добре, че преди няколко години Ви открих!  newsm51

Добри, аз все си мислих, че са направили фирмите и на Баба Вида някой хубав гоблен, но явно не са....... Ще чакам живот и здраве някога  Peace
Иначе за ЛЛ - щом не е върхЪ нИ мЪ влече, искам само най-хубавото Grinning

Не съм шила много отдавна картичка - някой да има някоя схема за дама на 27години - много свежа, млада, несемейна и обичаща да пазарува?
Или пък някаква схема свързана с аптекарство. Или нещо дребно като за ключодържател?

# 695
  • sf
  • Мнения: 10 156
Ааааам такова, коя е Баба Вида?  Thinking

# 696
# 697
  • sf
  • Мнения: 10 156
 Joy Олеее, пък азси представях някоя вещица или нещо подобно  ooooh!
Аз иначе шия  Mr. Green

# 698
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Joy Олеее, пък азси представях някоя вещица или нещо подобно  ooooh!
Аз иначе шия  Mr. Green

и аз шия  Whistling из нета  ooooh!
засрамих се и отивам да видя дали не ми е ръждясала иглата  Blush

# 699
  • Мнения: 11 349
Добри, душко, моята игла ръждясва от многУ шиене  Wink Като не шия и си ми стой една такава лъскавичка, новичка  Mr. Green

МСК, харесвам и двете ти рамки   bouquet, но да те успокоя , че аз в ателието разбрах, че на гоблена ми около 1-2 реда са ми ги "глътнали" отстрани, но аз имам набито око и веднага запитах - разбира се даде ми се отговор с който няма начин да не се съгласиш.  Crossing Arms

# 700
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Реа, забравих да те поздравя с рамкирания гоблен, първи на стената доколкото разбрах Simple Smile Simple Smile Simple Smile, и да ти кажа да не се заглеждаш толкова Simple Smile

на-на-най-първият ми беше вилеровите "жълти рози"  Crazy даже на "другоселски" дърводелец за рамкиране отиде  Crazy сега избягвам да гледам цвета на розите и даже не поглеждам към рамката. обичам си го  Laughing но повече го харесвам когато не го гледам  Wink

# 701
  • София
  • Мнения: 3 789
МСК, според мен чудно са ги рамкирали   bouquet Винаги се възхищавам как се променя един гоблен в рамка  Peace

Добри, нямах предвид теб  Peace. Донси е коментирала, другия човек не го разпознах, но предполагам, че пак е от нашите  Simple Smile

# 702
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 447
Едвам ни намерих!  newsm78


ИнаТ, къде си? Как си?  Има ли подобрение?

Лейди, тези лилии ги беше шила май Биляна. Дали не бяха на Солария и тя беше доста разочарована и възмутена от отношението им? Или беше за друг гоблен? Но фирмата беше Солария. newsm78  Ама наистина много нещо забравям в последно време ooooh!

МСК, днес съм болезнено /дано да не е за мен/ пряма. Не си падам по този тип рамки - с лъскавичко по тях /само това не харесвам на рамката ти/. Но това е моят вкус и се радвам, че труда ти е оформен въпреки това, че е позастъпено от шитото. Така ти и всички около теб ще се радвате на твоя труд. А мисля, че това е най-важно. И най-вече ти да си го харесваш.

Днес аз замествам Роси - не издържах на една публикация във ФБ, но пък се изказах ... подобаващо.  Mr. Green  


# 703
  • Мнения: 11 349
Добри, аз шия от студентските си години
Скрит текст:
без да видя от някой, просто влязох и си купих гоблен и сама се научих как да шия ( сега разбирам, че шия - неправилно  Mr. Green, но е важно от пред да излиза добре Mr. Green). Никога няма да забравя как влязох в магазина зад пощата във Варна преди 17 години и ми казаха: вземи си гоблен 1:4, кръстчетата ги шият бабите..... Купувах и ших гоблени в студентският си живот все 1:4...шиех и подарявах, най големият ми беше на Казанлък - Коне на водопой.
После спрях, деца, ангажименти, забрава за моето хоби......преди няколко години отново възвърнах хобито си, направих няколко грешки, който сега разбирам, но вече съм сигурна, че няма да ги допускам. Истината е, че имам доста ушити гоблени и , че интериора ми изобщо не подхожда да сложа някой от тях, но Лятната разходка - казах и отрязах, ще има пирон в стената!!!!!  Joy

# 704
  • Мнения: 643
Хубави са си с рамки много ,МСК  Heart Eyes

Бачийска , дай линк да прочетем  Blush

Общи условия

Активация на акаунт