119 СОУ

  • 46 471
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
20 лв. на срок, а не на месец е една съвсем разумна сума Peace

# 16
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Извинявам се, то проблема тръгна от мен. Понеже и аз не знам къде блях, докато "репликирах" на автора, съм написала всеки месец, вместо всеки срок Embarassed
Засрамена отивам в ъгъла Embarassed

# 17
  • Мнения: 6
Хайде моля хора учили преди 20 години да не ме убеждават, колко хубаво е училището и да оспорват, това което съм видял с очите си. Адел цитирам "До миналата година и дъщеря ми учеше там" - защо я премести като е много хубаво? Или си е тръгнала след 7ми клас, понеже има много по-добри опции? Аз говоря тук за гимназиален курс. Не че в долните класове е много хубаво де. Малките псуват на поразия, учителите крещят на първолачета като ненормални .. до сега мисля, че имаше около 5 родителски срещи, а годината още не е свършила.

Никакви деца на дипломати не учат в това училище. Правиш мечешка услуга на едно долнопробно училище. Ясно, че си наивна и са те убедили, че училището е хубаво, но незнам защо тука задължително се опитваш да ме убедиш в мнението си като въобще не учиш тук и я караш на слухове.

Също като си учила преди 20 години ТИ ли ще ми кажеш дали се учат биология на английски като точно до преди 1 месец нямаше такова нещо?

И какво значи намрънкан, но с оценки. Ами според теб заслужава ли едно дете, което може неговите да нямат пари за екскурзия ( то след тия 400 лева за учебници .. ) да чува тези думи?

Сега хайде моля някъде другаде да ми го хвалиш, не тук да спориш и да ми се правиш на интересна.



П.С
Не го карам слухове Адел, и да бивал съм заплашван. И не бъде толкова нагла

# 18
  • Мнения: 6
То сега като се замисля, ако си майка надали ще сложиш това ( ╭∩╮︶︿︶╭∩╮ не ме интересува ) в профила си.

# 19
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
То сега като се замисля, ако си майка надали ще сложиш това ( ╭∩╮︶︿︶╭∩╮ не ме интересува ) в профила си.
Драги ми Морков, ако искам и трибуквие ще си сложа в профила, не зависи от теб.
И не съм учила преди 20 години там,  нека не се обиждаме, ако обичаш.
Да, дъщеря ми беше приета след 7ми клас в съвсем различно училище, но това не значи, че 119то е лошо. Освен всичко друго, не го карам на слухове, а на преки наблюдения (имам познати деца, които продължават да учат там).
А съдейки по начина, по който разговаряш с хора, много по-големи от теб, пределно ясно ми е какво точно ти е поведението и в училище.

# 20
  • Мнения: 6
Аз пък сидейки по начина ти на говорене, разбирам що за майка си. Моля сложи очила защото май си доста кьорава да не видиш, че говоря за гимназиален курс. Нека като толкова е хубаво 119 да беше останала дъщеря ти там след седми клас.


Прости родители, прости учители, прости деца, прост народ.  И аз къде с 31 бал се наврях в това ужасно даскало, само заради хвалбите и слуховете.

# 21
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз пък сидейки по начина ти на говорене, разбирам що за майка си. Моля сложи очила защото май си доста кьорава да не видиш, че говоря за гимназиален курс. Нека като толкова е хубаво 119 да беше останала дъщеря ти там след седми клас.


Прости родители, прости учители, прости деца, прост народ.  И аз къде с 31 бал се наврях в това ужасно даскало, само заради хвалбите и слуховете.
Мхм, значи учителите са обиждали...ти да видиш. Ако всички се държат като теб, и аз не бих се сдържала.
Да, имаше възможност да остане там, само че избра да учи в друго училище.
А ти, след като си бил с такъв висок бал, много ми е любопитно поради що се наби в това училище.
Информирам модератор.

# 22
  • Мнения: 1
От доста дни се каня да коментирам, но все нямам тази възможност. Най-после направил профил и нека споделя моите виждания.
 Ако трябва да говорим откровенно базата на училището не е много лоша. Тоалетните са нови, сигурно автора е имал предвид, че са клякални. Учителите на мен лично не ми харесват с изключение на 2 - 3. Правилно е казал автора, че се обиждат ученици и учители. Жалко, че когато са учителите не биват наказани : (. За парите незнам, честно казано. Вярно е, че много пушат. За съжаление и не се крият, понеже учителите никакви мерки не взимат. Виждал съм даже как учител и ученик си палват по цигарка на двора. 2ри клас дете ми е
изрекло думите (те еба в гъза бе педерас). От кого ли ги учи? Като цяло, нищо хубаво не виждам нито в долния, нито в горния курс. Не че околните училища не са много по-хубави де ..

# 23
  • Мнения: 6
Само по думите ти се разбира, че и ти не смяташ училището за много елитно. Цитирам " с такъв висок бал, що се наби там ", е нали викаш, че е много хубаво що да не се "набия" там. Информирай канцлера на Германия, ако искаш.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
2ри клас дете ми е
изрекло думите (те еба в гъза бе педерас). От кого ли ги учи?
От баща си?

# 25
  • Мнения: 1 380
Добре, че ми отказаха, да запиша детето на лятно училище там. Peace
Много исках да го приемат, защото в една друга тема четох само хубави неща за въпросното училище, а и преди 6-7 години учеше дете на мои близки там и бяха много доволни от подготовката, от учителите, но уви....нещата са се променили. Tired
Добре, че влетях в темата, за да си дам сметка, какъв късмет съм извадила. Mr. Green

P.S Минавайки до училището редовно засичам пушещи учители и деца, което е потресаващо. Какъв урок им дават.....да се тровят от невръстна възраст.

# 26
  • Мнения: 851
На мен пък ми се ще да имаше повече характери като Моркова. Писнало ми е от овце- учители, лектори, студенти, колеги...Колкото до 119-о...навсякъде е така, не само там. И е така от години. Дипломати...какви дипломати?

# 27
  • София
  • Мнения: 45
Не обичам да пиша, но наистина като чета част от мненията имам чувството, че детето ми 5 години е учило в друго училище  Joy

Проблеми има навсякъде, разбира се, но:

1. Обучението до 4 клас е на много високо ниво / аз съм майка, която проверява тетрадките всеки ден! Субективизмът тук идва от различните учителки и различните критерии към тях - някои майки се притесняват от натоварване на децата, аз - не. Но младежът в 5 клас каза, че направо си почива  Grinning / в математическата паралелка е/.
2. Паралелките са много - не сме имали проблем с това, въпреки, че детето ми е по-скоро свито.
3. Помагалата са много - да, така е и освен това почти не е имало непопълнена страница в тях, но резултатите са налице .
4. Има проблем със занималнята след 1-ви клас - така е, но ако наистина нямаш избор и детето трябва да ходи, се намира решение./ От нашия клас всички деца , които искаха да ходят на занималня - ходиха. Срещнахме се с директора и разрешихме проблема. Друг е въпросът, че в една голяма група децата повече се отглеждат, а по-малко учат и ще трябват занимания и у дома.
5. Спонсорството - не съм от тези, които имат много пари, но 20лв. за срок са смешна сума.
6. Директорът - не е безгрешен и понякога от една неуспешна формула отива към още по-неуспешна / мое мнение Simple Smile/, но много се старае и прави много за училището. Това едва ли е много лесно.
7. Идеално училище няма, няма идеални учители и няма идеален директор, но същото се отнася за родители и ученици, нали. Аз лично предпочитам да съм по-самокритична.....
Това за "пропадналото" - дори за гимназиална степен е пресилено. Сигурно има негативни неща, но къде ли ги няма....

И накрая относно "прехвалването" - когато го записвах преди пет години нямаше наплив, нямаше ограничения. Записах там детето си, защото поисках да разговарям с една учителка/ не познавах никоя и така направих и с още няколко училища, които ми бяха удобни като дестинация/. Бях във възторг от учителката, което не може да се каже за учителките на другите училища, в които бях. Е, критерият ми не беше обективен - в едно училище има много учителки и дори тези, които харесат на мене може да не харесат на детето по ред причини. Но интоицията ми не ме подведе и сега съм доволна от избора си.

Ако някой го интересува нещо за начален курс и 5-ти клас  - да пита.

# 28
  • Мнения: 27
Аз се колебая между 12-то и 119-то за след четвърти клас и такива постове много ме объркват.Толкова различни мнения има за тези две училища...
Без колебание Ви препоръчвам 125 СОУ.Средата/учителска и ученическа/е добра,има ред и дисциплина.И оценките не се изкарват лесно без здраво учене.Накрая резултата е следния-детето ви излиза добре подготвено за матурите след 7 клас и влизане в елитните езикови и професионални гимназии.Моето дете учи там от 1 до 7 клас.Мога само прекрасни неща да говоря за това училище.

# 29
  • София
  • Мнения: 424
allbena,

би ли поделила лични впечатления от обучението в 5- ти клас.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт