Как се борите с пролетната умора?

  • 5 029
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 588
Не е като да не са пускани теми по въпроса, но повечето са от преди 4-5 години и в мен се прокрадна тайна надежда, че оттогава е измислено някакво революционно средство за борба с този проблем  Laughing
На млади години никога не ме е хващало таквоз чудо, но от няколко дни се чувствам постоянно като пребита, въпреки че се боря всеячески с това.
Движа се активно (минавам по 4-5 км. пеша всеки ден), наливам се с фрешове (поне по 250 мл дневно), правя контрастни душове, пия кафе, храня се умерено и сравнително здравословно... и въпреки това съм като съм като тресната с мокър парцал напоследък.

Та въпросът ми е - вас тръшна ли ви пролетната умора тази година и как се справяте с нея?

# 1
  • Мнения: 781
Пробвай да пиеш Магнерич или нещо от този сорт. Преди време лекар ми каза за магнезия и пролетната умора и вече доста време се оправям така. Преди ми беше страшна мъка. Ходех, като пребита  Tired

# 2
  • Мнения: 8 242
Моря я с безсъние  Mr. Green  Laughing
Никаква разлика не виждам - ако спя повече вероятно и мен ще ме налегне някаква умора. 4-5 часа ... повече за момента технологично ми е невъзможно  Tired

# 3
  • Мнения: X
Нямам пролетна умора. Уморена съм цяла зима, но като дойде пролетта изведнъж ставам нов човек. Към началото на ноември пак изпадам в полуживо състояние.

# 4
  • Мнения: 2 677
С водорасли Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Още я чакам ....ама я нЕма.    Laughing

# 6
  • Мнения: 1 416
Не се борим, предаваме и се Mr. Green
Лягай да спиш всеки път щом можеш, сядай да си цъкаш на компютъра, гледай филм.... изобщо мързелувай всеки път, когато можеш Grinning
Човек като е уморен и като го мързи, най-лошото е да се кара насила да прави нещо. Като мине сезона, ще се активизираш пак, ако имаш желание. Сега друго, освен увеличаване на кафето, не виждам какво може да се направи. От разни там хранителни добавки и витамини, аз ефект не виждам и не чувствам, затова и не взимам.

# 7
  • Мнения: 2 674
Купуваш си тинктура от магарешко тръне и пиеш вечер преди лягане няколко капки разтворено във вода.

Ядеш много зелени зеленчуци Laughing-броколи, всякакви треви, много е полезна салатата от листа на глухарчета.


Сутрин може да пиеш оцет или лимонов сок. Оцетът е хубаво да е ябълков, оризов.

Това се сещам в момента.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нямам пролетна умора. Уморена съм цяла зима, но като дойде пролетта изведнъж ставам нов човек. Към началото на ноември пак изпадам в полуживо състояние.
И аз те тЪй  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 569
Нямам пролетна умора. Уморена съм цяла зима, но като дойде пролетта изведнъж ставам нов човек. Към началото на ноември пак изпадам в полуживо състояние.
И аз те тЪй  Grinning
И аз.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Скандали дигаш ли?

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И мен обикновено ме "наляга" пролетна умора Tired
Тази година обаче съм много доволна от мултивитамините Alive - http://apteka.framar.bg/30015889/%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%B2- … 30-nature-39s-way , пия ги вече около 2 седмици и се чувствам отлично - не ми е сънено, работоспособна съм Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 795
  Това магарешко тръне не беше ли за мъжка сила? Ако го пробвам, таковата... да не вземе нещо да ми стане?
  Тази година и аз съм се тръшнала уморена и нищо не ми помага. Е, скандалите вдигат адреналина, ама не мога вечно да съм ядосана, бързо ми минава.
  Тъкъ че дайте други съвети.  Laughing

# 13
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сок от червено цвекло и моркови - много тонизира. Внимавайте обаче откъде ги купувате, за да не се окаже, че вместо да се тонизирате, сте се натровили.
Витамините, за които е писала Бисквитка - много са ефикасни.
Кокосово масло - три пъти дневно по една лъжичка.
Орехи с мед и лимон и зелени салати също помагат.
Гледам и поне три пъти дневно да отделям по 10-15 минути за упражнения.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 588

Не, мързи ме... казах ви, че е тежко положението  Laughing

Майтапът настрана. Когато имам нещо за вършене, успявам да се мобилизирам и съм като фурия, но в момента, в който го свърша, буквално се разпльоквам и блокирам. Преди не бях така. Свикнала съм да съм хиперактивна по 16 часа на ден и сега, като почна да се прозявам още в 21.00 ч., не мога да се позная  Confused
Ще пробвам някои от препоръките, но приемем и други идеи   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт