Как се борите с пролетната умора?

  • 5 040
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 29
Пролетната умора си я обяснявам като знак, че нещо не е наред с организма ни. Затова спортувам или се опитвам да водя по-здравословен начин на живот (вкл. хранене). Също като Маргарита пия лактофлор и вярвам, че и той ми помага  Peace И не на последно място, волята да се ограничаваш от някой изкушения Simple Smile

# 46
  • Мнения: 16
Интересното е че тази година не страдам от пролетна умора.
Може би това се дължи на факта че се движа повече , а и обожавам фрешове.
Но пък като се замисля и предишните години си пиех фрешове.

# 47
  • Мнения: 19
Тя пролетната умора при мен е целогодишна.  Crazy За да се почувствам свежа и отпочинала трябва задължително да не съм на работа поне два последователни дни, да спя поне до 10часа сутринта, да се събудя с мед, вода и лимон, да огранича кафетата максимум  на две за деня, да имам разходка час и половина навън с приятели, да ям поне 6 пъти на ден и минимум 1,5литра вода на ден. След това съм като краставичка  Grinning

# 48
  • Мнения: 54
Най важното при пролетна умора е водата. Теглите се на кантара и колкото килограма сте умножавате по 0.40 мл. и се получава количеството чиста вода което ви трябва на ден за да прочистите организма си от токсините и да престане лекото изтощение което се усеща на пролет, наречено "Пролетна умора". Тази вода както всички знаем до 18:00 часа не по късно  Grinning

# 49
  • Мнения: 6 627
Ками, мисля, че нещо е сгрешена формулата в поста ти, защото всяка от нас трябва да изпива не повече от чаша-чаша и половина  Laughing

# 50
  • Мнения: 3 868
50кг. х 0,40 = 20
Значи трябва да пия по 20л. на ден ли?  Shocked

# 51
  • Мнения: 6 627
Не, по 20 мл, което си е едно шотче  Laughing

# 52
  • Мнения: 4 785
Ми аз в момента се храня правилно (6 седмици съм на режим) с много вода, зеленчуци, полезни храни. Спортувам 4 пъти седмично по час и половина... ми пак си усещам пролетната умора, спи ми се, замаяно ми е, неработоспособна съм...  Confused

# 53
  • Мнения: 19
Ками, мисля, че нещо е сгрешена формулата в поста ти, защото всяка от нас трябва да изпива не повече от чаша-чаша и половина  Laughing

Чаша или две - много е малко. Аз имах страхотно главоболие последните две години само на аулини карах. Невролога ме накара да обещая, и задължително да го спазвам - да пия по литър и половина на ден, като това количество съответства на моите килограми 42 и възраст 30. Това с водата наистина е важно, искам да ви кажа, че се чувствам коренно различно от тогава. И главоболието ми (силна мигрена завършваща с аулин) е един, два пъти в месеца, не като преди всеки ден. Е понякога повече от литър не мога да изпия, но се старая. А преди освен кафетата през деня не пиех абсолютно нищо друго.

# 54
  • Мнения: 54
Хаххахах
40 мл на килограм, 0,04 л. на килограм
50 кг * 0,04 = пийте колкото искате, аз само казах какво се прави според мен.
 family и това е много полезно за децата Ви.

# 55
  • Мнения: 11
Нямам пролетна умора. Уморена съм цяла зима, но като дойде пролетта изведнъж ставам нов човек. Към началото на ноември пак изпадам в полуживо състояние.

Същото.  Sunglasses Имам нужда от повече слънце. Витамини не помагат ли при пролетна умора?

# 56
  • Мнения: 54
Помагат витаминчетата. И слънцето е витамин Д.

Общи условия

Активация на акаунт