Как се борите с пролетната умора?

  • 5 042
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 132
Да помоля някой от препоръчващите магнезий да напише или даде четиво с какво помага при пролетната умора? Имам два блистера тука...

# 31
  • Мнения: 4 892
Аз пия, но нито препоръчвам, нито не препоръчвам. Просто споделям. На мен лично "спортен" лекар ми е дал препоръките, но все пак това си е медикамент. Препоръчвам марули, за другото - консултирайте се  Hug

# 32
  • Мнения: 16
Най-силното средство за борба с пролетната умора е движението.
Имаме ли възможност сме сред природата.
През седмицата ако ми остане време посещавам фитнеса , но това за жалост се случва рядко.
Заседя ли се на едно място се чувствам като изстискан лимон.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз пия, но нито препоръчвам, нито не препоръчвам. Просто споделям. На мен лично "спортен" лекар ми е дал препоръките, но все пак това си е медикамент. Препоръчвам марули, за другото - консултирайте се  Hug


И на мен са ми изписани от лекар по друг повод. Исках да знам  как ще убия два заека с един удар  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 4 892
"При човека магнезият е нужен за енергопроизвеждането в клетките и ускорява метаболизма.

Магнезият е важен елемент за много от функциите в организма. Неговата основна роля обаче е да се грижи за равновесието на нервната и мускулната система. За да избегнете умората и стреса, не трябва да лишавате тялото си от магнезий.

Общо, в тялото има около 25 грама от този елемент. 60% от тях са в костите, една четвърт- в мускулите. Останалото се разпределя по равно в мозъка и другите ключови органи като сърцето, черния дроб и бъбреците.

Магнезият помага при разпределянето на сигналите на нервните клетки, при производството на протеини и за регулиране на сърдечния ритъм."

# 35
  • Мнения: 3 634
Само, че при натрупване на магнезий има неприятен ефект върху мускулите. По-важно е как се комбинират хранителните добавки. Донякъде имам опит понеже не усвоявам желязо и все го приемам с нещо друго в опити да го задържа в организма. Изследвала съм ги повечето тъй да се каже.  Whistling

# 36
  • София
  • Мнения: 366
Зелен чай, плодове салати, мед, чия и от скоро мака. Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 12 374
куркума
много, много авокадо
повече сън
вода
киноа (спасява ме от главоболието)
плодове + зеленчуци
готина музика

От магнезия получавам силно сърцебиене.
Внимавайте когато купувате хапчета, не винаги са съвсем безопасни  Peace

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Внимавайте когато купувате хапчета, не винаги са съвсем безопасни  Peace

Изобщо, ако е възможно, въобще да не ги купуват. По-здрави няма да станат и усещането е само илюзорно, едно оправят, десет се развалят и най-вече пълнят касичката на някоя фармацевтична фирма, която ако знаете как ви се радва на тая тема.
Как може за такова елементарно нещо да пиете хапчета? Не мога да си обясня, че здрав разум зорлем ще се набутва с химия и комерсиални боклуци, вместо да опита със сън, свежест, движение и все такива простички неща.

# 39
  • Мнения: 140
Няма как да не се съглася с Лиляна, една разходка в гората или да се занимаваме с нещо приятно е много добро лекарство. При нас има две девойки, които всяка свободна минута прекарват във фитнеса и постоянно пият нещо -то са добавки, цинк, мед, магнезий и ред още.Не съм сигурна това полезно ли е и дали ги прави по-здрави,но всеки сам си избира.

# 40
  • Мнения: 4 892
Аз ако не друсна един курс магнезий, не мога да ходя в гората Simple Smile. Но отбелязах, че съм се консултирала с лекар. Магнезият се натрупва в магнезиеви депа в клетките, а когато има липса, при мен се получават крампи. Прасците ми се схващат зверски.

# 41
  • Мнения: 140
Е това е важното в случая - консултация с лекар и правилно  лекарство.
Не ми допада другото - приятел или познат препоръча и хайде на всякакви добавки и лекарства.За мен това е лекомислено и опасно.

# 42
  • Мнения: 4 892
То не е и точно за пролетна умора, но той каза и че и за това помага. Иначе то и синтетичните витамини  ако ме питаш са с пресилена полза. Ама и аь на високосна давам на детето, но знам, че ако спря да боледува, то повече заради плуването, примерно, отколкото друго  Wink. Абе хорска ни работа, лесното гледаме, с едно хапче да е.

# 43
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Никога не съм имала пролетна умора, но за сметка на това пия Магнезий поне от три години. Сама си го назначих и се чувствам чудесно. Причината беше ужасни, нощни мускулни крампи  Sad
Пия и Омега 3- също ми действа перфектно, не мога да си осигурявам риба два пъти седмично.

За сметка на това имам голям излишък на калций- как си го докарах, не знам.
Така че внимавайте с експериментите.

# 44
  • Мнения: 4 892
За сметка на това имам голям излишък на калций- как си го докарах, не знам.
Така че внимавайте с експериментите.

Прекомерната употреба на едни неща, води до трудно или невъзможно усвояване на други. Затова - лекар или специалист, ако се налагат някакви неща!

Общи условия

Активация на акаунт