Как се борите с пролетната умора?

  • 5 038
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 265
Ампули Сарженор, ползвала съм ги в периоди на по-голямо натоварване, макар и не точно сезонна умора.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен е важна причината, а не следствието.
И причината не е във витамините. Не пия химии и не следвам комерсиални рецепти от рода на шуслеровите соли.

Приемам за причина повечето чист въздух, който поемам и насищането на организма ми с кислород. И няма нищо по-добро да се отпуснеш с препълнени с чист въздух дробове.

Затова, когато имам възможност почивам и чакам организмът ми да свикне с въздуха, който през зимата е бил различен.

# 17
  • Мнения: 3 868
За пръв път, тази година и мен ме налегна тази пролетна умора. Постоянно ми се спи, вие ми се свят и т.н. Аз лично ще ходя да ми изследват желязото, че да не е някоя анемия. И ПКК ще се пусна.

# 18
  • Мнения: 18 705
Пролетната умора ме наляга като сменят времето. Тази година обаче една седмица преди и една седмица след смяната бях в болница и изобщо не ми направи впечатление, че смениха времето.

Предни години съм се справяла с повече сън (лягане вечер час по-рано) и повече разходки събота/неделя в планината.

# 19
  • Мнения: 6 627
аз се предавам без бой на умората. гледам да си поспя и да се скатая от домакинската работа при всеки удобен случай и с глава в пясъка (възглавницата) чакам да отмине  Embarassed

# 20
  • Мнения: 6
1. Ставам рано при изгрев слънце
2.Взимам си контрастен душ - действа много ободряващо
3. Всяка сутрин пия по 1 чаша прясно изцеден сок (портокал, грейпфрут, моркови или комбинация от тях)
3. Ям колкото се може по-лека храна - гледам да присъстват повече зеленчуци, плодове, ядки
И няма и следа от пролетната умора  Wink Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 892
Аз витамини специално не пия, но магнезий пия. Това е единственото, което съм приемала. Пия 20 дена.
Иначе ям ужасно много плодове и зеленчуци. При нас има едни хора, които пролетес отварят сергия и карат толкова хубави и пресни зеленчуци. Никога не съм си мислила, че мога да се възхищавам на една проста зелка. Зелена, хубава, сочна, крехка и рехава.
В градината баба ми гледа малко зеленчуци.
Иначе излизам много на чист въздух, вкъщи, на двора. Толкова хубаво мирише, а люлякът дори не е цъфнал. Под вишната е супер. Лошото е, че ползвам таблет. Но ще го спра.
И може би трябва малко повече движение.

# 22
  • Мнения: 1 040
Напролет, за седмица - две ме хваща една лека депресийка -покрай рождения ми ден и "броя на свещичките"
но умора никога не ме е хващала ,дет се вика - луд умора нЕма.

# 23
  • Мнения: 3 634
Нищо не помага така както това да имаш режим. Аз нямам, затова се оправдавам с пролетна умора и се залъгвам с хранителни добавки.

# 24
  • Мнения: 960
АЗ съм като ударена с мокър парцал, което пък съвпадна с нежеланието на един дребосък да спи наобяд, преди си заспиваше в 2 докъм 6 го будех, сега заспа в 4 след 2 часа търкаляне из леглото. Мрън.. Tired

# 25
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен, аз се боря с пролетната умора като пия повече фрешове, ям зелени салати включващи: глухарче, коприва, киселец, спанак, лапад .. и т.н, можете и като супа да ги приемате. Също така задължително в този период пия витамин Ц ампули и пробиотик (аз пия Лактофлор). Спортувам Simple Smile
Това е моят начин да се справя с пролетна умора и се чувствам добре  Peace

# 26
  • Мнения: 2 677
За пръв път, тази година и мен ме налегна тази пролетна умора. Постоянно ми се спи, вие ми се свят и т.н. Аз лично ще ходя да ми изследват желязото, че да не е някоя анемия. И ПКК ще се пусна.
Препоръчвам ти и изследване на нивото на вит. Д  Peace

# 27
  • Мнения: 5 710
Нещо не мога да си позволя качествено да ме налегне пролетна умора, но като цяло спя повече и сутрин взимам витамини, но не всеки ден -когато се сетя. Гледам да съм на въздух/слънце възможно най-много, душовете ми сутрин са по-хладки, храната ми е 90 процента растителна. Започнах и тренировки вкъщи. Всичко това не е конкретно борба с пролетната умора, де. Просто в този период го правя и не бих казала, че чак страдам от пролетна умора.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 594
Нищо не помага така както това да имаш режим. Аз нямам, затова се оправдавам с пролетна умора и се залъгвам с хранителни добавки.

Аз режим си имам, но май не е много правилен.
- ставам в 7.30
- пия кафе с много мляко и фреш, не закусвам
- ходя пеша до работа 2 км.
- обядвам към 12.30 ч. (риба, салата, пилешко, суши, мнооого рядко паста или свинско)
- пак пия кафе към 14.00 ч. и понякога хапвам шоколад
- от работа се прибирам пак пеша 2 км., но доста често се отклонявам и ги докарвам до 3-4  Laughing
- вечерям в 20.00-20.30 ч. (нещо съвсем малко обикновено)
- лягам си към 01.30 ч. Пробвала съм да лягам по-рано, но не мога да заспя. Въртя се като луда в леглото и накрая отварям книга, но тогава откарвам и до 02.30  Tired

Това е всеки ден, с изключение на уикендите, когато спя до обед  Mr. Green
Режимът е железен и го нарушавам най-много веднъж в месеца, ако излезем вечер на бар в петък или събота.
Но въпреки, че не съм променяла този режим, от 10-ина дни съм като парцал. И именно защото няма никаква друга причина, реших да го отдам на пролетната умора  ooooh!

Ще си взема със сигурност витамини и магнезий. Чудя се дали да не възобновя тичането вечер (не съм го правила от близо година). Притеснявам се да няма обратен ефект и да се скапя още повече  Thinking 

# 29
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Тази година и мен ме тръшна пролетна умора. Досега не съм се чувствала толкова зле, а съм домакиня и не ходя на работа. Водя децата на училище и детска градина и после пазаря, готвя, все едно и също. Кафето не помага. Една приятелка пие Левзея, но каз че чак след седмица и подействало. Дано да минава бързо, че децата нямат умора и това ме изнервя допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт