МАЙ месец наближава - до срещата мечтана време не остана

  • 43 026
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 675
Здравейте! С този фейс почти не се включвам,  най-накрая се изписа темичката,  но виждам,  че и тук е даден нов живот на нашата тдмичка и духът се е възродил... Ура.... Нямам с какво да се похваля, затова и не се включвам,  но Ви чета...

С мен и бебчо всичко за сега е ОК... Тежим 2700 кг.. Слезнали сме надолу-ориентирани в правилната посока за излизане,  подготвили сме се и вече само се чакаме,  нямам търпение вече,  да се срещнем с малчо.. Последните няколко дни си имам леки болчици,  но отшумяват и съм все на старта-следя за начало на екшъна хихих... Но се и надявам да се родим първите дни на Май и да сме добре отгледани,  но когато реши тогава да се роди бебока, ще го чакаме Simple Smile 

# 46
  • Мнения: 4
Здравейте отново от мен,

Прибрах се от ЖК и записа на тонове яхнала метлата и исках да си почина та и да сготвя първо, че да ми поразмине ядът и тогава да пиша... Четири часа висене за едни тонове, болничен и да ми пуснат едни изследвания, то персонал не им достига, то хартията не им свършва на апаратите за тоновете, а жените лежат няма кой да ги пусне, няма кой да ги спре, кой да смени хартията, пълна лудница, за капак ЖК ми беше за 11ч., а доктора дойде след 12ч.,от цялата работа отидох с подготвителни контракции и се върнах с болезнени... То и бебче е напречно и от това ме боли допълнително като вися права часове... Ами оплаках се...

Monicat, страхотна сладурана Simple Smile!
Teya, стискам палци скоро да си гушкаш сладко бебче  baby_neutral
Дани-д, ето три линка за нещата, които поръчах от Next, три пижамки/гащиризончета, жилетчица и шапка:
http://www.next.co.uk/x53900s1
http://www.next.co.uk/g563388s2
http://www.next.co.uk/x53904s5

Мамчета, благодаря и аз за хубавите съвети за кърмата, като стигна до там живот и здраве, ще са ми много от полза   Hug!

# 47
  • Мнения: 731
ЛЛЛ имам въпрос
Да открия сезона на въпросите Simple Smile
Else, бебка се роди в 36 г.с, 2550 кг. Неонатоложката препоръча да суче около 10 мин и после да дохранвам малко с биберон. Вече успешно се храним само чрез сукане, но има кърма, която идва в повечко и се опитвам да я замразя, пък времето ще покаже дали и как ще я ползваме Simple Smile

Въпросът ми е, дали правя процедурата правилно. След като Дари се нахрани, измивам отново ръцете си със сапун, а гърдата само с топла вода. Използвам предварително стерилизираната помпа.
За съхранение ползваме торбичките на Авент. През деня събирам количеството в пликчето поетапно, като съхранявам в хладилника и като стигна 180 мл - надписвам и замразявам.
Това временно съхранение в хладилника не пречи, нали? (около макс 6-8 ч,)

Здравей, monicat Simple Smile
Поздравления за успешното кърмене и отпадането на добавката!

След като Дари се нахрани чувстваш ли дискомфорт в гърдите? Ако те са спокойни и няма напрежение, а в същото време бебка суче достатъчно кърма, здрава е и наддава добре, рутинното доизцеждане не е необходимо. Ако целта е да имаш запаси, тогава то може да помогне да направиш такива Simple Smile

Няма проблем в процедурата, която следваш. Много майки намират изцеждането на ръка за по-удобно и нетравмиращо сравнено с изцеждането с помпа. Ако желаеш можеш да опиташ. По този начин би си спестила стерилизиране на помпа всеки път.

Съхранението на кърмата от деня в хладилника не пречи както са писали и Мяуче и Соник. Наистина е добре кърмата да се постави навътре в самия хладилник, а не на вратата заради променящата се температура при всяко отваряне. При температура в хладилника 1-4оС кърмата е най-добра за консумация в рамките на 72 часа, а може да се консумира до 8 дни след изцеждането. При температура на съхранение 4-10оС - кърмата е най-добра до 24 часа, а може да се консумира в рамките на 3 дни от изцеждането. При 15оС времето е съответно 10 часа/24 часа, а при 19-26оС - 4 часа/6 часа.

Ако искаш може да погледнеш и статията Указания за съхранение на кърма, ако вече не си я чела разбира се Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 048
Else  Hug благодаря!
На този линк не бях попадала, ей сега го изчитам. Иначе нещата май отиват вече към саморегулиране по отношение търсене:предлагане. Днес дойзцеждам едва 20 мл. За наддаването още гадаем, защото ще ни теглят чак на 24.04. Но си хапва, спи по около 2,30-3ч., храни се на поискване, но аз си записвам часовете и виждам, че се е получил режим по естествен път, около 7 хранения, ако правилно ги броя, 5 наакани памперси и 2 само напишкани.

# 49
  • Мнения: 27
monicat ,благодаря за съветите   bouquet Табличката си я запазих още преди и общо взето по нея се храня, но при мен не се получава.Портокалите при мен влошават нещата.А снощи съм изяла 7-8 моркова и пак без резултат Tired Взех си днес Гавискон на таблетки, май има полза.Обаче са отвратителни на вкус и мирис.Важното е да помагат.Упражнения също правя, само това с възглавниците не съм,но и него ще включа. Отново голямо благодаря  Hug А Дарито е голяма слдурана Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 583
Привет маминки  Hug

Елена, добре си ни дошла в темата   bouquet вярвам ще ни бъдеш в помощ  Hug

Дончо, добре си ни дошла   bouquet нищо че на финала  Peace има време да си бъдем полезни  Hug
Аз също съм с трета много желана бременност  Grinning Имам две дъщери, на 17 и 12 години и сега чакаме момченце  Grinning
Мяуче, много ме радват новините за Нико  Heart Eyes "Вече роден".. та той отдавна е герой...юначето ни то  Heart Eyes
Виктория, то нашето хранене не е пряко свързано с растежа на бебето. Ако доктора е преценил че няма проблем, не се тревожи  Hug
Валенс, благодаря за милите пожелания   bouquet
Vsimova-raeva честити покупки  Grinning И как така 4 часа на консултация  ooooh! това е ужасно...че и права да стои  Crossing Arms
Мони, благодаря за снимките! Много е сладка Дари  Heart Eyes

Мимолетка, дано се обърне бебчо  Praynig пък и да не успее, не го мисли от сега  Hug

Тея, поне сте приключили с инжекциите...а нали бебчо от тях е по муден...това предполагам се е взело предвид при тоновете  Thinking не че разбирам нещо, но да си кажа  Peace Дано и кръвното се задържи нормално  Praynig

Днес и аз бях на консултация, аз не съм качила, дори ми се струва че съм 1кг надолу. Бебчо си е екстра и е пораснал, не попитах колко е, защото хич не им вярвам на теглилките  Mr. Green Преглед за разкритие установи само мека шийка, не установи разкритие, но това не е гаранция че няма да си имаме великденско бебе  Heart Eyes  Изписа ми Макмирор за течението, за да подготвим пътя на беб.. Изпрати ме и на запис...всичко е ок.

# 51
  • Мнения: 4
Бейли, радвам се, че при теб и бебчо всичко е наред, пък, ако ще си имате великденче живичко и здравичко да е  Simple Smile!
Иначе консултацията заедно с записа на тонове отне четири часа, от които половината време седях права, защото голяма навалица, застъпени часове, а само две акушерки обслужваха около шест-седем бременни едновременно и тъчаха на сто стана, всеки влиза и излиза от кабинета, той и преходен, пълен цирк...
Лошото е,  че в коридора беше течение и май съм настинала  Sad...
Сладки сънища на всички пожелавам, без много ставане и ходене до 00  Grinning!

# 52
  • Мнения: 1 048
Здравейте май-чета!  newsm57
Taraleta пазим линия  Laughing дано др седмица отчетем качване в кг
Dari тези мерки са ориентировъчни, важното е, че сте добре ти и бебче  Hug
Zori дай една усмивка  Mr. Green ей сега zeldelina ще постне някоя весела история и ще те разведри
Teya хубаво е, че лекарите са ангажирани със статуса на бебчето, пък можете да си имате празнична изненада  Hug
Pisssanka аз си бях взела фитнес топка от Лидл за някаква смешна сума беше, и си я яхвам тук из къщи. Помага за кръст, корем и таза. Може да опиташ.
Yaneva и на нас ни изкараха снимка на 4д в средата на март, та знаехме каква му муцунка очакваме  Party
Veil staneva  Hug браво! Юначе си отглеждате, и жк новинките са чудесни-браво!
Danito заели сте позиция, предполагам се готвите за нормално раждане..не бързайте за екшъна  Party  ека дойде май, както сте го намислили. Поздрави тайфата във ФБ от нас.
Vsimova  ooooh! кошмарно жк сте изкарали бррр! Нищо, минало заминало....не им се впрягай на финала
Mimoletka сетих се още нещо - сурови слънчогледови семки или тиквени. Опитай и това, ако ти допада като вкус, пък дано помогне. Иначе пиех и газирана минерална вода... Hug
Бейли Flutter и ти ли даваш великденска заявка?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 141
Здравейте, момичета!
Днес като никога успях да закарам дреб на градина на време. Crazy Беше много ентусиазиран, защото ще боядисват яйца и ще имат разни други занимания, свързани с Великден. Тази година за първи път го виждам така осъзнато да се кефи на празника, явно пораства момчето ми. Heart Eyes

Имам куп задачи, които трябва да свърша навън, а като гледам как вали въобще не ми се излиза. За капак в края на деня съм на преглед и запис на тонове, дано този път не продължи 5 часа като миналия. ooooh!

Хубав ден ви пожелавам пък бил той и дъждовен. Hug

# 54
  • Мнения: 1 048
Момичета, един полезен линк си взех от априлките   bouquet(за което им благодаря)
тук изписвате съставка на лекарство, ако вземате и виждате дали се предава с кърмата
Аз пробвах с heparin (lioton - ползва се при разширени вени) и ето как изглежда резултата
http://www.e-lactancia.org/search?q=Heparin

# 55
  • Мнения: 714
Добро утро!  newsm57

До вчера се притеснявах от високо кръвно,  от снощи ми е ниско 98/65  Shocked Учудващо нищо ми няма,  т.е не ми е отпаднало, а преди с такова кръвно се чувствах много зле. Дали не е заради инжекциите  newsm78 Които бях забравила да попитам за странични ефекти и дребен доста ме стресна с това, че се укроти.
Времето навън и то добре ми действа и ми е едно криво. Дано по празниците се пооправи. Яйца тази година няма да боядисам, но пък мисля аз да се боядисам и да си оправя маникюра по рано, че да съм готова за среща с дребното  Mr. Green Днес ще получа и роклята за изписването, малко закъсня и едва ли ще успея много да я нося преди събитието, но ще се издокарам за Великден  4470

Пожелавам ви усмихнат четвъртък!


Vsimova-raeva, и аз съм фен на бебешките дрехи от Next. Но поръчвам от nextdirect.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте момичета.
Много ни е хубава новата темичка.И снимки си имаме на новородените сладури,да са ви живи и здрави.
Това време май на всички ни действа зле.Дано по Великден е слънчево,защото ние си имаме традиция да ядем мелби всяка година на едно заведение,много приятничко.И като се замисля колко козунаци ще си хапна и курабии,като за последно ще кача някое и друго излишно килце.
В събота ще боядисвам яйцата (живот и здраве само да има) и ще дам на детето да налепи стикери.Нали вече е голям и разбира,чака с нетърпение.
С кръвното уж съм добре,но онзи ден както приготвях вечерята,изведнъж ми причерня пред очите и така един час.Полежах и се оправих.И с първата ми бременност към средата на 8-мия месец бях по същия начин.И тогава кръвно,хемоглобин,всичко си беше наред,само аз не бях наред.Чак на 30-ти ще пускам изследванията,да видим,дали има нещо притеснително.

# 57
  • Мнения: 4

 Manuela_  аз имам стрептококи и се лекувам с флуомизин, а преди 3 месеца пак имах и тогава пих антибиотик. Не се притеснявай, има хора които са податливи на тях. Това си е бактерия, която живее в организма, но обитава по скоро пикочните канали. И понякога попада във влагалището. Поне това знам аз, ако греша моля някой да ме поправи. Но като цяло не се притеснявай, често срещано и докторите си знаят.




Тук изследват за стрептококи чак 36-37 седмица.И даже и да имаш нищо не дават, защото казват,че в общия случай пак се появяват до раждането, И просто по време на раждането внимават повече и после веднага изследват бебето.

# 58
  • Мнения: 583
Привет  Hug как са днес тумбачетата и бебчовците  Grinning

Раева, дано не те надвие настинката, няма да се даваш  Hug а дрешките от некст са прекрасни  Heart Eyes

Мони и аз съм дала заявка  Grinning пък да видим  Wink Снощи, пък и цяла нощ имах контракции и болки в кръста, но не бяха никак регулярни.
Благодаря за линка, запазих си го!

Соник, дано денят те изненада приятно и задачките да минат като по вода  Grinning

Тея, кръвното ти е екстра..и настроението ще се подобри сега, само трябва да се успокоиш.. всичко ще е наред  Hug

Яйца днес няма да шарим, ще оставим това за събота...вкъщи еуфорията от празника е заменена от тази за идващото бебе и всеки от това се вълнува  Grinning
Усмихнат ден ви пожелавам  Hug

# 59
  • Мнения: 417
Здравейте майчета  Hug
Как сте днес в този гаден и студен ден? Тая нощ за съжаление не съм сънувала  откачени работи за да успея да развеселя Зори, но пък за сметка на това спах като бебе.  Mr. Green Снощи ни дойде новият матрак и е мнооого удобен. Абе друго си е мекичко да ти е под тумбака а не да те ръчкат пружини.  Flutter Само трябвя да свикнем с размера му, че нещо много близко бяхме един до друг..но няма как -за да вкараме бебешкото креватче в спаляната трябваше да направим компромис със размера. Сега остава да звъннат, че и леглото ни е готово...и ще бъде супер.  Praynig Следващата стъпка която сме решили е да сменим възглавниците ( общо спим на 5 бр.  Mr. Green ) и олекотената завивка с антиалергични.
Мони много е сладка малката! Да я нацелуваш и нагушкаш едно хубаво. Ох, вече хем нямам търпение  да се почувствам пак като нормален човек..хем си ме е шубе. Няма угодия.  Joy
Браво за хубавите резултати от прегледите на всички мами които са ходили. Бебоците на всички вече доста пораснаха.  baby_neutral
За козунаците...мале чак се плаша какъв ще е резултата после на кантара.   261uu  Най-любимото ми по Великден е козунак с течен шоколад и прясно мляко. От сега си имам подготвен един буркан от 0.700кг течен шоколад и само чакам да дойде момента.  Mr. Green Даже сутринта ММ направи поръчка за няколко бройки в баничарницата до нас. Тука ги правят супер вкусни. Жалко че са само със стафиди. Чудя се защо все по-рядко се намират със локум и ядки?  newsm78 Сестра ми сутринта случайно намерила с лукум..ама се оказа, че май е бил само на етикета.  hahaha
Ние за почивните дни мислехме да се качим до вилата и да сме там, но в това време направо не знам какво ще правим. То да седиш само вътре на затворено е тъпо. То тука си имам повече удобства, ама как дойде.  Whistling  А и тоалетната е външна... и ММ ми обеща, че ще ми направи  трон със кофа за през нощта да ми е удобно.  Joy Честно казано много се колебаех дали и аз да ходя, че ме притеснява последната част тъй като пътя е черен понеже е през една гора и друса...ама пък и сама да си остана не си е работа.  Sad  Но пък нека вали и да напълни кладенеца, че басейн имаме да пълним после. То морето ще е далече тая година - евентуално септември и до тогава моя милост е планувала да топка дупенце в него и да се препича  sun  а в ръка да държи някое коктейлче- я  мента със спрайт, я мохито...че така са ми се допили че не е истина.  Mr. Green 

Общи условия

Активация на акаунт