ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 31]

  • 62 215
  • 790
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 840
Добро утро!

В този мрачен ден, пускам малко слънчеви Истанбулски лалета   https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10203734585989859.1073 … &l=ad1c358582

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте,
нуждая се от малко помощ.Къде може да видя маршрута на определен номер автобус.На сайта,който имах не излизат вече,сигурно има промяна,но като незнам турски не мога да се оправя.Благодаря на отговорилите ми.Приятна вечер.


Аз ползвам http://en.yoltarifi.com/iett-86v-hareket-saatleri-eyupsultan-vez … nbul-guzergahi--r, но нека и другите да кажат.
Добро утро.
Много благодаря,това търсех.Весели празници на всички.

# 62
  • Мнения: 262
Добро утро!

В този мрачен ден, пускам малко слънчеви Истанбулски лалета   https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10203734585989859.1073741830.1374536527&type=1&l=ad1c358582

amarinova снимките са страхотни.
Би ли казала тези десетина снимки /след тази нататък/ откъде са правени - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203734773834555&se … 58582&theater

Имали някои информация дали кулата Баязид е отворена за туристи? Имаше някакво инфо есента, но не съм сигурна.  newsm78 newsm78

# 63
  • Мнения: 6 031
amarinova, благодаря за снимките! Много са хубави, а малката е голям сладур!  Laughing

# 64
  • Мнения: 840

amarinova снимките са страхотни.
Би ли казала тези десетина снимки /след тази нататък/ откъде са правени - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203734773834555&se … 58582&theater
Тези снимки са снимани от едно от кафетата, което се намира на покрива на една сграда, която пък се намира на уличката пред предния вход на джамията Сюлеймание. Кафенцето е много готино, има и за хапване и детски кът. Просторно, с две огромни панорамни тераси. Гледката е от долната тераса Peace Сега търся името на кафето newsm78 Ето описание къде точно се намира.
Скрит текст:
Това е уличката. Това кафе се намира от лявата страна. Не е това от дясната, а от лявата на срещуположният тротоар.


А това е входа на кафето. Качваш се четири етажа на горе и си там.


Намира се в синята сграда, от ляво, отгоре има черен надпис TERAS.

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 12:20 от amarinova

# 65
  • Петрич
  • Мнения: 95
Здравейте момичета . Изключително ми е приятно да ви чета ,все едно пътепис.Включвам се в темата , защото не можах да намеря инфо:ще пътувам за  Истанбул само с малкият , не знам дали да си нося оригиналното пълномощно за него, или само копието за пред нашата митница.Ще ви бъда благодарна за информацията.  baloni

# 66
  • варна
  • Мнения: 18
Здравейте момичета . Изключително ми е приятно да ви чета ,все едно пътепис.Включвам се в темата , защото не можах да намеря инфо:ще пътувам за  Истанбул само с малкият , не знам дали да си нося оригиналното пълномощно за него, или само копието за пред нашата митница.Ще ви бъда благодарна за информацията.  baloni
  да носи и оригинала него само го проверяват а копието вземат

# 67
  • Мнения: 3 371
Добро утро!

В този мрачен ден, пускам малко слънчеви Истанбулски лалета   https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10203734585989859.1073741830.1374536527&type=1&l=ad1c358582

Благодаря за слънцето, топлината и красотата !   bouquet

Няма да гледам повече снимки, пък ! Сърцето вече ме боли за Истанбул !  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 72
rosivarna, на 9.04. пътувах с детето, на границата  ми поискаха оригинала и копието. Оригинала само го погледнаха и ми го върнаха.

# 69
  • варна
  • Мнения: 18
rosivarna, на 9.04. пътувах с детето, на границата  ми поискаха оригинала и копието. Оригинала само го погледнаха и ми го върнаха.
аз  точно това съм писала  Wink оригинала само искат да го видят взимат копието или по точно казано да и копие и оригинал трябва да се носи

# 70
  • Мнения: 164
Прекрасни снимки благодаря  bouquet, с мои приятели по традиция си ходим всеки месец май в Истанбул последните две години,дано и този път успея да отида с тях и да видя нови красоти. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 659
amarinova, благодаря за хубавите снимки!

# 72
  • София
  • Мнения: 388
Завърнах се и аз, записвам се и в тази тема. Прочетох последните страници на предната тема и имам дежа вю. Sad Още съм с горчивия привкус на пътуването. Колкото пъти съм ходила, винаги съм била с различни хора, за първи път стъпващи в Истанбул, но това, което ми се случи още го преживявам. За първи път ми се случва да съм с хора, които ми се сърдят, че им губя времето с история, забележителности и архитектура, атмосфера и лалета, вместо да ги заведа да си купят нещо. Не ми се разказва, ще чета чуждите разкази и ще гледам чуждите снимки...
Това, което ще споделя:
Ако хотела ви е в Лалели от долната страна на Орду и близо до Аксарай, не ходете до новата метростанция, Йеникапъ е страшно удобна. За 5 мин на Таксим. Истанбулкарт се купува от много места, но връщат само 5 лири, независимо какъв е остатъкът вътре. На машинките за зареждане показва остатъка + 6 лири депозит, но като решиш да я върнеш ти дават само 5 лири. На три места така. Ако някой знае къде все пак може да се върне точния остатък + депозита моля да сподели. Аз моята карта я задържах, слава богу често пътувам до там.
В миналата тема попитах някой знае ли метростанцията на Мармарай в Юскюдар дали е пешеходно близо до Кадъкьой, но не получих отговор. Ми не можах да го тествам лично, защото планът беше провален от желанието да се върнем на Еминьоню с кораб, за да се влезе ПАК в Египетския пазар #Cussing out
Лалетата са попрецъфтели с изключение на тези в Гюлхане. Били сме със съфорумки по едно и също време там, видях моите спътници на снимките Laughing На тръгване дори бяха извадени лалетата по бул. Ататюрк и вече садяха нови цветя.
Пожелавам на всички, които са там или им предстои най-вече слънце, защото и супер програмата винаги търпи промени, ако е кофти времето.

# 73
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 603
Мисмарина,добре завърнала се Simple SmileНаправо усетих колко зле си се почувствала с тези хора,за което искрено ти съчувствам и съжалявам,че са ти развалили удоволствието.Юскудар-Кадъкьой може и пеша,наистина не знам колко е разстоянието,но при желание и време всичко е възможно.Крайбрежната е прекрасна,има доста неща за разглеждане,може да се почива на някое кафенце,особено тези срещу Къз кулези,прекрасна гледка просто.Сега видях в мапса,разстоянието е около 6 км.

# 74
  • Мнения: 2 487
Момичета, ще ходя този уикенд до Истанбул , но искам да си запазя стая в хотел близо до Акмеркез . Къде мога да видя по-подробна информация за хотелите?
Весели празници.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт