Април ухае на пролетни цветя, все по-близо сме до нашата юлска мечта - Тема 16

  • 35 027
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 143
Ами не са много шумни. По назад бях писала, че и при нас спаси положението и определено са в пъти по ефективни от церезит Simple Smile мсмите с болки да си почиват повече. Още малко остана да устискаме

# 706
  • Мнения: 1
ами специално този вдига шум все едно климатика работи(поне като нашия,може и по-тихи да има  Grinning),за бебчовците незнам но вечер докато спи не е одбре да работи защото изсушава въздуха,при нас вечер е  в кухнята през деня  е  в спалнята за малко и така си го местим ,не харчи-горе долу 6-7 лв  си го смятах на месец

# 707
  • Ямбол
  • Мнения: 11
VeryMe благодаря ти за изчерпателния отговор и разяснение,така или иначе съм записана за 05.06. в Бургас,то да си призная и аз не знам какво точно искам да видя,просто искам да го видя,че си е наред  Blush,че ЖК ми е чак на 19-ти.А за този тест ,като се взима влагалищен секрет,малко ме притеснява това...да не стане някой съкатлък..
Надявам се скоро да се нормализират нещата и да нямаш никакви притеснения  bouquet
П.П
 Изведох одеве куч на разходка и направо щях да умра,едва се прибрахме, за има- няма 30 мин. един задух,болки в гърба,направо краката ми се разтрепериха,тежест ниско долу все едно щях да се напишкам Embarassed Ужас,вчера като бяхме в Айкото беше същата работа,а не е като да съм вървяла с часове Sad

# 708
  • Мнения: 58
salji4ka не се натоварвай, вече са ни тежки коремите и не се издържа дълго на крак. А за секрета-принципно теста се води безопасен за бременни. Аз лично нищо не усетих, освен разбира се спекулума, който никому не е приятен. Но ако нямаш някакви показания, не е нужно изобщо да го правиш този тест.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 676
От взимането на секрет не може да стане нещо. Аз си пускам МБ на 20-30 дни.

# 710
  • София
  • Мнения: 285
Вери ми, възможно е наистина да са свързани с дебелото черво контракциите. При мен също като пропусна тоалетната или съм яла дразнеща храна се засилват болките и контракциите.

Количеството лохии нямат според мен връзка с това колко е обилен мензиса. За секцио не знам, но при нормално раждане в първите часове след раждането си изтичат сериозни количества. Лекарите натискат матката, за да се дренира и следят как и колко изтича.

# 711
  • Ямбол
  • Мнения: 11
Благодаря ви ,момичета,живот и здраве като отидем ще действам на момента,но щом няма риск,е то нормално да няма де щом е за бременни  EmbarassedПринципно нямам оплаквания,освен мислите в главата ми,тя док малко ми се кара,че съм от "леко" вманиачените,ама предвид работата ми си се пека на бавен огън.

# 712
  • Мнения: 10 874
Извинявай Лале в дъжда, обаче кой точно продукт на "Дева" позваш, защото всичките им са с кофеин - абсолютно забранен за състоянието ни?
Ето този. Пише, че е подходящ по време на бременност, на мен ми го препоръчаха приятелки, които също са го ползвали по време на бременност и са доволни от него. Мисля, че и тук във форума бях чела добри отзиви от бъдещи майки. Peace

# 713
  • Мнения: 613
Вери ми, възможно е наистина да са свързани с дебелото черво контракциите. При мен също като пропусна тоалетната или съм яла дразнеща храна се засилват болките и контракциите.

Количеството лохии нямат според мен връзка с това колко е обилен мензиса. За секцио не знам, но при нормално раждане в първите часове след раждането си изтичат сериозни количества. Лекарите натискат матката, за да се дренира и следят как и колко изтича.

Малко тъп въпрос от моя страна, но.... как следят колко изтича(за лохиите става дума)??  ooooh! newsm78 #Crazy

Иначе и аз съм забелязала, че ако не отида до тоалетна 2 дена и се почват контракции Sad Само дуфалак ме спасява на този етап. Ужасна работа.

ВериМи: Почивай си на спокойствие и стискам палци да намалят контракциите!

Елпет, Мама Сънчо : Много ви благодаря за ентусиазма да ми помогнете, но в крайна сметка ММ разконспирира капачката, която между другото не откривам в картинката на Елпет. Една белезникаво-сивкава е. Оказа се, че служи за запушалка към шишето, което са включили към помпата.  Hug

# 714
  • Мнения: 58
Момичета, понеже съм в дълбокомислие по отношение избора на педиатър, попаднах на нещо което искам да ви покажа http://velaclinic.com/
Това е частна детска клиника, денонощна, която дава възможност за абонамент /38 лв на месец/ и така като гледам, покрива нещата, които ни се полагат по ЗК. Предимство е, че е денонощна. Питам се заслужава ли си? Все пак в частните здравни заведения винаги оказват повече внимание отколкото в държавните. Имената на специалистите нищо не ми говорят естествено, но ако нямой има наблюдения, ще се радвам да ги сподели!
При мен контракциите намаляха, но болките се засилиха. Дано утре да съм по-добре. Благодаря ви за подкрепата  Hug

# 715
  • София
  • Мнения: 558
Момичета, чак сега ви изчетох и понеже ми се спи много, набързо да ви пиша за крампите:

На мен първата бременност много ми се появяваха, особено сутрин като тръгна да си изпъвам краката и беше ужас, егати болката. После една приятелка ми каза два трика, които "работят" поне при мен. Единият е да не си опъваш крака с пръстите напред, а да бъде в това положение (според балета се нарича контра падьом) Вторият трик е да си отпуснеш крака до леглото, да стъпиш на земята,без да ставаш. Пробвала съм и по двата начина, според зависи от коя страна спя. При мен действат, минава ми схващането. Сега даже не съм получавала крампи, ама си знам - не се изпъвам сутрин с пръстите напред  Peace

Лека нощ от мен!  newsm46 Sleeping

# 716
  • София
  • Мнения: 199
И да питам мамите на фраксипарин, кога ще го спирате? На мен ми казаха-30 г.с.

VeryMe
, аз ще съм на фракси до края, че и седмица след раждането...Но аз съм си с установена тромбофилия. Знам, че го изписват и при ин витро, без да има налична тромбофилия...Тогава не знам дали е необходимо да се поставя до самия край. Но в моя случай е задължително, особено последните 2-3 месеца, когато рискът е по-голям и е важно бебето да се развива според седмиците. Не знам ти как си, но аз вече едвам намирам място да ги бия пустите инжекции Sad  cry

Момичета, да ви се похваля и ние най-накрая взехме количка...След много четене, търсене, гледане...Така се бях навила на Adbor S Line или Zippy - ами като ги видях наживо - те са огромни. Много са маневрени и сигурно супер удобни за бебетата, обаче много тежи това чудо Sad Ние сме с голям багажник и въпреки това S Line зае повече от 1/2 от него...Гледах и една триколка на Jane - много готина, но и тя голяма и тежка... Sad Със сигурност ще ми се налага често да я сгъвам и качвам сама в багажника, което ми се струва супер досадно...Накрая ми писна да го мисля и да гледам и взехме Hauck Malibu от Продавалник - супер запазена с всички джаджи, направо като нова - ето този цвят - http://www.moebebe.com/catalog/images/Bebeshki-kolichki-Hauck-Malibu-all2011.jpg

Имам 2 приятелки с такива и са доволни, нямат оплаквания и проблеми засега. Много е лека и маневрена и се надявам да върши добра работа. Ако не - ще я продам и поне няма да ме е яд, че съм дала много пари и после да се чудя какво да я правя...   Whistling ooooh!

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
VeryMe ,първо вижте дали има смисъл от абонамент в частна клиника.Ние досега сме ходили само два пъти.Точно в клиниката от сайта.Втория път бях супер разочарована от дежурния лекар.Постави ни много тежка диагноза,която не беше вярна.Добре че съм прочела тук-там и съм наясно.Веднага тръгнахме за държавното спешно,където потвърдиха моята версия и детето се оправи много бързо само с едни капки.Та с две думи и в частната зависи на кого ще попаднеш.Иначе клиниката е хубава.Поне в Пловдив нямаме много алтернатива

niya_nicko ,честита количка!Зипито е много тежко наистина и обемно.Иначе е удобно

# 718
  • Мнения: 58
♥Elfita♥ аз си мислех, че първите месеци по принцип трябва да се ходи по-често. Нали ги мерят, теглят и т.н?  Така наречената детска консултация  newsm78
niya_nicko аз нямам тромбофилия, като генотип съм хетерозиготна 4G/5G На някои жени при това положение дори и аспирин не им изписват. Ако няма проблем за децата с радост бих се лишила от инжекциите, станахме като лейки вече  Laughing Аз отдавна си ги бия в бедрата, в корема не смея, а в ръцете-не мога.

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
♥Elfita♥ аз си мислех, че първите месеци по принцип трябва да се ходи по-често. Нали ги мерят, теглят и т.н?  Така наречената детска консултация  newsm78

О,да,но няма ли да ползваш педиатър по касата за тези рутинни процедури?Иначе хубавото е,че двете деца ще минат с една такса и за повече от едно дете е доста изгодно

Общи условия

Активация на акаунт