Априлчета малки слушкат и искат в мама да се гушкат :)

  • 34 528
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
Нащият педиатър каза след 20 ден.

# 61
  • Мнения: 1
Благодаря .Stone. !За сега още сме си в къщи.Чакаме някоя по-сериозна болежка.Гаденето премина.

# 62
  • Мнения: 2
Благодаря .Stone. !За сега още сме си в къщи.Чакаме някоя по-сериозна болежка.Гаденето премина.
Т.е. спокойно можете да си отпуснете душичсата и да си почивате. Топлите душове винаги са приятни.
Много е тягостно накрая, знам. Всяко бодване тук или там и си мислиш, че това е 'онази' болка. Но ще я познаете като се появи. Спокойно.

# 63
  • Мнения: 40
Да ви питам: откога трябва да  се дават капки против рахит на новородените?
Педиатъра каза първа консултация след 06.05., но да не би през това време да пропусна някакъв важен етап?
При нас педиатърката каза да започнем от 20 ден

# 64
  • София
  • Мнения: 873
дао благодаря за отговорите.и аз ползвах консултантка и сега нещата са мнооого различни.Но все още ми заздравяват зърната....

# 65
  • Мнения: 250
И ние се кърмим успешно, но има моменти в които бебето иска повече и аз решавам че след обичайните 20-30 мин ще го оставя колкото иска то да си хапне и разбира се следва повръщане през  половин час  Sad и се чуствам толкова виновна.

Има и газове (не съм убедена че това са коликите) попръцква често, а ако не успява се напъва, мъчи, гърчи чак целия почервенява от напъване  Embarassed , пробвах с капки за колики но изобщо не помагат, даже май без тях е по спокойно положението.

Вече бодърства малкия Иван много по често, поне 3-4 часа в денонощието е ококорен и си ритка и маха с ръце.

Честно да кажа къпя го цялостно през ден, а през останалото време е под чешмата за подмиване. При къпането плаче като лудо, под чешмата е спокоен.  newsm78

Пъпчето още не е паднало, а косата и ноктите ни са пораснали сякаш - това е от нас  Whistling Grinning Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 606
Май започнаха коликите при нас, а мислех, че по-късно се проявават. някойползвал ли е Infacol? Препоръчаха ми го горещо и ми донесоха лекарството от Англия, тук не се намирало?

# 67
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
Ползвах с баткото, сега ще прескоча, вероятно  Peace Всеки ден давам Био Гая (пробиотик за заселване на червата) и понякога Абколикен - той е с копър и екстракта лактоза - за по-добро усвояване на млякото  Peace

И на Руни много му растат ноктите, направо през ден-два са за рязане, а не кротува  Crazy

Има газове - мъчат го - преди хранене, не започва да суче, докато не се освободи - няколко минути, после си хапва и по някое време пак има - или газове или изпражнения - много са звучни  Blush

Вит.Д - след 20 ден  Peace

# 68
  • Мнения: 20
Здравейте. Да се похваля и аз с моето бебе- роди се 3300 г, 49 cm. Наложи се секцио. Друг път ще пиша по-подробно. Още съм в болницата. Имам проблем с кърменето. Още имам съвсем малко коластра - 3 ден.Бебето доста спи и го мързи да суче сякаш. На мен не ми слиза кърма и съм доста притеснена, защото яде само адаптирано мляко. Ще пробвам и с помпа да стимулирам нещо. Как да го будя, за да яде? Вие какво правите?

# 69
  • Мнения: 2 009
алена,безплатните прегледи,за които говориш при кого трябва да са? при лекаря,които е водил жк ли?

# 70
  • Мнения: 250
Честито!!! avgust13 Слагай го на гърда възможно най-често и при мен заспиваше винаги - галиш и пощипваш бузите ухото, пипаш врата ръцете краката - пак ще си спи, но ще се дразни и пробужда. дори само от гушкането може да тръгне кърмата или поне ще се напълниш с мляко и ще цедиш. ако можеш да изстискаш капка докато устата му е до гърдата ти веднага му я подай за да схване какво се очаква от него, поне в родилното акушерките това ми обясняваха. Късмет!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 402
витамин д се дава от 20-21 ден, infacol ползвам и мисля, че има някакъв ефект, но не давам преди всяко ядене, защото яде често - донесе ми го свекърва ми, тя е лекар не знам откъде го има

Последна редакция: пн, 21 апр 2014, 22:28 от Dao

# 72
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
алена,безплатните прегледи,за които говориш при кого трябва да са? при лекаря,които е водил жк ли?


Прегледите на майката - при лекаря, при когото е родила, без значение при кого се е следила.

За детето - при кой да е лекар от неонатологията  Peace



Днес теглих Руни, от изписването, до днес за 19 дни е качил 600г, т.е. малко повече от 200г на седмица  Peace

# 73
  • Мнения: 606
витамин д се дава от 20-21 ден, infacol ползвам и мисля, че има някакъв ефект, но не давам преди всяко ядене, защото яде често - донесе ми го свекърва ми, тя е лекар не знам откъде го има

дадох и аз тази вечер, много го болеше коремчето. Да, давало се при нужда само, не преди всяко хранене, каза педиатърът. Дано имаме ефект без странични екстри като запек, например, както се оплакват много майки.

# 74
  • Мнения: 2 009
в интерес на истината лекарят,при когото раждах и дума не ми спомена за каквито и да било прегледи,нищо че както вече споменах по-напред раждането ми беше ''платено''. Нашият юнак също расте доста бързо. На 12 ден от изписването беше качил 720 грама спрямо това,което го измериха в болницата последния ден

Общи условия

Активация на акаунт