Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 170
  • 209
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Наследствена е предразположеността към алкохолизъм, има по-голяма толерантност на организма към алкохола, при някои хора, чиито родител/и е/са алкохолици. Това разбира се далеч не означава, че децата им също задължително ще станат алкохолици, но добре е да се има едно на ум. Иначе според мен всичко си зависи от това колко ти е лабилна психиката и колко си склонен да се подаваш. И аз имам родител алкохолик, т.е имам наследственост, но толкова съм се отвратила от неговото поведение, че бих направила всичко възможно да не допусна това да се случи с мен. Докато има хора, които въпреки лошия пример тръгват по същия път...
Имам познат, чийто родител няколко пъти влиза в клиника да се лекува от алкохолизъм ( не се е излекувал) и като го гледам той какви количества алкохол изпива за кратко време ( доколкото знам всеки ден) след години го чака същото... Confused
Така че според мен на някои деца, родителите алкохолици им действат като пример какво не трябва да се прави, пиянството им става супер противно и гледат да бягат от такива хора. А други явно просто продължават модела, за съжаление.

# 121
  • Мнения: 1 063
Няма грешка в поста ми-по толкова пие.В най-добрия случай по 500мл.Случвало се е да няма как да пие(на АБ беше) няколко дни.Ами нищо-нито е треперил,нито е бил нервен.Но ей така да пропусне вечер  защото не му се пие не се е случвало.
Предишното му работно място беше много изнервящо,аз също съм работила там и оправдавах желанието му да пийне след тежка смяна,но сега не е така
Съчувствам Ви,госпожо!Живея с бремето на алкохола вече 8 години,съпруга ми по по-малко употребява,но всеки ден,1 път не е пропуснал.Ставал е и груб,лоши неща е правил,а думите,казани под влиянито на алкохола никога няма да забравя.Ще ми се да намеря решение на проблема тук,някой може да знае някакъв лек.Дано и на Вас,и на мен някой да помогне. Praynig

# 122
  • Мнения: 49
Аааааа, думите ли? Това с думите, въобще не е под влиянието на алкохола, алкохола само развързва езика да се изрекат,  а иначе думите са изказани неща, премисляни на трезво. И аз така мислих, че са изречени под влиянието на алкохола, но уви. След спирането на алкохола, известно време мирно и кротко беше, пък малко по-късно и на трезво му се развърза езика, същите думи, същото поведение. Тук не съм съгласна, че мъжете ни не намразват и обиждат, когато са пили. Пили, непили отношението към нас е все едно и също, само че под-влиянието на алкохола си го изказват по- лесно.

# 123
  • Мнения: 1 063
Аааааа, думите ли? Това с думите, въобще не е под влиянието на алкохола, алкохола само развързва езика да се изрекат,  а иначе думите са изказани неща, премисляни на трезво. И аз така мислих, че са изречени под влиянието на алкохола, но уви. След спирането на алкохола, известно време мирно и кротко беше, пък малко по-късно и на трезво му се развърза езика, същите думи, същото поведение. Тук не съм съгласна, че мъжете ни не намразват и обиждат, когато са пили. Пили, непили отношението към нас е все едно и също, само че под-влиянието на алкохола си го изказват по- лесно.
Предполагам,че етака,но на трезво не говори за развод,примерно,а простира дрехирчисти с прахосмукачка,колата ми чистииии,играе с децата newsm78.Знам ли,все си викам като тръгнат на училище няма да е така,а и те вече забелязват неговите изцепки,а тогава директно ще го нападат или игнорират като родител,ще го питат в очите защо така?А той се чатва отвреме навреме,че неможе да се живее по този начин.

# 124
  • Мнения: 49
Ние жените, имаме склонност постоянно да извиняваме мъжките изцепки. То пиенето им извиняваме с напрегнатост в работата и в къщи, лошите им думи отправени към нас пък извиняваме с употребата на алкохол. На мъжете все нещо им е както трябва отначало стрес, че вече са семейни, финансови отговорности, после пък децата твърде малки, по-късно пък са твърде големи. Примитивно устроени са да Ви кажа, нима ние никого не сме се замисляли дали нямало да ни е по добре без тях. Замисляли сме се разбира се и какво давай да се натряскаме и да говорим каквото ни дойде, пък утре като изтрезнеем ще замазваме нещата. Защо? Защото много добре знаят, че пак ще ги оправдаем, защото на тях все им е тежко. Горките те.

# 125
  • Мнения: 96
За мен отношението зависи кой стои насреща и каква ще е реакцията му. След няколко обиди и последвалата ми реакция, се стигна до там мнооооого да внимава какво казва не само, когато е трезвен, но и дори, когато е много пил. Един пиян не можел да контролира думите си, да бе, ама друг път! Склонна съм да вярвам, че в резултат на алкохола, недостатъците на човека като егоизъм и егоцентризъм ескалират и затова се стига до лошо отношение към хората около него. Аз не позволявах по никакъв начин да ми вменява вина, да ми прехвърля отговорност за собствените си постъпки и винаги задължително му връщах топката обратно, къде с добро, къде с лошо.

papa6ka, мога да ти кажа аз какво направих. Изчаках го да се оака наистина много и лекинко да изтрезнее след това, спретнах му една много емоционална драматична постановка и след като се съгласи, че ще направи каквото кажа от гузна съвест, по най-бързия начин го замъкнах в Анонимни алкохолици. Там за късмет се оказа най-подходящото място за него. Т.е. нещо като интервенция му се случи на моя алкохолик.
Интервенцията е с цел алкохоликът да си признае, че има проблем и  да се съгласи на лечение. Ето повече по въпроса: http://alanon.dir.bg/_wm/library/item.php?did=5538&df=3858&dflid=3

То пиенето им извиняваме с напрегнатост в работата и в къщи, лошите им думи отправени към нас пък извиняваме с употребата на алкохол. На мъжете все нещо им е както трябва ... Горките те.
След това се сетих, че една въстановена алкохоличка ми каза: "Алкохоликът представлява едно дете на 3,5г., което се е оакало и чака мама да му избърше дупето. Целта му в АА е да порасне"  Laughing

Последна редакция: нд, 27 апр 2014, 16:14 от шаляляля

# 126
  • Мнения: 1 063
За мен отношението зависи кой стои насреща и каква ще е реакцията му. След няколко обиди и последвалата ми реакция, се стигна до там мнооооого да внимава какво казва не само, когато е трезвен, но и дори, когато е много пил. Един пиян не можел да контролира думите си, да бе, ама друг път! Склонна съм да вярвам, че в резултат на алкохола, недостатъците на човека като егоизъм и егоцентризъм ескалират и затова се стига до лошо отношение към хората около него. Аз не позволявах по никакъв начин да ми вменява вина, да ми прехвърля отговорност за собствените си постъпки и винаги задължително му връщах топката обратно, къде с добро, къде с лошо.

papa6ka, мога да ти кажа аз какво направих. Изчаках го да се оака наистина много и лекинко да изтрезнее след това, спретнах му една много емоционална драматична постановка и след като се съгласи, че ще направи каквото кажа от гузна съвест, по най-бързия начин го замъкнах в Анонимни алкохолици. Там за късмет се оказа най-подходящото място за него. Т.е. нещо като интервенция му се случи на моя алкохолик.
Интервенцията е с цел алкохоликът да си признае, че има проблем и  да се съгласи на лечение. Ето повече по въпроса: http://alanon.dir.bg/_wm/library/item.php?did=5538&df=3858&dflid=3

То пиенето им извиняваме с напрегнатост в работата и в къщи, лошите им думи отправени към нас пък извиняваме с употребата на алкохол. На мъжете все нещо им е както трябва ... Горките те.
След това се сетих, че една въстановена алкохоличка ми каза: "Алкохоликът представлява едно дете на 3,5г., което се е оакало и чака мама да му избърше дупето. Целта му в АА е да порасне"  Laughing

Няма начин да отиде да се лекува преди да е признал,че има проблем.А тук няма и къде....най-много някой ден да си дигна гълъбите и да видим какво ще стане.

# 127
  • Мнения: 96
Има онлайн сбирки на АА, така че има начини. Но наистина няма начин преди да е признал.
Не си длъжна да търпиш нищо. Моят съвет към теб е най-първо помисли за себе си. А и казват, че една такава криза като загуба на семейство, може да подейства като катализатор.

# 128
  • Мнения: 49
Ами катализатор, почват да те търси, да ти обещава, да мрънка колко е тежко без семейство и така докато жената се върне. И обикновено още с връщането и, ще "удари"  питие от радост, защото просто не е спирал, а оттам нататък следва едно натякване, че е бил изоставен и така.

# 129
  • Мнения: 96
Ами то много ясно си личи дали е спирал или не, така че ако жената се върне преди да е спрял наистина с пиенето, какъв друг да е ефекта? Абе аз си пия, ама тя пак се връща при мен, значи защо да спирам...

Големи са манипулатори, ама номерата им минават само, ако има кой да им се връзва.

Последна редакция: нд, 27 апр 2014, 17:33 от шаляляля

# 130
  • Мнения: 5 462
Няма грешка в поста ми-по толкова пие.В най-добрия случай по 500мл.Случвало се е да няма как да пие(на АБ беше) няколко дни.Ами нищо-нито е треперил,нито е бил нервен.Но ей така да пропусне вечер  защото не му се пие не се е случвало.
Предишното му работно място беше много изнервящо,аз също съм работила там и оправдавах желанието му да пийне след тежка смяна,но сега не е така
Не съм чела темата до край , но ме шокира количеството и честота на пиене . Crazy
И как спокойно го приемаш .
Не чакай да започне да проява признаците за алкохолизъм , а взимай мерки о време.
Отколко време си пийва така всяка вечер ,или винаги го е правил откакто се познавате ?

# 131
  • Мнения: 6 214
Чела съм стари теми за съпруги на алкохолици. Няма лекуване там. И след всеки опит за лекуване и връщане към алкохола става все по-зле и по-зле.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 7 147
И как спокойно го приемаш .
Не чакай да започне да проява признаците за алкохолизъм , а взимай мерки о време.

А как точно реши, че го приема спокойно?  newsm78
Защото аз останах точно с обратното впечатление. Момичето е притеснено, иска съвети, чете ги, приема ги... какво според теб трябва да прави, за да се смята, че не гледа "спокойно" на този проблем? Да плаче ежедневно, да си скуби косите, да си събира "о време" багажа и да го зарязва?
Какви мерки по-точно й предлагаш да вземе?
Тук майката му е говорене, говорене, говорене... Вменяването на чуство за обреченост и необратимост няма да й помогне! Naughty
Сериозно, като чета някои постове,, имам чуството, че тя има проблем, а не мъжа й!

# 133
  • Мнения: 6 214
Алкохолизмът е болест, от която страда цялото семейство, не само алкохоликът. Мерки успешни рядко има.

# 134
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Shocked Цяла бутилка?! И ракия при това?! Че и всяка вечер?! От какво му е организмът на тоя човек? Това не е нормално.
До този пост стигнах. Извинявам се, но изобщо не вярвам, че човек след една бутилка ракия, изглежда просто "леко подпийнал".... Съответно си вадя изводите, че авторката или преувеличава, или нещо бърка...Просто не вярвам.
И много ще ви замоля-престанете да лепите етикети на всеки-хора, които всяка вечер пият по една малка ракия/водка/уиски, не са битови алкохолици.

Общи условия

Активация на акаунт