Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 167
  • 209
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 96
Алкохолизмът е болест, от която страда цялото семейство, не само алкохоликът. Мерки успешни рядко има.

Рядко, но има. Докато е жив човека, надежда винаги има.
Последното, което й трябва на авторката на темата сега е още по-голями шаш и паника. Мисля, че е достатъчно уплашена.

# 136
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Тъкмо си мислех какъв ли ужас преживяваш,Ro,четейки всичко тук.
Не се страхувай,а се бори.От мен едно виртуално  Hug

# 137
  • Мнения: 6 214
Тъкмо си мислех какъв ли ужас преживяваш,Ro,четейки всичко тук.
Не се страхувай,а се бори.От мен едно виртуално  Hug
как да се бори?

# 138
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
С разговори,с опити да му помогне да се осъзнае,борбата ще е и нейна.Баща ми е алкохолик и всички се борехМЕ да му помогнем.

# 139
  • Мнения: 6 214
С разговори,с опити да му помогне да се осъзнае,борбата ще е и нейна.Баща ми е алкохолик и всички се борехМЕ да му помогнем.
Кажи ми,че сте успели.  Praynig

# 140
  • Мнения: 5 462
И как спокойно го приемаш .
Не чакай да започне да проява признаците за алкохолизъм , а взимай мерки о време.

А как точно реши, че го приема спокойно?  newsm78
Защото аз останах точно с обратното впечатление. Момичето е притеснено, иска съвети, чете ги, приема ги... какво според теб трябва да прави, за да се смята, че не гледа "спокойно" на този проблем? Да плаче ежедневно, да си скуби косите, да си събира "о време" багажа и да го зарязва?
Какви мерки по-точно й предлагаш да вземе?
Тук майката му е говорене, говорене, говорене... Вменяването на чуство за обреченост и необратимост няма да й помогне! Naughty
Сериозно, като чета някои постове,, имам чуството, че тя има проблем, а не мъжа й!
Ами търси съвет и се впечатлява , че той системно пие и то по бутилка концентрат .. и това става след като е стигнал тази норма ?До сега не разбрах забелязвала ли е това системно пиене.
Откога е започнало да и прави впечатление, защо не го е спряла по рано , а е чакала да стигне норма бутилка на вечер ??И въпроса и дали било нормално и дали трябва да се притеснява .. е показателно .

# 141
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Не,за жалост,Риъл.Нещата са си по старому,дори и по-зле...Сега съм далеч от него и не съм пряк свидетел как се саморазрушава,но един тел.разговор ми е достатъчен.Животът с такъв човек е изморителен и болезнен.Но както някой беше казал по-напред,докато си жив,има надежда.Затова желая на Ро да има сили да е до него и да се справят с порока,докато все още могат.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Извинявам се, но изобщо не вярвам, че човек след една бутилка ракия, изглежда просто "леко подпийнал".... Съответно си вадя изводите, че авторката или преувеличава, или нещо бърка...Просто не вярвам.

Не вярваш, защото не познаваш такива хора. Аз познавам и затова ти казвам, че авторката нито бърка, нито преувеличава. Което не значи, че след време няма да му проличи и да е късно, но пък с такива постове:

Алкохолизмът е болест, от която страда цялото семейство, не само алкохоликът. Мерки успешни рядко има.

не й помагате особено...  Naughty

# 143
  • Мнения: 5 462
Извинявам се, но изобщо не вярвам, че човек след една бутилка ракия, изглежда просто "леко подпийнал".... Съответно си вадя изводите, че авторката или преувеличава, или нещо бърка...Просто не вярвам.

Не вярваш, защото не познаваш такива хора. Аз познавам и затова ти казвам, че авторката нито бърка, нито преувеличава. Което не значи, че след време няма да му проличи и да е късно, но пък с такива постове:

Алкохолизмът е болест, от която страда цялото семейство, не само алкохоликът. Мерки успешни рядко има.

не й помагате особено...  Naughty
Само не разбрах , какво значение има дали му личи или не ,  а че  пие по бутилка ракия на вечер  ???Моля , някой да ми разясни.
Много по важно и тревожно е количеството и честотата на пиене , от това дали му личи или не . ooooh!

# 144
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Само не разбрах , какво значение има дали му личи или не ,  а че  пие по бутилка ракия на вечер  ???Моля , някой да ми разясни.

Абсолютно никакво!
Написах го, защото ми се стори, че се прокрадва идеята, че темата е пързалка, а съм сигурна, че не е така. Иначе пряко към проблема няма ама  абсолютно никакво значение - личи ли му или не, количеството си е огромно. Честотата на прием - също!

# 145
  • Мнения: 49
На мястото на тази жена, бих бягала възможно по скоро. Защото много скоро, децата и ще гледат всяка вечер един пиян парцал. Жестоко но е истина, и все пак избора си е неин. Тя вече сигурно съжалява за пуснатата тема, защото може би очакваше да я успокоим, че не е страшно, както прави съпругът й, но страшничко е и то много. Навсичкото отгоре, тя пише, че и преди е пиел и е обещал, че като се роди детето ще спре. Така , че съвсем съзнателно според мен е направила избора си да живее с алкохолик, освен това не и е първи съпруг, би трябвало да има опит и да знае какво иска. Сега пък щял след кръщенето да спира, що той и там ли ще изпие близо 1 л. След кръщенето сигурно ще обещае, че на абитуриентския бал на детето ще спре.

# 146
  • Мнения: 96
Честно казано са ми малко странни тези призиви. Ако някоя съпруга на алкохолик реши да го зареже, няма да я обвиня, има пълното право да го направи. Но дали ако синът на една жена е станал алкохолик, така лесно ще призовавате да го зареже да се оправя сам? Или ако съпругът й се е разболял от рак например, ще призовавате също да го зареже, защото е обречен? В крайна сметка алкохолизмът е една болест, както и рака. Не е толкова просто..
Преди години, когато мъжът ми не беше все още алкохолик и аз бях паднала, и имах нужда от неговата подкрепа, той застана безрезервно до мен. Дори направи нещо повече - декларира пред всички, че съм му по-важна от всичко останало. А имаше пълното право да не го направи и нямаше да му се сърдя. И когато той падна и имаше нужда от моята подкрепа, какво трябваше да направя аз - да го зарежа ли?! Все още съм убедена, че заслужаваше всичко, което направих за него.

# 147
  • Мнения: 187
Ами когато човек има деца, понякога трябва да прави избори, които не са лесни. Никое дете не заслужава да гледа нон стоп пиещ и пиян баща. Опитваш 1, 2, 5 пъти. Не става. Ставаш и си тръгваш. А той може да е най-добрият човек на света иначе, няма значение.

# 148
  • Мнения: 49
Аз лично не мисля, че рака и алкохолизма са сходни заболявания. От прочетената изповед на жената, става ясно, че едното и дете е от друг мъж, в този смисъл мисля , че тя обрича незаслужено детето си на меко казано невесело детство, а то няма никаква вина за избора й. Второ става ясно, че той в нейните очи е бил "бохем" и  здрав като "добиче" благодарение на спорта. Що ми се струва, че ако е бил тогава болен от рак сватба нямало да има.

# 149
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Много благодаря на всички включили се.
Изобщо не съжалявам,че пуснах тема.Отдавна съм във форума честно казано очаквах да чуя всичко.Радвам се и съм благодарна,че получих много съвети а и подкрепа.Надявам се да споделят повече хора с опит.
Да,ужасена съм.Ужасена съм да не загубя прекрасната си половинка.Той наистина е добър човек,обича ме и се грижи за мен и децата.Никога  не ме е нагрубявал дори.Та ние  не сме се карали,спорили-да,но не и кавга.Снощи като станах вечерта да храня бебето ми беше направил палачинки.Не искам да си събирам багажа,не искам да си ходя,не искам той да се променя.Искам само да спре да пие.Наясно съм какво може да причини алкохолът на човек,а и на цялото му семейство.Баща ми пиеше много до преди да се роди първия ми син.Има ужасно пиянство.Правила съм се хиляди пъти на заспала,ставала съм свидетел на грозни сцени.Няма да допусна това да се повтори с децата ми!Ако се стигне до там хич няма да ми мигне окото да се изнеса!
Не искам да се стига до там,ще дам всичко от себе си за да не се стигне до там

Общи условия

Активация на акаунт