Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 164
  • 209
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Ще се разведа с теб и ще ти взема децата - това би ме стреснало мен.  Mr. Green

# 181
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ще се разведа с теб и ще ти взема децата - това би ме стреснало мен.  Mr. Green
Дано да помогне, но повечето пъти думите не помагат.
Може да е нещо друго, не точно напускане, но тя сама ще си го определи какво да е.

# 182
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Количеството ли определя колко е зависим някой?
Да, 700мл. са много, но явно човека може да понесе толкова, и чак след това количество усеща отпускащото действие на алкохола. Вредно е за здравето му, това е най-важното. За мен по -притеснително е, че не може без питие. И моя приятел вечер след работа пийва 100-150гр. уиски, вечеря и ляга. Може и без уиски, пие една бира когато е жаден.Може и без всякакъв алкохол, но си позволява, защото му е приятно. Даже не се и замайва. Не е млад, от години си знае мярката, ако е искал, да е станал алкохолик. Та, всичко си е до това дали може без алкохол, какво замества той в случая?

# 183
  • Мнения: 226
Няма грешка в поста ми-по толкова пие.В най-добрия случай по 500мл.Случвало се е да няма как да пие(на АБ беше) няколко дни.Ами нищо-нито е треперил,нито е бил нервен.Но ей така да пропусне вечер  защото не му се пие не се е случвало.
Предишното му работно място беше много изнервящо,аз също съм работила там и оправдавах желанието му да пийне след тежка смяна,но сега не е така

700мл е една цяла бутилка!  newsm78

# 184
  • Мнения: X
Количеството ли определя колко е зависим някой?
Да, 700мл. са много, но явно човека може да понесе толкова, и чак след това количество усеща отпускащото действие на алкохола. Вредно е за здравето му, това е най-важното. За мен по -притеснително е, че не може без питие. И моя приятел вечер след работа пийва 100-150гр. уиски, вечеря и ляга. Може и без уиски, пие една бира когато е жаден.Може и без всякакъв алкохол, но си позволява, защото му е приятно. Даже не се и замайва. Не е млад, от години си знае мярката, ако е искал, да е станал алкохолик. Та, всичко си е до това дали може без алкохол, какво замества той в случая?


Никой не става алкохолик защото го иска! Иначе е вярно, че определящо е дали може изобщо без алкохол или не. И не не е определящо количеството, алкохолик може да си и по 50 гр. да пиеш, те алкохолиците в крайна фаза и от по-малко се напиват. Иначе в началото все много носят.
В случая обаче става дума за ОГРОМНО количество, което освен зависимостта ще му скапе организма за нула време! Не мога да си представя че на някой му е кеф да изпива 700мл. твърд алкохол всяка вечер и го прави за удоволствие! Не, има нужда да го прави. Просто не може да спре докато не пресуши бутилката. Е, това е алкохолизъм.

# 185
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Сигурно някой насила му налива в устата  newsm78

# 186
  • Мнения: X
Никой не му налива в устата, но той не започва да пие с намерението да стане алкохолик! Той дори не осъзнава, че е такъв, смята че си пие за кеф и може да спре когато поиска както другите хора. Когато осъзнае (ако изобщо се случи), че пиенето му не е нормално обикновено вече е късно и не може да се справи сам! Това го написах не за да го оправдвам (изобщо не го правя), а по повод на изказването на Джеронимо, че приятеля й ако е искал да е станал алкохолик...Едва ли има човек който да го иска. Пристрастяването се случва постепенно и не е планирано или желано. Те и пушачите като опитват първата цигара не си мечтаят как ще пушат до края на живота си...
Със сигурност на алкохолно-зависимите им се иска да могат да пият с мярка от време на време като другите хора, но не става. Или спират да пият изобщо или си остават алкохолици.

# 187
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Никой не му налива в устата, но той не започва да пие с намерението да стане алкохолик! Той дори не осъзнава, че е такъв, смята че си пие за кеф и може да спре когато поиска както другите хора. Когато осъзнае (ако изобщо се случи), че пиенето му не е нормално обикновено вече е късно и не може да се справи сам! Това го написах не за да го оправдвам (изобщо не го правя), а по повод на изказването на Джеронимо, че приятеля й ако е искал да е станал алкохолик...Едва ли има човек който да го иска. Пристрастяването се случва постепенно и не е планирано или желано. Те и пушачите като опитват първата цигара не си мечтаят как ще пушат до края на живота си...
Със сигурност на алкохолно-зависимите им се иска да могат да пият с мярка от време на време като другите хора, но не става. Или спират да пият изобщо или си остават алкохолици.

Сега ще кажеш, че и всички, които правят безразборен секс без презерватив са си мислили, че само ще се забавляват и никой не го прави с ясната цел, че ще си лепне спин накрая.
Човек като прави нещо, мисли за последствията.

# 188
  • Мнения: 30
Аз имах проблем с алкохола преди време. До 700 на вечер не съм стигал, но и нямам организма на спортист. Да кажем, че бях някъде 400-500. Първо, положението не е неспасяемо, стига човек да иска, а щом се контролира, не става агресивен, държи се възпитано, значи още не е фатално. На мен ми помогнаха две неща - отидох за една година в чужбина и пълната промяна в средата позволи да си променя и всекидневното поведение. Помислете за някаква промяна в средата. Не мога да давам съвети, всеки сам си познава ситуацията.
Второ, провалях се всеки път, когато се заричах, че няма да пия повече. Но проработи, когато си поставях някакви малки цели - например днес ще си налея първата чашка половин час по-късно, или дори един час по-късно от обичайното. Сетне - че ще пия колкото искам, но не повече от един час преди лягане. Не е особено амбициозно, но това е положението. Малки стъпки. И когато започнах да спирам съвсем твърдия алкохол, пак си казвах - днес ще прескоча, а утре както дойде, един ден в седмицата все някак ще го преживея... Сигурно за всеки човек рецептата е различна, но при мен това свърши работа и чак сетне разбрах, че това била и стратегията при анонимните алкохолици в САЩ. 
Трето, хич не е лесно. За сравнение - мамите често пишат за диети. Сега пък имам проблеми с килата и изстрадах един десетдневен режим на Дънов. Ами никакво сравнение не може да става между желанието да хапнеш нещо извън режима и желанието за някакъв алкохол. След като си преборил водката, никое кебапче не може да те трогне.

# 189
  • Мнения: 4 270
Аз имах проблем с алкохола преди време. До 700 на вечер не съм стигал, но и нямам организма на спортист. Да кажем, че бях някъде 400-500. Първо, положението не е неспасяемо, стига човек да иска, а щом се контролира, не става агресивен, държи се възпитано, значи още не е фатално. На мен ми помогнаха две неща - отидох за една година в чужбина и пълната промяна в средата позволи да си променя и всекидневното поведение. Помислете за някаква промяна в средата. Не мога да давам съвети, всеки сам си познава ситуацията.
Второ, провалях се всеки път, когато се заричах, че няма да пия повече. Но проработи, когато си поставях някакви малки цели - например днес ще си налея първата чашка половин час по-късно, или дори един час по-късно от обичайното. Сетне - че ще пия колкото искам, но не повече от един час преди лягане. Не е особено амбициозно, но това е положението. Малки стъпки. И когато започнах да спирам съвсем твърдия алкохол, пак си казвах - днес ще прескоча, а утре както дойде, един ден в седмицата все някак ще го преживея... Сигурно за всеки човек рецептата е различна, но при мен това свърши работа и чак сетне разбрах, че това била и стратегията при анонимните алкохолици в САЩ. 
Трето, хич не е лесно. За сравнение - мамите често пишат за диети. Сега пък имам проблеми с килата и изстрадах един десетдневен режим на Дънов. Ами никакво сравнение не може да става между желанието да хапнеш нещо извън режима и желанието за някакъв алкохол. След като си преборил водката, никое кебапче не може да те трогне.
На това му се казва воля, осъзнаване на проблема и желание да спреш! Иска се сила да осъзнаеш проблема и да се изправиш срещу него, за да намериш решение! Поздравления за теб! Дано и съпругът на авторката да намери решение за своя проблем!

# 190
  • Мнения: X
Е безразборният секс не знам дали води до пристрастяване  Laughing , но поне не е признат за зависимост, той е доброволен и съзнателен избор. А не вярвам, че има човек, който ИСКА да бъде алкохолик.
Съгласна съм, че човек трябва да мисли за последствията, но не всеки, който пие става зависим, нали така?  
И пак казвам в никакъв случай не бих осъдила близките на алкохолика, че са го напуснали. Просто в един момент ако искаш да спасиш себе си и децата си, това е единственият изход. Никой не е длъжен да съсипва живота си, оставйки да живее с алкохолик. Не знам защо реши, че го оправдавам по някакъв начин...

# 191
  • Мнения: X
Ох Диди,имам чувството,че ако отворя хладилника и от там ще изскочиш.  Crazy

Ро
,аз мисля че ще се справите  PeaceНе се отчайвай  Hug
 Обичате се,млади сте най-вече и все си мисля,че заради това мъжа ти все още няма закърнели навици.Малко повече инат и упоритост от твоя и най-вече негова страна и ще се справи.А той като бивш спортист,мисля че ги притежава.

# 192
  • Мнения: X
Аз имах проблем с алкохола преди време. До 700 на вечер не съм стигал, но и нямам организма на спортист. Да кажем, че бях някъде 400-500. Първо, положението не е неспасяемо, стига човек да иска, а щом се контролира, не става агресивен, държи се възпитано, значи още не е фатално. На мен ми помогнаха две неща - отидох за една година в чужбина и пълната промяна в средата позволи да си променя и всекидневното поведение. Помислете за някаква промяна в средата. Не мога да давам съвети, всеки сам си познава ситуацията.
Второ, провалях се всеки път, когато се заричах, че няма да пия повече. Но проработи, когато си поставях някакви малки цели - например днес ще си налея първата чашка половин час по-късно, или дори един час по-късно от обичайното. Сетне - че ще пия колкото искам, но не повече от един час преди лягане. Не е особено амбициозно, но това е положението. Малки стъпки. И когато започнах да спирам съвсем твърдия алкохол, пак си казвах - днес ще прескоча, а утре както дойде, един ден в седмицата все някак ще го преживея... Сигурно за всеки човек рецептата е различна, но при мен това свърши работа и чак сетне разбрах, че това била и стратегията при анонимните алкохолици в САЩ. 
Трето, хич не е лесно. За сравнение - мамите често пишат за диети. Сега пък имам проблеми с килата и изстрадах един десетдневен режим на Дънов. Ами никакво сравнение не може да става между желанието да хапнеш нещо извън режима и желанието за някакъв алкохол. След като си преборил водката, никое кебапче не може да те трогне.


Точно това е по-успешният начин за справяне с всякакъв вид наркомани. Много по-трудно е да кажеш изжеднъж: "От утре вече НИКОГА няма да пия" самата дума "никога" звучи някак стряскащо, като нещо, което ти се отнема завинаги. И то нещо, без което в момента имаш чувството, че не можеш. За това е по-добре отначало с малки цели: "Днес няма да пия", не мислиш за утре, само за днес. След това пак така...аз така отказах цигарите, всяка вечер когато МНОГО ми се пушеше си казвах:" изтрай и тази вечер, утре ще запалиш" и така 3 години и половина не съм запалила и разбира се вече нямам никакво желание. Може да работи и при алкохолизма. Но се иска наистина воля и желание за справяне с проблема. Не става насила или да го направиш защото близките ти мрънкат или те обвиняват. Решението трябва да узрее в главата на зависимия. От там нататък вече може да му се помогне от вън.

# 193
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Колко е хубаво да чуеш една лоша история с добър край и човек с воля!

Ро и аз стискам палци на теб и съпруга ти, примерът на Еспресо достатъчен, за да видиш, че има надежда.

# 194
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Благодаря за куража  Hug
Поздравления Еспресо!
Мъжът ми е много  амбициозен и упорит. Реши ли нещо,го прави. Просто  трябва да го реши.
Тези дни разговаряхме така уж ненадейно. Задавах му въпроси от сорта дали ще спре наистина,може ли,иска ли наистина? Ами иска,дори не мисли че ще му бъде трудно изобщо. Каза,че ще спре отведнъж. Ще почакам до обещаната от него дата. Ако не стане по този начин ще му предложа метода на Еспресо. Предстои ни голяма промяна. От много време плануваме да започнем семеен бизнес,почти успяхме. Т.е от другия месец започваме да работим за нас. Сега предстои подготовката на документи и пр. Много е амбициран,а и за момента всяка стотинка ни е ценна което също би допринесло

Общи условия

Активация на акаунт