Камъни в жлъчката - 2

  • 117 213
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Да ви следя, момичета. Без жлъчка съм вече четири години, но пак имам проблеми...
От какво естество?Разкажи моля те.

# 16
  • Враца
  • Мнения: 876
Когато говорих с хирурга, който ме оперира подробно ми обясни - реално малките камъчета са опасните, че могат да тръгнат по каналите, да се получи запушване и да се създаде проблем. За големите не са опасни, при положение, че няма кризи. На въпроса ми кога е редно да се пристъпи към операция и в двата случая коментара му беше - при наличие на криза или поредица от кризи вече е индикация, че нещата е хубаво д а се вземат мерки предварително. Мен ме оперираха в Токуда д-р Веселин Маринов (не певеца както ме майтапеха всички) - изключително добър и съвестен доктор. Преди това като специалист диагностик е д-р Балабанова в същата болница. Обясняват и двамата подробно и внимателно и определено си заслужава човек да се остави в ръцете им

# 17
  • Мнения: 500
Кремито, писала съм и в предната тема, но с две думи: въпреки че съм без жлъчка имах няколко кризи и то по-жестоки от преди когато още имах такава, продължавам често да имам тежест и дискомфорт в дясното подребрие, гадене понякога. Въобще симптомите са ми както и преди. Правила съм тестове, изследвания, ехографии - всичко изглежда нормално. Та така... Но не искам да отчайвам другите решили се на операция. Много малък е процента на хората, за които проблемите продължават и след премахването на жлъчката. Аз явно съм от тях, но това не значи че и при вас ще е така.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 876
milada а спазваш ли определен режим. Аз въпреки, че се чуствам по-добре от определени храни имам подобни състояния. Чак кризи не съм имала, но определени храни, които са в списъка на забранените изпитвам дискомфорт - като пример ще дам шоколада, към който честичко посягам, но след който задължително ми се гади. Голяма част от консервантите все още ги усещам в готовите храни като кроасани, сухи пасти. Преди операцията бях индикатор за всичко изкуствено. Сега все още имам остатъчна сетивност към тези добавки към храните макар и в съвсем остатъчна степен.

Честно казано не ми е добро от растителни сметани и сирена (когато има примеси на момента усещам), консерванти, по-пикантни подправки (изключила съм изцяло бульоните и готовите смеси за подправяне), както споменах шоколада. От зеленчуците много малка степен не ми понасят, но аз същите не си ги хапвах и преди да ми възникнат проблемите със жлъчката (а всъщност то организма си ми е подсказвал, но кой да слуша)

Моя съвет е да откриеш именно храните, които те дразнят. Аз не спазвам диетата - още повече в състоянието в което съм Wink но определено се съобразявам с някои от правилата и. Честото хапване по малко, да не е непосредствено преди сън, вечер леки храни и каквото искам шоколадово или забранено хапвам до обяд

# 19
  • Мнения: 500
wb, стриктна диета не спазвам, но знам какво може да предизвика дискомфорт. Както и ти си споменала - много неща с консерванти, шоколад, мазни храни, тежки, преработени меса като салам и луканка. Много е трудно обаче да се кара само на зеленчуци, ориз и пилешко месо. На такава диета бях след едноседмичен престой в болница след жлъчната криза. Много добре се чувствах след това и даже се бях разколебала дали да махам жлъчката въобще. Да не говорим, че и килограми стопих. Обаче не може така да се живее. Аз поне не мога. И сладко хапвам, и мазно, и полуготови храни и затова си нося и последствията.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Записвам се и аз и като чета събирам кураж. За операция. Все още не съм се решила. Гледат ме веднъж годишно - септември на профилактичните прегледи - и докторът вече ме знае и само пита "още ли не си я махнала?". Последно преди две години ми каза, че имам само два големи камъка, пясък и кал, жлъчна течност - хич. Единственото, което ме предпазвало от запушване е, че е прегъната и няма накъде да тръгнат. Мен пък от кризи ме пази това, че си спазвам стриктно диетата. Изключение правя само за мляко с малко кафе всяка сутрин. И така да видим кога ще се престраша, като чета тук уж се навивам, после се отказвам и .... така години наред Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 807
Записвам се и аз и като чета събирам кураж. За операция. Все още не съм се решила. Гледат ме веднъж годишно - септември на профилактичните прегледи - и докторът вече ме знае и само пита "още ли не си я махнала?". Последно преди две години ми каза, че имам само два големи камъка, пясък и кал, жлъчна течност - хич. Единственото, което ме предпазвало от запушване е, че е прегъната и няма накъде да тръгнат. Мен пък от кризи ме пази това, че си спазвам стриктно диетата. Изключение правя само за мляко с малко кафе всяка сутрин. И така да видим кога ще се престраша, като чета тук уж се навивам, после се отказвам и .... така години наред Simple Smile

Хубавото е, че ако се решиш сега ще ти я направят лапароскопска. Ако стане беля и недай си Боже запушване - коремна с 20 см шев. Ти си решаваш. За лапароскопската се възстановяваш и те изписват след 3-4 дни, за коремна може и след 20 дни да те изпишат. Диетата си я знаеш - ориз и картофи мешано до втърсване ...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
По спешност не правят ли лапароскопски?

# 23
  • Мнения: 2 807
По спешност не правят ли лапароскопски?

За съжаление - не. Спешните са коремни с 20 см шев.
Лапароскопската е 3 отвора по 1,5-2 см.

# 24
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
По спешност не правят ли лапароскопски?
Добре де какво толкова се чудиш?Решаваш отиваш и махаш.Това си е бомба със закЪснител.Лекаря не ти ли описа какво може да стане ПРИ ЕДНО ВЪЗПАЛЕНИЕ.мЕН ПРОБЛЕМА МИ Е , чЕ Тренирам активно, а операцията ми стопира тренировките поне за месец. Mr. GreenА да и бирата. Mr. Green

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Ами страх ме е, операция си е. И разни прозаични причини като парични проблеми, кой ще гледа децата и от този род  Laughing

# 26
  • Мнения: 0
Ами страх ме е, операция си е. И разни прозаични причини като парични проблеми, кой ще гледа децата и от този род  Laughing

Не се плаши. По-страхлив човек от мене едва ли има, но се реших. Оперираха ме в болница Вита, д-р Тушев, на 29 април 2014. Няма страшно, имах страхотни кризи преди това. Вчера готвих и лека домакинска работа върших.

# 27
  • Мнения: 191
Малкият беше на 45дни когато ме оперираха и ми махнаха жлъчката. След 1-2мес диета стопих доста кг.Започнах като бебетата стъпка по стъпка си въвеждах храните.Сега хапвам абсолютно всичко макар че понякога усещам болка от дясната страна.Не съжалявам от тези зверски кризи които имах на 3 пъти щях да изпусна малкия на плочките като се сетя настръхвам 

# 28
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
НЯма проблем да се забременее без жлъчка, но просто е добре да се изчака някой друг месец!

# 29
  • Мнения: 780
Здравейте!
И аз минах вече под ножа... На 25.04 постъпих в болница с поредната криза от която въздух не можех да си поема. Казаха ми, че ще ме полекуват малко да се успокои възпалението. На 30.04 щяха да ме пускат за празниците и след това да се разбираме за дата за операция, но на визитацията завеждащия отделението вика ееее то колко е една безкръвна днес след обяд ще мине и така на 30.04 в 13ч. ме закараха в операционната и като се събудих беше 19ч. доктора стоеше седнал до мене и ми вика: "Момиче ти на 20 години какво направи? Изпоти ми 2 пъти гърба! Толкова възпалено, толкова сраснало, толкова много дребни камъни! Мина!" Оказа се, че е била много тежка операция. Вчера чак ме изписаха. Нямам вече никакви конци и дори ми казаха, че утре мога да махам превръзките и да се изкъпя без да търкам мястото разбира се. Чувствам се добре, като изключим разбира се болките от самата операция. Надявам се скоро да се възстановя и живота да продължи нормално както за мен, така и за всички около мен.

Общи условия

Активация на акаунт