Камъни в жлъчката - 2

  • 117 297
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Благодаря ти за информацията. Интересно, че мин. година в Токуда ми казаха, че не можело да се вадят камъните без жлъчката, може пък после да са внедрили този метод. Ще потърся повече инфо и аз и ще съм благодарна и други да споделят.
това е предаването,на 30мин.дават процедурата http://tv7.bg/%D0%A3%D1%81%D0%B5%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B7% … html#.U5vk5pSSyWx

# 46
  • Мнения: 29
Здравейте, на мен са ми правили такава процедура, но това е процедура за премахване на камъни от жлъчния канал, но не и от жлъчката. При мен ми отстраниха жлъчката и след две седмици пожълтях и тогава се оказа че имам запушване защото камъчетата бяха малки и бяха тръгнали надолу по канала. Обикновенно след такава процедура се премахва и самата жлъчка. Аз ходих във ИСУЛ при доцент Владимиров и цялата процедура продължи около 15 минути.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Благодаря,че се включи с мнение  bouquet

И аз така разбрах от репортажа,че се махат само ако са в канала,а при мен са в жлъчката.
Как се чувстваш сега,спазваш ли диета?

Каква е цената?

# 48
  • Мнения: 29
Спазвах стриктна диета първите шест месеца. Аз по принцип мазни неща не обичам да ям, алкохол не пия освен някоя чаша бяло вино. Гледам да не преяждам, премикнах да ям повече плодове, в къщи не пържа - пържено хапвам ако много ми се дояде нещо или като ходя на море - тогава изпивам и по някоя малко бира. Кафе пия по 1-2 в месеца, за сладкото се ограничавам, но понякога преди цикъл си позволявам и това. Започнах да спортувам два пъти в седмицата, тъй като работата ми е пред комп. Моите проблеми се появиха след бременност
Колкото до цената - при мен се наложи да си платя самата процедура, тъй като при мен се наложи да ми го правят точно по коледните празници и ИСУЛ от следващия ден спираха да работят, а след това трябва да се остане поне 7 дни в болница на антибиотик. Аз съм от провинцията и в болницата в която бях приета се разбраха с доцента да ме пуснат до София да ми бъде извършена процедурата и след това да се върна пак там за да продължат лечението. Самата процедура ми струваше 500 лева + 80 лева за упойката, но това беше преди две години и половина. Моята упойка беше пълна, като имаше вариант да съм под релаксираща упойка, която не се заплаща, при нея си в съзнание и имаш лека чувстиветлност, но аз избрах първия вариант. Сега пролетно и есенно време пия по един месец по една таблетка дневно Урсофалк, отделно аз си правя два пъти годишно сутрин на гладно по зехтин и сок от лимон.
Дано да съм била полезна Simple Smile))

# 49
# 50
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Днес отново имах криза,преряза ме изведнъж и ме държа почти 2 часа...отидох до спешна помощ в ВМА,направиха ми кръвни изследвания,урина,ехограф...и тяхното мнение,че трябва да бъде отстранена...предписаха ми болкоуспокояващи...не знам какво да предприема сега Sad

Снощи бях яла салата с чесън,дали той не е провокирал нещо...сутринта закусих праскови,а по-късно круши и сирене...получих и разстройство,гадеше ми се и успях да изкарам всичко  Sick
Екипа в спешното бяха много внимателни,/за късмет нямаше и други пациенти/...Казаха ми,ако реша утре да постъпвам,а в понеделник да я вадят,после излизали в отпуска...Отново са на работа през август,ако реша може и тогава ...не знам какво да правя,провалят ми се много планове за лятото

# 51
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ако искаш да задържиш нещата спазвай диетата и то стриктно.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
ще я спазвам и аз,твърдо съм решена.... Praynig

# 53
  • Мнения: 780
Не искам да те разочаровам и не казвам, че твоя случай е такъв,  но диетата не винаги помага. Зависи в какво състояние ти е жлъчката. Чесъна ми го забраниха, когато махнаха моята, за това мисля, че именно той е предизвикал болките. Щом са ти казали, че в понеделник могат да ти я махнат значи сигурно няма сраствания и не е възпалена. Хубаво си помисли, защото с тези отпуски....И да я махнат и да не я махнат диета трябва да спазваш. На мен ми я махнаха точно на 30.04 и след това дойдоха почивните дни за Гергьовден - безкрайно съм щастлива, че ме избавиха от мъките преди почивните дни, защото иначе бях определена за 13.05. Дано избереш правилното за теб решение! Успех!  Hug Peace

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
От снощи та до сега много изчетах в нет-а за диетата,има големи разминавания в това кое може и кое не...объркана съм.
Например прочетах ,че трябва всеки ден да се яде ряпа,цвекло и чесън...в друга статия категорично са забранени.Вчера ми казаха,че ядките са забранени,днес чета-разрешени...От сезонните сега плодове има ли някои,които трябва да се избягват?

намерих инфо с много добри отзиви/ако са истински коментарите/за някакви билкови капки Хепавитал http://www.hepavital.com/tag/operaciya-na-jlachkata/ някой от вас приемал ли ги е ?

# 55
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Какъв чесън те гони?.Ако не искаш скоротечна операция яж чесън всеки ден и ядки.Общо взето диетата е картоф, ориз, зелен фасул, сезонно плодове , чушки, пил месо .всичко ОСТАНАЛО Е ПОД ВЪПРОС щото Е МАЗНО и дразни.Кисело и пр мл  2% макс.

# 56
  • Мнения: 780
Само картофи, ориз, главни пилешко месо, плодове и зеленчуци/и то не всички/. Всичко това, не че е много, се предпочита варено без подправки и много сол. Не знам това за мен е някакъв ад. Преди да ме оперират ядях банани - не знам ти как ще ги приемеш аз нямах проблеми с тях освен, че на 3я ден/като не съм се хранила само с тях/ вече ми се  Sick от тях. Не разбирам защо отказваш операцията и се подлагаш на това мъчение? Всеки сам си решава  Peace

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Не съм се отказала,но искам още няколко мнения от специалисти да получа и сигурно ще се реша,не мога да живея в постоянен страх,че може да ме хване по-тежка криза,а аз да съм далече от специализирано мед.заведение

# 58
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Почнала ли си 1 път да правиш кризи ще правиш винаги.Има хора които си живеят с камъни, но не правят кризи и просто си носят камъка.Баща ми и приятелка са от тях.Имат по 2 см камък хапват всичко и не им пука.
Спанак, маруля, зеле, КАФЕ , шоколад също са забранени.Особено спанака дразни безумно много.
Аз отидох за второ мнение .Без да казвам, че знам за камъка .Разказах си болката и изчаках да чуя какво ще каже лекарката.НЕЙНОТО мнение беше , че с този голям камък и многото малки кризата би ми била най-малкия проблем.Затова не отлагай.Решавай се и я махай.Не е приятно, но се изтрайва.

# 59
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Doli, моят съвет като човек, минал през операция на жлъчката, е да се оперираш възможно най-скоро, преди да е започнало възпаление. Кризите няма да изчезнат, несериозно и опасно е да се живее в очакване на случката, когато не се знае къде ще си. Ако жлъчката е спокойна и няма възпаление, ще може да се ползва щадящия лапароскопски метод. На третия ден те изписват, две седмици възстановяване и си готова за нов спокоен живот. Моята операция беше на 19 август, на 6 септември заминах командировка.

Общи условия

Активация на акаунт