ПЪРВИ клас - ваканцията!

  • 44 855
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • у дома
  • Мнения: 7 140
От тези книги-игри имаме Загадъчната планета -не ми работят  кавичките Simple Smile. Мисля, че му харесва.


А ние имаме и четирите - http://www.fiut.bg/catalog/series/prikluchenia_zagadki
С едната успя да се справи сам,обаче в момента не мога да се сетя с коя,а за др доста му помагах,така че са определено за малко по-големи деца  Peace Но нищо,че помагах,пак си му бяха интересни.

# 721
  • Мнения: 2 022
Скрит текст:
От тези книги-игри имаме Загадъчната планета -не ми работят  кавичките Simple Smile. Мисля, че му харесва.
Скрит текст:
Да, има такова надцакване и състезание в нашето общество. Но мисля, че голямата драма не е в надпреварата  на родители за знания и умения на децата Simple Smile Не и в състезанието кой е по-по -най- мил родител и осигурява цялата свобода и пространство за изява на децата. Да сме цъфнали и вързали, ако е само това. Драмата е в мнителността към околните, в това, че хората предпочитат да не създават идеи, а да обсъждат колко глупави са тези, го правят. Че от години сме зациклили в това да обвиняваме другите.

Това, го има, но не мисля, че е обект на конкретната тема. Идеите на родителите са нещо прекрасно и поощрително и колкото повече родители отделят това време, разбира се, ако го имат, ще е по-добре. Но е твърде непостижимо да се приложи в училище поне не и в настоящото състояние на образователната система да се подходи толкова индивидуално в час от 35 минути и класове от 20 - 30 деца. Преди имахме кръжоци, клубове и т.н. Сега също се организират такива. Невъзможно е да се сравнят и изравнят интересите и възможностите на децата. Има родителски идеи, които са неприложими, макар, че в никакъв случай не са глупави, напротив. Надявам се ме разбра какво конкретно имам предвид.

# 722
  • София
  • Мнения: 6 360
Скрит текст:
Да, има такова надцакване и състезание в нашето общество. Но мисля, че голямата драма не е в надпреварата  на родители за знания и умения на децата Simple Smile Не и в състезанието кой е по-по -най- мил родител и осигурява цялата свобода и пространство за изява на децата. Да сме цъфнали и вързали, ако е само това. Драмата е в мнителността към околните, в това, че хората предпочитат да не създават идеи, а да обсъждат колко глупави са тези, го правят. Че от години сме зациклили в това да обвиняваме другите.

с това много обидно към останалите участници в дискусията изказване ме предизвикваш да ти кажа в прав текст нещо, което доста хора си мислят за теб тук, но досега са се въздържали да ти кажат поради благоприличие.

много благодаря за ясно заявената ти оценка към нивото и качествата на останалите майки от тази тема - зациклили (разбирай умствено ограничени и тъпи), неспособни да създават идеи, поради което плюещи чуждите такива!

моето мнение както за собствената ми личност, така и за останалите активни майки от темата, вкл. и за тези, които поради природна свенливост пишат по-рядко и ти не познаваш, е по-различно.

не знам какъв ти е профилът, не знам с какво се занимаваш, но от показаното дотук забелязвам предимно неадекватно себеусещане, неадекватно възприемане на околната среда и постоянно желание за себеизтъкване чрез коментиране на твоите терзания и постиженията на твоя син.

ако това, което описваш за твоя син е вярно, то аз много харесвам детето ти. но ти така и отказа да разбереш, че това не е средното ниво на постижения за деца на тази възраст. и че е най-малкото некрасиво спрямо останалите майки в темата да настояваш учителите да се грижат да поливат твоето преждевременно разцъфтяло цвете, вместо да се стараят в малкото им отделено време да обгрижат и научат 25-те останали лузърчета, които не са имали този късмет. и даже не си и помисляй да ми кажеш отново, че те не са на нивото на сина ти, защото майките им не се занимават с тях!

ето това нещо ти така и не разбра - след цяла година на периодични подклаждания на напрежението, свързани с някои твои изяви в темата.

много съжалявам за тази неприятна тирада, но ти си я поиска.

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 10:51 от jam

# 723
  • София
  • Мнения: 7 242
Cygnus, аз не те разбрах. Тук пишем майки на първокласници и обменяме информация, касаеща не само училището. В случая споделяме кои книги са харесали на децата ни. Никой няма идея да ги внедрява в училище  newsm78
Моята се изложи с четенето - чете от тук от там когато се присетя и я накарам. Иначе аз й чета книгите от списъка  Embarassed Смятам, че е важно да ги разбере, а когато чете сама, струва ми се, че не вниква чак толкова в съдържанието, т.к. се съсредоточава предимно в процеса на четене. Прочетох Пипи и Дакела, Патиланците и Ние врабчетата не й допаднаха и ги оставихме. В момента й чета ГДВ на Р. Дал. Харесва й. Сестра й на същата възраст също обичаше книгите му.
Иначе вече започнахме с подготовката за училище. решихме, че има нужда от бюро, вчера измислих дизайна му  bowuu Ще направя и някои др. малки промени в стаята й - боядисване, рафтчета, стикери за стена... Иска ми се да купя и учебните пособия, но все пак ще изчакам РС.

Нещо не съм в течение на конфликтите тук. Малко ме дразни, че се пише предимно за учене (математика) и четене на книги. Като гледам дъщеря ми, това е една мъъничка част от ежедневието и заниманията й. Ето сега, ще се радвам, ако някой сподели от къде мога да купя хубави, семпли (едноцветни) суитчери на добра цена Simple Smile За училище обличам моята с дънки, тениска с къс или дълъг ръкав, суитчер и маратонки.

# 724
  • Мнения: 2 022
Лекси, нямам предвид темата за книгите, тя е много полезна!  Heart Eyes

# 725
  • София
  • Мнения: 6 360
Ето сега, ще се радвам, ако някой сподели от къде мога да купя хубави, семпли (едноцветни) суитчери на добра цена Simple Smile

Лекси, в H&M има такива. в LC Waikiki също смятам, че ще заредят за новата учебна година, купувала съм от там. В малки магазинчета на производители също вероятно може да се намерят интересни неща, но Младост-1 сигурно ти е далече, че да дам адрес?

Онлайн (от Маркс и Спенсър, C&A) също може да разгледаш.

Това са моите източници на пазаруване на дрехи основно.

# 726
  • София
  • Мнения: 7 242
Cygnos, извинявай, не съм разбрала пак нещо Simple Smile
Джем, мерси, ще намина днес към Парадайз.
Не знам дали споделих, но наскоро установих, че моята почти не прави вече заменки при писане и то без да се е занимавала през лятото. Явно е било от възрастта. Определено й беше рано да тръгва на училище на 6, но не съжалявам - в ДГ отказваше да говори, сега не може да й се затвори устата  Grinning

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 11:23 от Лекси

# 727
  • Мнения: 17 972
Днес съм на вълна моливнци.
Никак не обичам ония големите с по 2-3 ципа, искам нещо по- прибрано. Допадна ми този модел

http://www.pumpal.net/product-4661-%D0%A3%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B … D1%86%D0%B8%D0%BF

Един цип, и затварящи се приставки.
Вие какви купувате?

# 728
  • София
  • Мнения: 4 035
Ето сега, ще се радвам, ако някой сподели от къде мога да купя хубави, семпли (едноцветни) суитчери на добра цена Simple Smile

Лекси, в H&M има такива. в LC Waikiki също смятам, че ще заредят за новата учебна година, купувала съм от там. В малки магазинчета на производители също вероятно може да се намерят интересни неща, но Младост-1 сигурно ти е далече, че да дам адрес?

Онлайн (от Маркс и Спенсър, C&A) също може да разгледаш.

Това са моите източници на пазаруване на дрехи основно.
Джам, къде в младост 1 са тези магазинчета, на мен не ми е далече и ще съм ти силно признателна за тази информация. Дъщеря ми ходи с блузки, туники, клинчета или панталони тип джинси, основно от H&M. Рядко ходи с поли или рокли на училище, защото й е неудобно за игра.

# 729
  • Мнения: 856
И аз започнах с подготовката за училище.
В събота сме в Джъмбо - купувам всичко на веднъж .
Там заради детето, защото се радва и си избира нещата.Не мисля , ще ще излезе много скъпо, защото повечето от нещата няма да купуваме,като ножици, линии.Има нужда от нов несесер.
И съм в такава чуденка какво да му взема.
Миналата година нито едно нещо не беше на мястото си.
Но ако са накуп , ще падне едно ровене и търсене.
Решила съм тази година да му облека възможно най-много тетрадки , за да са готови през годината и когато му потрябва да  не започвам вечер да оправям или да остана изненадана, че няма в момента.
За дрехите ми е много лесно.
Дънки и риза  само за повод.През останалото време е с анцузи.Никакви панталони с копчета и ципове не се търпят.
Като цяло всичко ще се купува относно облеклото.Но така е всяка есен и пролет. Така бързо расте.



# 730
  • Мнения: 5 940
jam, за първи път откакто съм в този форум си позволих да ползвам функцията "информирай модератор". Мисля, че никого не съм нападала, докато не съм убедена, че твоето присъствие във форума не е изява предимно в тази плоскост.
Това е тема за обмяна на мнения около учебното и неучебно битие на децата ни. Не си спомням някога да си била полезна със споделяне на опит в тази посока. Преминаваш през темата само с язвителни коментари, което няма да анализирам белег на каква самооценка и себеусещане е.

# 731
  • Мнения: 856
Знам само, че неискам в класа на синът ми да има дете с майка,държаща на специално отношение и повече внимание за детето и.
А ако има, ще срещне сериозен отпор.
Всички деца са равни и имат право на еднакво отношение, обучение и внимание.

# 732
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ето сега, ще се радвам, ако някой сподели от къде мога да купя хубави, семпли (едноцветни) суитчери на добра цена Simple Smile За училище обличам моята с дънки, тениска с къс или дълъг ръкав, суитчер и маратонки.

От 4-5 години поръчвам суитчъри само от АСДА-не се свиват,не се разпускат,не избеляват,единствения им недостатък е че умаляват  Heart Eyes
В момента намирам само розови http://direct.asda.com/george/girls/sweatshirts-hoodies/basic-zi … 4,default,pd.html и тъмносини http://direct.asda.com/george/boys-school-sportswear/boys-school … 1,default,pd.html ,в ученическия сектор май мернах и черни. Нашите са оранжеви и зелени-на големия,а червен и сив на малкия,но в момента не намирам такива цветове,а за момиченце преди около месец пусках ето такъв http://direct.asda.com/george/girls/coats-jackets/zip-up-hoodie/ … 8,default,pd.html ,но в момента е останал само един номер и то от големите.

# 733
  • Мнения: 5 259
Включвам се по темата на конфликта.
Забелязвам, че това, което valerie се опитва да каже, остава погрешно разбрано.
Личното ми мнение е, че тя хем се опитва да каже нещо за детето си, хем не иска да го хвали и така се получава, че казва "Той може това и това, но не, че е някакъв гений, а то просто то е много лесно" и някак си неусетно това се превръща в обидното твърдение, че другите, които не го могат, са изостанали. Което тя не е имала предвид.

А това, което иска от учителката, не е специално отношение по начина, по който прозвуча. Децата прекарват в училище толкова много време и то изхабява толкова много от енергията им, че е жалко, ако не може да е от полза за някого. Не е толкова трудно да се дават примерно задачи с различна трудност. Първата колонка най-лесни, втората, третата и т.н. с нарастваща трудност. И не само по математика.
Много бързо казваме, че е напълно невъзможно да се постигне това, просто защото никой учител не го прави, а той не го прави не защото няма как да бъде направено, а защото не му се занимава. Усещам, че ставам досадна с това, но в някои държави по на север децата са разделени в класове по възраст, но всяко си е на индивидуално ниво по различните предмети. Примерно някой може да е на ниво А по четене, но на ниво С по математика и т.н.
Т.е. напълно постижимо е, хората са го измислили и го постигат, но разликата е, че имат желание. Тук такова няма или са единици учителите, които се стараят и си дават повече свобода. Мисля, че това е, което искаше да каже тя.

И не е само до българския и математиката. Ето, една поредица като Космос на Нийл де Грас Тайсън е толкова добре направена, че може да запали и вдъхнови страшно много деца да искат да се занимават и да разберат повече за космоса и за науката въобще. Науката може да бъде преподавана и по такъв начин, не само с учебника и сухият теоретичен текст.

Училището взема децата още на 6-7 години и ги държи до 19, като заема по-голямата част от ежедневието им. Не е чак толкова голям грях да имаме изисквания какво ще ги прави през всички тези години, не е ли така?

Мир Simple Smile

# 734
  • Мнения: 856
И не е само до българския и математиката. Ето, една поредица като Космос на Нийл де Грас Тайсън е толкова добре направена, че може да запали и вдъхнови страшно много деца да искат да се занимават и да разберат повече за космоса и за науката въобще. Науката може да бъде преподавана и по такъв начин, не само с учебника и сухият теоретичен текст.

Към всеки абзац бих искала да добавя по нещичко, но ще стана многословна и може би проблема ще се задълбочи повече.

Този обаче - навежда към толкова много размисли.
Значи искаме от преподавателя да е по креативен.
Добре.
Но какво му се предлага , за да може той да работи, да се развива като такъв.Да се вдъхновява за работа.И не на последно място да му е улеснена работата.
Далеч съм от мисълта да оправдавам някой.И знам, че има ли желание има и начин.
Но не може Физика или Химия , да се учи само с учебник и фокусник ли да е този учител, за да предизвика интерес само с един сух материал.

Липсва материалната база.Ето това е огромния проблем на образованието ни.
Средствата за осъществяване на едно модерно обучение.

Дори само и на филм да съм виждала класните стаи на децата от белите страни и ме хваща .....

п.п.Всички знаем колко лесно се запалват децата по дадена тема и колко бързо могат да си сменят мнението и нещо друго да ги заитересува.
Днес е математика, утре е химия, след това ще е друго , трето и пето.
Единствено децата с изявени качества в изкуството могат да се усетят от по малки.

За съжаление , това , което вълнува моето дете изобщо не е залегнато в учебния план.Нито  има материална база, нито средства, за да може детето да работи.
За това си го водя извън училище.Не мрънкам и съм доволна.
Не предявявам претенции,защото съм наясно, че не на всички деца им се отдава или им харесва, че да е задължително.

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 17:47 от ratridi

Общи условия

Активация на акаунт