Кога ви разрешиха да носите кърма за вашето бебе ?

  • 15 167
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Здравейте, момичета. Както вече се представих в другата тема -майка съм на недоносено бебче. Петър се роди в 30 г.с с тегло 1550 грама, 42 см. От 13.04 е в Майчин дом. При раждането установиха кръвоизлив в белия дроб и развита пневмония, въпреки проведената преди това кортикостероидна терапия. Сложиха го на апаратна вентилация и антибиотици. След първоначалните вливания започнаха да го захранват.  В момента е все още на апарат и 8х14 мл мляко. От самото начало питам кога мога да започна да нося кърма, защото имам и все получавам различни отговори. Първо искаха да започне да приема по -големи количества, защото нямало кой да си играе да размразява кърма. После казаха, че искат да му махнат апарата. Вече не знам какво да правя и се чудя, защо предпочитат да гимзахранват с изкуствени млека, вместо с кърма ?  Confused На вас кога ви разрешиха да носите кърма за вашите бебчета ?

# 1
  • Мнения: 2 719
Около 7 дни след раждането. Яла е и по -малки количества от 14 мл., яла е и окато е била на апарат.
С питане много трудно става....аз една седмица си питах и получавах уклончиви отговори.

# 2
  • Мнения: 237
Моя син го захраниха около 2 седмици след раждането. Но той е опериран и в началото го хранеха с глюкоза и му преливаха плазма почти ежедневно. Към 15 , 16 дни след раждането ми казаха да нося кърма ако имам (в пирогов приемат замръзена в пликче). Започнах да нося ,а те в началото го хранеха с по 5гр ,след това 10 и т.н. Преведоха го в 1ва градска когато беше на 1м тогава вече ядеше по 50гр. Но там не приемаха замразена кърма ,и го захраниха с аптамил. Съответно на мен ми спря кърмата и продължихме изцяло на АМ

# 3
  • Мнения: 781
Започвам да си мисля, че не им се занимава и карат както им е най-лесно  Sad Явно ще минаваме на варианта "наш човек" и ще трябва да търся връзки там. Няма да стане по друг начин  ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 719
Наистина понякога изглежда, че не им се занимава. Можеш да опиташ и да бъдеш по-настоятелна или да говориш директно с доц. Слънчева.

# 5
  • Мнения: 781
Благодаря за съвета. Днес с триста зора казаха уж след празниците. Ако другата седмица пак сме в това положение ще последвам вашия съвет.

Общи условия

Активация на акаунт