Юлчето се движи ха наляво, ха надясно, коремчето на мама става тясно

  • 24 007
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 317


Адресът не е проблем,но това че нямат печати предните ти болнични е проблем.Ще ти ги върнат от НОИ.Щом са от март месец е трябвало до 15 ти април от работата да са ги внесли в НОИ.А явно неса ги внесли,щом с ПИК не ти излизат.Първо питай в работата,ако твърдят,че са внесени,да ти дадат входящия номер.След това пиши мейл на НОИ като опишеш случая ти

Ами първият от март свършваше,ако не се лъжа на 1 или 2 април. Това май предполага, че до 15 май може да се внесе.Ама както и да е. Явно си е проблем с тези печати. Утре ще звъня на счетоводителката да и кажа и на нея, макар че хич не ми се занимава с нея. Само да попитам - какво представлява връщането на болничен? Предадения вече ще го дадат на счетоводителката и аз ще си го взема да го занеса за печати? Или ще го анулират и АГ-то наново ще ми пише?

# 706
  • Мнения: 12


Адресът не е проблем,но това че нямат печати предните ти болнични е проблем.Ще ти ги върнат от НОИ.Щом са от март месец е трябвало до 15 ти април от работата да са ги внесли в НОИ.А явно неса ги внесли,щом с ПИК не ти излизат.Първо питай в работата,ако твърдят,че са внесени,да ти дадат входящия номер.След това пиши мейл на НОИ като опишеш случая ти

Ами първият от март свършваше,ако не се лъжа на 1 или 2 април. Това май предполага, че до 15 май може да се внесе.Ама както и да е. Явно си е проблем с тези печати. Утре ще звъня на счетоводителката да и кажа и на нея, макар че хич не ми се занимава с нея. Само да попитам - какво представлява връщането на болничен? Предадения вече ще го дадат на счетоводителката и аз ще си го взема да го занеса за печати? Или ще го анулират и АГ-то наново ще ми пише?

Според мен след като се свържеш със счетоводителката и вземеш вх. номер, направо отиди или се свържи с НОИ и задействай нещата, че тези наши институции и без това са бавнички. Аз няколко пъти съм им звъняла да ги питам за инфо за разни работи и си ми казват хората какво, как и т.н.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Mar_bella аз съм с такъв документ за секцио,но при мен се налага имам проблем с таза,а така исках нормално,но ми казаха,че не е препоръчително Simple Smile
slanceto87 добре дошла при нас Simple Smile
Утре съм на преглед дано всичко е наред Simple Smile
Приятна вечер на всички  Hug

# 708
  • Ямбол
  • Мнения: 11
Мама Сънчо ,честито за придобивките,дълго да си ги ползвате Simple Smile
Лале в дъжда,не се коси за кошарата,то и аз от бременността не си знам силата,да не би като си натиснала бутона за бързо събиране да са се измъкнали пръчките?
Ния как си?

# 709
  • Мнения: 0
Добър вечер майчета,днес не съм писала от сутринта тъй като след това получих обаждане от сестра ми,тя очакваше декемврийско бебче,но днес била на контролен преглед и за съжаление,с помоща на ултразвук генеколога е видял че има наличие имплантиран плоден сак, но без наличие на плод в него ! Доктора,каза че това е най-честия случай на спонтанен аборт...и се случва в ранен стадий на бременност до 6-7седмица ! Каза им да възстановят опитите за забременяване след 3месеца,и сега тя е много тъжна...аз също доста си поплаках,и си мислех защо точно на нея която толкова много искаше бебче. Cry! Аз вярвам че бог ще е с нея,и тя ще има някога бебче.  PraynigИзвинявам се че ви натоварих с моите проблеми,но имах нужда да го споделя с някого !  Hug

# 710
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета, днес бях на преглед. Вече тежим 1594 гр., много се зарадвах, обърнало се е главично Simple Smile Хемоглобина ми се е качил и ми спряга феро-фолгамата. Но имам доста ниски тромбоцити и след като ми назначиха и камерно броене на тромбоцити и там показа че са ми 109 Sad сега ще ходя при хематолог, на някой случвало ли му се е? На какво може да се дължи?

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами първият от март свършваше,ако не се лъжа на 1 или 2 април. Това май предполага, че до 15 май може да се внесе.

Няма значение кога свършва болничният,а кога започва.Щом започва през март,крайният срок за внасяне е 15 ти април

# 712
  • Мнения: 10 874
Лале в дъжда,не се коси за кошарата,то и аз от бременността не си знам силата,да не би като си натиснала бутона за бързо събиране да са се измъкнали пръчките?
Не мога да обясня какво точно направих, но не е това, което казваш. Тази кошарка няма такъв бутон. И нищо не се е измъкнало, нещо се счупи, видях парчета пластмаса. Но ММ каза, че каквото и да е, ще го оправи и да не го мисля изобщо. Много ми беше криво цял ден, но след два доволно изядени сладоледа, като че ли ми мина напълно. Grinning

Borisa_koeva, съжалявам за сестра ти. Дано скоро има нов повод за радост. Hug

slunchoz, браво за добрите новини. Hug За другото не мога да помогна, за съжаление, но дано всичко е наред.

# 713
  • Мнения: 256
Лаленце, а иначе надеждна ли изглежда кошарата? Да не е като сложим бебетата и да се строши, че вчера като показа твоята и аз си харесах същата само че с Бамби и мисля да си я поръчам ?newsm78

# 714
  • Мнения: 10 874
Ами видя ми се много стабилна. Аз преди да я поръчам я гледах на място в Хиполенд, понеже имах същите съмнения. Днес като я сглобих, останах много доволна. Най-добре отиди и ти я виж на живо, за да си прецениш. От приятелки съм чувала противоречиви мнения за сгъваемите кошари. Някои са си отгледали децата до 3-годишна възраст, други пък твърдят, че са пълен боклук, така че и аз до последно се колебаех, но от това, което виждам, си мисля, че ще издържи доста. Peace

# 715
  • Мнения: 30
Здравейте коремчета!Надявам се да приемате нови попълнения (макар и за кратко).Набързо ще се представя: бременна съм в седмия месец и термина ми е за края на юли месец. EmbarassedБих искала да попитам някоя от вас пила ли е или пие ли в момента Талцид за киселините.Аз го пия от вече 1 месец и се чудя дали не е проблем че го пия толкова продължително.По принцип лекарката ми го изписа до 4-5 хапчета на ден, аз търпя колкото мога и пия по 1-2 на ден като по принцип вечер преди лягане или през нощта задължително пия по 1 хапче, защото иначе не мога да спя....Просто въпреки, че лекар ми го е изписал си имам винаги някакви притеснения да не навредя на мъничето...В началото на бременността до края на 4-тия месец повръщах и постоянно има гадене, после тъкмо това попремина и почти веднага почнаха гадните киселини, търпях...търпях и накрая помолих лекарката да ми изпише нещо, че аз чак повръщах от киселините...Явно с този моят стомах ще съм си така през цялата бременност...Даже и сега въпреки, че съм вече в седмия месец пак си повръщам и ми се гади понякога...Ама още малко остана.... Embarassed

Добре дошла Simple Smile За гадене и киселини които казваш ти и аз бях така в седмия месец този Талцид е наи гадното нещо ,което можеш да пиеш на мен лекаря ми изписа bio gaia за сутрешно гадене или киселини и останах доволна но цената е 7,00 или 8,00лв не си спомням .
Надявам се да ти помогна защото няма по гадно нещо от киселините ,a този талцид не помага особенно и аз го дъвчех .попринцип не е хубаво каквито и да е лекарства  браво че се въздържаш:) лека бременност

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 22:33 от arin4eto_93@abv.bg

# 716
  • Мнения: 256
Ами видя ми се много стабилна. Аз преди да я поръчам я гледах на място в Хиполенд, понеже имах същите съмнения. Днес като я сглобих, останах много доволна. Най-добре отиди и ти я виж на живо, за да си прецениш. От приятелки съм чувала противоречиви мнения за сгъваемите кошари. Някои са си отгледали децата до 3-годишна възраст, други пък твърдят, че са пълен боклук, така че и аз до последно се колебаех, но от това, което виждам, си мисля, че ще издържи доста. Peace
в нашия град нямаме хиполенд  Mr. Green но и аз мисля да си я поръчам освен това ние ще я ползваме като второ легло за хола който е на първия етаж, а друго легло основното вече си е дървено легло на Lorelli Trend PLUS

# 717
  • Мнения: 212
Е мадами добра вечер и от мен!
Аз бях на танци малко да се разкърша nuts (естествено с мярка) Много по добре ми беше от йогата -  много ме приспива, а танците ме тонизират по скоро. И сега ми е чудно Simple Smile
За големите бебета  защо се натоварвате бе момичета?! Нали установихме, че в крайна сметка не могат да ти го измерят с точност. Термина според мен не се измества защото важно е да се развият органите. Така обясняваше акушерката на курса "може да тежи по малко, но ако му е развито всичко няма проблем". Само не се притеснявайте  Hug бебетата ни са добре
за счупената кошарка голяма работа.  Аз пък като си получих въртележката изпитах голямо желание да я разглобя и  и развих почти всички болтчета  Mr. Green и тя се разпадна, разпиляха и се частите, но оправих нещата де!

Бориса съжалявам за сестра ти! Пожелавам и скоро пак да се радва.

# 718
  • Мнения: 58
slanceto87 Здравей! Радвам се да те видя тук  Hug Как лети времето само  Simple Smile Аз също имам резерви към Талцид, заради съдържанието му на алуминий, не ми се нраи идеята да натрупвам алуминий в тялото на бебетата. За киселините си пийвам по няколко глътки газирана вода. Действа, но за кратко. Лечение няма, ще ни мине едва след като родим . Трябва да потърпим още малко.
Borisa koeva съжалявам за сестра ти, дано по-скоро се сдобие с бебче  и тя  Hug
Mama_Sancho и аз днес се почувствах засегната от една съседка, която дойде да почерпи за внуче и след кратък оглед на фигурата ми започна да ми обяснява как 19-годишната й дъщеря, която била  мноого по-слаба от мен  родила бебе 3100 , без нито един шев..Е, моите бебета вече са с такова общо тегло също, но няма значение..не разбрах и каква е връзката между килограмите и шевовете, но явно жената просто искаше да си се похвали.

# 719
  • Мнения: 10 874
в нашия град нямаме хиполенд  Mr. Green но и аз мисля да си я поръчам освен това ние ще я ползваме като второ легло за хола който е на първия етаж, а друго легло основното вече си е дървено легло на Lorelli Trend PLUS
Е, може да я потърсиш в друг магазин, не е казано, че трябва да е точно Хиполенд. Просто да я видиш на живо, за да прецениш. Hug Все пак всеки има различни предпочитания и изисквания.

Авенсис, аз много често го правех това - като си купя нещо да го разглобявам на съставните му части. Разбира се, без да чета инструкции. Laughing После изпитвах известни затруднения (и мързел), докато го върна в първоначалния му вид, но нали съм си начесала крастата, това е важното. Joy Ама вече спрях да го правя, че като не успявах да ги сглобя отново, тормозех баща ми (а после ММ ми стана жертва Twisted Evil) да се занимава с глупостите ми. Mr. Green Аа и се научих задължително да се запознавам подробно с инструкциите, преди да пипна каквото и да било. Crazy
 hahahaИ се замислям какво ли щях да направя с кошарата днес, ако ми беше попаднала преди 2-3 години... Joy А съм седнала да се кахъря, че съм й счупила някаква дреболия. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт