Питане за Тунис?

  • 25 352
  • 187
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 094
И аз се присъединявам с много благодарности! Надявам се на есен да отидем и да си изкараме добре. Като за първи път вероятно ще се иде на една-две екскурззи, пък нека останат и неща за друг път:).

Последна редакция: вт, 08 юли 2014, 14:42 от Bastet

# 46
  • Мнения: 3 031
Бастет, силно препоръчвам пустинята!

# 47
  • Мнения: 116
Здравейте момичета! Ще пътуеаме през октомври за Тунис с Алфатур. Все още се суетим за избора на хотел. Искаме да е в Ясмин Хамамет. Хотела държим да е чист, AI - все пак ще имаме 7 нощувки (-1 в пустинята), ще ходим на екскурзии и т.н. Реално в хотела ще спя и ще се къпя ( е вероятно ще намеря време и за плаж).
Моля онези от вас, които имат лични впечатления да споделят какво всъщност представлява Ясмин като територия. Ние сякаш се спряхме на хотел Vincci Nozha Beach 4* (в Ясмин ли е ?). Били ли сте там ? Какво ще кажете за района в който е хотела ?

# 48
  • Мнения: 3 031
За Тунис и страни от региона - гледайте само 5-звездните хотели.

# 49
  • Мнения: 104
Здравейте момичета! Ще пътуеаме през октомври за Тунис с Алфатур. Все още се суетим за избора на хотел. Искаме да е в Ясмин Хамамет. Хотела държим да е чист, AI - все пак ще имаме 7 нощувки (-1 в пустинята), ще ходим на екскурзии и т.н. Реално в хотела ще спя и ще се къпя ( е вероятно ще намеря време и за плаж).
Моля онези от вас, които имат лични впечатления да споделят какво всъщност представлява Ясмин като територия. Ние сякаш се спряхме на хотел Vincci Nozha Beach 4* (в Ясмин ли е ?). Били ли сте там ? Какво ще кажете за района в който е хотела ?


Била съм в този хотел,хубав е,не е лош.Няма много голяма територия,но пък си има плаж и хубав басейн.Ясмин е на 12 км.Пред хотела има само една уличка за сувенири.

# 50
  • Мнения: 116
Здравейте момичета! Ще пътуеаме през октомври за Тунис с Алфатур. Все още се суетим за избора на хотел. Искаме да е в Ясмин Хамамет. Хотела държим да е чист, AI - все пак ще имаме 7 нощувки (-1 в пустинята), ще ходим на екскурзии и т.н. Реално в хотела ще спя и ще се къпя ( е вероятно ще намеря време и за плаж).
Моля онези от вас, които имат лични впечатления да споделят какво всъщност представлява Ясмин като територия. Ние сякаш се спряхме на хотел Vincci Nozha Beach 4* (в Ясмин ли е ?). Били ли сте там ? Какво ще кажете за района в който е хотела ?


Била съм в този хотел,хубав е,не е лош.Няма много голяма територия,но пък си има плаж и хубав басейн.Ясмин е на 12 км.Пред хотела има само една уличка за сувенири.
Разкажи ми още ! Моля те! Може на лични, да не досаждаме на останалите.   bouquet

# 51
  • Мнения: 172
Здравейте,
Спомням си препоръката да се обменя валута още на летището, при пристигането. Така и ще направим, стига да имаме достатъчно време и да успеем да се ориентираме и организираме. Ако имаме възможност, ще се сдобием с някакво количество тунизийски пари там. Вече се опитвам да си направя груба сметка колко ще са ни необходими - за бакшиши, дребни сувенири, вода, както и нещо за хапваме /за обяд/.Ясно е, че трудно ще преценя каква да бъде сумата, за да стигне и да не остане, без да харчим излишно. Ако някой има впечатления, моля да сподели изгоден ли е курсът в обменните бюра в хотелите или другаде да търсим, ако се наложи, /в Ясмин Хамамет/. Ако можете да помогнете и с примерни цени - предварително благодаря.

# 52
  • Мнения: 3 031
Ако сте от София, защо не видите за тунизийски динар в обменно бюро "Никар"

http://nikar.net/index_files/Page303.htm

В хотелите курса е нормален, ни сменяхме няколко пъти, а доколкото си спомням, накрая май преобърнахме каквото ни беше останало в долари, но не съм сигурна.

# 53
  • Мнения: 104
Можете да смените валута в хотела или в обменното бюро на някоя банка ли на летището. Курсът обикновено е фиксиран, и се установява от Централната Банка на Тунис. Понеже не е позволено изнасянето на тунизийски динари извън страната е желателно останалото Ви количество да го обмените преди напускане на страната на летището.При предварителна обмяна на долар/евро в местна валута си вземете квитанцията и я съхранявайте,защото при връщане на валутата е възможно да Ви поискат квитанцията

# 54
  • Мнения: 172
Благодаря за тази идея. Не ми беше хрумвало, че и в София можем да намерим тунизийски динари. Най-хубавото е, че и в хотелите е ОК. Най-вече на това ще разчитам, защото идея си нямам колко пари ще ни трябват там.
Правилно ли съм разбрала, че по време на екскурзията в пустинята трябва да си вземем сувенири и подаръци? Има ли там наистина нещо, което няма да видим по пазарите в курортите?

# 55
  • Мнения: 3 031
Ами то пустинята си е пустиня.... Няма нищо. Доколкото си спомням при язденето на камили, водачите на камили имаха от тези "пустинни рози" - мънички - 1-2 см. макс. големи, май струваха по 1-2-3 дирхама. Отделно им дадохме някакъв бакшиш - пак така - правиха ни снимки, нашия беше много любезен - май му дадохме 2-3 дирхама. В самата пустиня на едно място имаше /намерихме/ естествено огледало - беше свързано нещо с физическите явления - вид скала/кварц, високо слънце, разни други обяснения. Сега седи в един шкаф, не бих го нарекла "сувенир". От "сърцето" на пустинята, от един оазис си купихме пресни фурми /ние бяхме края на април, май бяха "нова реколта" newsm78/ обясняваха ни, че са без консерванти - бяха много вкусни. В един друг оазис пак оставихме по 2-3 евро на хората, за да им разгледаме къщите, те от това се препитават. Май на спирката на "Междузвездни войни" имаше едни дечица, които продаваха нещо местно - я герданчета, я нещо друго - 1-2 дирхама, но не си спомням да сме купували нещо. Е, сега може и да са променени нещата /ние бяхме преди 5г./, но с "арабската пролет" - съмнявам се.

Ние сувенирчета - магнити, една покривка за маса, едни апликации в рамки купихме от по-цивилизованите места. Но, има чанти, сандали, може би шалове.... Малко се бъркам с други екскурзии в подобни държави Sunglasses

А, от този голям супер-маркет до хотела ни се продаваха козметични продукти - май купих за приятелките си маски от тяхната глина - пак беше свързано с информация дадена ни от екскурзовода за полезността и едва ли не уникалността на тази глина. В интерес на истината бяха много добри за кожата.

Мисля, че на връщане от пустинята посетихме Ел Джем - там може да има магнити /тези апликации - кедрово дърво от сребро, купихме оттам/. В синия град, ако отидете, също има доста магазинчета, но те са по-арт стил.

# 56
  • Мнения: 104
Дирхамите са в ОАЕ,в Тунис-динари Simple Smile

В допълнение , в синия град (Сиди бу Саид) си купихме арганово олио,продава се в специализирано магазинче в близост до автобустите.Страхотно е,естествено без примеси и на много добра цена.Трябва да се пазарите.Ние го свалихме на 15 динара и много ме е яд,че не си взех повече

# 57
  • Мнения: 3 094
Бастет, силно препоръчвам пустинята!

Сега ще те измъча Grinning. Разкажи за хотела в пустинята. А какво ядохте? Питам, защото сме вегетарианци..Как седи въпросът с водата в пустинята? Имам предвид от къде се взима/купува вода за пиене там?

# 58
  • Мнения: 104
Бастет, силно препоръчвам пустинята!

Сега ще те измъча Grinning. Разкажи за хотела в пустинята. А какво ядохте? Питам, защото сме вегетарианци..Как седи въпросът с водата в пустинята? Имам предвид от къде се взима/купува вода за пиене там?

В пустинята има много хотели.Ходила съм с един и същ туроператор и всеки път ни настаняват в различен хотел.В зависимост от хотела,храната е различна.Предпоследния беше кофти и вечерята и закуската-бедно меню и солено кафе.В последния беше супер.Много добра кухня,богат избор.Въпрос на късмет е къде ще сте.Водата в пустинята е солена.Съвет-купете си предварително бутилирана,защото не е препоръчително да излизате от хотела в пустинята.В района има всякакви.Иначе и в хотела си има вода.В оазисите също продават.

# 59
  • Мнения: 3 031
За хотела в пустинята - ние лично бяхме в един много приятен хотел с вътрешен басейн и беше страхотно след ранно ставане, яздене на камили, джип сафари, цялото пътуване плюс впечатленията, в края на деня да се потопим в басейна - страхотен релакс за тялото и душата!

Относно храната - нямам спомени, като цяло и в хотела в Хамамет и в пустинята като цяло не беше нещо особено, нито пък да имаше някакъв голям избор, но все пак гладен не оставаш. Сега мъжът ми каза, че менюто в пустинята е било фиксирано - пиле и може би риба /по избор/, ама за рибата не е сигурен. Но, определено си спомня за много хубаво вино и го препоръчвам на всички да го опитате - Vin gris /наричат го "сиво" вино - нещо като розе, но от специален сорт грозде. Сравнително рядко срещано в Европа, но основен производител бил Тунис/.

Но, за вегетарианци newsm78 .... не знам, а и не съм обръщала внимание, май нямаше много салати по принцип, които са ми любимите.... Просто хапваш нещо, пийваш 1-2 чаши вино и бегом в леглото, защото, особено в пустинята, на следващия ден ставането е около 3 ч. за тръгване към 4 ч. - изгрев, солено езеро, снимки.... Само за това изживяване бих отишла отново там Sunglasses

Аз пия много вода и винаги сме си купували. За пустинята май се предлагаше и в автобуса, защото не можеш да си носиш вода за 2 дни. Не беше май скъпа - 1-2 динара, нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт