Време е да ни дарят с ритничета ОКТОМВРИйските мъничета - ТЕМА 7

  • 28 610
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Враца
  • Мнения: 78
Здравейте момичета, да се запиша и аз в новата тема. Май всяка от нас си има болежки при мен се появява леко кафеникаво зацапване и никой не може да си обясни от какво се получава. Бях на консултация няма отлепване на плацента накрая ми предписаха магнезий и ще видим дали ще има ефект. Има ли някоя от вас, която да е с обърната откъм гърба матка, една от теориите е, че тя се намества и затова зацапва. Моля да споделите опит  Praynig. И май вчера усетих бебето за първи път или аз си мисля, че беше то. Усещането беше като гъделичкане отдясно. Май това е от мен засега. Ще пиша пак когато мога   bouquet

# 61
  • Мнения: 25
Здравейте. И аз да се запиша в новата тема.

Тъй като чак сега прочетох какво сте обсъждали ми се ще и аз да се включа по темата за бабите и помощта. Със сина ми категочино бях решила, че не искам да ми се пречкат никакви баби. Изчетох колкото можах из интернет и се успокоих, че мога да се справя. Много увереност ми вдъхна и мъжът ми. Взе си 14-те дена бащинство и двамата си гледахме детенцето и си ми беше супер спокойно. А бабите успяха всичките по различни причини да се разсърдят и дори не ни се обажаха по телефона. Хубавото беше, че времето беше ужасно - синът ми е януарче- и нямаше как да дойдат (на 300 км са от нас). Е, разбира се след някой друг месец като забравиха какви бури и заледявания бяха тогава пък се разсърдиха, че не сме ги поканили.

Помня този първи месец като една абсолютна атопия. Чувствах се невероятно спокойна и щастлива и никой по никакъв начин не можеше да ми развали настроението.  Не ме интересуваше нищо друго. И честно казано така и не разбрах за каква точно помощ са необходими баби. Че то детенцето предимно си спи и имах време дори да си гледам филмчета и да си шия гоблен.

Е, сега надали ще ми е толкова хубаво и леко с малкия ми дивак, но пък с времето се убедих, че и на двете ни баби желанието за помощ е само на думи. Защото сега, когато вече наистина на моменти имам нужда някой да го гледа се оказва, че никой не иска да дойде за 5-6 дена на помощ и с баща му правим луди схеми, за да се справим изцяло сами.

Извинявам се за фермана, но тази тема ми е малко болна - как тогава, когато нямах нужда от помощ всички искаха да дойдат, а сега когато имам нужда никой не ще.

# 62
  • Мнения: 64
Кога успяхте толкова много да изпишете?  Joy
Честита нова тема!!! Нека наистина да я напълним само с хубави новини!
Добре дошли на новите мами!

Днес когато ММ се прибра от работа и тръгна нещо да ми говори, бебе явно го разпозна, защото точно тогава ме подбутна 2-3 пъти. Казах на ММ, а той бърза да долепи ухо на тумбака.  Party
Обясних му, че на него му е много рано още и че бебе още се срамува и като усети нещо на тумбака и бяга.  hahaha  Heart Eyes Поне така бях чела де...
Напоследък го усещам по 2-3 пъти на ден. Но е много слабо още, не е като ритник, по-скоро като леко пърхане или като "чук-чук, кой живее тук?"  Joy
След две седмици и ние сме на ФМ, стискайте палци да видим пола на бебе!  Praynig Peace

# 63
  • Мнения: 1 235
Пламъчето, не зная какво означава "обърната откъм гърба", но моята матка е обърната. Докторът ми обясни, че заради това в началото имах болки, защото се изправяла, за да си заеме нормална позиция. Но вече си е изправена, не съм имала зацапване.

mjfg , съчувствам ти, аз също не искам да ми помага никой и усещам, че ще има сърдити (най-вече майка ми), но просто съм свободолюбив човек и не обичам да се съобразявам с никого, а, ако дойдат баби, точно това ще трябва да правя!

# 64
  • Мнения: 177
Oхххх мъчи ме ужасен синузит.. Cry глвата ми тежи ,а главоболието е най-вече в челото...Пробвам с морска сол и нагревки,но за сега-нищо  Cry Cry Отделно взимам и Цинабсин, който е хомеопати4ен нооо......Някой да знае за по-ефективен лек??

# 65
  • София
  • Мнения: 3 063
момичета, някоя с проблеми с муслулите?
от два дни ми се стягат прасците, а преди малко и мускула на лявата ръка Sad

# 66
  • Мнения: 5 134
Oхххх мъчи ме ужасен синузит.. Cry глвата ми тежи ,а главоболието е най-вече в челото...Пробвам с морска сол и нагревки,но за сега-нищо  Cry Cry Отделно взимам и Цинабсин, който е хомеопати4ен нооо......Някой да знае за по-ефективен лек??
И аз съм с подобни проблеми. Потърси спрей за нос с морска сол и вода, или си направи разтвор от преварена/дистилирана вода и морска сол и се опитай да направиш вътрешна промивка. Продават се и специални уреди и бутилки за целта: потърси в специализирана аптека. Това е единственото, което ми помага на мен. Също така, пий максимално количество вода.

# 67
  • Мнения: 142
Вижте какво прочетох в сп 9 месеца, дано помага  Simple Smile "Още в началото на бременността честото уриниране става много досадно. То ви събужда и през нощта. Увеличаващата се матка все повече притиска пикочния мехур, който пък все по-трудно побира обичайното количество урина. В резултат на това непрекъснато имате чувството, че час по час трябва да посещавате тоалетната. Ако искате да си спестите всяко второ ходене дотам, просто повдигайте нагоре корема си, докато седите на тоалетната чиния и пишкате. По този начин осигурявате повече място за мехура, който може напълно да се изпразни."

# 68
  • Мнения: 177
Oхххх мъчи ме ужасен синузит.. Cry глвата ми тежи ,а главоболието е най-вече в челото...Пробвам с морска сол и нагревки,но за сега-нищо  Cry Cry Отделно взимам и Цинабсин, който е хомеопати4ен нооо......Някой да знае за по-ефективен лек??
И аз съм с подобни проблеми. Потърси спрей за нос с морска сол и вода, или си направи разтвор от преварена/дистилирана вода и морска сол и се опитай да направиш вътрешна промивка. Продават се и специални уреди и бутилки за целта: потърси в специализирана аптека. Това е единственото, което ми помага на мен. Също така, пий максимално количество вода.



Blagodaria

# 69
  • Мнения: 1 831
Обърната матка и аз имам ,не знам какво ще рече ''обърната от към гърба''.А за нея ми казаха,че уж било по-трудно да се забременее,ама...за мой късмет не беше така. Praynig
А до плацентата и моята е ниско долу,за това като ходех на ФМ доки ми изписа Утрогестан,каза че ако не се вдигнела се налагало секцио,ама аз така или иначе съм секцио,така че...
Аз писах във ФБ ,че не ме стягат прасците,а ми изтръпват крайниците...Направо се плаша... Sad
Днеска ходихме с ММ до Варна и обиколихме 2 големи магазина за колички и кошарки.Е в единия най-евтината количка беше 785лв. и другите вече над 1000лв.  ooooh! В другия имаше промоция на една количка ,която си харесахме намалена от 1500лв на 1200лв защото цвета й бил от мин.година  hahaha ахахх някой цвят от преди 5г. ако имат... Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 230
Леле колко сте изписали. Ама то е така като цял ден не съм влизала Laughing.
Това със стягането на мускулите е много гадно. През миналата бременност имах от тях. Незнам за мой късмет или не, при една от ЖК док каза, че на УЗ засича леки контракции и ми изписа магнезий. Съответно, т.нар. мускулни крампи спряха или поне бяха само 2-3 пъти до края.

На всички с болежки - бързо да се оправяте. Това са лошите страни на бременността - доста болежки се появяват и засилват.

Един въпрос отправям към мамите с поредна бременност. Я кажете еднаква или различна ви е тази бременност от предходната. Бебоците различни ли са или са еднакви? С майка ми се заговорихме и нейните две бременности са били доста различни. Моите за момента са еднакви. С разлика само в сезоните. И при първата наблягах на салати, сладко, плодове, пържени картофи, много малко манджи, малко месо. За момента съм по същия начин. А при вас как е?

# 71
  • Мнения: 105
момичета, някоя с проблеми с муслулите?
от два дни ми се стягат прасците, а преди малко и мускула на лявата ръка Sad
                                   попитай аг то ти дали ще ти препиши магнезий, аз преди да  забременея си се мажех профилактично и сега се мажа с магнезиев гел на петите.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 063
момичета, някоя с проблеми с муслулите?
от два дни ми се стягат прасците, а преди малко и мускула на лявата ръка Sad
                                   попитай аг то ти дали ще ти препиши магнезий, аз преди да  забременея си се мажех профилактично и сега се мажа с магнезиев гел на петите.

краката някак се справям - не за пръв път ми се случва да се стегне прасеца, опъвам рязко и някак се справям с болката, нооооо ръката за пръв път ми се случва и е идеално гадно  Sad иначе определено ще питам доктора какво ще каже за магнезия

# 73
  • София
  • Мнения: 1 735
....
Един въпрос отправям към мамите с поредна бременност. Я кажете еднаква или различна ви е тази бременност от предходната. Бебоците различни ли са или са еднакви? .....
Първата и сега 4-тата бременност(имам между тях две неуспешни) са ми доста различни.Аз и така знам,че всяка бременност си е различна и рядко протичат по един и същ начин.Ами първата- безпроблемна,ходех с км пеша,не се разболях,имам прекрасно момиче Simple Smile.С втората още в началото разширени вени и после мисед аборт.3-тата я пропускам,не искам да си спомням.Сегашната - дааам,хапвам салати и плодове много като предишния път,още от февруари,що нитрати съм погълнала Sad.Всичко друго е различно -прокървих още 8г.с.,не се движа,все нещо ме боли отдолу,ако се напрегна да свърша нещо,като рохко яйце съм.Кг са ми повече,а и годините с това си го обяснявам.Миналият път качих общо 13кг,сега определено ще са повече-ужас! #Cussing out Сега очаквам момченце,но не смятам че пола е определящ,а повече кг-те и годините.Аз съм най-възрастната в темата-ще раждам на 40год и затова много се пазя и всички около мен треперят.Даже и на работа,особено след абортите,лекарите,даже и секса е мираж.. Cry

# 74
  • Мнения: 172
Doros Какъв магнезиев гел ползваш ? Скоро гледах в На кафе говореха, че най-ефективно се усвоява магнезия чрез кожата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт