Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 47

  • 29 310
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 108
Мери, благодаря за новата тема!  Hug
Честит празник!
Аз няма да тренирам днес, просто се разглобих от обикаляне от 8 сутринта  до 3 след обяд, след което хапнах и започнах да чистя вкъщи.  newsm28и.
А и от известно време ме боли едно сухожилие при китката и се опитвам да не го натоварвам, че тогава не се търпи.
В понеделник пропуснах упражненията за ръце по същата причина. Във вторник тренирах за долна част, пропускайки упражненията за корем, че не ми остана време. ( Следващата програма май ще е с по- кратки тренировки, че с тия едночасовите след работа не ми остава време за нищо.) В сряда ходих на народни танци и днес нищо   Laughing Отпуснала съм края доста май  Mr. Green Но ще я карам по- леко, че искам да ми мине ръката първо

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Леле, ТДИ, ще ме съсипеш от смях  smile3532 Направо паднах, честно ... Голяма скица си!
Ето я статията на Инес, първата: https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D1%8A%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D1 … 82tC4Hc8gfw3YGQAg

Много важна част от нея е частта за хормоните (в началото).
Когато и да изядеш въглехидрата - организма гори него, преимуществено, да.  В сататията си Инес е обяснила и точно това, какво става нощем на хормонално ниво, а всички знаем че отслабването от мазнини на първо място е хормони. Ако там нещата са кофти - отслабването е много трудно или практически невъзможно.

В анкетата гласувах за 30 -40 мин. С почивките и пиенето на вода  Joy  Напоследък си добавям още упражнения за моето болно място - дупе  Mr. Green Много ми е мазно и не знам какво ще го правя. Ще трябва да минавам на 1300  калории явно  Sick  Crossing Arms

Мерка, да те питам пак - теб къде те удари тая тренировка, в дупето или в бедрата?
Нещо ми напарва отзад, под дупето, ще видим утре.

# 17
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Влизам да се оплача, много ме мъчи тази алергия, немога да си държа очите отворени, всичко ми е надуто, чувствам носоглътката си като натъртена, главата ме боли и най- лошото- хапчетата не помагат, а ме правят парцал  Tired Идва ми да пукна в такива моменти.
Неможах да устоя на възможността да изляза с половинката и децата в ппарка и направих малка тренировка колкото да не е без хич- 30 минути 200 скока на въже с високи колене редувани от упражнения със собствено тегло. Общо имам 3000 скока и по 3 серии от упражненията. За повече не ми стигнаха силите, алергията ме удря и в дробовете и не ми достигаше въздух.

# 18
  • Мнения: X
Влизам да се оплача, много ме мъчи тази алергия, немога да си държа очите отворени, всичко ми е надуто, чувствам носоглътката си като натъртена, главата ме боли и най- лошото- хапчетата не помагат, а ме правят парцал  Tired Идва ми да пукна в такива моменти.

Бобченка  Hug Съжалявам, че толкова се мъчиш, дано скоро отмине  Hug  Пробвай някакви други хапчета.  А как си успяла да тренираш в такова състояние, просто ум не ми го побира ... Дай си малко почивка!

ТДИ  Joy Арнолд  Joy

Моята дружка по народни танци се мести след два дни и ще трябва сама да ходя  Cry

# 19
  • Мнения: 10
Здравейте!  newsm08

Не може Ви настигне човек!
Тренирах с Руми Илиева - Божествени тела. Simple Smile и Йога на Боб Харпър!
Храненето ми днес е за критика - много нервна сутрин - що ядки имаше пред мен , за вчас изчезнаха!  tantrum
Вив Лесно ли се пригоди към режима, който спазваш!?

Бобченка, дай си почивка! Не издевателствай върху дробовете си!

Mama Mil не се ли намира някое резервно другарче!? Как  съвместяваш танците с тренировките?

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Бобче, наистина, почини си  Hug Ужас, няма ли някакъв начин да се притъпят тези усещания  ooooh! Като чета как се чувстваш, направо е отвратително ...  ooooh!

lady_sylver
Скрит текст:
Ами не съм минала през т.нар въглехидратен грип, но понеже съм пристрастена към сладкото - това ми беше трудно. Да взема решението, че просто за да отслабна, любимото ми сладко няма как да бъде част от живота ми. В началото ми беше трудно, всяка седмица имах по някое зверско изтъпление и буквално ядене до откат на каквото сладко имаше пред полезрението ми. Но винаги си се връщах в нисковъгл. зона още от следващия ден и в последствие с времето влечението намалява. Към момента смея да твърдя, че съм победила пристрастяването, мога да седя в присъствието на шоколади, торти и всякакви тулумби и кексове, без да си взема и без да ме интересуват. Вече ги ям напълно съзнателно, когато реша аз, че просто ще ям козунак например, както направих сега по празниците. Като цяло времето помага много. Но началото има период, в който си се бориш със себе си, няма как.

# 21
  • Мнения: 550
Ето ме и мен! Честита ни нова тема с променено заглавие!

Tinkatink, 2 см за една седмица е много добър резултат.
Вероятно си свалила задържана вода и следващите седмици темпото на сваляне на сантиметри от обиколките може да се намали, но това не трябва да те обезкуражава.  Peace

Скрит текст:
Ами не съм минала през т.нар въглехидратен грип, но понеже съм пристрастена към сладкото - това ми беше трудно. Да взема решението, че просто за да отслабна, любимото ми сладко няма как да бъде част от живота ми. В началото ми беше трудно, всяка седмица имах по някое зверско изтъпление и буквално ядене до откат на каквото сладко имаше пред полезрението ми. Но винаги си се връщах в нисковъгл. зона още от следващия ден и в последствие с времето влечението намалява. Към момента смея да твърдя, че съм победила пристрастяването, мога да седя в присъствието на шоколади, торти и всякакви тулумби и кексове, без да си взема и без да ме интересуват. Вече ги ям напълно съзнателно, когато реша аз, че просто ще ям козунак например, както направих сега по празниците. Като цяло времето помага много. Но началото има период, в който си се бориш със себе си, няма как.
Вивиан, много добре си описала борбата с наркотика, наречен сладко.  Crazy

Бобченка, мъжът ми имаше също много силна алергия две пролети поред, макар и по принцип да не пие никакви лекарства, се прежали и направи терапия с инжекции зимата (мога да попитам кои точно). Две години вече минаха от терапията и е нямал прояви на алергията. Ето днес карахме колела, аз почнах да кихам, носът ме сърбеше, очите ми се насълзиха, а при него нищо. Може би такава терапия би помогнала и на теб.
Иначе твоят шоколад не успях да нарпавя, оказа се, че рецептата е с какаово масло, а аз такова нямам. Миналия ден толкова и съм прочела, като бързах и гледах от телефона.

За това направих и аз течен шоколад, подобен на този на ТДИ – бледнирах 200 гр лешници до получаване на лешниково масло, след това добавих чаена чаша бадемово мляко, кленов сироп на вкус и няколко лъжици какао и пак бледнирах за няколко секудни. Получи се много вкусно, така че днес закусихме безглутенови палачинки с домашен течен шоколад.

И аз току що направих ден 8 от фБ рунд 4 - приятна сравнително лека тренировка, харесаха ми вариациите на Бърпита, които не бпх правила досега: http://www.fitnessblender.com/v/workout-detail/30-Minute-At-Home … -HIIT-Happens/g6/
Сутринта карахме колела по едни баири. Беше добра тренировка за бедрата.

# 22
  • Мнения: 746
и аз да се запиша  Peace

Polar Bear, мерси за подробното инфо! И в това, което пишеш, има логика.. трябва да прочета още. Аз за себе си усещам, че съм по-скоро протеинов тип - обичам месо, кашкавал, сирене, ядки.. мога да живея без въглехидрати, единствено ми липсва пицата, оризът, картофите и филийката, намазана с масло и поръсена с чубрица  Blush

# 23
  • Мнения: 5 405
Вив, и в дупето и в бедрата  Peace

Тинка, помня, че намалих мерки и 2 кг за 1 месец (когато я спазвах и то не много стриктно), но бях много доволна и панталоните ми хлопаха Grinning
И за седмица само се усеща резултат, така че давай смело  Peace
Аз напоследък все почвам и все я закъсвам до едно място... много съм несериозна  ooooh!

Отчитам се с 48 мин цяло тяло с Румяна от месец 11  Crazy

Бобченка, няма ли някакви профилактични лекарства, с които да не те хваща това чудо? (не че си е работа постоянно да се тъпчеш с някви лекарства де..) Далеч съм от информацията за такива алергии, така че прости ми тоя глупав въпрос  Sad стискам палци утре да си по-добре!  Hug  bouquet

# 24
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Бобченка, дай си почивка, не се затормозявай излишно. С тия отекли дробове и гърло си направо за лекар. Бързо възстановяване ти желая!

Вивиан, не се бъзикай с хормоните!  Grinning

# 25
  • Canada
  • Мнения: 3 358
и аз да се запиша  Peace

Polar Bear, мерси за подробното инфо! И в това, което пишеш, има логика.. трябва да прочета още. Аз за себе си усещам, че съм по-скоро протеинов тип - обичам месо, кашкавал, сирене, ядки.. мога да живея без въглехидрати, единствено ми липсва пицата, оризът, картофите и филийката, намазана с масло и поръсена с чубрица  Blush

В които няма нищо лошо  Wink аз ям филия с фъстъчено масло след тренировка например (и не само това).
Чети! Чети много! Дай си малко почивка от четенето и после пак!  Laughing

# 26
  • Мнения: 8 163
Бобченка, не може да няма при вас лекарства с антихистамин от второ поколение. Те не приспиват. ММ също страда от сенна хрема. Ходи на профилактични инжекции вече трета година, но ефект потчи няма. Само антихистамините помагат... Или дъжд  Mr. Green

ТДИ, Арнолд Шварценегер  Laughing

***

Аз както се притеснявах, че и двете ми приятелки отказаха да дойдат с мен на Мъдърелата, така сега ще съм в отбор с още 19 колежки Simple Smile Още само седмица и два дни ми остават Crazy

***

Днешната обедна тренировка беше чудничка, изцяло със собствено тегло. Кой питаше за душовете? ТДИ? Ето снимки:

Скрит текст:

Съблекалнята


Част от помещението за тренировки


Баните


За обяд си направих протеинов шейк с ябълка, прясно мляко и канела.

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 20:55 от Фея Кръстница

# 27
  • Мнения: 377
Да не ви изпусна Simple Smile

# 28
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Благодаря момичета.
Фея, има такива хапчета, точно тях пия, но въпреки, че пише, че не приспиват, мен ме трупясват и да, ефекта е нулев. Пих два месеца пчелен прашец за профилактика, но не помогна. Дъжд като гледам, скоро няма да вали ...
Казвате почини си. Много в особено, кака да обясна, както съм добре в един момент, за 5 минути така може да се развие, че да не знаеш къде си. В моментите, в които съм добре ми се тренира, ама май трябва да е на закрито... и май трябва да си взема болничен, климатика на работа вкарва полените още по- концентрирани. Сега 2 седмици ще чакам час за личния да го питам за инжекциите.

# 29
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Айа, можеш да го направиш с кокосово, та дори и краве масло Simple Smile мноого е вкусен, особено с портокалова кора, но нарочно не направих втора доза, че едва се устоява...

Общи условия

Активация на акаунт