Последен триместър се задава и АВГУСТинка започна пазара!

  • 22 882
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Varna
  • Мнения: 201
Здравейте , за количките виждам ,че има доста намаления и има и по евтини в хиполенд,аз съм решила да е около 400 лв да не е по скъпа , защото на брат му на ММ хич няма да му се дават много пари!! #2gunfire Joy
За помпа не съм решила каква да е,но определено мисля ,че ще ми трябва.
fiona благодаря за информацията ,но още си мисля ,че магнерода действа доста силно и накрая ще пренося  Laughing Laughing
Lunno momi4e тази количка много ми хареса,но все още не знам пола.На 23 съм чак на преглед  Cry
mimi nikolova аз съм от Варна и живея до окръжна болница,има доста магазини ,че дори и 2 употреба тук ако искаш може да се разходим някои път.
Dandelionwine дано устискаш,а когато дойде време да са пораснали достатъчно ,знам че ти е много трудно,разбира ме те и те подкрепяме,много целувки  Wink
За бебчето бих казала ,че ме рита постоянно през целия ден и нощ.
Имам въпросче, мами мислехте ли вече къде ще раждате има ли такива които са решили да са без избор на доктор или без екип,което било безплатно,аз много се колебая  Thinking

# 61
  • Мнения: 397
Martin Vali, аз като цяло съм решила да е с избор на екип,живот и здраве да успеем да се износим до 9-ти месец Simple Smile. Иначе се колебая между АГ и Окръжна болница. А за доктори - вече имам доста набелязани и нямам идея как ще реша кой ще е  Laughing

# 62
  • Варна
  • Мнения: 64
И аз съм решила вече къде и лекарите си ги знам. Само чакам края на месеца да се реши къде ще живеем - Варна или София. И за двата града си знам къде ще раждам Simple Smile

# 63
  • Varna
  • Мнения: 201
И аз се колебая за АГ или окръжна.в Аг ги познавам почти всички и съм с много добро мнение,а за там ми казват ,че може с избор на акушерка ,но уговорката е устна разбира се за 100 лв Grinning Laughing
Но се чудя ,ако съм в аг да съм с акушерка ,но дори и без уговорки ги познавам,а в окръжна никой нее познавам,а мненията за там са повече ,но пък не ми се дават 450лв като мога да ги дам за бебето Embarassed ,не че ако се наложи секцио няма да ги дам ,но съм доста пестеливА инак сме си сабрали парички ,н0 не ми се харчат Joy

# 64
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте, момичета.
От няколко дни имам странни усещания - нещо като натиск отвътре на корема, после на това място става като топка и след минута се отпуска. Не ме боли и е не се втвърдява целия корем, а само отделни зони. Четох, че може да е Бракстън Х контракция. Някой има ли наблюдения?

# 65
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета.
От няколко дни имам странни усещания - нещо като натиск отвътре на корема, после на това място става като топка и след минута се отпуска. Не ме боли и е не се втвърдява целия корем, а само отделни зони. Четох, че може да е Бракстън Х контракция. Някой има ли наблюдения?
[/

Вероятно е да са контракции, сподели с АГ-то си!

Dandelionwine, и от мен стиснати палци да задържиш бебетата още малко на топло!!!

И аз вече нямам търпение да идва август ! Напоследък все по-често си мисля за раждането и за да не се шашкам излишно, си сътворявам колко лесно ще родя и как всичко ще мине идеално!

Аз направих няколко малки покупки- няколко бодита с къс ръкав, и сега от един сайт взех едно якенце и обувчици, пеленка и пак бодита. Това са ми покупките засега, но се каня да си  направя списък поне с това,което ще ми трябва ,да знам каква сума ще излезе всичко! Таткото също твърди,че трябва да се роди бебето и тогава да му купуваме всичко, но аз от чисто практична гледна точка смятам,че е добре малко по малко да се купува, за да избегне най-вече той финансовия шок да купуваме всичко накуп.
Избрала съм си болница вече, лекар също, в 8-мия ще отида на консултация с анестезиолог за епидуралната упойка!

# 66
  • Varna
  • Мнения: 201
И на мен ми се случва напоследък,гледам да лежа повечето,имам и някаква странна болка в областа на клитора от 10 дена при ставане от леглото при навеждане и т.н. ,  май няма да изчакам до 23 май.-прегледа...... дори и вечер понякога много малко спа...вие как спите само по гръб не ме боли Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 2 901
Привет! Имам въпросче за тези помощи за близнаци (не че чакам такива, но покрай мен има такива родители и исках да съм им от полза):
- наясно съм за това, че за второ дете се дават 600 лв и ако някой от близнаците е второ подред (първо и второ, или второ и трето), и другото, родено с него, получава същите пари - това са тези 2*600 лв, нали? От общината се иска документ за децата на майката и после се подават документите в социалното по район.
- относно другите 2*1200 за първи път ги чувам и искам да знам какви са и раздават ли се на някакво основание - критерий ли е доход или въобще нещо, къде се "кандидатства" за тях.

Предварително благодаря за отговорите!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 64
akemi, а дали не е бебчето. Моята мадама така постоянно се дупи, опъва си крачетата, гръбчето,  дупето  и там става кораво за малко време и пак омеква после. На мен АГ ми каза, че може матката да контрахира, когато бебето я бута, когато рита и се движи, просто си реагира по някакъв начин. А и да са контракции, нали не те боли. Щом няма болка не са опасни. Аз от третия месец съм на магнезии и пак си имам контракции, по две три на ден, не са болезнени.

# 69
  • Мнения: 397
И при мен опъването и втвърдяването на места е от бебка.   Laughing Така става когато се настани в дадена част на корема и на мястото,където се е настанила става страшно твърдо понякога,а останалата часто от корема- мека  Laughing

# 70
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Искам да питам, когато се правят изследвания, IgG  и IgM бяха съответно за минала и настояща инфекция ли? Или обратно?

# 71
  • Мнения: 221


Ifchetu  и  аз за това я избрах, ама вие сте хванали по-голямо намаление. Simple Smile

Ами не точно - тази, която ти показваш е почти идентична като нашата, явно има някаква разлика, понеже има 100 лв. някъде разлика в цената. Да не би да върви с кошче за кола? Нашата няма.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Искам да питам, когато се правят изследвания, IgG  и IgM бяха съответно за минала и настояща инфекция ли? Или обратно?
Точно така са; IgG-минала, IgM-настояща.

# 73
  • Мнения: 29
akemi, това са си чисти контракции, но не се притеснявай, просто малко повече почивка, ако ги усещаш често. С предната си бременност, всяка вечер имах такива през няколко минути и продължаваха около 1-2-3 часа. Сега ми се случва понякога. Пиеш ли магнезий? Аз не пия, но доктора ми каза, ако усетя по 6-7 контракции в рамките на 1 час, да пия Диаспорал.

# 74
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Искам да питам, когато се правят изследвания, IgG  и IgM бяха съответно за минала и настояща инфекция ли? Или обратно?
Точно така са; IgG-минала, IgM-настояща.


Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт