В мен ли е грешката

  • 6 927
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 60
Пфф, ние ако не отидем някъде извън града (с преспиване), нямаме време един за друг. И сега съм се прибрала (бяхме заедно на гости), а мъжете останаха да си "довършват". Жените си подбрахме децата - и айде, вкъщи. Не ми е ясно какво се довършва, като сме седнали в 2 следобед, ама айде.

И това е редовно, вечер все някаква работа, все с някого, с когото отдавна не са се виждали или пък служебно да се видят и аз какво - да приспя детето и айде бач на компа. Иначе да се прибере преди 19-19:30 всеки ден, цяла рядкост. Като питам - скучно ли му е с мен - няма такова нещо, едни нежности, едни чудеса... Ама не виждам изход и аз, осбено с дете.  #Cussing out

# 31
  • Мнения: 9 050

Ааа, тя отдавна е започнала и съм твърдо решена да я спечеля...  Mr. Green

А, защо?

# 32
  • Мнения: 609
Е как? ЦС е Кънтър Страйк,все едно сме на 12.  Grinning Как може да не знаеш пък и ти,то всички зрели мъже го били играели.  Mr. Green

# 33
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Е как? ЦС е Кънтър Страйк,все едно сме на 12.  Grinning Как може да не знаеш пък и ти,то всички зрели мъже го били играели.  Mr. Green

Представяш ли си?
Моят е от зрелите мъже, които стрелят по танкове в предварително уговорени битки с други зрели мъже като него...


Ааа, тя отдавна е започнала и съм твърдо решена да я спечеля...  Mr. Green

А, защо?

Как защо?  newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 2 901
Обърках се - с кого да води война Kali_Tod?! Що реших, че ще е война в темата...

Като ще е Кънтър Страйк, що не го съкратите на КС или CS, бе?!

# 35
  • Мнения: 58
Това с разговорите е факт, ама след всеки разговор, промяната е за 1-2 дена. През 3 дена ли да мрънкам.  Laughing
 Вариантите за разнообразяване на ежедневието са ясни, ама другия човек е в една мързелива зона на комфорт и имам усещането, че всяко излизане от нея е насила и му представлява усилие. Приемам,  че всички се променяме и трябва да се нагаждаме един към друг. Ама както каза една съфорумка не ми се иска да проспя живота си от мързел.

# 36
  • Мнения: X
Не, не е в теб грешката.Не само.
Твоята е, че си го оставила да се чувства като на хотел.Т.е., не си го "впрегнала" от ден първи да е равен "поддръжник" на дома и детето.
А неговата е, че е приел за даденост смяната на майка му с теб и е решил, че ще си го отглеждаш завинаги.
Какво да направиш?Не знам.....
Личното ми мнение:шансът за вашето семейство е някъде около минимума.Защо ли?Ти вече си "гледаш" навън.А и не това е основното, а причината да го направиш-неудовлетвореност, раздразнителност, разочарование, обида, огорчение.....това са все неща, които трудно се преодоляват, ако причиняващия ги не се включи в отстраняването им.
А мъжът ти не дава изгледи за това.

# 37
  • Мнения: 4 270
п.п. извънбрачните връзки не са вариант, само ще влошиш нещата ако завъдиш любовник  Peace

Айде бе!

# 38
  • Мнения: 0
Не, не е в теб грешката.Не само.
Твоята е, че си го оставила да се чувства като на хотел.Т.е., не си го "впрегнала" от ден първи да е равен "поддръжник" на дома и детето.
А неговата е, че е приел за даденост смяната на майка му с теб и е решил, че ще си го отглеждаш завинаги.
Какво да направиш?Не знам.....
Личното ми мнение:шансът за вашето семейство е някъде около минимума.Защо ли?Ти вече си "гледаш" навън.А и не това е основното, а причината да го направиш-неудовлетвореност, раздразнителност, разочарование, обида, огорчение.....това са все неща, които трудно се преодоляват, ако причиняващия ги не се включи в отстраняването им.
А мъжът ти не дава изгледи за това.


Е хайде, на чужд гръб и сто тояги са малко!
Krasi! Хората са от 9 или 10 години заедно семейни , а ти ги отписа.  Може би ти си случила на лесен за дресура домашен любимец . Това за впрягането и язденето може да изиграе лоша шега , освен ако не е в спалнята. Ако на твоя му отвържеш ярема или както там му се вика, му отпуснеш повода  newsm78.какво ще стане.. Не се заяждам с теб ! Явно жената иска да е с мъжа си, дайте й малко кураж. Като например е все пак не пие и не те бие, и ти е простил флирта. Моят мъж незнам как щеше да постъпи...Ще взема да го метна, ей тъй за майтапа..
 

# 39
  • Мнения: 49
Никак не са страшни тези взаимоотношения. Бракът ми е от преди 25 години, ситуацията в къщи е същата като в дома на авторката /без задявката/. В началото реагирах също като нея, но сега с годините се чувствам много добре, че не ме занимава с това, онова, просто той играе шах на компа в мрежа с часове, аз след пълна мобилизация спрятав вечеря набързо/през седмицата/ и си се занимавам с неща които са ми приятни. За вечеря си свиркаме и се изнасяме в кухнята. Я си представите проявата на прекалено голямо внимание, то мърморене, то мрънкане, то в кошчета да душевни отпадъци ни превръщат мажете, на тях все не им леко, все някой е несправедлив с тях. Моля, моля аз си харесвам начина на живот, досущ като на авторката.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Обърках се - с кого да води война Kali_Tod?! Що реших, че ще е война в темата...



Неее, не в темата - с ММ ще водя война. Той стреля по танкове - аз по него...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
П.с. Сега имаме нова играчка - ел. четец. От една седмица вечер четем книги - аз хартиена, той - електронна. По принцип четеца е мой и ММ ми е свалил от "Читанката" книгата, която чета в момента, преди да ми го подари. Но днес отидох в градската библиотека и си  взех в книжен вариант следващия том, само и само да не му "секвам мерака" за четене на книги...  Crazy

Я си представите проявата на прекалено голямо внимание, то мърморене, то мрънкане, то в кошчета да душевни отпадъци ни превръщат мажете, на тях все не им леко, все някой е несправедлив с тях.

 Shocked

# 41
  • София
  • Мнения: 5 499
Здравейте, с риск да прозвуча като поредната - "не знаеш какво искаш" ще споделя с вас моите терзания. Приемам всякаква критика. Заедно сме от 11 години, от 9 сигурно живеем на семейни начала. Мъжът ми като цяло бих казала, че е добър човек, и към познати и непознати. Работи много, парите който изкарва са за вкъщи, не за скъпи хобита, запой с приятели и т.н. Но от доста дълго време имам чувството че сме просто съквартиранти отколкото мъж и жена. Свободното време което има ще го прекара в излежаване, телевизия, компютър. Дори и през ум не му минава да излезем на разходка с детето, да сме всички заедно като семейство, да предложи уикенда да идем някъде. Все едно живее сам. В къщи се държи като на хотел. ако съм втора смяна на работа и се прибера в 10, ще чака да ме пита - какво ще вечеряме. А до това време са седя ли с детето цял ден вкъщи. единия на компютъра, единия на телевизора, дори и да са били на вън 25 градуса. Година след раждането на детето ми чувствата ми към него се промениха. Дотежа ми да се грижа за всички и никой да не помисля за мен. Периодично разговаряхме сериозно на тази тема. Споделяла съм, че имам нужда от помощ, че нито къщата е само моя, нито трапезата, нито детето. Говорила съм, че имаме нужда от емоции, от развлечение, от преживявания заедно. Дори разходчица от време на време заедно би освежила обстановката. На миналия ми рожден ден си пожелах за подарък почивка за 2-3 дена само аз и той. Финансова възможност имахме. Време също. Но понеже се скарахме на самия ден така и си прекарахме цялата седмица вкъщи, почти не разговаряйки. Няма никакво желание да поддържа външния си вид.
 И срам не срам преди месеци аз започнах флирт с мой познат. И не съжалявам. Почувствах се жена, оценена и желана. Получавах внимание, комплименти. Почувствах се жива. Декември месец мъжа ми разбра. То не бяха сълзи, хиляди разговори, хиляди обещания. Решихме да опитаме да закърпим семейното положение. Аз повярвах. Прекъснах връзката си. За месец време всичко беше приказка. Подаряваше ми цветя неочаквано, приготви ми вечеря, ласкаеше ме....
 и сега 3- 4 месеца по късно всичко си е по старо му. Чувствам се в дома си само като жената която трябва да осигури вечерята, да изчисти, да вземе всички решения и дотолкова, а не като жена, като Жена, с главно Ж.
 Моля за съвет. Аз ли някъде греша. Аз ли имам изкривено мислене за взаимоотношенията  на мъж и жена?

Това, което описваш, в "белите" страни се нарича неглижиране и е сериозен мотив за развод, ако не се променят нещата. Препоръчвам разговори със семеен консултант, с цел спасяване на брака...Защото както сте я подкарали, не ви виждам заедно...

# 42
  • Мнения: X
 Neitiry , не става въпрос за домашни любимци и дресировка, а за ПАРТНЬОРСТВО.Във всичко, за всичко, навсякъде.Ако той ще си живее неговия живот, в неговия свят, пък бил той и виртуален, а аз ще живея моя си живот и ще се забавлявам с приятелки, защо изобщо да сме заедно?За подялба на разходите?
Не го приемам като заяждане и не се обиждам.Става въпрос просто за различен манталитет, характер, начин на живот и разбирания за взаимоотношенията.....Аз например не мога да живея живот като описания от dontan .Подобни отношения, тип съквартиранти, не ми е по вкуса.И за радост, съм намерила/попаднала на човек със сходни на моите разбирания за взаимоотношенията в двойка.
И след като авторката се "оплаква" тук, и започва да гледа извън връзката, значи и нейното разбиране за семейни взаимоотношения не е "той-наляво, тя-надясно".А иска и търси заедност.
Т.е., изборът й е или да се примири, или да намери друг, който би удовлетворил усещанията и ценностите, които иска.А това решение вече зависи от Нейния характер, темперамент.
Аз например, не съм човек, който се примирява с неща, които не ме удовлетворяват, особено толкова кардинални и важни в живота.Няма начин да се примиря и да прекарам живота си в недоволство, разочарование, огорчение, неудовлетворение от другия и от собствената си нерешителност да променя живота си към добро.
А какво решение ще вземе авторката, зависи от това как иска да живее ТЯ.    Grinning[/img]

Я си представите проявата на прекалено голямо внимание, то мърморене, то мрънкане, то в кошчета да душевни отпадъци ни превръщат мажете, на тях все не им леко, все някой е несправедлив с тях.
Надявам се, не живееш с илюзията, че всички мъже са такива мрънкалници.     Laughing
Намират се и такива, които са доволни от живота и с удоволствие го живеят.    Grinning

# 43
  • Мнения: 1 312
Аз , поради същата причина се разделих с мъж ,с  когото много се обичахме Sad

Единственото, което правихме заедно беше гледане  на ТВ....
Първите години нямах търпение да се метнем в леглото,правихме страхотен секс, по много ...
Обаче рязко спрях да го желая именно поради причината, че нищо не вършехме заедно..
и така си се раздаличихме...

Кога мъжете ще направят връзката хубави моменти=желание за близост=стабилна двойка,
което пък те прави уверен и спокоен  Wink

Не съм сигурна, че мога да дам съвет на авторката,
може би си е до нрав на половинките (нещо мързеливички и апатични са станали ), ама със сигурност не ти си
с изкривеното мислене.  Peace
Семейството затова става  семейство, защото се свързвате с Любов...
 
защо не му предложиш да посетите брачен консултант?
Ако не желае , обясни му , че не се чувстваш щастлива, че ти липсва, че си искаш времето с него пълноценно......Напомни му и за връзката , която си имала Wink
 

# 44
  • Мнения: 10 999
Никак не са страшни тези взаимоотношения. Бракът ми е от преди 25 години, ситуацията в къщи е същата като в дома на авторката /без задявката/. В началото реагирах също като нея, но сега с годините се чувствам много добре, че не ме занимава с това, онова, просто той играе шах на компа в мрежа с часове, аз след пълна мобилизация спрятав вечеря набързо/през седмицата/ и си се занимавам с неща които са ми приятни. За вечеря си свиркаме и се изнасяме в кухнята. Я си представите проявата на прекалено голямо внимание, то мърморене, то мрънкане, то в кошчета да душевни отпадъци ни превръщат мажете, на тях все не им леко, все някой е несправедлив с тях. Моля, моля аз си харесвам начина на живот, досущ като на авторката.
и аз да взема отношение по темата Simple Smile. Подкрепям горе написаното и си живея така вече 9 г. Майка ми ме натоварва достатъчно с нейните проблеми. Ако и мъжът ми го правеше щях да пукна в буквалния смисъл. Като се ожених и аз исках внимание и се карахме за това че ме пренебрегва, сега чак ми е досадно, ако нещо ме занимава с глупости. Но хората са различни. Аз пък за разлика от останалите подкрепям неангажираща извънбрачна връзка. И не мисля че е грях непростим. Най-важното е човек да си пази нервите и да се обича сам себе си. 

Общи условия

Активация на акаунт