развод на родители с малко дете

  • 16 000
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
 Здравейте!
Аз съм на 24 години и съм женен от 3години. Роди ни се едно невероятно момиченце, което в момента е на 2годинки и половина.Винаги съм обичал детето си страшно много и съм правил и невъзможното за да е добре. Майчинството на съпругата ми беше 100 лева и то само за 12 месеца,тъй като забременя много млада (веднага след като завърши) и съм работел и на 2 места за да подсигуря всичко необходимо за трима ни. Проблема е ,че с половинката ми отношенията ни не вървят. Няколко пъти се карахме и събирахме, но уви стигна се до раздяла. От няколко дни не живея с тях , никак не ми е леко . Говорихме , че ще сме разумни хора и ще продължаваме да се грижим заедно за нея, макар и разделени ,но за много кратък период отношенията и към мен се изостриха много и дори ми заяви , че няма да си видя детето, че при развода ще ме изкара едва ли не невменяем и темподобни глупости.
МОЛЯ ВИ дайте ми съвет как да постъпя и какво да правя. Искам да съм част от живота на детето си, искам да може да расте с подкрепата на татко си.. не знам какво да правя и как да постъпя за да не ме ограничи от детето ми ...  Cry

# 1
  • Мнения: 7
Очаквам съвети  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 306
На първо време не й демонстрирай изрично желание да си с детето. Като усети, че ти е слабо място ще те тормози. По-добре й кажи да си помисли преди да се изхвърля да не плаче някой ден и да ти се моли за помощ. Не че няма да й помагаш, но е по-добре да не го смята за гарантирано както и да се държи.

# 3
  • Мнения: 7
звучи логично, но все  пак искам да виждам детето... а по тоя начин какво ще постигна? ще стана лошия който не се интересува от детето..

# 4
  • Мнения: 1 306
Лошия ще станеш почти във всички случаи. Въпросът е, че ако постоянно пърхаш наоколо, тя се чувства че владее положението и решава какво иска. Отделно, че ако се дразни да й досаждаш, а ти го правиш повече от нужното не печелиш нищо. Просто й кажи - щом така искаш, оправяй се - и остави поне няколко дни пълна тишина да има време да се замисли как ще я кара, ако изобщо не разчита на теб. Не знам какво е положението й - ако родителите й например се хвърлят да й кажат "няма страшно, ние сме насреща" ти губиш. Но ако не й обръщат много внимание няма да има шанс за волности. На млади години сигурно стои и си мисли "ей сега ще изляза и ще се запозная с някого". Само че мераклиите за жена с дете в доста голям % от случаите се ограничават до трите хикса.

# 5
  • Мнения: 7
Значи губя, защото родителите и няма да я оставят без подкрепа..

# 6
  • Мнения: 5 892
Много жени при раздяла превръщат детето в оръжие. И се почва голямото изнудване "няма да ти го дам, няма да ги видиш" и прочие простотии... Изчакай да й мине първоначалния бяс на жена ти. Не е толкова просто да изкараш някого невнемяем и да му забраниш достъпа до детето. А имам 2 познати, които взеха децата на бившите си жени и ги отглеждат щасливо с настоящите.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 306
Ако подхождат разумно родителите й, може да не е толкова зле. Все пак е по-добре да й помагат и да знаеш, че има кой да се грижи за детето. Отколкото варианта да живее сама, детето малко, но оная много държи да излезе сама "на разходка" и зарязва детето. Не прекалявай с натрапването и гледай що годе да поддържаш отношения. Има немалко случаи, когато в началния период на раздяла някои мъже така се престарават я с натиск, я с отчаяно внимание, че съвсем си отрязват пътя. С други думи - дръж се да не психясаш.

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря и на двама Ви Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 11 983
Съдиите не са малоумни, няма как да успее да ги убеди, че си невменяем.
А съветите за поведението ти към нея зависят от това що за човек е тя.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 261
Може би си я наранил, пренебрегнал и огорчил повече от търпимото за нея? След като в началото е била за "разумната" раздяла. В крайна сметка, няма да допусне да бъде важен за детето си някой, който е погазил нея... Моя съвет е - опитай да преосмислиш случилото се между вас и говорете. И двамата сте много млади.... което в случая е и хубаво, и лошо.
Разбира се, не познавам нито нея, нито теб - поста ми беше принципно разсъждение Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7
Охоо вече и замесник има  #Crazy

# 12
  • Мнения: 7 325
Това последното какво беше. Ти от детето ли се интересуваш или от майката, защото ако детето ти е начина да контролираш и дебнеш бившата си, от личен опит ти казвам че си губещ. БНД се опита да ме работи по същия начин - много е неприятно и изнервящо. Това което постигна беше до толкова да ни се обтегнат отношенията, че да ми се гади само от мисълта за него. Аз не му забраних да вижда детето си, но накарах родителите си да се занимават със срещите им. Ти можеш да направиш същото. Ако избягваш срещите с майката докато спадне напрежението, но се интересуваш и виждаш детето си непрекъснато - нещата ще се наредят.
Това какво ти заявява МНД да не те впечатлява много. Повечето от нас са чували подобни заплахи и са отправяли подобни заплахи, но както са ти казали по горе - не е толкова лесно.

# 13
  • Мнения: 177
Пишеш развод в заглавието на темата, а доколкото разбирам, нямате развод, дори не разбрах дали сте в процедура по развод. Ако имате развод вече трябва да си наясно кога и как може да виждаш детето.
Иначе не се връзвай на нейните приказки, явно е огорчена жената и се чуди как да те нарани.

# 14
  • Мнения: 7
Ами все още нямаме развод , но не сме и заедно... А не разбирам хем иска да ме нарани , хем започна да ми се обажда по 10 пъти на ден за да ме чуе, но продължава и да си държи на развод... обърках се съвсем вече .. ще се побъркам

Общи условия

Активация на акаунт