Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 28 179
  • 782
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 293
Успех на всички, които чакат резултатите Simple Smile

На мен ми е интересно едно: Как дете, което е било на предишното генерално класиране с 8.1 на общата опашка и в гранична група, днес изведнъж се явява за второто класиране с 8.2 т и преди всички??? Градината за която става въпрос е приела само три допълнителни критерия...които не виждам как биха се променили за две седмици- нито майката се е сетила че има и по-голямо дете в същата градина, нито че работи в общинско училище? Малко странно ми се струва! Но както и да е, варианти всякакви сигурно.... Whistling

Понеже и при моето внуче се наблюдава същото явление/ около ден преди второ класиране/ точките на едно детенце са се повишили с цяла една. Прием в тази градина за други набори не е имало, така че,  изключва възможността за братче и сестриче.  През цялата година нямаше нито едно освободено място. Относно адресната регистрация - със сигурност всички мами са наясно за точката от нея, пък и лесно се прави. Градината дава точки за това плюс за работещ родител в общинските училища най - малко шест месеца. Не знам каква е възможността за даване на тази точка....

Честит 24 май на всички!

Последна редакция: сб, 24 май 2014, 19:26 от amsimom

# 586
  • Мнения: 388
Момичета, сега стоя и гледам календара и се чудя какво следва  newsm78. Може ли малко помощ от по-опитните! Та, това, което разбирам е, че ще имаме 3-то и 4-то класиране. После имаме затишие и на 30.08. пише, че има някакво Първо текущо класиране. За какво  е това класиране и от кога е приема? Нещо не можах да хвана идеята тук?

# 587
  • Мнения: 417
Текущи класирания има през цялата учебна година. Възможно е да се освободят места, ако някое дете се отпише (сменят мястото на живеене, не му понася градината, не се вписва в групата..причини много). Много малко места се появяват за текущи класирания, не бих разчитала особено на тях  Rolling Eyes

# 588
  • Мнения: 713
Здравейте,
Имам въпрос, който може и да не е за тази тема, но все пак ще го задам. Смятам да подам молба за развод. Дъщеря ми  посещава ОДЗ в района, където живеем в момента. Искам да я преместя в друго ОДЗ, защото ще ми е много далече да я водя всяка сутрин до тук. Даже си мисля, че и от страна на директорката няма да има проблем, защото малката беше с автоимунно заболяване, което преодоля, но това от яслата не могат да го разберат. Обаждат се за най-малкото нещо. Стрях ги е да поемат отговорност, което до някъде е разбираемо. Въпросът ми е ще искат ли пак доходите на бащата, ако намеря начин  да я преместя чрез размяна или това може да бъде постигнато по съдебен път? Тогава най - вероятно ще текат дела за развод и отношенията ни ще се влошат още повече.  Моля мамите с юридическо образование да се включат. Предварително благодаря за отговора.   bouquet

# 589
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 535
Здравейте,
Имам въпрос, който може и да не е за тази тема, но все пак ще го задам. Смятам да подам молба за развод. Дъщеря ми  посещава ОДЗ в района, където живеем в момента. Искам да я преместя в друго ОДЗ, защото ще ми е много далече да я водя всяка сутрин до тук. Даже си мисля, че и от страна на директорката няма да има проблем, защото малката беше с автоимунно заболяване, което преодоля, но това от яслата не могат да го разберат. Обаждат се за най-малкото нещо. Стрях ги е да поемат отговорност, което до някъде е разбираемо. Въпросът ми е ще искат ли пак доходите на бащата, ако намеря начин  да я преместя чрез размяна или това може да бъде постигнато по съдебен път? Тогава най - вероятно ще текат дела за развод и отношенията ни ще се влошат още повече.  Моля мамите с юридическо образование да се включат. Предварително благодаря за отговора.   bouquet
Малко объркано е написано. Доходите на който и да е от родителите никога не са влияели в/у приема в ДЗ и не следва някой да ги е искал. Само документи, к доказват, че родителят е работещ. Детето може да се премести ако има място в новоизбраното ДЗ. Разводът не влияе в/у класирането и точките.

# 590
  • Мнения: 713
Здравейте,
Имам въпрос, който може и да не е за тази тема, но все пак ще го задам. Смятам да подам молба за развод. Дъщеря ми  посещава ОДЗ в района, където живеем в момента. Искам да я преместя в друго ОДЗ, защото ще ми е много далече да я водя всяка сутрин до тук. Даже си мисля, че и от страна на директорката няма да има проблем, защото малката беше с автоимунно заболяване, което преодоля, но това от яслата не могат да го разберат. Обаждат се за най-малкото нещо. Стрях ги е да поемат отговорност, което до някъде е разбираемо. Въпросът ми е ще искат ли пак доходите на бащата, ако намеря начин  да я преместя чрез размяна или това може да бъде постигнато по съдебен път? Тогава най - вероятно ще текат дела за развод и отношенията ни ще се влошат още повече.  Моля мамите с юридическо образование да се включат. Предварително благодаря за отговора.   bouquet
Малко объркано е написано. Доходите на който и да е от родителите никога не са влияели в/у приема в ДЗ и не следва някой да ги е искал. Само документи, к доказват, че родителят е работещ. Детето може да се премести ако има място в новоизбраното ДЗ. Разводът не влияе в/у класирането и точките.
Да, имах предвид документите доказващи че родителя е работещ, но моята идея е да бъде преместена при възможност чрез размяна, а не да кандидатстаме отново. Въпросът ми е  при евентуално такова преместване дали ще е необходим този документ?

# 591
  • София
  • Мнения: 1 340
Aнчето, точно зa 21 СДЯ стaвa въпрос.....
Явно ще си търсим детегледaчкa. Лошото е, че после кaто кaндидaтствaме зa ДГ пaк нямa дa ни приемaт, зaщото ще сме с мaлко точки - без 1тa точкa от яслaтa шaнсът е минимaлен.


Не е така. Дъщеря ми влезе без точка за СДЯ Simple Smile Успех!

# 592
  • София
  • Мнения: 1 420
Има ли отчаяни мамчета от Младост 1 и околията  Simple Smile
Ние също не сме приети и на 2-ро класиране, набор 2012.  Говорих с г-жа Людмила Божилова, директор на отдел "Образование, социални дейности .. и т.н" в Община Младост. Та надеждите са следните - частната ЕСПА до бл. 67 е била под наем в общинска сграда, съответно наскоро общината си я взела, предстоели малки ремонти, оборудване на кухнята и се надявали около Нова година да я пуснат!  А пък  на 75 ОДЗ Сърчице в Младост 1А правели пристройка, уж и там в тези срокове щели да пуснат нови групи  newsm78

# 593
  • София
  • Мнения: 423
Местата в градините са в пъти, пъти повече, затова и не е такъв проблем влизането както в яслата.

# 594
  • Мнения: 152
Местата в градините са в пъти, пъти повече, затова и не е такъв проблем влизането както в яслата.
То това е така, но първо оДЗ-тата веднъж приели ясленчета повече не взимат нови деца или бройките са единични и второ желаещите деца за 1ва градинск група също стават в пъти повече , защото вече родителите осъзнават ,че трябва да ги пуснат ... така че проблем пак има и там. Има градини ,в които дори и деца с точка от яслата останаха извън класирането. Да не говорим за тези без тази точка. Да има шанс , но не бих казала ,че е кой знае колко по-голям...  Hug

# 595
  • София
  • Мнения: 423
Има много заведения ЦДГ. В  моя квартал, почти в центъра, в една нова сграда и една основно ремонтирана, се влиза и с 7 точки.

# 596
  • Мнения: 388
Има много заведения ЦДГ. В  моя квартал, почти в центъра, в една нова сграда и една основно ремонтирана, се влиза и с 7 точки.

Мимето, нещо не мога да ти хвана мисълта  newsm78. Според теб има достатъчно места за всички деца ли? Независимо от броя точки? Правилно ли те разбирам? И коя е тази ДГ в цетъра, която приема със 7т? Аз също гледах в центъра какво става и не забелязах такова нещо. А и все пак, за кой точно център говориш?

# 597
  • Мнения: 417
Според мен и без точка от ясла има шанс за прием.  Peace

# 598
  • София
  • Мнения: 1 982
Има шанс за прием,но пак не е сигурен и далеч не е в градината до вас,и аз си мислех така наивно,да ама ни приеха след жребий на майна си райна/това батнкото преди години/Ще кажете ама са го приели,подчертавам с жребий,защото някои от дечицата пак останаха отвън,така че и за първа градинска не е супер лесно,да шансът е повече,но както една мама вече каза,като няма места за всички и нямаш късмет дори и 90% да е шансът да си вътре можеш да останеш от тези 10% дето са извън ЦДГ,а и местата са повече,но и чкащите са повече,защото има майки,които не държат на ясла,но на 3 намират,че децата са големи и могат вече да ги дадат на градина.

Да дам и съвет към неприетите,аз обмислям варианта за кооператив,защото е по-евтино от частната градина,а има не лоши,старите кооперативи далеч не са с редуване на гледане на децата,а си имат учители, на които се плаща.

Успеех в решаването на проблема,аз се чудя също дали да не я дам на забавачка някъде до обяд и да се върна на половин ден/преди имахме такава опция в работата дано още да е активна/.

# 599
  • София
  • Мнения: 6 263
Има ли отчаяни мамчета от Младост 1 и околията  Simple Smile
Ние също не сме приети и на 2-ро класиране, набор 2012.  Говорих с г-жа Людмила Божилова, директор на отдел "Образование, социални дейности .. и т.н" в Община Младост. Та надеждите са следните - частната ЕСПА до бл. 67 е била под наем в общинска сграда, съответно наскоро общината си я взела, предстоели малки ремонти, оборудване на кухнята и се надявали около Нова година да я пуснат!  А пък  на 75 ОДЗ Сърчице в Младост 1А правели пристройка, уж и там в тези срокове щели да пуснат нови групи  newsm78


Да, това за ЕСПА се случи най-накрая след гг. борба на СНБМ  Wink (ето част от нея - Сдружение „Настоящи и бъдещи майки” заведе тр …  Столична Община)

Общи условия

Активация на акаунт