3-годишното ми дете не иска да говори!

  • 21 575
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 627
Нещо аутизмът много модерен стана. И хиперактивността. Всеки под път и над път ги плясва. Не знам как логопед или психолог ще сложи такава диагноза без детето да е било видяно поне от детски психиатър. Психиатърът е авторитетът, който може да изкаже компетентно мнение, все пак той е по-високо в йерархията, така да се каже. А най-добре обследване в Медицинска академия.
+1  Peace
детето ми проговори много рано, но извенъж, на 1 г. и 7 мес. започна да заеква. без видима причина, без да се е случило нещо необичайно. запъваше в началото на думата и след това я повтаряше по десетина пъти, започна да забравя изречението, което си е намислило и недовършваше.
отидохме на логопед, такива неща чух след 30-минутен престой в кабинета му...  #Sniper накрая ни изпрати с едно "много работа ще имаме, но ще ми е приятно да работя с вашето дете".

# 76
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета!
Благодаря на всички!
До две седмици в нашия град ще отвори врати летен център, където ще има и логопед, с който вече се срещнахме днес. Според нея с детето трябва просто повече работа и повече контакти с други деца за да може да почне да говори и да покаже способностите, които има. Успя да я предразположи и да говори повече, а също и да нарисува някои неща. Каза, че трябва да я подтиквам да рисува, защото могла да рисува много добре за възрастта си. За всичко това ще работим през лятото в центъра, където всички родители миналата година бяха много доволни.
Дъщеря ми беше много доволна, когато се прибрахме в къщи и дори ми избълва две ясни изречения едно след друго и "Хей ръчички"(песента). Промяната е голяма и съм много доволна. Стискайте палци всичко да се оправи.
Лека вечер на всички и благодаря отново!

Слава Богу за този прекрасен финал, че отдавна не бях виждала толкова безумни неща в една тема накуп. Обществото ни съвсем е изтрещяло, евалата за този спокоен и разумен изход.
Синът ми е от по-късно проговорилите, до около две и половина годишна възраст дрънкаше на негов си бебешки език. Знаех, че чичо му също е проговорил към третата си годишнина и спокойно го изчаках, като разбира се не е имало никакви други предпоставки за някакъв проблем. Слънчево, усмихнато дете, което си имаше своя собствена стъпка. Сега е изключително начетено и много добре развиващо се дете.
Радвам се, че са ви насочили към повече контакти и творчество. Перфектно!  Peace

# 77
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 993
Не знам как логопед или психолог ще сложи такава диагноза без детето да е било видяно поне от детски психиатър. Психиатърът е авторитетът, който може да изкаже компетентно мнение, все пак той е по-високо в йерархията, така да се каже. А най-добре обследване в Медицинска академия.

Аутизмът се диагностицира от екип от специалисти, които имат опит и специализация точно в тази област. Няма високо- и нискостоящ. Специализираното място в България е клиниката "Св. Никола" към Александровска болница. Ако някой има притеснения за аутизъм трябва да отиде там, а не просто при случаен психиатър, педиатър, психолог или каквото и да било.

Последна редакция: чт, 29 май 2014, 23:02 от ЧеКа

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, така е. Това с високостоящия го казах образно, защото психиатърът е лекар и има доста по-задълбочени познания и в медицинатта, и в психопатологията в сравнение с останалите специалисти. да, той не знае всичко, което знае логопедът.  Аз лично не мога да поставя на едно ниво психолога(пък бил той и клиничен такъв)/логопеда и психиатъра, при цялото ми уважение към практикуващите тези професии.

# 79
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 993
Един клиничен психолог, специализирал и с практика в областта на аутизма може да има много по-задълбочени познания за аутизма от психиатър и още как.







# 80
  • Мнения: 101
Колко ли време трябва да дебна пред магазина /кой магазин/, за да срещна цигЪнка, която си е купила хляб и да прося от нея?  Thinking
Не може да има толкова прост народ!  Twisted Evil

И трябва да отчупи с мръсните си ръце,а детето да го изяде  Joy Аз съм чувала теорията,че трябва майката да открадне лъжици от своя близка,без тя да разбере  :3

# 81
  • Мнения: 101
Здравейте, момичета!
Благодаря на всички!
До две седмици в нашия град ще отвори врати летен център, където ще има и логопед, с който вече се срещнахме днес. Според нея с детето трябва просто повече работа и повече контакти с други деца за да може да почне да говори и да покаже способностите, които има. Успя да я предразположи и да говори повече, а също и да нарисува някои неща. Каза, че трябва да я подтиквам да рисува, защото могла да рисува много добре за възрастта си. За всичко това ще работим през лятото в центъра, където всички родители миналата година бяха много доволни.
Дъщеря ми беше много доволна, когато се прибрахме в къщи и дори ми избълва две ясни изречения едно след друго и "Хей ръчички"(песента). Промяната е голяма и съм много доволна. Стискайте палци всичко да се оправи.
Лека вечер на всички и благодаря отново!


Всичко ще бъде ок!Успех ви пожелавам от все сърце Simple Smile

# 82
  • Мнения: 727
Божеее, къде бил ключа към палатката. Да живеем до махалата, 3,5 години го чакам да проговори( сега е на 5,5)...Довечера първата циганка, която си купи хляб я нападам. Те са ми и познати някои..Иринка, може да ни дойдеш на гости - хем да видиш как е Мамаус, хем и с хляб да се сдобиеш.
Касита, Hug Да, синът ми тръгна на 1,11 на логопед. Стигнали сме ги американците, но малко са кадърните специалисти. Повечето логопеди като чуят аутизъм и бягат като дявол от тамян. Друга група специалисти ни гледат родителите като ходещи банкноти...за съжаление. извинявам се, че измествам темата, но проблема въобще не е за подценяване. И на принципа една жена ми каза - на свекър ми колега. Внучето на 3, ражда се 2ро дете и голямото млъква. Обиколиха всички специалисти из София и напредък нямаше. Детето изостана и сега е в помощно училище...където се отприщи и проговори. Странна работа е това нещо психиката, да не говорим за мозъка.

Според мен причината за млъкването наистина е в прекалено ранното раждане на второ дете . Децата по природа осъзнават какво е брат/сестра на 4 години - на 2 години си е шоков удар , не аутизъм ами и шизофриния (опазил бог) могат да му отключат ...За пример ще ви разкажа нещо на което съм свидетел лично :
Бях на 14 г. , а майка ми имаше братовчед , който имаше 2 дъщери едната на 14 другата на 12 ...и понеже имат къща близо да нас , а по принцип живеят в града не си бяха пуснали телефон и ако се наложи се обаждаха от нас (говорим за времената преди GSM-мите) ...и така случайност някаква на този братовчед жена му забременява на 36 г. и решават детето да се роди...
В него ден звъни братовчеда и моли да се предаде на дядото и брат му , че се е родило момче и ще звънне след 10 мин. да им каже подробности . Баба ми отиде и след малко се чуват едни ревове едни крясаци : Ааааааааааааааааааааа момче браво Пенчо . Пенчо е майстор Най-накрая дочаках и т.н.  ooooh!
А и двамата имаха по 4 внука , единия 4 внучки другия 3 внучки и внук .
А представете си ако двегодишно дете чуе и види  подобни изпълнения как ще се почувства  Cry

# 83
  • Мнения: 10 547
Модератори се намесват при обидни постове, а реагират при словесна бълвоч?

# 84
  • Мнения: X
  Crazy
Темата имаше потенциал,но някои потребителки тотално я опорочиха с глупостите си и я направиха за смях.  Tired

# 85
  • Мнения: 727
  Crazy
Темата имаше потенциал,но някои потребителки тотално я опорочиха с глупостите си и я направиха за смях.  Tired


Е ми като не ви харесва истината , че малките деца се стресират и впечатляват от всичко  ви поправя потенциала :
Ах ! колко е хубаво да си в Америка .... и т.н. #Crazy
Нали се сещате , като си крие щрауса главата в пясъка , кое му е отвън ....Пази боже да се стигне до логопеди и до психолози ...и 20 да ви назначат все тая

# 86
  • Мнения: 662
Чета ви защото внучето на моя приятелка е на 4 год,.а не говори.Семейството живее в Чикаго.Детето посещава детска градина,логопед,хомеопат,резултат 0.Според мен трябва да се посети читав педиатър и психиатър.Незнам защо на психолозите нямам никакво доверие.Учат една суха материя,това така ,това иначе...Неможе да сложиш човека в рамка,това не е грип .Всеки човек е супер индивидуален.Това дете е изкл.слънчево,общително,играе на сложни игри на таблета,чете отделни думи,а не говори и пишка в памперс.Аз като страничен човек мисля,че не желае да говори и ще го направи когато реши.Логопеда може да помогне до толкова да го кара да изговаря определени думи и то правилно,но това не е човека който да вникне в неговата психика и да установи причината за тази аномалия.Само високо квалифициран психиатър и педиатър трябва да си каже думата.Относно поста на жената за" циганката хляба и т.н."недейте така грубо да нападате.Жената ви споделя народни поверия.Преди 50-60 год.хората едва ли са чували за аутизъм,хиперактивни деца,логопеди,психолози и т.н а бъдете сигурни ,че е имало трудно проговарящи деца,така ,че тогава се е прибягвало до лъжици,циганки и може би с по голям успех.

# 87
  • Мнения: 12 690
Тези лъжици и циганки са успокоение за родителите. Което също не е маловажно.

# 88
  • Мнения: 2 352
Ох, поне да имаше някаква яснота какво иска да каже девойката тдолначертичка. Според мен акцента беше, че някаква жена забременява на 36 г. (анатема, срам и позор, ти да видиш как е възможно толкова възрастна да може да направи подобна глупост), но не се знае от кого. Може и да има по света глупост, но при тази потребителка има сериозно натрупване.  ooooh!
Битовизмите са хубаво нещо, ако си остават в семейния кръг.  Peace
А развитието при авторката и детенцето ѝ е повече от добро! Успех и много забавления желая на детенцето!   bouquet

Последна редакция: пн, 02 юни 2014, 10:07 от Ами сега

# 89
  • Мнения: 783
Рядко някой ме вбесява обаче на t_  просто немога да не отговоря. Жено, спри се! Ако нямаш какво смислено да кажеш в темата по-добре мълчи. Защо не идеш да изтърсиш това с шизофренията и малката разлика в темата за породени деца? Или по-добре - в темата за многодетните! След първата част от поста ти  се надявах поне примера ти да е смислен ама не би. Ако искаш ела да видиш у нас колко са ми шизофренични децата с 2 години разлика- как като донсохме бебето от болницата макия я галеше по главичката и гушкаше, а сега една година по късно играят на гоненица и се заливат от смях, а големия гуши малката и вика "Това е моята сестричка. Много сладка". То не бяха тигани, хлябове, циганки, шизофрения...

Общи условия

Активация на акаунт